Препарати за съдомиялна - 6

  • 94 630
  • 752
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 5 643
И аз съм против оцета. Толкова химии има край нас, включително и във въздуха, че в крайна сметка предпочитам да не си правя експерименти с машината и посудата, а да дозирам колкото е възможно по-малко.

# 496
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Засега не ми е хрумвало да слагам в миялната оцет вместо гланц - просто споделих на какво съм попаднала. Но не изключвам, че в бъдеще може и да го пробвам, в зависимост от отзивите, на които бих попаднала. Може би си струва да се попита в екологичната тема за препарати...

... То ако ставаше с оцет те производителите щяха да си го напишат...

Не разбрах кои производители имаш предвид. Ако са тези, които произвеждат препарати, то те, естествено, препоръчват собствените си продукти (още помня как преди години ме изгледа един техник-майстор на перални, когато му казах, че слагам прах за пране според упътването на опаковката на препарата... Каза, че тези количества са излишно големи и даже вредни за пералнята (а за алергизирането на човека да не говорим) и че ако той бил производител, щял да препоръчва по един пакет на всяко пране, за да свършва по-бързо и хората да купуват отново и отново...  Laughing Е, да си призная, въпреки съвета му, до ден днешен слагам доста голямо количество прах за пране, за "по-сигурно", не мога да се превъзмогна просто...  Wink Laughing ... Но пък думите му помня.).
Производителите на миялни и перални работят в синхрон с производителите на скъпи препарати и препоръчват тях (напр. на нашата миялна има залепен надпис да ползваме Финиш), а производителите на еко-препарати (често пъти на оцетна база) изрично пишат, че може да се ползват и за перални (срещу воден камък, както и заради бактерицидното действие). Преди ок. 2 години купих такъв еко-препарат, който беше безумно скъп, защото миризмата на оцет била "заглушена" от уханието на праскова (уж)... Няма да описвам каква воня беше, 100 пъти бих предпочела оригиналния мирис на оцет (който така или иначе изветрява), беше 15-20 пъти по-скъпо от бутилка оцет, така че реших, че няма да повторя, а когато реша ще ползвам естествен оцет.

# 497
  • Мнения: 29 793
Ако са тези, които произвеждат препарати, то те, естествено, препоръчват собствените си продукти (още помня как преди години ме изгледа един техник-майстор на перални, когато му казах, че слагам прах за пране според упътването на опаковката на препарата... Каза, че тези количества са излишно големи и даже вредни за пералнята (а за алергизирането на човека да не говорим) и че ако той бил производител, щял да препоръчва по един пакет на всяко пране, за да свършва по-бързо и хората да купуват отново и отново...  Laughing Е, да си призная, въпреки съвета му, до ден днешен слагам доста голямо количество прах за пране, за "по-сигурно", не мога да се превъзмогна просто...  Wink Laughing ... Но пък думите му помня.).

Има истина в това - два пъти поправяхме пералня заради предозиране. Добре, че беше още в гаранция. Нещо си се запушвало, ако се слага повече прах..... newsm78

# 498
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ferda Mravkata, визирах производителите на миялни, естествено.

Машинката си е твоя с каквото искаш с това мий ! Както и приборите и всичко което ще измиеш си е твое. Можеш да експериментираш, както намериш за добре...

Аз обаче не бих. Не ми се търсят доводи, но първото за което се сещам, че оцетната киселина би повредила някой прибори...
А пък на машината как ще се отрази това не знам.

# 499
  • Мнения: 98
   Здравейте ! Помагайте спешно .!!!
Днес вместо сол в отделението за сол ,  сипах прах за съдомиялна Bingo . Машината е Мидеа малка .
  Какво да правя ?

# 500
  • Мнения: 15 379
   Здравейте ! Помагайте спешно .!!!
Днес вместо сол в отделението за сол ,  сипах прах за съдомиялна Bingo . Машината е Мидеа малка .
  Какво да правя ?


Започваш да вадиш на ръка с лъжица.

# 501
  • Мнения: 2
   Здравейте ! Помагайте спешно .!!!
Днес вместо сол в отделението за сол ,  сипах прах за съдомиялна Bingo . Машината е Мидеа малка .
  Какво да правя ?


леле и моята е малка мидеа newsm09

обади се или пиши до сервиза

това, което ми хрумва е, да увеличиш стрелката на солта до максимум и да пускаш миялната на кратката програма, докато индикатора за солта не светне, но все пак звънни на техник...

# 502
  • Мнения: 176
   Здравейте ! Помагайте спешно .!!!
Днес вместо сол в отделението за сол ,  сипах прах за съдомиялна Bingo . Машината е Мидеа малка .
  Какво да правя ?


леле и моята е малка мидеа newsm09

обади се или пиши до сервиза

това, което ми хрумва е, да увеличиш стрелката на солта до максимум и да пускаш миялната на кратката програма, докато индикатора за солта не светне, но все пак звънни на техник...



във никакъв случай не се пуска съдомиялната, дори на кратка програма. Ако пък се и увеличи дозата, ужас! С прах съвсем ще се развали йонообменника. Мислете преди да двата съвети Stop Трябва да се изгребе и изплакне съдържателят за солта.

# 503
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
В упътването на нашата машина изрично пишеше, че попадането на прах за съдове в отделението за сол би увредило машината (не е Мидея, но все пак е информация). Със сигурност трябва да се махне оттам, но не мога да си представя как би могла да го изгребеш изцяло само с лъжица. Мисля, че наистина ще трябва да звъннеш и в сервиза, там може би са решавали подобни ситуации.

# 504
  • Мнения: 98
   Засега това което направих е изгребах с едно малко черпаче праха и пъхам гъба в отвора и  попивам водата . Пълних няколко пъти с вода и тя изкарва и от праха. Но ще трябва още няколко пъти добре да изплакна ,  не мисля да я пускам преди да попитам в сервиз. Благодаря ви .

# 505
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Ползвам продуктите на Лидъл за съдомиялна, доволна съм от съотношението цена-качество. По едно време имах проблем с побеляването на съдовете, оказа се че не дозирам правилно солта. Пробвала съм повечето модели таблетки за съдомиялна на пазара, не виждам разлика в качеството на измиване.

# 506
  • Мнения: 98
     А този прах , с който си съсипах машината за какво се ползва . т.е. в кое отделение се слага ?
  Прах за съдомиялна - Bingo  Dynamic - въпреки , че ми идва да го изхвърля. Как се обърках в магазина ,че е сол . Но като не чета ,така е .

# 507
  • София
  • Мнения: 3 611
    А този прах , с който си съсипах машината за какво се ползва . т.е. в кое отделение се слага ?
  Прах за съдомиялна - Bingo  Dynamic - въпреки , че ми идва да го изхвърля. Как се обърках в магазина ,че е сол . Но като не чета ,така е .
Този прах се слага в отделението с капачето за миещите препарати - прах, таблети, гел - на вратата на съдомиялната -  и си е много добър.

# 508
  • Мнения: 15 379
Някой пробва ли Блейзи таблети?
Днес ги мернах в Билла, разколеба ме цената и ще чакам да са в прИмоция, че не ми се дават пари за нещо, което не знам какво е.

# 509
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте!
От известно време ви чета и в момента се чудя какви таблетки (прах) да си взема  Thinking.
Имам съдомиялна от 4 години като през първите 3г. използвах единствено таблетките на Finish All in 1 (и аз не знам - може би защото отзивите на всеки, който питах са, че били най-добри). В последствие реших да разнообразя с таблетки Claro, а последния път и с тези от Кауфланд All in 1. Честно да ви кажа не намирам никаква разлика в трите вида - т.е. не съм очарована. Сякаш искам нещо, което наистина да измива всичко. А дали има такова чудо, ще съм ви много благодарна, ако споделите - виждам, че тук има доста запознати по темата.
В момента се колебая между тези: Finish Quantum, Somat Gold, Fairy Platinum, както и да попитам тези, които са ползвали праха и таблетките (не All in 1, ами другите) на K-Classic  дали имат някаква разлика с тези, които аз съм ползвала (All in 1) или са еднакви като качество.
Иначе от солта и гланца на Finish съм много доволна  newsm74.

Общи условия

Активация на акаунт