Малко помощ и информация за растежа на фоликулите при стимулация.

  • 20 227
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 724
Имала съм фоликул 32мм, лекарят се опита да го спука с ръка, но нищо. 4 дни след покачване на температурата се спука сам, но бяха болки не е за разправяне -- бях се схванала от кръста до коленете.
После отидох при друг лекар, беше се спукал, не се образува киста.
Но такива фоликули едва ли носят качествена яйцеклетка.
И това се случи точно в месеца, в който правих хормонални и бяха в норма.
Shocked Shocked Как ще го пука на ръка бе
Манго, нормална, стандартна практика.

# 46
  • Враца
  • Мнения: 5 204
   Мен днес ми е 12-ти ден, 1.56 (мм?), доктора каза, че е "като по учебник" и ми изписа Бромокриптин (за стимулация). Обаче ми се вижда странно, че на листовката пише, че "При настъпване на бременност по време на терапията бромокриптинът трябва да се спре веднага при пациентки, които желаят да запазят плода..." #Crazy newsm78
Аз доколкото знам Бромокриптинът не е за стимулация, а за намаляване нивото на пролактина

# 47
  • Мнения: 2 759
   Аз доколкото знам Бромокриптинът не е за стимулация, а за намаляване нивото на пролактина

   A Ba,  с каква цел се прави това (той каза, че и ще вдигне естрогена)? Доктора твърди, че прави стимулация, а на лекарството пише, че е за спиране на кърмата  #Crazy

   П.С. Иначе не ми е пускал хормонални изследвания преди това.. Само ме попита дали кожата ми е по-скоро мазна, но тя си е сухичка..

Последна редакция: вт, 14 фев 2006, 23:01 от MechoPuh

# 48
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Може аз да съм в грешка, но ми се струва наистина, че тук момичета, които го пият е заради това.
Я си пусни нова тема за бромокриптина, че тук може да не я забележат и дано не съм те объркала аз Embarassed

# 49
  • Мнения: 3 010
Може аз да съм в грешка, но ми се струва наистина, че тук момичета, които го пият е заради това.
Я си пусни нова тема за бромокриптина, че тук може да не я забележат и дано не съм те объркала аз Embarassed


Ва не си в грешка, за това се взема Бромокриптина - именно за висок пролактин. Имаше едно моми4е, което забременя тук, от форума, ам........mimeto78 ли беше  newsm78 . Та тя го пиеше, на мен също са изписвали само, 4е Парлодел, за висок пролактин /е нищо, че последния си беше в граници  Wink /. Та нищо не ме учудва вече, но все пак трябва да се види какво пише на упътването. Ме4о Пух ти про4ети ли?

# 50
  • Враца
  • Мнения: 5 204
И аз сега се рових в нета и не съм явно в грешка.
Само не разбирам как без хормонални изследвания ще ти изписва нещо уж за стимулация, което да повдига нивата на естрогена?
Не знам на мен ми звучи малко странно  newsm78 newsm78

# 51
  • София
  • Мнения: 6 363
И аз сега се рових в нета и не съм явно в грешка.
Само не разбирам как без хормонални изследвания ще ти изписва нещо уж за стимулация, което да повдига нивата на естрогена?
Не знам на мен ми звучи малко странно  newsm78 newsm78

ами секакви идиоти - "разбирачи" ги има, дето си играят със здравето на пациентите...

девойката да бяга надалече от този, викам аз!

# 52
  • Мнения: 2 759
   10х за съвета - пунах нова тема!

# 53
  • Мнения: 23
здравейте, дами
днес ходих на УЗ и ми каза че фолекула в единия ми яечник е 12мм а  в другия 8мм имам ли  пораво да се надявам че този път ще стане newsm78 с колко време ви се измести уволацията  да се подготвя защото мен нищто не ме боли за седа незнам да ли е добре newsm78

# 54
# 55
  • Мнения: 133
Здравейте момичета и от мен.Има въпросче:При нас уж няма проблем.Лекарката при която ходя ми каза да си меря БТ.По принцип съм ходила на фоликумерия и с овуто няма проблем.Аз съм несериозна и не я меря редовно.Този месец ходих на преглед ,без стимулация на 13ден две фоликулчета,едното 10мм(по-голямо)И да действаме.Но ме притесни като каза от следващия цикъл-от 2 ден,5дена да приемам клостилбегит.Но от това,което прочетох дотук ми стана ясно,че като го пия трябва да ходя и УЗ,но тя не ме вика.Каза ми да мине поне един месец от приема.
Малко се пообърках newsm12


П.С.  Забравих да спомена че имам един спонтанен аборт в 9седмица.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 123
Ами аз първо не виждам,защо да го пиеш,щом нямаш проблем с овулацията.Второ-да го пиеш без контрол,е безсмислено и опасно!
 
 П.П.Понеже и аз съм със спонтанен в 9-та седмица,би ли споделила,колко времи ви казаха да се пазите след аборта?

# 57
  • Мнения: 23
ми единадесети ден за това питам дали е нормално  newsm78утре пак сам на УЗ че да видим каво е станало  дали растът тези фолекулчета newsm78

# 58
  • Мнения: 133

 П.П.Понеже и аз съм със спонтанен в 9-та седмица,би ли споделила,колко времи ви казаха да се пазите след аборта?[/color]

6 мес,като приемах противозачатъчни,но оттогава минаха 2год.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 123
ми единадесети ден за това питам дали е нормално  newsm78утре пак сам на УЗ че да видим каво е станало  дали растът тези фолекулчета newsm78

спокойно има време да порасне поне тоя дето е 12мм.

Общи условия

Активация на акаунт