На море в Гърция 2013 – VI

  • 86 283
  • 755
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 104


Халкидически полуостров
Обща информация и настаняване,
още настаняване,
още
и ощe едно
Районът на Никити - хотели и плажове
За любителите на Ситония
Плажовете на Халкидики - по райони и азбучен ред
Халкидики с деца - развлечения, детски клубове, педиатри и т.н.
Вурвуру - много нагледна карта с къщи, вили, студиа и плажове
Наемане на лодка във Вурвуру
Организирани улични пазари в Халкидики



Обща информация за пътувания в Гърция
Изчерпателен сайт с отвратителен интерфейс
Британски, с полезна информация
Любимият ми сайт за Гърция - на Мат Барет. Незаменим!
И един от портфолиото на NY Times

Български сайт за резервации в Северна Гърция
И още един български
Къмпинги в Гърция
Още къмпинги
Къмпинги в Гърция - на български
Кавала и околностите



Някои близки и по-далечни острови
Тасос
Скиатос
Скопелос
Сирос
Санторини
Български портал за Закинтос и също за Корфу
Гид за Родос, и по-накратко за другите Додеканези
остров Кос
Български фенсайт за Лимнос
о-в Амулиани, Атон
полуостров Пелион (не е точно остров Simple Smile)


По пътя
Разписания на фериботите
И още един сайт с разписания
Прогноза за времето в Гърция
Прогноза не само за времето, но и за температура на водата
Сайт с газостанциите в Гърция
Летище Атина, връзки с града и пристанище Пирея
Пътят през Златоград, описание и снимки
Магистрални такси
Глоби за пътни нарушения
Полезен сайт на ЕС за пътуване в Европа

Банкови преводи до Гърция - някои възможности
Асет банк - 5 евро за клиенти на банката, източник
ОББ - откриване на еврова сметка 2 лв., превод - 6 лв. към сметки в National Bank of Greece, източник
Емпорики банк - 3-4 лв. и за външни клиенти, към сметка в Емпорики, източник
Пиреус банк - откриване на сметка 2 лв., превод 10 евро към същата банка,източник
Dbank (бивша Демирбанк) - около 5 евро за клиенти на банката, източник
Условия на Уестърн Юниън

Документи за пътуване:
1. Лична карта или паспорт за възрастните
2. Червен паспорт за дете под 18 г. (над 14 може и с лична карта)
3. Ако родителите нямат брак или са с различни фамилии - копие от акт за раждане на детето.
4. Ако пътува с един родител - нотариално заверено пълномощно от другия+копие от акта.
5. Документи за колата - като в Бг. Зелена карта в рамките на ЕС не е изискуема.

Старите теми: На море в Гърция 2013 – V, На море... 2013 - IV, 2013 - III, 2013-II, 2013 - I; На море в Гърция - 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1


# 1
  • София
  • Мнения: 15 228
  Hug Прекрасни снимки!!!

# 2
  • Мнения: 320
Нашето море в Гърция мина, но се оглеждам и за кратка почивка в края на  седмицата. За оформянето на темата   bouquet

# 3
  • London
  • Мнения: 292
 running успях да съм от първите.

Настанявам се, нали вече имам намколкоси резервации и сядам да дебна за отзиви ... да не се мина нещо Whistling

Иначе по темата едно студио в Полихроно в къща Антония и Закос ми е легнало на сърцето много.

# 4
  • Мнения: 2 255
Параход   bouquet
Май ще пусна първите отзиви от завърнал се в новата тема  Wink надявам се на всички останали да са положителни като моите  Peace
Е, прибрахме се ...снощи ...и вече много ми липсва морето  Sad
За който не е разбрал  Mr. Green почивахме ТУК Ionian Theoxenia - Kanali, Preveza.... и сме изключително доволни  Hug
Хотела е може би едно от най-добрите места за настаняване в района и добрите отзиви в сайтовете изобщо не са преувеличени ...
Както писах :
+ големи стаи, някак прохладни, при почти 40 градуса не сме вкл. климатик изобщо, не се чува шум от съседи и не ти гледат в балкона
+ широка баня,
+ имахме и отделен кухн. бокс с врата - с всичко необходимо
+ добра закуска
- много чисто навсякъде, смяна кърпи / чаршафи - еко насочени, но въпреки това ако не отбележиш пак ги сменят  Rolling Eyes
+ терасите всички са с уникална гледка към морето и към басейна
+ басейните са много чисти - почти всяка вечер ги почистваха с роботче  Laughing
+ нормални цени на pool бара - има какво да се хапне за обяд или вечеря - клуб сандвич, паста, пица, салати и др.
+ персонала е страхотен - любезни, усмихнати момичета ...направо сладурчета  Peace
+ малко по-встрани от центъра на Канали и е тихо, не е на първа линия, но пред него има едно празно място и една къща, така, че гледката е супер.
- няма детски кът или каквито и да е занимания за деца /има тенис корт и баскетболно табло - с/у заплащане на час/
- в сезон може би са недостатъчно шезлонгите около басейна, сега бяха ОК ...но при непълен хотел
...друг минус честно казано, изобщо не мога да намеря....то и тези са относителни  Wink

изобщо съм повече от доволна от избора и благодаря още веднъж на Блед, че ми смени тотално посоката с постнатия линк на този хотел  Heart Eyes

и понеже стана много дълго ...после ще продължа с отзиви и впечатления за района

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте на всички! В края на юли ни се очертава ходене до Паралия Катерини. Моля Ви препоръчайте ми удобно и симпатично хотелче за 3-4 нощувки. На първо гледане съм се спряла на х-л Сюита и х-л Европа. Ако имате предложения ще ги разгледам с интерес. Благодаря!  bowuu

# 6
  • Мнения: 550
да не ви изпусна Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 977
Привет от слунчева Гърция.Ние сме в Неа скиони и си печем дупето на морето:)
Подробно ще пиша като се приберем,но само да кажа,че който идва насам да си вземе задължително аква обувки и да не карате какъв е плажа,защото плажа явно
си е бил хубав,но от зимата се е развалил и вълните ли какво ли но е доста каменисто сега.Това си говорихме с едни гърци.Но купихме от тук аква обувки и си решихме проблема.

# 8
  • Мнения: 197
Изглежда и ние сме от доволните. Благодаря на всички от форума.
Почивахме в Сарти в Агни хотел както вече писах.
Сарти - прекрасно селце за семейна почивка. Страхотен плаж, без водорасли, камъни и таралежи подходящ за бебета и малки деца.
Квартала в който бяхме - малък тих и спокоен с един магазин и две кръчмички които пакетират и доставят храна за в къщи.
Хотел Агни - страхотно хотелче с 25-6 стаи. Изключително чист имайки предвид, че бяха разкопали улиците за да им прекарват канализация и беше доста прашно. Вътре нямаше помен от прахуляка навън. Кърпите се сменяха на два дни. Стаите също се почистваха редовно. Терасите към стаите бяха достатъчно големи за 4 човека.
Като минуси:
Сарти си е доста далечна дестинация или поточно няма магистрали и Благоевград-Сарти ни отне 5 часа път с половин час почивка. Ако трябваше да пътуваме от София щеше да е около 6 часа.
Студията и баните в хотела са доста малки.
Качвам и малко снимки от кварталните хотели, плажа и селото.
http://www.album.bg/sisi7312/?delete=30713056

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 1 247
Да се впиша и аз в новата тема.  Параход      bouquet  Както винаги чудесно оформление.

Аз продължавам с размислите и страстите за лятната ни почивка, но упорито няма да резервирам и ще решим вероятно в последния момент. Едно е сигурно - посока Гърция и  прекрасните плажове    Laughing


и понеже стана много дълго ...после ще продължа с отзиви и впечатления за района

Чакам с нетърпение, както  и обещаните снимки и повечко подробности за плажовете  и хубави таверни с рибка и октоподче, че района Превеза-Парга ми е един от вариантите. Другият е Закинтос, но ММ яко се дърпа заради разстоянията и подозирам как накрая пак ще се озовем в доброто старо Халкидики...........

Последна редакция: пн, 24 юни 2013, 20:59 от тодоричка

# 11
  • София
  • Мнения: 679
 Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 287
Да се впиша и аз в новата тема.  Параход      bouquet  Както винаги чудесно оформление.

Аз продължавам с размислите и страстите за лятната ни почивка, но упорито няма да резервирам и ще решим вероятно в последния момент. Едно е сигурно - посока Гърция и  прекрасните плажове    Laughing


и понеже стана много дълго ...после ще продължа с отзиви и впечатления за района

  На Лимнос идете!  Не е далеч!  Ще пиша подробно!

# 13
  • Мнения: 118
millenitta,много ти благодаря за изчерпателната информация.Утре чакам да ми дадат отговор за едно място и ако не стане ще звъня при вас да видим какви цени ще ми дадат за юли.Говоря гръцки,така че няма да имам проблем,все някак ще се разберем PeaceБлагодаря ти още веднъж и весело доизкарване Hug

# 14
  • Мнения: 856
desiteam, от 2 год. ми прави впечатление, че някои апартаменти предлагат и почистване. Не знам дали на такива попадам случайно или е някаква тенденция. Ако не намериш хотел, но пък харесаш студиа, можеш да попиташ дали имат чистачка.

Общи условия

Активация на акаунт