Грижи за косата - 93

  • 45 668
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Аз отговорих с НЕ в анкетата.
Искам да ви попитам-колко често трябва да се мие суха коса?Една фризьорка ми каза веднъж в седмицата,а друга-веднъж на 5 дена... Rolling Eyes А на колко време НАЙ-МАЛКО трябва да мия,за да не стане вредно вече...Да не се премие
Косата трябва да се мие според нейните нужди, когато усетиш че е мръсна, измий я. Натрупаните замърсявания водят до косопад. За сухотата, мий се с мек шампоан Peace

# 46
  • Мнения: 2 820
Аз отговорих с НЕ в анкетата.
Искам да ви попитам-колко често трябва да се мие суха коса?Една фризьорка ми каза веднъж в седмицата,а друга-веднъж на 5 дена... Rolling Eyes А на колко време НАЙ-МАЛКО трябва да мия,за да не стане вредно вече...Да не се премие
И аз отговорих с НЕ в анкетата.
И също се интересувам от мнението ви за честотата на миенето на суха коса.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 003
Аз отговорих с НЕ в анкетата.
Искам да ви попитам-колко често трябва да се мие суха коса?Една фризьорка ми каза веднъж в седмицата,а друга-веднъж на 5 дена... Rolling Eyes А на колко време НАЙ-МАЛКО трябва да мия,за да не стане вредно вече...Да не се премие
Всяка коса може да се мие всеки ден, просто се използват подходящи продукти! Има шампоани за суха коса, и за ежедневна употреба!
 
Скоро четох интервю с българка- фризьорка, която от години живее и работи в Щатите и била много известна сред "звездите". Та тя обясняваше, че една от основните стъпки в борбата срещу косопада е всекидневното миене на косата! Както всеки ден си почистваме лицето от грима и прахоляка натрупан през деня, така и кожата на главата има нужда от ежедневно почистване! Допълнително, така подобряваме кръвообръщението на главата,ампулите които слагаме се усвояват по-добре, и още ред други "за" всекидневното миене на косата!
На мен стилизирането на косата след миене ми отнема доста време и ми е досадно,така че за вски ден и дума да не става, но се опитвам да мия косата си 4-5 пъти в седмицата!

# 48
  • Мнения: 4 390

Мун , Милк шейк терапията е превъзходна  Heart Eyes

Знам, правила съм я нееднократно. Simple Smile

Freya, във Фрамар и в Продаваник има рициново масло по 1 литър.

# 49
  • Мнения: 159
Всеки ден да си мия косата?!Безумие!Тази фризьорка не ми вдъхва доверие... Rolling Eyes

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Всеки ден да си мия косата?!Безумие!Тази фризьорка не ми вдъхва доверие... Rolling Eyes
Всеки ден не е редно, само хората с мазни коси го правят. Според мен на 2-3 дни е съвсем нормално Peace

# 51
  • Мнения: 21 275

Мун , Милк шейк терапията е превъзходна  Heart Eyes

Знам, правила съм я нееднократно. Simple Smile


Peace
Ох,аз утре ще се мацам пак ама не знам с какво  Blush

# 52
  • Мнения: 14
Вики, това е къна, обикновена, натурална къна. Не е безцветна! Тя оцветява в рижави цветове, може да се съчетае с индиго за червено, кестеняво, дори черно.  Peace

# 53
  • Мнения: 159
Всеки ден да си мия косата?!Безумие!Тази фризьорка не ми вдъхва доверие... Rolling Eyes
Всеки ден не е редно, само хората с мазни коси го правят. Според мен на 2-3 дни е съвсем нормално Peace
Дори и за хората с мазни коси знам,че не е хубаво.За тях е през ден миенето.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 127
Вики, това е къна, обикновена, натурална къна. Не е безцветна! Тя оцветява в рижави цветове, може да се съчетае с индиго за червено, кестеняво, дори черно.  Peace
мерси Simple Smile не използвам и нямам представа, исках да помогна

# 55
  • гр. Варна
  • Мнения: 39
Bukuto0o, благодаря за съдействието, но няма да ми свърши работа тази къна.  Simple Smile
А това да се мие косата всеки ден, за да нямаш косопад ми звучи абсурдно..  Wink

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Bukuto0o, благодаря за съдействието, но няма да ми свърши работа тази къна.  Simple Smile
А това да се мие косата всеки ден, за да нямаш косопад ми звучи абсурдно..  Wink

Не съм казала да се мие всеки ден! Но съм против това да се мие 1 път в седмицата, всички замърсявания запушват скалпа, а от там косопад, но ако щете вярвайте. Това лято ми се налагаше да си мия косата през ден и смело мога да заявя, че косата започна да расте по-бързо, но всичко е индивидуално, нека всеки намери своя начин. Sunglasses

# 57
  • Мнения: 21 275
Вики , взе ли си някакви добавки за косопад ? Анакапс на дюкре или нещо такова ?

С коприва,както споделиха също си прави обтривания или обливания.

Моята колежка си прави някаква маска с чесън .
Ако имаш бръшлян може да свариш и да поливаш косата.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 003
Bukuto0o, благодаря за съдействието, но няма да ми свърши работа тази къна.  Simple Smile
А това да се мие косата всеки ден, за да нямаш косопад ми звучи абсурдно..  Wink

Не съм казала да се мие всеки ден! Но съм против това да се мие 1 път в седмицата, всички замърсявания запушват скалпа, а от там косопад, но ако щете вярвайте. Това лято ми се налагаше да си мия косата през ден и смело мога да заявя, че косата започна да расте по-бързо, но всичко е индивидуално, нека всеки намери своя начин. Sunglasses
Aз казах за миенето всеки ден! Естествено, че всеки най-добре знае за собствената си коса, но аз лично също не мога да си представя миене на коса веднъж седмично! Моите корени не са мазни, но си мия косата максимум през ден!
Въпроса беше зададен

Искам да ви попитам-колко често трябва да се мие суха коса?Една фризьорка ми каза веднъж в седмицата,а друга-веднъж на 5 дена... Rolling Eyes А на колко време НАЙ-МАЛКО трябва да мия,за да не стане вредно вече...Да не се премие

За това съм написалa, че ако се ползват продукти за ежедневна употреба, подходящи за съответния тип коса, теоретично може да се мие косата всеки ден!
Според вас хората, които работят като бармани, сервитьори, готвачи (особено когато се пушеше вътре) не си ли мият косите всеки ден?

# 59
  • Мнения: 159
Електрическите ролки изтощават ли косата?

Общи условия

Активация на акаунт