На море в Гърция 2013 - XI

  • 71 587
  • 756
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 118


По желание на публиката: Кратък гръцки речник

Обща информация за пътувания в Гърция
Общообразователен сайт на Гръцката туристическа организация
Greeka.com, с нов, по-добър интерфейс
Любимият ми сайт за Гърция - на Мат Барет
Британски, с полезна информация
И един от портфолиото на NY Times

Български сайт за резервации в Северна Гърция
И още един на български
Къмпинги в Гърция
Още къмпинги и И един за цяла Европа
Къмпинги в Гърция - на български
Кавала и околности
Район Ксанти - разкошни плажове, малко туризъм



Халкидически полуостров
Обща информация и настаняване,
още настаняване,
още
и ощe едно
Районът на Никити - хотели и плажове
За любителите на Ситония
Плажовете на Халкидики - по райони и азбучен ред
Халкидики с деца - развлечения, детски клубове, педиатри и т.н.
Вурвуру - много нагледна карта с къщи, вили, студиа и плажове
Наемане на лодка във Вурвуру
Организирани улични пазари в Халкидики
Обществен транспорт в Халкидики - автобуси



Някои близки и по-далечни острови и не-острови
Северноегейски острови
Тасос
Амулиани
Български фенсайт за Лимнос
Самотраки

Споради
Скиатос
Скопелос
Скирос

Евия, Северна Евия
полуостров Пелион

Йонийско крайбрежие
Кефалония
Корфу
Български портал за Закинтос и за Корфу
Парга и околности
Област Епир (Парга, Превеза, Теспротия, Йоанина) - настаняване
Пакси и Антипакси

Цикладски острови
Парос и Андипарос
Сирос
Санторини
Сифнос
Наксос

Додеканези
Родос, и по-накратко другите Додеканези
Кос
Сими



По пътя
Разписания на фериботите
И още един сайт с разписания
Прогноза за времето в Гърция
Прогноза не само за времето, но и за температура на водата
Сайт с газостанциите в Гърция
Летище Атина, връзки с града и пристанище Пирея
Пътят през Златоград, описание и снимки
Магистрални такси
Глоби за пътни нарушения
Полезен сайт на ЕС за пътуване в Европа

Някои банкови преводи до Гърция (информацията не е пълна и е от 2012 г., винаги проверявайте и за други възможности)
Асет банк - 5 евро за клиенти на банката, източник
ОББ - откриване на еврова сметка 2 лв., превод - 6 лв. към сметки в National Bank of Greece, източник
Емпорики банк - 3-4 лв. и за външни клиенти, към сметка в Емпорики, източник
Пиреус банк - откриване на сметка 2 лв., превод 10 евро към същата банка,източник
Dbank (бивша Демирбанк) - около 5 евро за клиенти на банката, източник
Условия на Уестърн Юниън

Документи за пътуване:
1. Лична карта или паспорт за възрастните
2. Червен паспорт за дете под 18 г. (над 14 може и с лична карта)
3. Ако родителите нямат брак или са с различни фамилии - копие от акт за раждане на детето.
4. Ако пътува с един родител - нотариално заверено пълномощно от другия+копие от акта.
5. Документи за колата - като в Бг. Зелена карта в рамките на ЕС не се изисква.

Старите теми: На море в Гърция 2013-X, На море... 2013-IX, 2013 - VIII, VII, VI, V, IV, III, II, 2013 - I; На море в Гърция - 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1


Последна редакция: чт, 12 сеп 2013, 16:14 от Параход

# 1
  • Мнения: X
Параход   bouquet

Иха колко има ново за четене. И речника ще е от полза.

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 196
 Hug
аз започвам от речника Simple Smile
после другото

# 3
  • Мнения: 2 255
Параход златна   bouquet
е не можах да съм първа ...ама па съм у началото, връщам се да разгледам новостите  Wink

# 4
  • Мнения: 320
Да си спомняме и мечтаем за море в Гърция   bouquet

# 5
  • Мнения: 173
Страхотна тема, записвам се да чета и вдъхновявам   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 15 232
Параход,  Heart Eyes

Ти нали познаваш плажовете по снимките... А може и наживо да си го видяла.... Този до "прасковената къща" от снимката в първия ти пост - пясъчен ли е? От другата страна на къщата даже и аз видях камъните  Grinning, но тук - не.

# 7
  • Мнения: 11 118
Ми, пясъчен не бих го нарекла, някакъв смесен-чакълест е май...  мъничък е -не особено впечатляващ отгоре. Аз не слизах, гледната ми точка е подобна на тази в снимката тук (моята снимка беше малко назад в предишната тема и е от някакъв такъв зрителен ъгъл, но без толкова фотошоп). Цветът на водата е хубав, лазурен и в действителност, изглеждаше плитко.
Но, честно казано, като се има предвид на какво разстояние от Асос е Миртос - не виждам защо някой би плажувал долу, освен за проба... На тази снимка ме учудва колко много хора и чадъри има на ивицата, тя наистина е съвсем малка. Когато аз го видях, бяха 5 човека и си им беше таман.
Асос е много миниатюрно и китно градче, доста силно туристизирано. 100 постоянни жители и много приходящи. Има няколко интересни развалини от земетресението.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 232
Аз не съм се зарекла още, че ще е Асос. Много още имам да чета за Кефалония, но на първо прелистване, като търсех места за настаняване до Миртос, Асос ми се видя най-близо, та затова.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 631
Благодаря и аз за темата.
Резервирах в Cronwell Platamon Resort през Booking. Плаща се направо хотела, нали така?
*2K*, благодаря ти!   bouquet

# 10
  • Мнения: 11 118
Vivi, най-близо е Диварата. Увеличи картата и гледай малките селца навътре в посока Агия Ефимия (тясната горна част на острова) - там са и Ана Бел сега, в Макриотика.

Впрочем Миртос, при цялата си изключителност, според мен не е подходящ за ежедневен и целодневен плаж, особено във висок сезон - всичките тия бели камъни привличат светлината и става като пещ.

Смин,
обикновено да, плаща си се на рецепция нормално, но в някои случаи хотелът блокира/удържа (второто много рядко) някаква сума от картата като гаранция. Прочети си условията в резервацията от букинг.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 232
Благодаря ти.
И аз подозирах нещо такова... Но е чудесно да го знам от човек, който вече е бил там.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 248
С благодарности към Параход за новата, за пореден път чудесно оформена тема      bouquet

И аз ще започна от речника, че последната вечер на Евия така ми се ядяха тиквички и обяснявах на английски ама човека не разбираше и това си е, та добре че мъж ми се сети, та му нарисува тиквичка върху хартиената покривка и така се разбрахме, но уви бяха и свършили де   Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 12 374
Кво правите вие, бе  Shocked Малко обяви за работа да погледна, и ви изпуснах тотално..

Параход, прекрасна тема  Hug Изобщо оформлението става все по-красиво и по-богато на инфо за всякакви местенца в Гърция. Сега ще задълбая в линковете за Евия.

# 14
  • Мнения: 2 255
Няма защо, надявам се да останете доволни  Peace
.... така ми се ядяха тиквички и обяснявах на английски ама човека не разбираше и това си е, та добре че мъж ми се сети, та му нарисува тиквичка върху хартиената покривка и така се разбрахме.....
Ей тези тиквички  Joy и аз все се зоря с поръчването им и редовно показвах по съседните маси какво искам....докато тази година след една одисея "изгубени в превода" след като звънях и на приятелка, защото реших, че аз не знам как е на английски ...накрая момъка насреща ме разбра на италиански  hahaha ...та накрая се засрамих и взех, че ги запомних на гръцки - κολοκύθι  Peace

Общи условия

Активация на акаунт