Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 272
Не знам какво да ти кажа, Момиче. И моето търпение се изчерпва, опънаха ми се нервите и затова смятам февруари да си почина. Ако и при второто инсе не стане нищо, ще правя лапароскопия. А ти нали щеше да правиш хистероскопия или как се наричаше точно? Embarassed

# 76
  • Мнения: 7 716
Скоко,  Laughing. Ще стане!

# 77
  • Мнения: 3 010
Момичета, моля ви недейте така. Не се поддавайте на гадните мисли. Ще видите, че и при нас ще стане. От сега мисля, колко красиви и прекрасни ще бъдат бебетата ни, щом са толкоз изстрадани. Трябва само да се успокоим, оххх вчера док ми вика да съм спряла с тоя нет и да  се успокоя  Rolling Eyes , щото.............ама на мен ми е трудно да не мисля.

# 78
  • Мнения: 2 120
О, момичета недейте, щото и на мен ми е вече безнадеждно, щом стигнах до състояние, в което да не ми пука и да не се следя като луда...
Моята свекърва ме кле мен и мъжа ми преди време /постоянно/ да нямаме деца. Много я мразя тази жена/аз, която не умея да мразя, за пръв път изпитвам това чувство/, всеки път преди цикъл я сънувам и ми идва, и когато я сънувам и други лоши неща се случват. Действа ми на нервите. От вътре ми идва да и кажа `Иди по дяволите и ме остави да дишам, да живея`.  Сега не си говорим и гледам да не се засичаме в кооперацията, действа ми на нервите толкова, че получавам сърцебиене. Не знам дали сте суеверни, но аз съм на път да стана.

# 79
  • Мнения: 957
Дара прекрасно те разбирам, но се опитвай да мислиш позитивно. Чудя се каква е тази жена, която ще прокълне собствения си син да няма деца. Не вярвай в проклятия, гледачки и черни магии и др. подобни, защото човек започне ли да вярва се превръща в параноик. Аз, преди време, като ми казаха ендометриозна киста и се бях притеснила, споделих с майка ми и тя след няколко дни ми се обажда и ми казва, че еди коя си (гледачка) и казала, че проблемите ми били еди къде си ( чудя се как успя да ме диагностицира толкова точно, като съм на 1300 км от Бургас и каква връзка може да има успешното забременяване с проблеми с дебелото черво) , но това както и да е. Кулминацията дойде със следното * и недей да си товариш нервите още от сега, мама, Радка каза, че скоро няма да стане* (!!!) Тук аз онемях и не знаех как да реагирам.

Забрави за свекървата и си гледай живота, твоя душевен комфорт и този в семейството, а спокойна ли си и бебето ще дойде.
 

# 80
  • София
  • Мнения: 4 272
Еее, Даре, не така, миличка! Аз хапнах добре и вече съм оптимист Grinning Може глупаво да ви звучи, но аз лесно ги гоня лошите мисли. Досега всичко, което съм  си пожелавала силно, е ставало. Е, това бебе го желая много-много силно и няма начин да не стане. Нормално е в един момент да си казваме : Майната му на всичко #Cussing out Но трябва да имаме сили и да продължаваме.
И аз съм мислила да спирам да чета форумите, но не става...тук намирам така нужната ми подкрепа и кураж. Желанието ми за борба се поддържа до голяма степен от вас, момичета Heart Eyes Като чета през какви перипетии и трудности минавате, и се окуражавам. Казвам си: Защо пък и аз да не мога? Защо пък при мен да не стане?
Ох, извинявайте, отплеснах се много с разсъждения Embarassed Обичам ви Heart Eyes Някой ден ще гушкаме най-прекрасните, най-невинните създания и щастието ни ще е безкрайно!!! Вярвайте!

# 81
Здравейте момичета хаиде и аз да се отчета какви ги свърших. След толкоз лутане по разни видове лекари, знайни и незнайни най накрая да доложа.
2. Преглед; на който се установи леко оголемен десен яйчник и по малка матка, според доктора всичко е в границите на нормалното
3.Ултразук - няма наличие на поликистоза към 9 ден от цикъла.
4. Преглед на хормоналните изследвания, които са в норми само леки притеснения за прогестерона.
5. Спермограмите на съпруга: 55 подвижни, 35 бавноподвижни и 10 за неподвижните по данни на лабораторията границата за подвижни е 50 и това означава че е Ок., но лекарските граници са 60% което го навеждало на мисълта че бимогло да бъде лек проблем взимайки впредвид и високия интензитет.
6.Разглеждане на епикризите. И ето тук вече срешнахме затруднения.Оказа се че още на първата операция която е за поликистоза е установено, че 1 тръба е силно нагъната а другата запушена. Направен е нов отвор на тръбата в резултат на което е трябвало да забременея до 6 м. за да не се затвори. Аз тогава бях на 17 г. и определено не ми беше до бебета. 2000 г. лапароскопия множество сраствания резултат от операцията които са отстранени и отново се прави отвор на тръбата в резултат на което има пропускливост.
Вичко това го навежда на мисълна че е възможно отново да са се получили сраствания и тръбата да се е запушила.
Попита ме за цветна снимка правено ли ми е някога, но тя е в периода преди лапарото. Това което ми предлага е да пия лекарства 3 м. да си меря базалната температура и съпътстващи прегледи  и ако за този период бебчо не стане трябва да се насоча към инвитро. Предписа ми Оргометрил и Кломид( който неможах да на меря и по негов съвет го заменихме с Кломифен или Клостилбегит, е аз успях да намеря Колостилбегит.) Е вестите са хем добри хем не много. Аз вече започнах по схема да пия лекарства и да меря температура . Много се чудя следващия път когато отида при него, а това ще е или 28.02 или 01.03 дали да не го попитам за евентуална цветна снимка  . А също така не би ли било възможно след тези 3 м. ако няма бебе  да се направи операция и евентуално пластика на тръбите като последен варант преди инвитро.

Между другото като поразгледах в форума темите за Оргометрил и Клостибегита останах с впечатлението е че докато се приемат особено Оргометрила неможе да се очаква бременност това така ли е или бъркам.  А също така малко ме притеснява и Клостилбегита сега пъг да не си сътворя разни кисти с които съм се борила толкова години? Ох объркана съм и незная да се доверя ли този път  newsm78 ooooh!

# 82
  • Враца
  • Мнения: 5 206

5. Спермограмите на съпруга: 55 подвижни, 35 бавноподвижни и 10 за неподвижните по данни на лабораторията границата за подвижни е 50 и това означава че е Ок., но лекарските граници са 60% което го навеждало на мисълта че бимогло да бъде лек проблем взимайки впредвид и високия интензитет.

А морфология правили ли сте?

# 83

Цитат
А морфология правили ли сте?
Цитат

 Embarassed,това са изследвания в клиниката на доц.Щерев
лист на който са отбелязани и опоменати какви ли не неща Embarassed

Извини ме за невежеството но какво се разбира пот морфологично изследване?

# 84
  • Враца
  • Мнения: 5 206
По принцип е добре като се прави спермограма да се види и морфологията. Това също е важно. Ето ТУК са критериите за спермален анализ.

# 85
  • Мнения: 1 320
Мече, аз на твое място ще започна с цветната снимка и тогава хапчетата. Нали знаеш, че клостила можеш да го пиеш най-много три месеца, а после почивка и после още най-много три месеца. И задължително под лекарски контрол.
И нещо не разбирам-как хем няма да ти правят цветна снимка сега, хем ще те стимулират и после направо инвитро?
Морфология е това изследване на сперматозоидите, при което се установява колко от тях са годни да си свършат работата, т.е. колко от тях имат нормално по една глава и една опашка и колко са двуглави, кривоопашати и т.н. повредени Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 320
благодаря ти, данидан! Simple Smile

# 87
  • Мнения: 957
Я, още един водолей! Момиче, честит рожден ден и от мен и ако не се сбъднат всички мечти, което ти го пожелавам от сърце, поне едничка да се сбъдне!  bouquet

# 88
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Честит рожден ден Момиче!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Нека мечта ти се сбъдне възможно най-скоро!
Много ускивки да има в живота и любов, здраве и успехи!

# 89
  • Мнения: 133
Здравейте на всички момичета!!!
Желая ви много усмивки,много положителни емоции и още нещо! Flutter
От няколко дни искам да споделя моите притеснения,но чак сега се престраших,защото съм много паникьосана.Ще започна по-отдалеко.
Цикълът ми дойде на 21януари,10 дни по-рано,като междувременно пиех утрогестан(назначен ми е от16-26ден).След това всичко УЖ беше ок.До 3февруари ,когато получих бежово кремообразно течение,което в последствие промени цвета си.Обадих се на лекарката ми -няма нищо притеснително.Да започвам да си пия утрогестана-от5.Но ден след като ги започнах направо ми дойде наново цикълът и то много повече от когато и да е било.И спрях хапчетата.Сега ми  емного притеснено и след като ми свърши ще ходя на преглед.
Според вас това нещо притеснително ли е.моля ви кажете ми нещо,че се побърквам направо.

Общи условия

Активация на акаунт