Третокласници - 2

  • 47 545
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 600
Мерси за новата темичка!  bouquet

Моята госпожица продължава и тази година с балета. 2х седмично. Толкова имаме възможност с водене и вземане. Ако зависи от нея-да е изпозаписала всички мероприятия! ooooh!

# 16
  • Мнения: 1 037
Тази г-жа от занималнята им пише кои задачи имат за домашно или направо сяда и пише домашното ?!?  #Crazy #Crazy #Crazy.

Решава им задачите в тетрадките за домашно и в учебните тетрадки! #Cussing out
И на колко деца това? Браво, щом смогва!  Wink

Ами на тези, които са по-бавни например. Или не са си дописали някои задачи.
Тя не пише всичко на всички, а като проверява после домашните, дописва. ooooh!

# 17
  • София
  • Мнения: 9 517
ние имахме една госпожа в държавната занималня, която горе-долу това правеше - когато на някое дете задачата му е грешна, просто пишеше с червен цвят правилното решение - моя син, понеже хитрее, много бързо се научи, че може да пише каквото си иска, тя след това ще му реши задачите и ще е готов с домашното и пишеше произволни числа, просто за да има нещо... да, но по този начин така изостана за две седмици с математиката, че се видях в чудо...

# 18
  • София
  • Мнения: 1 861
Ха! Ми то много по-лесно е просто да ги напише на дъската - всички преписват и чиста работа!  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 823
Аз лично не бих била доволна някой да пише домашните... Бих приела да поговорят по въпроса какво е това доброта, за да може да се насочи детето, как да даде отговор на такъв тип въпрос... но може би ако са 20 деца е по-лесно да го напишеш, отколкото да го налееш в главата...
При нас домашните изглеждат в нормално количество, но няма как да не се повиши натоварването при втори език и сериозни уроци по два разказвателни предмета.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 517
Аз лично не бих била доволна някой да пише домашните... Бих приела да поговорят по въпроса какво е това доброта, за да може да се насочи детето, как да даде отговор на такъв тип въпрос... но може би ако са 20 деца е по-лесно да го напишеш, отколкото да го налееш в главата...
При нас домашните изглеждат в нормално количество, но няма как да не се повиши натоварването при втори език и сериозни уроци по два разказвателни предмета.

благодаря, и аз мисля така, още повече че при нас са 5 деца - синът ми ходи на частна занималня  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 4 412
Благодаря за новата тема    bouquet

И при нас домашни, мисля, че като обем са малко повече от миналата година, но още не сме си получили допълнителните помагала, та ще ни се увеличат с още толкова. ЧО и ЧП ги четохме през ваканцията и ми се видяха поносими, но двата първи урока за масата и обществото са ми много отнесени. И се чудя защо са ги сложили като първи уроци, да правят стрес и страх на родителите.

На моето дете са му се увеличи диоптрите. През януари беше -1, сега е -1,75 на едното, плюс астигматизъм, на другото око е по-малко. Водихме я на два лекаря, че ни се видя много увеличението. Казаха, че е от порастването на височина...И сега се чудя на какъв спорт да я запиша, защото трябва да е с очилата. Много исках тенис - хем на открито, хем има координация на много крайници и на глава, но не знам, май ще търся друго.

# 22
  • Мнения: 1 883
Благодаря за темата!
При нас никакви домашни. Crossing Arms
Днес са имали ЧО, като се прибере ще разгледам. Днес е първият им урок по нагл. език- извънкласен.
Другата седмица тръгват на плуване. Пиша в множествено число понеже и сестра му ще ходи на същите неща.

# 23
  • Мнения: 2 755
Докато успея да дочета предишната тема и Дзвер ме изненада с новата.  Laughing Дзвер   bouquet
На моето дете са му се увеличи диоптрите. През януари беше -1, сега е -1,75 на едното, плюс астигматизъм, на другото око е по-малко. Водихме я на два лекаря, че ни се видя много увеличението. Казаха, че е от порастването на височина...И сега се чудя на какъв спорт да я запиша, защото трябва да е с очилата. Много исках тенис - хем на открито, хем има координация на много крайници и на глава, но не знам, май ще търся друго...
И при моето дете е така. Сложи очила през месец март, -0,75 на едното и - 1,0 на другото. Няма някакви други "екстри", като астигматизъм, например. В началото на този месец отново го заведох на профилактичен преглед при същата лекарка и... прибавил е по половин диоптър на всяко.  Sad  И на мен ми казаха, същата причина.

Домашните - учерено количество.

И нашата родителска среща е днес. Явно, ще има какво да обсъждаме следващите няколко страници.  Wink Особено за помагалата. Учителят по АЕ, вече им е съобщил, че ще работят в клас и с допълнително помагало.
 

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Относно ЧО и ЧП на род.среща учителката му каза,че не иска да зубрят урока.Да им задаваме въпроси и те да отговарят.Тя също щяла да се постарае да ги научи да учат уроците с разбиране.
След 1вия урок по ЧО моя заяви,че това ще му е любимия предмет.Още в колата ми разказа за посоките,границите на България и елементите на геогр.карта.Което означава,че ако детето слуша и инфото се поднася достъпно и интересно няма да има проблем със запаметяването още в час. Peace

# 25
  • Мнения: 790
Благодаря за новата тема! В тези дни, в които все още се настройваме към учебен режим, някой да положи усилия за да имаме всички ние къде да споделяме  е  просто страхотно. Благодаря.
За извънкласните занимания - само плуване  засега. Но много се надявам да намеря школа по народни танци, с клас за начинаещи деца. Ако някой има някаква информация за Пловдив, да ми пише на лични.
Домашни - не повече от миналата година. На целодневно обучение е , само в събота виждам кое какво е. За ЧП топихме силиконово топче в чаша с вода и т.н. Дано е било от полза.
Ставането сутрин - мъка и насилие, за цялото семейство. Четенето - минимализирано до 2-3 страници вечер.
Какво правите с тетрадките и бележника от миналата година. Аз пазя по една две тетрадки, рисунки, бележник, грамота и т.н.   от сантиментални подбуди, но ми се натрупаха големи папки от предучилищна, първи и втори клас и взех да преосмислям сантимента.

# 26
  • Мнения: 913
Здравейте!
Благодаря за темата.
Ние започнахме с ВН- днес по математика, утре по БЕЛ.
Справяме се успешно с ЧП и ЧО - за сега. Grinning Разказва с лекота.
По  АЕ за домашно  пишат по 3 реда от всяка дума.
На извънкласни занимания - художествена гимнастика.

# 27
  • Мнения: 9 912

Какво правите с тетрадките и бележника от миналата година. Аз пазя по една две тетрадки, рисунки, бележник, грамота и т.н.   от сантиментални подбуди, но ми се натрупаха големи папки от предучилищна, първи и втори клас и взех да преосмислям сантимента.
на нас толкова стриктно ни връщат всичко изписано и изрисувано от децата, че в края на годината всеки домъкна огромни количества - реално не се събират в два кашона. Вече изхвърлих със затворени очи някои неща, останалите са в два кашона на гардероба.

с извънкласните къде стрелях, къде уцелих - другия месезц ще разберем. Бяхме ги записали на футбол в неделя, а другите записвания бяха следващата седмица. Стана обаче разместване, наложи се да сложим футбола в сряда - ок. На следващия ден излезе програмата за плуването - както и да го гледаме, свободни удобни часове са ни само в сряда. Дойдоха и безплатните извънкласни от училище - единият иска хор, той в сряда. Двамата искат шах, единият шах е в сряда  Mr. Green
поне хорът ще започне в края на октомври. Тогава в сряда ще действаме така: малкият свършва в 2, яде и играе до 3. В 3 му почва хорът, а баткото в 3 свършва часове и отива на шах до 4. В 4 двамата слизат за плуване до 4.30. После релакс и в 5.30 отиват на футбол заедно.
според мен ще се справят. Има ваканции, шахът и хорът не са супер задължителни, а и не са натоварващи...а и ако баткото дръпне в плуването за следващо ниво, ще го преместят.

# 28
  • Мнения: 1 037
Мина и нашата РС. Simple Smile
Като цяло нямаше нищо ново.
Иначе днес щерката е яла в стола, харесало и е, което ме радва. Grinning
Сега дописва домашни. ooooh! Има по АЕ, и по БЕЛ четене, да преразказва. ooooh!

# 29
  • София
  • Мнения: 6 596
Току що завършихме това:
http://krokotak.com/2010/11/torta-s-iznenadi/ - правим го вече седмица, на 3 етажа е - за класа, за Леа, за още 4-5 приятелчета, аман !!! Накрая им писна и сама довърших последните 5 парчета. Що ми трябваше на баир лозе, ама нали се правя на добра майка. Поне не мислех за ядене, че съм почнала една диета.  Embarassed

Сега ще поръчвам кексчета с ... Революция Z за у-ще и торта с ... Революция Z (каква изненада  Mr. Green) за другия РД.
Цвети драска по календара, колко дни остават до 03.10, когато им е РД, а още не са почнали драмите с тоалетите. Ще полудея, докато дойде, а в бачкането имам доста сериозен проект, който предаваме на ...03.10.
Добре, че поне всичко написват в у-ще. Praynig
Преди малко обяснявах какво е педераст и лесбийка. Crossing Arms Оплак.
Сега и трите са по леглата. Алелуя !!!

Общи условия

Активация на акаунт