Интериорен стил по аматьорски16

  • 53 903
  • 746
  •   1
Отговори
# 210
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Lady April, мнението ми съвпада абсолютно с твоето.
При наличието на трима мъже в къщата, не мога да си представя да не мия тоалетната чиния поне веднъж на ден. И не само нея, а и около нея - при положение, че двамата са дрисирани, а малкото го обучавам в момента. Сифонът е задължителен според мен, защото така мога да измия всичко точно за 5 мин. - дърпам слушалката от банята, изполивам и подсушавам.
Двоен умивалник е добре, но според мен едно биде би било много по-добре. Голямо удобство е, но с нашите кутийки - трудна работа.
Цялата баня ми е в плочки, имам стъклена душ кабина, която няма поддушово, а имаше към нея просто някакъв каменен ограничител. Абсолютно незабележима, сякаш е свободностоящи стъкла. Такава ми е и етажерката вътре - парче стъкло на стената с най-малките конзолки хваната за стената.
Всякакви трудно поддържащи се и мухлясващи поставки и джиджавки не са ми по сърце.
Красотата иска жертви, но практичността за мен е водеща.
Богиня, тези майстори не дойдоха ли да си вземат размерите за вратите? Ако се е налагало къртене - защо не са ви казали още тогава?
Не се оплаквай, защото на нас пък ни монтираха небоядисани врати, но това е друга гадна история...

# 211
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Това с вратите е ужасно просто! Първо понеже се чака идват да вземат размери поне месец предварително. Казват, че вратите се монтират най най последни!
И следват изненадите  Mr. Green
На приятелка взеха размерите преди обръщане на отворите - и какво се оказва човека е взел размер на най тясното растояние, а то е било някаква стърчаща тухла и след обръщане се оказа, че има 4! см луфт! И това не е всичко - не е взел предвид, че не всички отвори са с еднаква височина и някои врате се оказаха  и с луфт към пода и то 5см! Crazy

# 212
  • София
  • Мнения: 1 390
Точно така - размерите на вратите се взимат след полагане на подовите настилки и се монтират на завършени подове и стени - латекс, тапети и т.н. Ако това е спазено и майсторите не са с 2 леви ръце не разбирам как може да се стига до къртене и разрушения...

# 213
  • Мнения: 2
Момичета да попитам отново. Спряхме се на Декоратор за латекс, но искам да попитам дали цветовите им схеми от кутиите съвпадат с реалният цвят? Влюбих се в два сини нюанса.

А с вратите и при нас беше голям панаир, защото в стените намерихме какви ли не чували, вестници и дори обелки от кренвирши. Майсторите се шегуваха, че ако продължим да къртим ще открием и бутилката от бира и буркана от лютеница дошъл с обелките.

# 214
  • Бургас
  • Мнения: 754
Момичета да попитам отново. Спряхме се на Декоратор за латекс, но искам да попитам дали цветовите им схеми от кутиите съвпадат с реалният цвят? Влюбих се в два сини нюанса.










Моите съвпадаха, но не разреждай много с вода

# 215
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Момичета,имам нужда от съвет.Майка ми си прави основен ремонт и иска да пребоядиса белите стени в кухнята.Шкафовете са чамови-цвят орех ,ламината е няколко нюанса на ореха,но не знам как се казва цвета.Въпросът ми е :какъв цвят да са стените?   Дограмата и вратата са бели,изложението е източно ,има и бели щори.

# 216
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Момичета,имам нужда от съвет.Майка ми си прави основен ремонт и иска да пребоядиса белите стени в кухнята.Шкафовете са чамови-цвят орех ,ламината е няколко нюанса на ореха,но не знам как се казва цвета.Въпросът ми е :какъв цвят да са стените?   Дограмата и вратата са бели,изложението е източно ,има и бели щори.

Според мен на масив цвят орех няма цвят, който да не е подходящ - зелен, син, жълт....
Каквото си пожелае.

# 217
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Много благодаря и аз мислех да бъде в зелената или жълтата гама.  bouquet

# 218
  • Мнения: 241
...
Виж, плочки само 1.20 около душа (по вертикала или хоризонтала?) не мога да си представя. Пръскат се стени, овлажняват се, мухлясват. Но ще чакаме да ги видим "наживо" Laughing
Ей ти го наяве:

И коментари за неудобно, може да давате чак след седмата-осмата проба — дотогава ще сте отработили неудобните моменти по подходящ начин (а и ще сте преодолели предубедеността си). Например един от плюсовете е, че трудно се пада, и сапуна да изтървеш, не е проблем (не бе, не е това 18+ дето си го помислихте, ами за истинското гонене на сапун по плочките пиша)... сега с коремчетата е по-трудно, ама там имат и сумисти, та явно има начин.  Mr. Green

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 23 729
Ама мъжът ми е 190см висок, като повдигне слушалката да си измие косата и пръска на 2 метра височина. 120см см е само за дребни японци.

# 220
  • Мнения: 241
Ама мъжът ми е 190см висок, като повдигне слушалката да си измие косата и пръска на 2 метра височина. 120см см е само за дребни японци.
...седнал, миличка, седнал...   Wink 

# 221
  • Мнения: 11 747
Полилея с чашите от холандските интериори на Богиня супер много ме изкефи!

# 222
  • Мнения: 616
Доколкото показва моят опит с вратите - кърти се, ако има да се свалят стари каси. Ако те са вече свалени, и е "обърнато", то тогава няма драма нито с рамерите нито с боядисаните стени. Съвсем друг е въпроса кой може да си позволи да чака повече от месец без врати. За прозорци да не говорим  Crazy
Dafinov list и аз винаги съм се чудела на тези отделни кранове за топло и студено. Освен за външна дворна мивка, или за мивка където се пере на ръка, не виждам никакъв смисъл...

Аз пак с моята кухня... ето показвам я -
Скрит текст:
Та, сега дилемата е фолио или боя. Мисля боя да е. Слонова кост, нещо не бяло-бяло. Ще поръчам две вратички за онова място с рафтовете в средата, където са счупени, и за едно чекмедже, което е сдало багажа. Другото боя. Обаче - заслужава ли си "гърча" да сменям кантовете на вратите, или да ги оставя такива? Ще се виждат по ръбчетата, то е ясно, но дали ще е мега зле? Иначе долу на цокълчето и горе по откритите рафтове ще сложа дървени лайснички.

# 223
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Боги, съчувствам ти  Hug. Аз съм ревала като магаре заради "майстори".
Искам да попитам - защо батериите на мивките в Англия /сега и в снимките от Холандия/ са разделени на топла и студена вода? От познати знам, че е ужасно да се миеш с тези разделени батерии.
Не съм сигурна, но ми бяха казали, че в Англия топлата и студената вода се държат от две фирми отделни и затова са с отделни кранчета особено на обществени места май newsm78

# 224
  • гр.София
  • Мнения: 30
Ванилия, струва ми се много начупена - различни вратички, много хаотично разположени рафтове, два цвята.  Ако съм на твое място бих действала в следната последователност:
  Бих проверила  дали не пасват икейски вратички /чела/, за да ги сменя изцяло. Виждам, че не са малко и може бюджета да не позволява. Помисли само за смяна на горните, като задължително са с еднаква височина. За да избягаш от масовката, има стъклени врати - например бяло матирано стъкло. Или не стъкло - знаеш, избор на цветове има.
Може пък да не могат да се поставят, тогава минавам на варианта с боядисването. Не е за подценяване и възможността да боядисаш откритите вътрешни части и рафтове с някакъв цвят, а оставиш сегашните вратички същите. Помисли;
Иначе не съм боядисвала пдч с боя, но сигурно има начин да стане. В нашата кухня мъжа ми пръсна цокъла със сребрист спрей, беше цвят като твоите вратички. Покри много добре, не прозира. Има цветове, единствено не знам при вратички, които се пипат много повече, колко издръжливо би било покритието.
Мисля, че само с промяната на горната част, кухнята ти би станала много по различна.

Общи условия

Активация на акаунт