На море в Гърция 2013 - XI

  • 71 619
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 11 241
Eто и един разкошен хотел в района (по- към Аргаласти), който е само за възрастни Wink аз едва ли ще се уредя скоро, ама може някой от вас, кой знае.

Btw Леда се предлага и от български туроператори, можем да се досетим какво значи това при ниски цени и сравнително достъпна географска отдалеченост Grinning

Последна редакция: вт, 12 ное 2013, 14:31 от Параход

# 736
  • Мнения: 2 255
Помня, че коментирахте места за настаняване на Пелион, но..... Ей това ми хвана окото, или по точно казано вилите с 2 спални. Някой да го е виждал, да даде мнение на района.

http://www.ledapelion.com/
Това го предлагаха в сайтовете ни за колективно пазаруване, така, че със сигурност е пробвано...ама не съм срещала коментари из темата  newsm78

# 737
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Здравейте. Познати ни предлагат да посрещнем НГ в х-л Острия, Ставрос. Сайт на х-ла не намерих, снимки в нета обаче да. Виждам, че е непретенциозно хотелче. Някакви отзиви?

# 738
  • София
  • Мнения: 1 546
Параход, сайта който си дала е много интересен и има доста привлекателни предложения. За догодина лятото живот и здраве съмнамислила някаква вила да наемем. Ще сме 2 семейства и мисля, че ще ни е идеално. Преди време гледах едни, някой беше дал линк, но цените бяха умопомрачаващи.  ooooh! Нормалко все пак, бяха такива красоти...

# 739
  • Мнения: 11 241
Острия изглежда твъъъърде непретенциозен, все пак нямам личен опит.
Ако нямам грешка, се намира точно срещу Каламатианос (култовата таверна, която е обсъждана неведнъж в темите), така че това му е предимство Grinning
Обаче, е реално извън Ставрос, в района Милиес, на около 1-1.5 км от центъра на селото по главния път, така че няма да можете да ходите пеша дотам.
Каламатианос мисля, че работи целогодишно - но не съм 100% сигурна, а и нямам представа какво и колко е вътре, винаги сме били в градината.

Ето и сайта на хотел Острия.
Картата в сайта обаче не е вярна!! Хотелът е показан в компактната градска част.
ето тук можеш да прочетеш, че се намира на 1.5 км от центъра на Ставрос. Мен ако питаш, не бих отседнала там и лете, а зиме - особено.

Последна редакция: вт, 12 ное 2013, 15:23 от Параход

# 740
  • Мнения: X

Това го предлагаха в сайтовете ни за колективно пазаруване, така, че със сигурност е пробвано...ама не съм срещала коментари из темата  newsm78


Btw Леда се предлага и от български туроператори, можем да се досетим какво значи това при ниски цени и сравнително достъпна географска отдалеченост Grinning

Уф, не..... аз го изрових от една македонска тур -агенция.....


Параход, че не мога да си спомня.... това тази таверна, която ти харесваше ли е.... помня че хвалеше в онзи край някакъв ресторант...

# 741
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Много ти благодаря Параход! А някакъв свестен х-л да препоръчате там? Ще погледна и в букинг де. Поне да сме близо до компанията ако все пак решим да тръгнем. Аз изобщо не познавам Гърция, никога не сме почивали там.

# 742
  • Мнения: 11 241
Съседният хотел Милиес мисля, че е по-добър и ще може компанията да е заедно.
Но още по-добре - Лиотопи в съседното село Олимпиада (но там ще е съвсем умряло зимата) или Амолитос в центъра на Ставрос.  
Архонтико Лямас също...

Блис, този ресторант в Милиес го хвалих доста, да Wink

Мама Сання, сега прочетох, че никога не си била в Гърция. Може би... може би не е добре да почваш със зимата, с този конкретен регион и с нисък клас хотел Grinning (само плахо предположение) - възможно е да те разочарова незаслужено като дестинация.

П.п. Днес един пост нямам, дето да не е редактиран и дописван 6 пъти...

Последна редакция: вт, 12 ное 2013, 15:47 от Параход

# 743
  • Мнения: 3 973
Много хора са се ориентирали към Гърция за НГ гледам, аз още се моткам и ще изпусна всякакви ранни записвания,за където и да е, но какво да ви кажа, още ми държи влага, преди 3 или 4 години, не помня точно, на 2-ри януари тръгнахме към Солун, малко да се поразходим и.... стигнахме до Кресна, а там настана такава виелица и снеговалеж, че беше невъзможно да се продължи и поне 10-15 гръцки коли си обърнаха към Гърция, а и толкова български си направиха обратен завой към България.

# 744
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Параход, много благодаря за съветите. Довечера ще разгледам хотелите и ще го мислим.

# 745
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
х-л Архонтико ни устройва. Гледам и някакъв Аристотелис Аполония Спа, само че е на 25 км. от Ставрос. Харесва ни, че и в двата има закрит басейн. Съвет? Всъщност кой е най-добрият х-л в района?

# 746
  • Мнения: 287






 Ей на това място искам да отида в най-близко време! Параход, ние хептен ще заспим зимен сън ако не пуснеш нова тема, май му идва времето.

Последна редакция: вт, 12 ное 2013, 19:52 от Anna bel

# 747
  • София
  • Мнения: 1 546
Anna bel Ето такава идилия, като на първата снимка, мечтая. Красота...къде е това?  Grinning

# 748
  • Мнения: 198
Anna bel,
чудесна снимка.

# 749
  • Мнения: 287
 Снимките са от остров Сирос,един от цикладите, една от мечтите ми. Не са мои. Харесаха ми и поисках да ги споделя с вас. Силно се надявам да ви представя авторски следващото лято. 

Общи условия

Активация на акаунт