Грижи за косата - 93

  • 45 660
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 390
Само за мазни коси ли се препоръчва или е полезно периодично?
Не.
Аз съм с нормална (към леко суха) коса, но също си правя от време на време.

За есента - почнах Densifique ампулите на Керастаз, от които изобщо не съм очарована.
Предвидила съм ексфолиращо мляко (маска) за коса и скалп с глико-протеини, серум с протеини под формата на ампули и подхранващи ампули (серум) с минерали и млечна киселина.
Продължавам си с маслено-медните, маслено-желатиновите и т.н. маски веднъж на две-три седмици, както и с милк шейк терапията, която си правя периодично.

# 31
  • Мнения: 14
Аз не просто не съм очарована от тях, изобщо не виждам резултати... Дори си започна сезонния косопад, въпреки че ги ползвам от месец. Мислех да си взема още, когато свършат, но сега определено се отказах.

# 32
  • Мнения: 4 390
Аз не просто не съм очарована от тях, изобщо не виждам резултати...

Тъй, де.
И освен, че не виждам резултати, ампулите ми омазняват косата. Sick
Пробвах с цяла ампула, с половин - все едно и също.
Май ще "хващат" към размените.

# 33
  • Мнения: 18
Идеи пporотив сезонния  косопа , запоцна се.

# 34
  • Мнения: 14
Аз реших, че може да се полезни в бъдеще и си ги завърших, остана само една. И при мен сякаш имаше омазняване и намалих на 1/3. Така ми е ок. Миризмата в началото ми харесваше, сега много ме дразни. Аз се препълних с продукти, но вече няма как да разменям и си ги ползвам. В една седмица не мога да повторя един и същ шанпоан или маска... Дано не се отразли зле на скалпа.
Относно сезонния косопад, аз вече казах, според мен е добре да се направи месец с тривитаминол, но не повече. Има и много ампули, шампоани и витамини. Обливките с коприва също са много добър вариант, дори ако правим други терапии. Не знам дали някой въобще го подминава сезонния косопад, просто ние прекалено много се вглеждаме в косите си.  Crazy
Аз доста дръпнах с дължината, но не съм се подстригвала от 4-5 месеца. Тези дни планирам подстрижка.  Cry

# 35
  • София
  • Мнения: 7 798
Отговарям на анкетата с НЕ, правя си маслени маски и терапии целогодишно, не само след лятото и сега просто продължавам със същите грижи за косата.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Благодарности за новата тема   bouquet

За есента не предвиждам нищо ново, продължавам да си правя маслени маски. Мъжа ми ме снабди с по още литър рициново, бадемово и арганово масло  Simple Smile

Положението с косопада при мен за сега е добро, но очаквам след като спря да кърмя да се появи.

Денсифик-тъкмо днес изхабих последната си ампула от кутията. За съжаление си профуках парите по децата и нова кутия няма да купувам. Ще си взема пак Инициалист, стига само да го заредят в ЗР, че доста време го няма.

Малка лисичка, реконструктора на Фантазия прави ли косата по-твърда? Опиши как ти действа. Аз много му се чудех.

С какво укротявате връхчетата си? Моите са доста сухи. Искам някакъв продукт, който да се ползва ежедневно за тях, като в същото време не утежнява излишно косата. Идеи?

# 37
  • гр. Варна
  • Мнения: 39
Здравейте на всички  Hug
Преди три месеца родих иии проблема с косата вече е на лице  Sad  направо на кичури пада. Взех си шампоан на Здраве Форте против косопад (винаги ме е спасявал при смяната на сезоните), обаче тоя път нищо и тя продължава да си пада. Реших преди химията да пробвам с домашни маски и прочетох една : безцветна къна се размива със затоплено кисело мляко, маже се няколко пъти седмично;
Проблемът е, че БЕЗЦВЕТНА къна никъде не съм виждала  Confused
Някой дали знае друга маска, която би свършила работа  Rolling Eyes
  bouquet

# 38
  • Мнения: 14
Mimet087, аз ползвам безцветна къна в маските - Касия на прах. Взимам я от Пловдив, но има и на други места. Ето това е сайтът: http://www.hennafox.com/product/20/estestvena-kasia-na-prah.html
Не съм запозната какво може да се слага и да се пие по време на кърмене, за това няма да препоръчвам други неща. Единственото безобидно, дори полезно нещо е копривата. Можеш да си поливаш косата с отвара от коприва след всяко миене, както и да пиеш чай от коприва.
Косопадът ще премине, това е нормален процес, не се притеснявай!  Hug

*dreamer* Аз съм заглаждала връхчетата си с малко количество Абсолют рипеър, но косата ми е тънка, мисля, че твоята беше плътна. Напоследък, след като се изправя, слагам малко количество от лилавата топка на Тиги, разнасям го по ръцете и после заглаждам косата. Харесвам и олиото на Макадамия. Може би е добре на влажна коса да сложиш повече серум, а на суха в по-малки количества, за да не омазни.  newsm78 Доволна ли си от Инициалист? Аз също свършвам Денсифик и се чудя дали да взема нещо друго...

# 39
  • гр. Варна
  • Мнения: 39
L.o.v.e  Мерси, ще пробвам и аз  Peace

# 40
  • Мнения: 21 275

*dreamer* , твърда не , по-скоро мека ,както и реконструктора на афоджий,но е подредена,и аз ползвам вече 3-ти месец денсифик,ама съм доволна,забелязвам и нова коса,ама не знам от тях ли е от маските или от тривитаминола  Mr. Green
Иначе вече толкова пари за тях няма да давам.

Мун , Милк шейк терапията е превъзходна  Heart Eyes

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 127
Mimet087 случайно видях, че и тук има безцветна къна (ако не греша)
http://www.zoya.bg/%D0%9D%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0 … %D0%B0%D1%85.1272

# 42
  • Мнения: X
*dreamer*, сподели моля те от къде взимаш литър рициново масло? На мен вече ми писна да си купувам от малките опаковки, а го ползвам при всяка маслена маска.

# 43
  • Мнения: 159
Аз отговорих с НЕ в анкетата.
Искам да ви попитам-колко често трябва да се мие суха коса?Една фризьорка ми каза веднъж в седмицата,а друга-веднъж на 5 дена... Rolling Eyes А на колко време НАЙ-МАЛКО трябва да мия,за да не стане вредно вече...Да не се премие

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Валентина, според мен ти трябва да си усетиш косата. Но честото й миене има вероятност да я омазни. Аз имах приятелка, която си миеше косата 2 пъти седмично, и на втория сден й беше вече мазна. Според мен веднъж седмично е достатъчно, ако няма някакво прекомерно замърсяване. Ако пък я третираш с разни мазила (гел, пяна и т.н.), може би трябва по-често да се мие.

Общи условия

Активация на акаунт