На море в Гърция 2013 - IX

  • 52 957
  • 789
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 105

Халкидически полуостров
Обща информация и настаняване,
още настаняване,
още
и ощe едно
Районът на Никити - хотели и плажове
За любителите на Ситония
Плажовете на Халкидики - по райони и азбучен ред
Халкидики с деца - развлечения, детски клубове, педиатри и т.н.
Вурвуру - много нагледна карта с къщи, вили, студиа и плажове
Наемане на лодка във Вурвуру
Организирани улични пазари в Халкидики
Обществен транспорт в Халкидики - автобуси



Обща информация за пътувания в Гърция
Greeka.com, най-сетне с нов, по-добър интерфейс
Британски, с полезна информация
Любимият ми сайт за Гърция - на Мат Барет
И един от портфолиото на NY Times

Български сайт за резервации в Северна Гърция
И още един български
Къмпинги в Гърция
Още къмпинги
Къмпинги в Гърция - на български
Кавала и околностите
Район Ксанти - разкошни плажове, малко туризъм



Някои близки и по-далечни острови
Тасос
Скиатос
Скопелос
Сирос
Санторини
Български портал за Закинтос и също за Корфу
Гид за Родос, и по-накратко за другите Додеканези
остров Кос
Български фенсайт за Лимнос
о-в Амулиани, Атон
полуостров Пелион (не е точно остров Simple Smile)


По пътя
Разписания на фериботите
И още един сайт с разписания
Прогноза за времето в Гърция
Прогноза не само за времето, но и за температура на водата
Сайт с газостанциите в Гърция
Летище Атина, връзки с града и пристанище Пирея
Пътят през Златоград, описание и снимки
Магистрални такси
Глоби за пътни нарушения
Полезен сайт на ЕС за пътуване в Европа

Банкови преводи до Гърция (информацията не е пълна и е от 2012 г., винаги проверявайте и за други възможности)
Асет банк - 5 евро за клиенти на банката, източник
ОББ - откриване на еврова сметка 2 лв., превод - 6 лв. към сметки в National Bank of Greece, източник
Емпорики банк - 3-4 лв. и за външни клиенти, към сметка в Емпорики, източник
Пиреус банк - откриване на сметка 2 лв., превод 10 евро към същата банка,източник
Dbank (бивша Демирбанк) - около 5 евро за клиенти на банката, източник
Условия на Уестърн Юниън

Документи за пътуване:
1. Лична карта или паспорт за възрастните
2. Червен паспорт за дете под 18 г. (над 14 може и с лична карта)
3. Ако родителите нямат брак или са с различни фамилии - копие от акт за раждане на детето.
4. Ако пътува с един родител - нотариално заверено пълномощно от другия+копие от акта.
5. Документи за колата - като в Бг. Зелена карта в рамките на ЕС не се изисква.

Старите теми: На море в Гърция 2013 - VIII, На море ... 2013 - VII, 2013 - VI, V, IV, III, 2013-II, 2013 - I; На море в Гърция - 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1


... И днешният музикален поздрав Wink


Парчето на Дик Дейл енд дъ Делтоунс Misirlou, което Тарантино направи известно, включвайки го във филма си "Криминале" (и записвано през годините от кого ли не - от "Бийч бойс" до "Блек айд пийс"), всъщност е гръцка традиционна песен от началото на XX век, текстът е на бежанци от Мала Азия.

Последна редакция: пт, 16 авг 2013, 13:22 от Параход

# 1
  • София
  • Мнения: 1 361
Шани, може ли да дадеш линк към "миналогодишното" ви място.
Аз търся нещо не много скъпо за 1-5 септември за 4-ма и все не мога да си харесам.
Благодаря!

# 2
  • Мнения: 2 255
Параход уникална си просто ...немаш спирка   bouquet
.....тъкмо мислех, че си се попиляла нейде из горите и ще врътнем още 5-6 стр. в старата и ти се намеси овреме с нова тема с още по-привлекателни снимчици  Peace ...откъде са първа и плажа ?!?!?!

# 3
  • Мнения: 11 105
Аааа в горите - таз вечер след работа Simple Smile Пишете на воля  Sunglasses

# 4
  • Мнения: 2 255
Аааа в горите - таз вечер след работа Simple Smile Пишете на воля  Sunglasses
в коя гора ще зареждаш, ако не е тайна ...то поне гори и малко планини ни останаха у нас ...като морето вече не става  Rolling Eyes

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 192
да се запиша.
Благодаря, Параход Hug

и ние сме в чуденка точно към кои гори тилилейски да зачезнем утре сутрин, ама да става и за риболов

# 6
  • София
  • Мнения: 12 374
 Параход, прекрасно както винаги, благодаря   bouquet   bouquet

От къде е първата снимка, с червената сграда...събра ми очите  Heart Eyes

Чудех се дали не може на първа стр. да се включат и линковете, които сме давали за Евбея/Евия..

Хубаво е да се добавят нови местенца, така и други момичета (и момчета) като влизат в темата и разглеждат какво има, може да си кажат "Абе я да видя какъв е този остров..."  Peace  Simple Smile

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Благодаря за темата!   bouquet
Аз в крайна сметка се договорих с хотела да ми запазят стаята без депозит, понеже все пак се реших и им дадох данните на картата (която имаше наличност само за депозита) ,  но тяхната машина не я прие неколкократно и само получавах смс-и за неуспешна транзакция от името на хотела  Laughing и им казах, че таксите в банките са високи и тнт(поисках им и данни за Western Union) и  те казаха, че наистина било излишно да ги плащам и в такъв случай щели да ме очакват направо след 2 седмици  Laughing . Благодаря за информацията от предната тема, ще имам предвид за банката ако друг път ми се налага да превеждам към тази банка.
Между другото познати миналата година са имали същия проблем , в Гръцкия хотел терминала не им е приел картата и се наложило да платят в брой, доста неудобна ситуация-аз, както имам колеги от университета, които харчат всичко до дупка буквално и се прибират с 2 лева в джоба незнам как ще извадят кеш ако не им приема картата  Laughing

# 8
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема
Таис, зарази ме и мен с тази Евия
Като нищо да отидем догодина, ако продължаваш  Mr. Green

Относно банковите преводи
С онлайн банкиране пак ли ви взимат такси?
Когато аз превеждам пари от тук до БГ мога да избера само превод в рамките на ЕС и нито на мен тук, нито после в БГ взимат такси
Но може би си зависи и от банката
 newsm78
Моята в БГ е Прокредит и досега такса не е взимала, даже и преди БГ да влезе в ЕС
Докато ДСК взимаха такса при получаване преди година-две

А ако плащаме с кредитна карта, нашата има опция да стои заключена за чужбина и интернет и я отключваме само докато мине плащането и после пак ключ
Не знам дали банките в БГ вече предлагат тази услуга
Тук това е част от ограниченото банково приложение за смарттелефон и става много лесно и бързо, без да се налага да се логвам с устройството за електронен подпис през комп.

А, да
Снощи отворихме ципурото и установихме, че не е анасоново
Някой знае ли как да ги различаваме, за да си вземем следващия път анасоново
С тези надписи само на гръцки какво да гледам?  newsm78

Хайде хубаво гръцко лято, на когото все още предстои
Аз събирам идеи и чета завистливо  Laughing

# 9
  • Младост 4
  • Мнения: 91
И аз в темата. Параход, Hug

Разгледах разпределението на морските гръцки теми до сега: 2009 и 2010 - по една тема; 2011 - три теми; 2012 - шест, а тази 2013 - само до сега са деветSimple Smile

# 10
  • Мнения: 11 105
Таис,
с удоволствие ще включа линкове за Евия, ако подбереш 1-2 максимално обобщени и информативни (например един портал North Evia мернах и разгледах). Както и за други острови и райони, които не са представени в темата (от време на време включвам по нещо ново, но винаги има мегдан за още разширяване и обновяване - поканата важи за всички, които са били/планират нови и интересни дестинации).

2К, в много близки гори до София, че и днес до вечерта, и в неделя следобед съм на работа - Осогово тази вечер и Долна Баня утре (две различни, щот в първото място нямаше места за събота, а пък и щото вагарецът не спира ..).

Снимките в темата:
пристанището на Ханя, Крит
плаж Егремни, Лефкада
Порос, Саронически острови

# 11
  • София
  • Мнения: 13 160
Параход,   bouquet

Да се запиша с един залез от Мирина, Лимнос:



Дечурлигата, които се виждат само като силуети си бяха направили кораб от стиропор. Пуснаха го, а корабът доплува до другия край на залива. Завидях им на безгрижното детство.

Последна редакция: сб, 17 авг 2013, 13:11 от Тaня67

# 12
  • София
  • Мнения: 1 361
Писах и по-нагоре, но да допълня.
Канехме се нещо в Неа Перамос, но писах насам натам и ми дават ужасно високи цени или пък не стават.
Някой ако е ходил и може да препоръча нещо в Неа Перамос, Неа Ираклица... ?

Вярно ли тази година има много мургави събратя там и много се краде, някъде прочетох по темите ?

Надявам се и Шани да ми отговори за хубавото и евтино "миналогодишно" място. Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 1 902
Охх,Крит ми е стара мечта и план за май месец 2014 Mr. Green
W'A'S'P' ,ципурото не е ли ракия newsm78
Параход Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 12 374
Wasp, анасон на английски е anise, та може и да го пише така някъде по бутилките.

Или пък търсиш на гръцки Γλυκάνισο / άνισο. Чекнах го в гугъл, да не си помислиш, че знам как е на гръцки 'анасон'...чак толкоз не го знам езика  Joy

Параход, ще пробвам да отделя най-информативните  Peace
Значи Крит...ехх, кога ли и нас ще ни огрее  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт