Малко помощ и информация за растежа на фоликулите при стимулация.

  • 20 217
  • 65
  •   1
Отговори
Привет мили дами,
Новичка съм тук, но вече имам някои въпроси. Дали някоя от вас е правила инсеминация? Защо питам! Ами днес съм 12 ден от цикъла имам фоликул 14 мм. и не знам дали ще порасне, много съм притеснена! В понеделник пак съм на УЗ. Забравих само да кажа, че фоликулчето е резултат от стимулация 3 до 7 (сключително) ден с клостилбегит. Доктора ми е на мнение, че ще порасне. Мисля обаче, че просто иска да ми вдъхне надежда и да изчакаме до понеделник. Иначе е чудесен специалист и съм много доволна от отношението и вниманието, което ми отделя, имам му доверие обаче сега нали и аз като всяка жена съм “искам нещо, сега го искам”. Моля ви споделете вашия опит! 
Мислите ли, че трябва да пийвам биричка  чух, че помагала за растежа.

# 1
  • Мнения: 7 716
Ще порастне. Обикновено растат по около 2 мм на ден. При стимулация с клостилбегит обикновено овулацията се измества малко.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 123
ще порасне ,не се безпокой.Моя на 14-ти ден беше 13мм. и на 18-ти ден 21мм.И аз се бях стимулирала с Клостибегит.Успех с инсеминацията!

# 3
Благодаря ви дами, и доктора така каза, но мислех че ме успокоява по-скоро! Въпреки, че той е оптимист де... Пия и витамин Е, дано помогне!

# 4
  • Мнения: 1 951
Най отгоре на страницата има zакачена специална тема zа инсеминацията, може да я прочетеШ ако те интересуват повече подробности. Успех!

# 5
Най отгоре на страницата има zакачена специална тема zа инсеминацията, може да я прочетеШ ако те интересуват повече подробности. Успех!

Мерси, веднага я видях! Много интересни неща пише... само не ми стана ясно, как точно се таймира овулацията. Бият прегнил, това е ясно, но кога се пука фоликула задължително ли след 24 часа от поставяне на препарата или може и по-рано?

# 6
  • Мнения: 724
Мислите ли, че трябва да пийвам биричка  чух, че помагала за растежа.
Определено бирата помага (това е мой патент  Laughing), но не прекалявай Wink

За прегнила - фоликулите се пукат обикновено след 36-тия час след поставянето на инжекцията. От лекар съм чувала, обаче, че не е добре прегнила да се бие сутрин (айде де, защо - не знам).

И аз мисля, че фоликулът ти ще порасне. Успех!!!

# 7
Цитат
Определено бирата помага (това е мой патент  Laughing), но не прекалявай Wink
Цитат

Ми аз хич не обичам бира, но ще се насиля! Колко горе долу на ден трябва да изпивам?
Благодаря ви за подкрепата, снощи се наревах едно хубаво защото ми е 2 месец на хапчета. Първия въобще не реагирах и нямаше овулация.

# 8
  • Мнения: 724
Тиквичке, една малка на ден е достатъчна. Недей да плачеш, моля те.
Ще порасне фоликулчето  spoko

# 9
  • Мнения: 2 249
Цитат
Определено бирата помага (това е мой патент  Laughing), но не прекалявай Wink
Цитат

Ми аз хич не обичам бира, но ще се насиля! Колко горе долу на ден трябва да изпивам?
Благодаря ви за подкрепата, снощи се наревах едно хубаво защото ми е 2 месец на хапчета. Първия въобще не реагирах и нямаше овулация.
ей споко Hug-и аз 2 месеца със стимулация и двата нямах овулация ooooh!-а преди това изобщо не си и помислях ,че може да има цикъл без овулация Crazy-сега ще дигам дозата на 2 хапчета-не се притеснявай Hug
а направи ли си вискчи хормонални изследвания? доколкото знам е задължително да ти видят стойностите
не се предавай толкова лесно Naughty

# 10
Ще порасне фоликулчето  spoko

Благодаря ти за хубавите думи, но ме е страх! Преди ме болеше, а от вчера вече не. Не знам може и да си внушавам, но така ми се иска поне този път да порасне нещо.

# 11
Това е удивителното, всички са изрядни. Всички! А имам поликистоза, факт е - доказана с месеци ходене на УЗ. Иначе моята доза вече е 3х1. С доктора коментирахме следващия месец вече, много ме окуражава за което съм му й много благодарна, но все си мисля, че ме щади защото съм в емоционална дупка и той го усеща.

# 12
  • Мнения: 3 010
При мен пък е обратното, фоликулите стават много големи. Първият месец мислехме, че е ЛУФ, но се пукна след 17 ден - 25мм. Сега на 11 ден имах 16мм. фоликул. Така,че Тиквичке то и обратното не е на добре.

# 13
При мен пък е обратното, фоликулите стават много големи. Първият месец мислехме, че е ЛУФ, но се пукна след 17 ден - 25мм. Сега на 11 ден имах 16мм. фоликул. Така,че Тиквичке то и обратното не е на добре.
А не може ли да го пукант по-раничко? Или тогава няма да има зряла яйцеклетка? Имаш ли представа до колко трябва да нарастне за да се сложи прегнил? Никога до сега не съм достигала до тази фаза?

# 14
  • Мнения: 7 716
Над 18мм.

# 15
# 16
  • Мнения: 23
колко време поемахте лекарстава за образуване на фолекул че при мен го няма изобщо поне така ми каза лякаря последно, и понеже сага чакам да ми доиде и да ги почвам ми се иска да занам по колко време сте ги пили за да има ефект и дали има някоя от вас да е заченала по този начен?

# 17
  • Мнения: 7 716
Обикновено изписват стимулация с Клостилбегит за пет дни. Има забременели след такава стимулация.

# 18
  • Мнения: 2 249
колко време поемахте лекарстава за образуване на фолекул че при мен го няма изобщо поне така ми каза лякаря последно, и понеже сага чакам да ми доиде и да ги почвам ми се иска да занам по колко време сте ги пили за да има ефект и дали има някоя от вас да е заченала по този начен?
виж темата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24678.0

 Hug  bouquet

# 19
колко време поемахте лекарстава за образуване на фолекул че при мен го няма изобщо поне така ми каза лякаря последно, и понеже сага чакам да ми доиде и да ги почвам ми се иска да занам по колко време сте ги пили за да има ефект и дали има някоя от вас да е заченала по този начен?
Ами първия път от 5 до 9 ден включително - без резултат при доза 2х1
Втория от 3 до 7 включително и сега на 12 ден имам 14 мм фоликул, но не е много сигурно че въобще ще порасне при доза 3х1
с доктора коментирахме следващия цикъл при който ще пия от 3 до 10 ден включително.

Късмет! Стискам палци!

# 20
  • Мнения: 3 010
Хм, аз пък сега си погледнах снимките, моя фоликул на 17 ден е бил 3.34см. при 1х1 от 5-ти до 9 ден Клостил. И от там незнам кога се е пукнал. На 21 ден ве4е го нямаше. Малко ме съмнява, че тези големи фоликули са качествени............. Close

# 21
  • Мнения: 7 716
Обикновено при фоликул около 21-25 мм се слага прегнил за спукване, за да се избегне презряване или регресия.

# 22
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Хм, аз пък сега си погледнах снимките, моя фоликул на 17 ден е бил 3.34см. при 1х1 от 5-ти до 9 ден Клостил. И от там незнам кога се е пукнал. На 21 ден ве4е го нямаше. Малко ме съмнява, че тези големи фоликули са качествени............. Close
Ами аз знам, че не са. Фоликул над 30 мм май за нищо не става освен за киста.

# 23
  • Мнения: 3 010
Ами аз знам, че не са. Фоликул над 30 мм май за нищо не става освен за киста.



mango,да ама се пукна, вече друг е въпроса дали е качествен, но не стана на киста

# 24
  • София
  • Мнения: 6 363
mango,да ама се пукна, вече друг е въпроса дали е качествен, но не стана на киста

не, денди, такива големи фоликули обикновено не са качествени.

# 25
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ами аз знам, че не са. Фоликул над 30 мм май за нищо не става освен за киста.



mango,да ама се пукна, вече друг е въпроса дали е качествен, но не стана на киста

Ами денди на това май му се вика фоликулярна киста  newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 4 272
Точно така, фоликулярна киста е. Много често се образува при стимулация, особено ако не се бие Прегнил. После си се пука сама или с помощта на някакво лекарство.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 242
Точно така, фоликулярна киста е. Много често се образува при стимулация, особено ако не се бие Прегнил. После си се пука сама или с помощта на някакво лекарство.
Така е Sad Миналия месец за пръв път правих стимулация с клостилбегит. Имаше два уж добри фоликула. Не ми сложиха прегнил. Днес разбрах, че единият не се е спукал и имам киста. От пети ден на цикъла трябва да вземам противозачатъчни /доколкото разчитам рецептата марвелон/

# 28
  • Мнения: 7 716
Не търси вината в това, че не са ти сложили прегнил и затова не се е спукал фоликула.
Може би щеше да се спука, може би - не.
Целта на прегнилът е да се спукат доминантните.
На мен ми слагаха прегнил по схема, три фоликула се спукаха, но четвъртия остана. Така, че нищо не се знае.
Изписаха ми също марвелон, но понеже аз съм противник на лекарствата, отказвам да взимам.

# 29
Кажете как се разбира,дали е годен фоликула?Чувах,че в някои клиники се гледат нивата на естрадиола?На мен ми пукаха с прегнил 1 път 21мм фоликул,и после 2 фоликула 19 и 17мм,но ми се сториха малки за пукане newsm78

# 30
  • Мнения: 7 716
Изследва се естрадиола при фоликул над 18мм.

# 31
Точно така, фоликулярна киста е. Много често се образува при стимулация, особено ако не се бие Прегнил. После си се пука сама или с помощта на някакво лекарство.
Така е Sad Миналия месец за пръв път правих стимулация с клостилбегит. Имаше два уж добри фоликула. Не ми сложиха прегнил. Днес разбрах, че единият не се е спукал и имам киста. От пети ден на цикъла трябва да вземам противозачатъчни /доколкото разчитам рецептата марвелон/

Добре де а оставам с впечатление, че единия се е спукал, а другия не е! Как така ще пиеш противозачатъчни тогава. Ми ако има бременност?

# 32
  • Мнения: 7 716
Ами тестът за бременност и е отрицателен, има нормално кървене и лекарят я е прегледал на ултразвук.

# 33
Аз преди време също имах такава киста. Казаха ми, че било полезно правенето на коремни преси тъй като засилвало кръвообращението в тази част на тялото. Е, незнам случайно ли беше или не, но след 2 дена упорити упражнения, кистата я нямаше. Нищо не пречи поне да се пробва, нали?

# 34
Привет на всички!
От този месец и аз се започнах с Клостибегита и на 14 ден с Оргометрил.
За фоликулометрия не ставало и въпрос направо ми каза към 01.03 да отида на преглед. Някои имали информация при съчетанието на тези две лекарства може ли да се очаква бременност, защото четейки в форома за Оргометрила има различни мнения. И  в цялата тази схема не се ли изпуска нещо newsm78.
2x1 таблетка от 5-9 ден - Клостилбегит
2x1 таблетка от 14 ден ( 10 дни )- Оргометрил

# 35
Значи естрадиола показва,дали има качествена яйцеклетка.Интересно,защо при д-р Стаменов не правят това изследване? newsm78

# 36
  • Мнения: 724
Значи естрадиола показва,дали има качествена яйцеклетка.Интересно,защо при д-р Стаменов не правят това изследване? newsm78
Правят го Wink при ин витро.
Естрадиола само показва, че има фоликул, не може да ти гарантира качеството на яйцеклетката. Само ориентировъчно е.

# 37
  • Мнения: 319
Аз съм правила стимулации с Клостил и от 3-ти и от 5-ти ден. Стигна доза по 2 вечер, само че фоликул по-голям от 12 мм така и не се получи.
Едва след лапароскопията, започна всичко да си идва на мястото.
КЪСМЕТ!

# 38
  • Мнения: 7 716
За качеството на яйцеклетката се съди косвено по естрадиола и ЛХ, измерени при фоликул над 18 мм.
Долната граница на естрадиола е 200 pg/ml . Инсеминация се препоръчва над 250 - 300pg/ml.

Виж ТУК.

# 39
  • Мнения: 1 029
Тенкю, Лали! Wink

# 40
  • Мнения: 2 120
Имала съм фоликул 32мм, лекарят се опита да го спука с ръка, но нищо. 4 дни след покачване на температурата се спука сам, но бяха болки не е за разправяне -- бях се схванала от кръста до коленете.
После отидох при друг лекар, беше се спукал, не се образува киста.
Но такива фоликули едва ли носят качествена яйцеклетка.
И това се случи точно в месеца, в който правих хормонални и бяха в норма.

# 41
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Имала съм фоликул 32мм, лекарят се опита да го спука с ръка, но нищо. 4 дни след покачване на температурата се спука сам, но бяха болки не е за разправяне -- бях се схванала от кръста до коленете.
После отидох при друг лекар, беше се спукал, не се образува киста.
Но такива фоликули едва ли носят качествена яйцеклетка.
И това се случи точно в месеца, в който правих хормонални и бяха в норма.
Shocked Shocked Как ще го пука на ръка бе

# 42
  • Мнения: 2 759
   Мен днес ми е 12-ти ден, 1.56 (мм?), доктора каза, че е "като по учебник" и ми изписа Бромокриптин (за стимулация). Обаче ми се вижда странно, че на листовката пише, че "При настъпване на бременност по време на терапията бромокриптинът трябва да се спре веднага при пациентки, които желаят да запазят плода..."  #Crazy newsm78

Последна редакция: пн, 13 фев 2006, 18:05 от MechoPuh

# 43
Да,странно е.Кой е този лекар?

# 44
  • Мнения: 2 759
   Ще пропусна името, но днес като ходих (13-ти ден, 1.76) го питах и каза, че като забременея, ще го спрем както си пише. Дотогава да го пия, докато не ми каже да спра...  newsm78
   Все пак предполагам, че си разбира от работата човека, ама все пак... това ме притеснява...

# 45
  • Мнения: 724
Имала съм фоликул 32мм, лекарят се опита да го спука с ръка, но нищо. 4 дни след покачване на температурата се спука сам, но бяха болки не е за разправяне -- бях се схванала от кръста до коленете.
После отидох при друг лекар, беше се спукал, не се образува киста.
Но такива фоликули едва ли носят качествена яйцеклетка.
И това се случи точно в месеца, в който правих хормонални и бяха в норма.
Shocked Shocked Как ще го пука на ръка бе
Манго, нормална, стандартна практика.

# 46
  • Враца
  • Мнения: 5 204
   Мен днес ми е 12-ти ден, 1.56 (мм?), доктора каза, че е "като по учебник" и ми изписа Бромокриптин (за стимулация). Обаче ми се вижда странно, че на листовката пише, че "При настъпване на бременност по време на терапията бромокриптинът трябва да се спре веднага при пациентки, които желаят да запазят плода..." #Crazy newsm78
Аз доколкото знам Бромокриптинът не е за стимулация, а за намаляване нивото на пролактина

# 47
  • Мнения: 2 759
   Аз доколкото знам Бромокриптинът не е за стимулация, а за намаляване нивото на пролактина

   A Ba,  с каква цел се прави това (той каза, че и ще вдигне естрогена)? Доктора твърди, че прави стимулация, а на лекарството пише, че е за спиране на кърмата  #Crazy

   П.С. Иначе не ми е пускал хормонални изследвания преди това.. Само ме попита дали кожата ми е по-скоро мазна, но тя си е сухичка..

Последна редакция: вт, 14 фев 2006, 23:01 от MechoPuh

# 48
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Може аз да съм в грешка, но ми се струва наистина, че тук момичета, които го пият е заради това.
Я си пусни нова тема за бромокриптина, че тук може да не я забележат и дано не съм те объркала аз Embarassed

# 49
  • Мнения: 3 010
Може аз да съм в грешка, но ми се струва наистина, че тук момичета, които го пият е заради това.
Я си пусни нова тема за бромокриптина, че тук може да не я забележат и дано не съм те объркала аз Embarassed


Ва не си в грешка, за това се взема Бромокриптина - именно за висок пролактин. Имаше едно моми4е, което забременя тук, от форума, ам........mimeto78 ли беше  newsm78 . Та тя го пиеше, на мен също са изписвали само, 4е Парлодел, за висок пролактин /е нищо, че последния си беше в граници  Wink /. Та нищо не ме учудва вече, но все пак трябва да се види какво пише на упътването. Ме4о Пух ти про4ети ли?

# 50
  • Враца
  • Мнения: 5 204
И аз сега се рових в нета и не съм явно в грешка.
Само не разбирам как без хормонални изследвания ще ти изписва нещо уж за стимулация, което да повдига нивата на естрогена?
Не знам на мен ми звучи малко странно  newsm78 newsm78

# 51
  • София
  • Мнения: 6 363
И аз сега се рових в нета и не съм явно в грешка.
Само не разбирам как без хормонални изследвания ще ти изписва нещо уж за стимулация, което да повдига нивата на естрогена?
Не знам на мен ми звучи малко странно  newsm78 newsm78

ами секакви идиоти - "разбирачи" ги има, дето си играят със здравето на пациентите...

девойката да бяга надалече от този, викам аз!

# 52
  • Мнения: 2 759
   10х за съвета - пунах нова тема!

# 53
  • Мнения: 23
здравейте, дами
днес ходих на УЗ и ми каза че фолекула в единия ми яечник е 12мм а  в другия 8мм имам ли  пораво да се надявам че този път ще стане newsm78 с колко време ви се измести уволацията  да се подготвя защото мен нищто не ме боли за седа незнам да ли е добре newsm78

# 54
# 55
  • Мнения: 133
Здравейте момичета и от мен.Има въпросче:При нас уж няма проблем.Лекарката при която ходя ми каза да си меря БТ.По принцип съм ходила на фоликумерия и с овуто няма проблем.Аз съм несериозна и не я меря редовно.Този месец ходих на преглед ,без стимулация на 13ден две фоликулчета,едното 10мм(по-голямо)И да действаме.Но ме притесни като каза от следващия цикъл-от 2 ден,5дена да приемам клостилбегит.Но от това,което прочетох дотук ми стана ясно,че като го пия трябва да ходя и УЗ,но тя не ме вика.Каза ми да мине поне един месец от приема.
Малко се пообърках newsm12


П.С.  Забравих да спомена че имам един спонтанен аборт в 9седмица.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 123
Ами аз първо не виждам,защо да го пиеш,щом нямаш проблем с овулацията.Второ-да го пиеш без контрол,е безсмислено и опасно!
 
 П.П.Понеже и аз съм със спонтанен в 9-та седмица,би ли споделила,колко времи ви казаха да се пазите след аборта?

# 57
  • Мнения: 23
ми единадесети ден за това питам дали е нормално  newsm78утре пак сам на УЗ че да видим каво е станало  дали растът тези фолекулчета newsm78

# 58
  • Мнения: 133

 П.П.Понеже и аз съм със спонтанен в 9-та седмица,би ли споделила,колко времи ви казаха да се пазите след аборта?[/color]

6 мес,като приемах противозачатъчни,но оттогава минаха 2год.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 123
ми единадесети ден за това питам дали е нормално  newsm78утре пак сам на УЗ че да видим каво е станало  дали растът тези фолекулчета newsm78

спокойно има време да порасне поне тоя дето е 12мм.

# 60
  • София
  • Мнения: 3 123


6 мес,като приемах противозачатъчни,но оттогава минаха 2год.


аз не мисля да пия,е имам горчив опит с тях,а и мисля от по-рано да започнем опитите.Още не съм ходила на лекар след аборта и ще видим той какво ще каже.

# 61
  • Мнения: 23
задравейте дами
днес ходих УЗ и фолекулчето ми е 19мм  може би този път ще стане  newsm78
лекаря каза че след  два ден може да пробваме Hug

# 62
  • Мнения: 133
задравейте дами
днес ходих УЗ и фолекулчето ми е 19мм  може би този път ще стане  newsm78
лекаря каза че след  два ден може да пробваме Hug

 Hug Hug newsm17 newsm17 newsm17

# 63
  • Мнения: 2 120
Кой е лекарят дето се опита да пука горкият Wink ми фоликул с ръка ли? Ами същият,  при когото много от момичетата ходят... 

# 64
  • София
  • Мнения: 6 363
Кой е лекарят дето се опита да пука горкият Wink ми фоликул с ръка ли? Ами същият,  при когото много от момичетата ходят... 

не знам точно при кой лекар си, но и аз съм чувала, че понякога се практикува това - даже и се получава.

# 65
  • Мнения: 2 120
Точно така, при мен се получи, но въобще не смятам, че в такива фоликули има нормални яйцеклетки.

Общи условия

Активация на акаунт