Препарати за съдомиялна - 6

  • 94 650
  • 752
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 2 296
... взехме Хотпойнт-Аристон, правена явно за руския пазар, защото я купихме много евтино, но без право на гаранция в Европейския съюз (това го разбрахме в последствие, когато не харесах Еко-програмата и поисках да я види техник и евентуална подмяна).
Не сте я купили от България, така ли? Не е възможно иначе да има ограничение по отношение на гаранцията.

# 481
  • Мнения: 5 651
Външната част на казанчето се поврежда според мен, иначе на тефлона му няма нищо - аз си мия тефлоновите тигани в миялната и няма проблеми.

# 482
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
... взехме Хотпойнт-Аристон, правена явно за руския пазар, защото я купихме много евтино, но без право на гаранция в Европейския съюз (това го разбрахме в последствие, когато не харесах Еко-програмата и поисках да я види техник и евентуална подмяна).
Не сте я купили от България, така ли? Не е възможно иначе да има ограничение по отношение на гаранцията.
Не, не в България, но така или иначе маневрите на интернетния магазин, откъдето я купихме бяха неочаквани за нас. Предполагам, че същото нещо спокойно може да се случи и в България. Тук (Чехия) има възможност за покупката на много евтина бяла техника от Полша (всъщност и двете държави са членки на ЕС), която изглежда е предназначена за руския пазар... Оф, не ми е съвсем ясно точно как го правят, ние докарахме някои домакински уреди от България и нямаше проблем с гаранционните карти (питах предварително в сервиза - бяха АЕГ), а сега с този Хотпойнт се озовахме в задънена улица. Имаме право на рекламация, но не в сервиза (който приема само гаранционни карти, подпечатани за Чехия), а единствено чрез магазина, т.е. при всяка повреда уредът трябва да бъде изпратен до градчето, където е магазинът, прегледан/ремонтиран и върнат (което лично на мен не ми се нрави, защото при всяко пътуване уредът се раздрънква)...

Външната част на казанчето се поврежда според мен, иначе на тефлона му няма нищо - аз си мия тефлоновите тигани в миялната и няма проблеми.

Съдовете с тефлоново или керамично покритие в миялната получават някакви бели топченца (нещо като прах, полепнал по повърхността) и така или иначе трябва да ги мина на ръка, така че след 1-2 проби вече въобще не ги слагам в машината.

А как постъпвате с гланца? Извинете, че питам, но това ми е първата машина и не мога да преценя кое е нормално...

# 483
  • Мнения: 5 651
Гланц съм доливала два пъти досега /за 4 месеца/, настроен ми е на 3 от 6 възможни степени и имам още половин шише. При теб на каква степен е настроен?

# 484
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Да си призная - не знам! Не съм променяла настройките, оставих солта и гланца както си бяха производствено настроени. На около всеки 5 миенета ми иска гланц, а понякога по чашите остават бели петна, както и по приборите, ако са оставени в "чекмеджето"/табличката за миене на прибори (затова и се отказах от нея и ги поставям в кошничките, така че да не се допират до нищо). Сол не ми се е налагало да добавям (тя пък колко често се слага?). Според лакмуса, който беше приложен към пералнята, водата ни е средно твърда.

# 485
  • Мнения: 5 651
Провери си настройките все пак и пробвай да намалиш гланца. При нашата машина гланца е настроен на 3 фабрично, а солта се регулира в зависимост от твърдостта на водата. При нас имаше една тестлентичка за определяне твърдостта на водата. Аз пък приборите си ги мия само в чекмеджето, кошничката изобщо не я ползвам и съм я прибрала в един шкаф.

# 486
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Утре ще пробвам да я пренастроя на по-малко гланц. Затова ли се получават белите петна по чашите? Аз пък си мислех, че защото бързо свършва, водата не може плавно да се плъзне по съдовете и се получават петна...

Интересно как всяка имаме различни предпочитания (имам предвид чекмеджето - в началото много му се радвах, а в крайна сметка го извадих).

Благодаря ти, че откликваш, Кати!

# 487
  • Мнения: 5 651
Доколкото знам, при предозирането с гланц или сол се получават петна. Виж си наистина настройките, дано се получат нещата.

# 488
  • Мнения: 5 995
Доста време миех без гланц.Никакъв проблем,освен,че съдовете по-трудно съхнеха.Една химия по-малко.Но в края на краищата сложих и настроих на 1-колкото да не е без хич. Laughing Доволна съм.
Сол се слага задължително,особено щом водата е средно твърда.Добавя се щом светне лампичката,ако има такава.Ако няма-не зная. Моята сол свършва за 4-5 месеца. Два килограма,настроена на 3 /също сме със средно твърда вода/ ,малка миялна /45 см/ ,ползвана през ден,защото сме двама.

# 489
  • Мнения: 2 286
Гланцът ми е настроен на 1. Слагам като светне лампичката. Сол също на 1, защото сме с мека вода.

Гланцът понякога доливам на 2-3 месеца, понякога 2 пъти в месеца. Как си решава не знам, еднакво потребление, еднаква доза гланц.

С 2 кутии. сол изкарах 1 година, беше Сомат, мисля, че една кутия е 2 кг. Сега съм с КК сол, ще видя по-натам как върви разхода.

# 490
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
След като се отказах от Еко-то, мия на "нормална" или на интензивна програма, чиниите винаги са добре измити, но не заради тях купихме миялна, надявах се да ми помогне при по-трудните съдове, но уви... Абе, разочарована съм, но какво да се прави, свършен факт вече.

Ще погледна и маркучите, макар че както писах, не всеки път остава прах. ............

Ferda Mravkata, аз имах твоя проблем. Мислех си, че предозирам праха, но в крайна сметка намалих солта и гланца и проблема се реши с финия прах. Другото което установих, че праха е чудесен за ежедневно миене /прибори, чинии, чаши/, но за тави и тенджери НЕ !
Когато слагам тави, тенджери и тигани заедно с прибори, чинии и чаши винаги ползвам таблетка, а не прах. Всичко се измива чудесно.
Праха не ми измива добре загорелите тави и тенджерите.

Ползвам марката на Кауфланд-Класик /прах и таблетки/, солта и гланца са ми на Финиш.

# 491
  • Мнения: 5 651
Водата ни е една от най-твърдите в България и солта е настроена на 4 от 5 степени - според отчетеното от тестлентата. За 4 месеца сме насипали две кутии и отворихме трета - мием всеки ден, почивните дни и по два пъти. Гланца е на 3 от 6, пробвах да го направя на 2, но не ми съхнеха добре съдовете и го върнах на 3.

# 492
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моята миялна има 2 настройки за сол /ръчна и електронна/. Ръчната настройка е с две степени, първоначално беше на 2, после я направих на 1. Електронната настройка се прави от комбинация от бутони и на дисплея показва скала от 1 до 10. Моята е настроих на 5.
Водата ни е твърда.

Първоначално ми глътна солта за 2 месеца, сега ще видим....след като направих ръчната настройка на 1.
Поне се радвам, че финия прах, който оставаше по съдовете вече го няма. А и гланца ми е настроен на степен 1 от възможни 4

# 493
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Доста време миех без гланц.Никакъв проблем,освен,че съдовете по-трудно съхнеха Една химия по-малко. Но в края на краищата сложих и настроих на 1-колкото да не е без хич. Laughing Доволна съм.
Сол се слага задължително,особено щом водата е средно твърда....

По повод на химията, вчера, ровейки се в интернет видях, че някои домакини използват вместо гланц оцет - така че ето една по-здравословна и евтина алтернатива. Между другото, аз така отвреме-навреме слагам оцет в пералнята - също било добре - хем за уреда, хем за дрехите.

Последна редакция: нд, 02 мар 2014, 16:50 от Ferda Mravkata

# 494
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не слагай оцет ! То ако ставаше с оцет те производителите щяха да си го напишат...

Общи условия

Активация на акаунт