На море в Гърция 2013 - III

  • 79 766
  • 733
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 091


Халкидически полуостров
Обща информация и настаняване,
още настаняване,
още
и ощe едно
Районът на Никити - хотели и плажове
За любителите на Ситония
Изчерпателен списък с плажовете на Ситония
Още веднъж за плажовете на Халкидики - по райони и азбучен ред
Халкидики с деца - развлечения, детски клубове, педиатри и т.н.
Вурвуру - много нагледна карта с къщи, вили, студиа и плажове
Наемане на лодка във Вурвуру
Организирани улични пазари в Халкидики

Някои близки и по-далечни острови
Тасос
Скиатос
Скопелос
Сирос
Санторини
Български портал за Закинтос и също за Корфу
Гид за Родос, и по-накратко за другите Додеканези
остров Кос
Български фенсайт за Лимнос
о-в Амулиани, Атон
полуостров Пелион (не е точно остров Simple Smile)



Обща информация за пътувания в Гърция
Изчерпателен сайт с отвратителен интерфейс
Британски, с полезна информация
Любимият ми сайт за Гърция - на Мат Барет. Незаменим!
И един от портфолиото на NY Times

Български сайт за резервации в Северна Гърция
И още един български
Къмпинги в Гърция
Къмпинги в Гърция - на български
Кавала и околностите

По пътя
Разписания на фериботите
И още един сайт с разписания
Прогноза за времето в Гърция
Прогноза не само за времето, но и за температура на водата
Сайт с газостанциите в Гърция
Летище Атина, връзки с града и пристанище Пирея
Пътят през Златоград, описание и снимки
Магистрални такси
Глоби за пътни нарушения
Полезен сайт на ЕС за пътуване в Европа

Банкови преводи до Гърция - някои възможности
Асет банк - 5 евро за клиенти на банката, източник
ОББ - откриване на еврова сметка 2 лева, превод - 6 лева към сметки в National Bank of Greece, източник
Емпорики банк - 3-4 лева и за външни клиенти, към сметка в Емпорики, източник
Пиреус банк - откриване на сметка 2 лева, превод 10 евро към същата банка,източник
Dbank (бивша Демирбанк) - около 5 евро за клиенти на банката, източник
Условия на Уестърн Юниън

Документи за пътуване:
1. Лична карта или паспорт за възрастните
2. Червен паспорт за дете под 18 г. (над 14 може и с лична карта)
3. Ако родителите нямат брак или са с различни фамилии - копие от акт за раждане на детето.
4. Ако пътува с един родител - нотариално заверено пълномощно от другия+копие от акта.
5. Документи за колата - като в Бг. Зелена карта в рамките на ЕС не е изискуема.

Старите теми: На море в Гърция 2013-II, На море в Гърция 2013- I; На море в Гърция - 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

# 1
  • Мнения: X
Параход    bouquet

Ох, навън си вали, а аз в такава лятна фаза съм навлязла.

Само си планирам и мечтая кога, къде ще отидем.

# 2
  • Мнения: 320
За усилията на Параход  bouquet

# 3
  • Мнения: 6 031
В снежния ден си мислим за море!  Laughing

Параход, благодаря за новата тема.   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 247
В таз виелица и аз се топля с надеждата за чудесно горещо лято в Гърция. И все по-упорито се навивам за Закинтос.

# 5
  • Мнения: 9 144
Топло и чисто море в Гърция   grinning039

Параход  Two Hearts

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 126
И аз благодаря за темата   bouquet , някой да има инфо кога ще пускат Маказа, намирам статии за края на Март,но са все от миналата година.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 566
Параход, благодаря за новата тема!   bouquet  Времето навън наистина много зимно...

hris80, с Маказа нещата май не са много ясни... Ние си направихме нашата част от пътя, но гърците не са направили тяхната, а кога ще стане не се знае...

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Параходче, мерси за темата   bouquet

# 9
  • Мнения: 2 255
Параход   bouquet
Идеален финал на таз мартенска луда седмица с нова морска темичка  Hug
И аз цял ден ровя и се мая  #Crazy направо полудях тотално  #Puppy dog
Закинтос все повече ме "тегли"....ама пусто не ми се дават толкоз пари за чартър и ще се пробвам да омагьосвам тези дни половинката за вариант с кола ...стискайте палци  Grinning
И дано в тази тема да си изясня посоката, че иначе давам право, на някой да ме отстреля  #2gunfire

# 10
  • Мнения: 3 589
Здравейте, момичета, за първи път се включвам във ваша темичка, така че моля ви да не ми се дразните на невежеството.

От две седмици насам следя какви ги пишете в предишната тема, и благодарение на вас се ориентирах към Ситония или Тасос.
Разрових се за оферти за ранни записвания, но бях леко изненадана от цените на почивките там. Не знам защо съм останала с впечатление, че едва ли не в Гърция излиза на цената на нашето море, а защо не и под нея.

Периода, за който се интересувам аз, е края на юли, началото на август - най-скъпия, за жалост, при настаняване полупансион, пълен или ол инклусив с дете на 3 години.
Каквито и оферти да гледах, пакетите от 7 нощувки тръгват от над 1000 лв /НВ/, та нагоре.... до доста нагоре  Wink
Бихте ли ме ориентирали дали все пак е възможна почивка в рамките на 1000 лв за тричленното ни семейство в началото на август и къде /в кои агенции, сайтове/ да търся такива оферти; или направо да се ориентирам към нашето си моренце, както досегашните години...

Благодаря предварително!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • Мнения: 23
С грешно впечатление си останала,500 евро,там са като 500 лв.тук.Тук можеш ли да почиваш 7 дена с тричлено семейство он инклузив.В една от темите пишеше че Гърция не е за всеки,така че си се ориентирай към нашето море.

# 12
  • Мнения: 30
Честита любима нова тема! Параход bouquet
Момичета споделете нещо за Неа Рода, харесала съм си едно местенце там, но нищо определено като мнения не можах да намеря назад в темата само dechy беше писала, че има хубав плаж там.

# 13
  • софия
  • Мнения: 190
millenitta отговарям ти в новата тема-бяхме на Крузо,иначе на разходка сме ходили до Ханиоти,Полихроно,Певкохори,но отзиви не мога да дам за настаняване,ако не ви хареса плажът на вилата,отидете до този на Крузо,прекрасен е с плитко море и ситен пясък,поне веднъж го посетете,аз не видях по хубав плаж нагоре по Касандра

# 14
  • София
  • Мнения: 6 559
Параход, благодарско !  Peace
И аз още се оглеждам за лятното гръцко море, ама май тази година ще чакам или последния момент, или да го организира някой друг (ако ме чуе мъжът ми, ще реши, че имам трайни увреждания от грипа  Mr. Green)

Общи условия

Активация на акаунт