Крушунски водопади - какво да видим наоколо и къде да се настаним?

  • 13 381
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 941
Миналата година по това време не сме плащали нито стотинка, а паркирахме някъде накрая на самото село и за паркинг също не сме давали пари.....

# 16
  • Асеновград
  • Мнения: 10
И за деветашката пещера има вход - 2 лв за възрастни,за деца не обърнах внимание Sad Паркираш ,където намериш добро място Simple Smile

# 17
  • Мнения: 20 172
Ние сме ходили 2009г. и таксата за водопадите беше 1 лв.

# 18
  • Мнения: 1 941
ок, извинявам се аз в такъв случай ако съм подвела някой, незнам как така се е получило да не платим нищо и на двете места  Laughing

# 19
  • Мнения: 20 172
ок, извинявам се аз в такъв случай ако съм подвела някой, незнам как така се е получило да не платим нищо и на двете места  Laughing

Минали сте между капките.  Wink
За паркинг и ние не сме плащали, не са се били сетили още явно, но пред водопадите имаше импровизирана бариерка и един чичко събираше по левче.

# 20
  • Мнения: 3 271
ок, извинявам се аз в такъв случай ако съм подвела някой, незнам как така се е получило да не платим нищо и на двете места  Laughing

Минали сте между капките.  Wink
За паркинг и ние не сме плащали, не са се били сетили още явно, но пред водопадите имаше импровизирана бариерка и един чичко събираше по левче.
Платения паркинг е точно до бариерата но можеш да спреш колата на място извън паркинга и няма никакъв проблем.За хапване има едно капанче преди бариерата малко навътре /където спират автобусите/доста по евтино и хубаво.

# 21
  • Мнения: 2 452
   http://krushuna.com/vodopada.html   Ако сте любители на пещерите-посетете непременно пещера „Водопада”. Тя  е водна пещера, намираща се край село Крушуна, на 35 километра североизточно от Ловеч. От нея започват известните с красотата си Крушунски водопади. Общата дължина на пещерата е близо 2 километра. В нея има множество големи по площ езера. Посещението на пещерата трае около два часа , с   лодка е!

# 22
  • Мнения: 960
Здравейте!
След като миналата година посетихме Триград, пещерите Дяволско гърло и Ягодина ,сега сме се насочили към Крушунските водопади.
Ще помоля ако някой е ходил скоро ( миналата година ,лятото например) да ме насочи за маршрута.
Прочетох за с. Къкрина и за Ловеч. Какво е разстоянието и за събота и неделя какво може да разгледаме.
Чета и за зоологическа градина и за крепост.
С две деца ще бъдем-на 4г и на 8г.
Благодаря предварително на всички, които споделят преживяванията си.
За по-сигурно ще попитам и в темата за майките от Ловеч.
Ще минаваме през Троянски проход.

# 23
  • Мнения: 960
Здравейте! Темата много е избутана, но предполагам, че все някой ще сподели впечатления.
Няма да посещаваме пещерите защото моите от миналата година не искат и да чуят за такива преходи след като преминаха последователно Дяволското гърло и Ягодинската. Имат хубави и незабравими спомени, но не искат да ги допълват. Mr. Green Гледам, че около Крушуна няма кой знае какъв избор за спане, но сигурно ще е там защото искаме да сме сред природата, а не в хотел.
Искам да посетим Къкринското ханче-как работи за посетители? В Ловеч -Зоологическата градина и Вароша. За един уикенд ще е екскурзията.

# 24
  • Мнения: 20 172
В Ловеч не забравяйте крепостта. Пропастта Гарваница също е много интересна и не е за пропускане.

# 25
  • Мнения: 105
запазих в  къща старият ловечъ по ваша препоръка . там сме петък събота и неделя, дано успеем да видим доста неща и да съберем хубави спомени от там.

# 26
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да за съжаление всичко е бизнес. Входа е 2лв за възрастни и 1лв за деца и учащи. Също така и паркинга е платен - 2лв.
Какво значи "всичко е бизнес"?! Нали тези неща трябва да се поддържат? Хиляди пъти предпочитам да се сложи една прилична такса за подобни обекти, вместо да ги видя как се рушат бавно и славно без никакъв надзор, безплатно Rolling Eyes
Не е по темата, но да споделя по този повод, че бях приятно изненадана от Царевец тази година. Да, сложили са не малка такса, но всичко е изрядно като поддръжка.

Приятно изкарване и хубава екскурзия на авторката.  bouquet Преди години Крушунските водопади не бяха популярни и нямаше почти никакви посетители, никакви скара бири наоколо и беше доста по-приятно. Все пак може би по това време хората ще са по-малко, повечето се стичат напролет, когато и водопадите са най-пълноводни.

# 27
  • Мнения: 5 278
Аз пък съм против за природни дадености да се плаща такса вход. Все едно да ми искат пари да отида на плажа или да вляза в гората и в парка. Като искат да се пази да се налагат солени глоби за замърсяване, а не да искат пари за вход. Царевец е друго - там си има сгради, има си необходимост от подрръжка, а на водопада какво му поддържат, или на Деветашката пещера. Има пещери, в които не можеш да влезеш без придружител, като Ягодинската или Дяволското гърло, където пак е оправдано събирането а вход, но тук  Thinking
Между другото това е решение на кмета на Летница и даже бях се амбицирала да проверя доколко е законно  newsm78
Все пак да не е просто спам - Мари, не пропускайте Деветашката, заслужава да се види, тя е друг тип пещера - не като тези, в които си била. Няма никакво изкачване или слизане, няма тъмница и студ, просто те грабва гледката. А за децата е като разходка на всяко друго място. Ако имате възможност да видите и Божите очи край Карлуково и там е подобна гледката, но преди 2-3 седмици разполагаха декори за филм и не знам дали са приключили снимките.
Зоологическата в Ловеч също си заслужава - мисля,че е втората по големина след софийската и има доста животни.

# 28
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Ние се настанихме в село Орешак семейния хотел Терра Верде,много чисто и много отзивчиви стопани.Има и басей вътре,ние отидохме точно по повод Крушунските водопади..доволни сме от всичко видяно и почивката,заслужаваше си толкова път  Peace

# 29
  • Мнения: 1 976
Оп и аз тук. Наканили сме се да ходим до Ловеч за две нощувки, т.е. за 3 дни трябва да обиколим всичко интересно в региона.. постоянно следя сайтовете с ваучери и booking за хотелчета с ниски цени. Искаме да спим в Ловеч и гоним цени до 80лв за двете нощувки.. все нещо ще изкочи  Flutter Flutter

Общи условия

Активация на акаунт