Малко помощ и информация за растежа на фоликулите при стимулация.

  • 20 228
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 716
Изследва се естрадиола при фоликул над 18мм.

# 31
Точно така, фоликулярна киста е. Много често се образува при стимулация, особено ако не се бие Прегнил. После си се пука сама или с помощта на някакво лекарство.
Така е Sad Миналия месец за пръв път правих стимулация с клостилбегит. Имаше два уж добри фоликула. Не ми сложиха прегнил. Днес разбрах, че единият не се е спукал и имам киста. От пети ден на цикъла трябва да вземам противозачатъчни /доколкото разчитам рецептата марвелон/

Добре де а оставам с впечатление, че единия се е спукал, а другия не е! Как така ще пиеш противозачатъчни тогава. Ми ако има бременност?

# 32
  • Мнения: 7 716
Ами тестът за бременност и е отрицателен, има нормално кървене и лекарят я е прегледал на ултразвук.

# 33
Аз преди време също имах такава киста. Казаха ми, че било полезно правенето на коремни преси тъй като засилвало кръвообращението в тази част на тялото. Е, незнам случайно ли беше или не, но след 2 дена упорити упражнения, кистата я нямаше. Нищо не пречи поне да се пробва, нали?

# 34
Привет на всички!
От този месец и аз се започнах с Клостибегита и на 14 ден с Оргометрил.
За фоликулометрия не ставало и въпрос направо ми каза към 01.03 да отида на преглед. Някои имали информация при съчетанието на тези две лекарства може ли да се очаква бременност, защото четейки в форома за Оргометрила има различни мнения. И  в цялата тази схема не се ли изпуска нещо newsm78.
2x1 таблетка от 5-9 ден - Клостилбегит
2x1 таблетка от 14 ден ( 10 дни )- Оргометрил

# 35
Значи естрадиола показва,дали има качествена яйцеклетка.Интересно,защо при д-р Стаменов не правят това изследване? newsm78

# 36
  • Мнения: 724
Значи естрадиола показва,дали има качествена яйцеклетка.Интересно,защо при д-р Стаменов не правят това изследване? newsm78
Правят го Wink при ин витро.
Естрадиола само показва, че има фоликул, не може да ти гарантира качеството на яйцеклетката. Само ориентировъчно е.

# 37
  • Мнения: 319
Аз съм правила стимулации с Клостил и от 3-ти и от 5-ти ден. Стигна доза по 2 вечер, само че фоликул по-голям от 12 мм така и не се получи.
Едва след лапароскопията, започна всичко да си идва на мястото.
КЪСМЕТ!

# 38
  • Мнения: 7 716
За качеството на яйцеклетката се съди косвено по естрадиола и ЛХ, измерени при фоликул над 18 мм.
Долната граница на естрадиола е 200 pg/ml . Инсеминация се препоръчва над 250 - 300pg/ml.

Виж ТУК.

# 39
  • Мнения: 1 029
Тенкю, Лали! Wink

# 40
  • Мнения: 2 120
Имала съм фоликул 32мм, лекарят се опита да го спука с ръка, но нищо. 4 дни след покачване на температурата се спука сам, но бяха болки не е за разправяне -- бях се схванала от кръста до коленете.
После отидох при друг лекар, беше се спукал, не се образува киста.
Но такива фоликули едва ли носят качествена яйцеклетка.
И това се случи точно в месеца, в който правих хормонални и бяха в норма.

# 41
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Имала съм фоликул 32мм, лекарят се опита да го спука с ръка, но нищо. 4 дни след покачване на температурата се спука сам, но бяха болки не е за разправяне -- бях се схванала от кръста до коленете.
После отидох при друг лекар, беше се спукал, не се образува киста.
Но такива фоликули едва ли носят качествена яйцеклетка.
И това се случи точно в месеца, в който правих хормонални и бяха в норма.
Shocked Shocked Как ще го пука на ръка бе

# 42
  • Мнения: 2 759
   Мен днес ми е 12-ти ден, 1.56 (мм?), доктора каза, че е "като по учебник" и ми изписа Бромокриптин (за стимулация). Обаче ми се вижда странно, че на листовката пише, че "При настъпване на бременност по време на терапията бромокриптинът трябва да се спре веднага при пациентки, които желаят да запазят плода..."  #Crazy newsm78

Последна редакция: пн, 13 фев 2006, 18:05 от MechoPuh

# 43
Да,странно е.Кой е този лекар?

# 44
  • Мнения: 2 759
   Ще пропусна името, но днес като ходих (13-ти ден, 1.76) го питах и каза, че като забременея, ще го спрем както си пише. Дотогава да го пия, докато не ми каже да спра...  newsm78
   Все пак предполагам, че си разбира от работата човека, ама все пак... това ме притеснява...

Общи условия

Активация на акаунт