Крушунски водопади - какво да видим наоколо и къде да се настаним?

  • 13 383
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 85
Оп и аз тук. Наканили сме се да ходим до Ловеч за две нощувки, т.е. за 3 дни трябва да обиколим всичко интересно в региона.. постоянно следя сайтовете с ваучери и booking за хотелчета с ниски цени. Искаме да спим в Ловеч и гоним цени до 80лв за двете нощувки.. все нещо ще изкочи  Flutter Flutter

hotel Perfekto
40лв.дройна
60лв. апартамента

# 31
  • Мнения: 1 976
Видях го, да.. но той не е ли извън Ловеч?  newsm78

Ще поизчакам малко, да видя ваучерите  Simple Smile

# 32
  • под тепетата
  • Мнения: 9 311
Пещера Гарваница е с доста стръмни стълби. Аз не посмях да сляза. За сметка на това седнах отвън до оградата и видях, че съм се насадила в кактуси! За първи път виждам да растат кактуси в България на диво... Наблизо е и пещера Стълбица, но и там не се престраших  Embarassed Ходила съм в Ягодинската, Дяволското гърло, Снежанка... Но наклона на тези стълби ме ужаси.
 Наблизо е и Троянския манастир, Орешак.

# 33
  • София
  • Мнения: 349
 Няма да сгрешите ако отседнете в Ловеч.  Peace
 В кв. Вароша има хотелчета и къщи за гости, потърсете в интернет. Ако се настаните там всичко ще ви е на пешаходно разстояние. Старият град, Ловешката крепост, Покритият мост, Етнографски комплекс, музей "Васил Левски" , зоологическата градина (там може и с кола). В средата на всичко това е площад със заведения за хранене, кафенета. Наблизо има парк - Баш бунар. Това е по-скоро една дълга алея (1-2км.), по продължение на река Осъм. В края има малък площад с пейки, люлки, заведение. Това лято бях там. Беше много приятно, зелено и прохладно.

# 34
  • Мнения: 5 278
И аз щях да кажа, че Гарваница не е за малки деца, а пък за Стълбицата да не говорим. Първият път като тръгнахме да търсим Гарваница се объркахме и стигнахме до нея - ами направо настръхнах  Confused Много е страшничко, изглеждаше изоставена и имаш чувството, че всеки момент нещо ще ти падне на главата, бррр...
Затова пък Съевата дупка е една от най-хубавите пещери, в които съм влизала, мисля и си заслужава да се посети Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 976
Аз заради това търся възможно най-ниската цена за нощувки...ако си намерим за по 20-25-30 лв нощувката ще е най-добре... не търсим хотел, може и стаи да са или нещо малко семейно , не търсим лукс, просто нещо чисто. За да можем максимално да обикаляме и там да отидат паричките, това си ни е екскурзийка , а не почивка  Wink И тези всичките пещери съм ги набелязала за посещение- с подходящите обувки и дрехи мисля, че няма да е проблем, макар че половинката има страх от високо  newsm78 newsm78

# 36
  • у дома
  • Мнения: 7 146

Затова пък Съевата дупка е една от най-хубавите пещери, в които съм влизала, мисля и си заслужава да се посети Simple Smile

Потвърждавам-много е хубава и цветна,екскурзоводът обяснява хубаво и забавно.
Ето снимки от там:
Скрит текст:
[imghttps://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/v/t1.0-9/482479_4998183111838_75393917_n.jpg?oh=c8c042bf8c80d311722b52caa728ad48&oe=546B0F73&__gda__=1416495453_575fc3105a091636b904613dfe43f068]http://[/img]

Близо до пещерата в село Брестница има и ферма за щрауси-на децата им беше много интересно и забавно.

Последна редакция: ср, 03 сеп 2014, 11:53 от svetlaem

# 37
  • гр. Варна
  • Мнения: 5
Много добър избор  Peace
Ние последния път бяхме в с. Яковци близо до Елена, ако все още търсиш тук може да разгледаш http://www.hanche-yakovtsi.com/index_bg.php

# 38
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Аз пък съм против за природни дадености да се плаща такса вход. Все едно да ми искат пари да отида на плажа или да вляза в гората и в парка. 

а на водопада какво му поддържат,
Да и аз съм против да се взима вход за природни забележителности. Но има голямо НО. Красотата на Крушунските водопади видях преди 7 години. От тогава все казвам, че е най-красивото място, което съм виждала в България.
Седмица след това, по новините видях репортаж, за това, че някакъв кретен откъртил от варовиковите камъни на водопада, че да си ги сложел на терасата за украса  #2gunfire
Тогава кмета каза, че ще помисли за някаква такса за вход, от която да се плаща и на пазачи. Сега, като е заградено предполагам, че е така.
Аз като ходих, само за паркинг събираха по 1лв. на кола, а за хората нямаше вход)
В Ловеч ядохме най-вкусните манжди и хляб. Самото заведение мисля се казваше "Вароша", не помня механа или ресторант го водеха. На калдъремената улица към крепостта, точно до музеите. Мъжа ми се молеше да не сетя за този ресторант, докато бях бременна, че не му се пътуваха 250 км. Не сме преспивали там.

# 39
  • Мнения: 3
Да за съжаление всичко е бизнес. Входа е 2лв за възрастни и 1лв за деца и учащи. Също така и паркинга е платен - 2лв.
Какво значи "всичко е бизнес"?! Нали тези неща трябва да се поддържат? Хиляди пъти предпочитам да се сложи една прилична такса за подобни обекти, вместо да ги видя как се рушат бавно и славно без никакъв надзор, безплатно Rolling Eyes
Не е по темата, но да споделя по този повод, че бях приятно изненадана от Царевец тази година. Да, сложили са не малка такса, но всичко е изрядно като поддръжка.

Приятно изкарване и хубава екскурзия на авторката.  bouquet Преди години Крушунските водопади не бяха популярни и нямаше почти никакви посетители, никакви скара бири наоколо и беше доста по-приятно. Все пак може би по това време хората ще са по-малко, повечето се стичат напролет, когато и водопадите са най-пълноводни.

И аз мисля, че трябва да има някаква такса, за да се пазят и поддържат природни и исторически обекти.

Спомням си, че преди 3 години бяхме в отседнали в много хубава къща за гости в село Крушуна- мисля че се казваше къща "Гугови. Сигурно има и други хубави. А сега ако пак отида там бих пояздила кон - надявам се, че още я има тази възможност. Приятно изкарване Simple Smile

# 40
  • Мнения: 788
За да не отварям нова тема, търси се къща за гости за около 14, 15 човека около Ловеч, Крушунски водопади или някой ако знае да изброи близки села. Много би ми било полезно конкретно място. Изискването е да има кухня, където сами да си приготвяме храната и стаите да са прилични. Оглеждам от няколко дни, но или няма достатъчно място, или няма кухня, а се предлага храна.

Предварително благодаря ако някой се отзове!

# 41
  • Мнения: 105
Пристигнахме в стариятъ ловечъ.стаята ни е малка, но резервирах късно. Собственика е много добър,чисто уютно,времето е облачно.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 302
И ние се каним четвъртък-петък другата седмица да ходим към Крушунските водопади и търся къде да отседнем, може би Ловеч е най-добре, тъй като ще има къде да се хапва. Някакви други препоръки освен Старият Ловеч? Единственото ми изискване е да е чисто и с отделен санитарен възел, също и да не е на място с твърде разбит или труднодостъпен път /че миналата година бях харесала една къща за гости по интернет - наистина невероятна беше, но с 300 зора качихме баира дотам с колата и ММ омърмори света Laughing/.

# 43
  • Мнения: 1 976
И ние така  Joy Mr. Green

# 44
  • Мнения: 72
Аз съм резервирала къща за гости Ачеви в стария Ловеч Cry newsm53

Общи условия

Активация на акаунт