Крушунски водопади - какво да видим наоколо и къде да се настаним?

  • 13 384
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 349
За да не отварям нова тема, търси се къща за гости за около 14, 15 човека около Ловеч, Крушунски водопади или някой ако знае да изброи близки села. Много би ми било полезно конкретно място. Изискването е да има кухня, където сами да си приготвяме храната и стаите да са прилични. Оглеждам от няколко дни, но или няма достатъчно място, или няма кухня, а се предлага храна.

Предварително благодаря ако някой се отзове!

С голяма компания сме отсядали в къща за гости "При братята". Намира се в с. Орешак, на около 35 км. от Ловеч. Та до Крушуна стават към 70 км. Така че може би не е много подходящо за вас. Но това е единственото място, за което се сещам аз. Иначе самата къща е много готина, стаите са повече от прилични. Събира към 20 човека. Има условия за готвене, кухня, голяма трапезария, отделно външно барбекю и място за парти на открито и басейн. Има сайт, но при мен в момента не се отваря.

# 46
  • Мнения: 6
За настаняване според мен е най-добре в с. Крушуна, тъй като вече има и минерален басейн Simple Smile

# 47
  • Мнения: 620
И аз съм отсядала в крушуна, и съм доволна, имаше голям, подържан двор , хората бяха любезни, дадоха ни доп.легло без доплащане.
Но водопадите са различни, когато няма много хора.

# 48
  • Мнения: 1
Прочетох няколко доста безсмислени коментара, за това как с преспиване в с. Орешак могат да се разгледат Крушунските водопади. Първо Орешак е на 70 километра от Крушуна, което вземайки предвид размерите на нашата родина си е доста и второ в Орешак освен малко грънци няма какво да се види. Според мен най - добре е да се нощува в Крушуна, някое от селата до Крушуна или Ловеч. Ето и няколко примерни сайта където може да намерите повече информация за забележителностите в региона и места за нощуване.
http://www.devetakiplateau.org/
http://krushuna.com/

# 49
  • Варна
  • Мнения: 302
Здравейте, включвам се с отзиви за къща за гости Старият Ловеч, където отседнахме. Изключително приятно място и много любезни собственици. Стаята беше много чиста и уютна, в къщата за гости има и механа с кухня, напълно оборудвана с всичко необходимо, буквално няма нещо, за което да не са помислили. Закуската беше обилна и вкусна. Определено ако имаме път оттам, това ще е мястото, в което ще отседнем отново.

Видяхме Деветашката пещера и Крушунските водопади, за съжаление нямахме време да разгледаме нищо друго, но при следваща почивка пак ще посетим района. Деветашката пещера е на около 10-12 км от Ловеч, на още 7-8 км са Крушунските водопади. Невероятно красиви са и двете места, особено водопадите са приказни, подразни ме само, че за да стигнеш до тях, първо трябва да минеш през разни кебапчийници и да се опушиш и омиришеш хууубаво на скара.

# 50
  • Мнения: 1 976
в край сметка и аз запазих за нашата почивка в Къща Старият Ловеч. Може би ще сме четирима, но имаха само една свободна стая, защото другата двойка още не е потвърдила и няма как да чакаме до последния момент, все пак търсим и ниска цена... дано да се окаже, че има още една свободна стая, ако ли не - ще са в някой съседен хотел...

# 51
  • Мнения: 960
Темата е доста стара, та се надявам да я възобновя малко. Интересувам се по кое време на годината си заслужава да се видят водопадите, къде да се настаним и изобщо някой от личен опит да разкаже? Благодаря!

# 52
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Пролетта е подходящо да се посетят, когато са най-пълноводни. В самото село има къщи за гости. Наблизо е Деветашката пещера, която е страхотна. Може да съчетаете със с. Къкрина и Ловеч.

# 53
  • Мнения: 960
Благодаря и аз мислех за Ловеч, а по-конкретно къща за гости?

# 54
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Благодаря и аз мислех за Ловеч, а по-конкретно къща за гости?
Не сме отсядали в самото село, само в Априлци, Балканец и Черни Осъм.

# 55
  • Мнения: 960
Благодаря!

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте! Вчера бяхме в района на Ловеч, има какво да се посети. Нощувахме в https://oazis-family-hotel-lovech.hotelmix.bg/, много приятно място с хубава механа. Водопадите бяха великолепни след тези дъждове. В района е и Деветашката пещера, ако имате време можете да посетите и Съева дупка, Геопарк Искър Панега( една невероятна разходка с лодка) Каменните къщи в Карлуково и пещерата Проходна. Това беше нашия маршрут.

# 57
  • Мнения: 960
щастливка благодаря, че се включи!

Общи условия

Активация на акаунт