Осми клас съм вече аз :D Тема 31.

  • 35 059
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Сего това не съм чула да правят, а беше полезно.

# 46
  • Мнения: 15 215
Запис.  Blush

# 47
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
И аз да допълня към полезностите на  ФЗ  едно време - научих се  да играя "Елено моме"
А аз - валс!  bowuu Народните не ги схванах, ама имам Зачита се! накрая!!!  Joy

# 48
  • Мнения: 14 418
Да се отчета за физическото-научих се да плувам Embarassed

# 49
  • Мнения: 17 987
И аз да допълня към полезностите на  ФЗ  едно време - научих се  да играя "Елено моме"

Аз пък и това не успях, останах си дърво  #2gunfire
Защо сега не отделят време наистина и за това? Много са модерни народните танци, всеки мой познат ходи вечер към някоя групичка

# 50
  • Мнения: 50
Благодаря ви момичета за пожеланията!   Hug
Надяваме се да успее още на първото класиране сега през август, ако не - следващото е на 3 септември.
А народни танци децата учиха през целия 12 клас  именно в часовете по физическо.

Относно нормативите - малката ми дъщеря е "професионална" танцьорка в Детски Фолклорен Танцов Ансамбъл "Радост" вече 7 години, но въпреки това не успя да ги покрие.  newsm78

# 51
  • София
  • Мнения: 103
Като си спомня едно време как по физическо ни караха да тичаме в свински тръс около училището - момичета в 10 клас по черни шорти - тип бикини и бели тениски, къси чорапки и гуменки...., а училището са намира на един централен софийски булевард, бяхме голяма атракция на всички тролейджии от 1 и 7 линия. Ако моята дъщеря я накарат да прави такова нещо не знам как ще реагирам. А в 7 клас ме бяха заплашили, че ще ви оставят двойка за първия срок защото не можах да науча Дунавското хоро. Съжалявам, ама за мене по-безсмислен час от физическото няма, може ли само музиката му съперничи. Пък и като прочетох, че може тези оценки да влязат и в дипломата направо нямам думи.

# 52
  • София
  • Мнения: 18 043
Пък и като прочетох, че може тези оценки да влязат и в дипломата направо нямам думи.

Не само, че може, те си влизат и в момента. 4 оценки от гимназиален курс (9,10, 11 и 12 клас)  по физическо (чисто нищоправене към  момента, но с оценяване по нормативи) имат същата тежест в дипломата като четирите оценки по БЕЛ, по математика или  по език. Peace

# 53
  • Мнения: 3 214
Дебатите от края на предната и началото на тази тема ме накараха да си изровя дипломата за завършено средно образование. Защо ми трябваше - бях забравила, че отличната ми иначе диплома беше помрачена от една "чудесна" четворка по астрономия, която май изучавахме само 1 година...Не ми говорят звездите, мда... Ами, влиза си всяка една оценка там, включително музика и изобразително изкуство. По физическо възпитание, обаче, е било под формата на зачот. За протокола - завършила съм преди 20 години.

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако сега в балообразуването се брои физическото, значи се брои и толкова! Харесва ли ни, не ни ли харесва, че приравняват физическото с физиката е все тая. Щом в дипломата го броят, значи и ние трябва да го броим. Никой не ни пита дали ни харесва или не.

# 55
  • Мнения: 4 936
  bouquet Благодаря за новата тема!

Весела ваканция!

# 56
  • Мнения: 45
За физическото - често здравословни или други вродени проблеми се трансформират автоматично в по - ниска оценка.

Изборът, който самата система налага при здравословен проблем на детето, често е или да освободиш детето от физическо, което в повечето случаи е вредно за него, или да се примириш, че здравословния проблем, ще се трансформира в множество ниски оценки и неблагополучия в часа по физическо, които могат да бъдат между незначителни и главозамайващи в зависимост от характера на учителя.

Страданията, които много от болните деца преживяват благодарение на възприетата система по физическо едва ли е обозрима, защото обикновено всеки търси своя вариант, някой от учителите компенсират, но други .....

# 57
  • София
  • Мнения: 385
Здравейте! Hug

Понеже имам и по-голямо дете, да ви кажа, че физическото, пеенето и рисуването не са най-прецакващи за дипломата. От 9 клас започва предмет, който по мое време се наричаше Философия и оценката не влизаше в дипломата. Сега този предмет е с 4 различни имена в 9, 10, 11 и 12 клас и влиза в дипломата с 4 оценки, а не с една средно аритметична - Психол. и логика -9 кл, Етика и право - 10 кл, Философия - 11 кл, Свят и личност - 12 кл. Толкова трудна за научаване материя... Нямам думи... Ако не се падне някой готин даскал, децата са загинали...

# 58
  • Мнения: 4 447
Здравейте и в новата тема!
Сън, благодаря за темата! Чудесна е!

Нека са готини даскалите по всички предмети, Миленски! Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 18 043
Здравейте! Hug

Понеже имам и по-голямо дете, да ви кажа, че физическото, пеенето и рисуването не са най-прецакващи за дипломата. От 9 клас започва предмет, който по мое време се наричаше Философия и оценката не влизаше в дипломата. Сега този предмет е с 4 различни имена в 9, 10, 11 и 12 клас и влиза в дипломата с 4 оценки, а не с една средно аритметична - Психол. и логика -9 кл, Етика и право - 10 кл, Философия - 11 кл, Свят и личност - 12 кл. Толкова трудна за научаване материя... Нямам думи... Ако не се падне някой готин даскал, децата са загинали...
 

Изброените са теоретични дисциплини и по тях спокойно се учи, някакви особени дадености не се искат.  Тоест при тях може да се направи някакъв паралел с всеки от другите предмети. Добър или лош, учителят е предал  нещо през срока  и  изпитва на него. Ако се води по учебника пък - съвсем.  Чак детето да е загинало, ако...За пример - тази година по един от тези предмети на дъщеря ми преподаваше толкова спряганият в пространството  покрай скандала в НЕГ учител. Излиза непрекъснато от материала, спуснат отгоре,  застъпва странни поне за мен  теории, децата се скапват да пишат в часовете му, но научат ли си предаденото  - нямат проблеми с оценките, изпитва на това, което е предал. Peace А доколко то е стойностно е съвсем  друга тема. Въпросът  с физическото  обаче не е аналогичен. Няма преподаване, няма  тренировка, има само инцидентни изпитвания за  покриване на нормативи.

Последна редакция: сб, 03 авг 2013, 12:52 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт