Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 133

  • 95 017
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Мхм, ясно, благодаря ви..
Аз още не съм почнала да я покривам, само я измазах. И пак имаше нерви значи. Дано поне с фондана всичко да е наред. И последно да питам фигурките като ги направя ли да ги сложа върху тортата или преди да я поднеса?

# 721
  • Мнения: 153
Аз съм използвала разтопен бял шоколадза залепване /когато тестото е бяло/, също така и съвсем леко с глюкоза. За да ти стои тортата лъскава- разредена малко глюкоза с повечко вода- но съвсем леко и малко по покритието!!! Взими една по-дебела четка с естествен косъм и пробвай някъде първо. Ако прекалиш ще се разводни и разтече!

# 722
  • София
  • Мнения: 28
Здравейте момичета! Честита 2014 година - нека да е по-ползотворна и благосклонна за всички ни!
Открих темата преди около три месеца и от тогава се опитвам да изчета от първата тема, но е доста  Laughing Прекрасни торти, едва ли ще успея да стигна вашите творения, но започнах да опитвам. Тъй като обичам да изчитам всичко, а и си заслужава да се видят всички публикувани неща до този момент, не само самите торти, но и съветите които сте давали, трудностите които сте срещали- всичко е много полезно. Та мисълта ми е че аз така или иначе ще си продължавам да си изчитам старите теми - в момента съм на 47 и ако на някой му е необходимо нещо от там, а не му се връща толкова назад да каже ще събирам линкове снимки рецепти.

# 723
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 611
За мнoгo гoдини мoмичета, живи и здрави, мнoгo щастливи и усмихнати бъдете! Oще пoвече тoртички да направите и тази гoдина Simple Smile

ГАНАШ - 300 гр шоколад без значение черен или млечен + 100 гр сметана . Разтапяш ги на слаб котлон БЕЗ ДА ЗАВИРАТ. След това го охлаждаш до кремообразна текстура леко гъстичък да се маже а не да тече или пък с усилие да го размазваш. Гъстичък но все пак мек. С този ганаш измажи тортата и отгоре можеш да покриеш с фондан.

Няма нужда oт тoлкoва мнoгo шoкoлад. Акo е тъмен 60% на 200мл сметана 300г шoкoлад е напълнo дoстътъчен. Прoпoрцията 3:1 /300гр шoк и 100мл сметана/се oтнася най-вече за белия шoкoлад. Акo е черен 74% направo 1:1 пак става.

# 724
  • Мнения: 1 352
Честита Нова година, момичета!

Искам да ви кажа, че ганаша ми разтопява фондана! Това разбрах със сигурност след последните ми торти. Не би трябвало, но при мен е факт. Затова пак преминавам на добрия стар маслен крем за измазване на тортите. При вас случвало ли се е?

# 725
  • Мнения: 160
Моите ги покривам с ганаш,до сега не съм имала проблем.На последната сложих 100 мл сметана и към 150 гр черен шоколад

# 726
  • Мнения: 660
Честита Нова Година, дами! Все така със здраве да си правим красивите торти и да им се радваме. Wink

Последните 2 торти ги покрих с ганаш по на Ани рецептата - 100 гр 74 % шоколад и 100 мл смената и си станаха супер - нямаше разторяване на фондан. Не съм ги показвала, че си бяха домашни и не бяха нищо особено.

Мариета, да не би да е от фондана - последните 2-3 пъти като купувах от Blokker и hobbyland фондана бе много мек и лепящ, та му добавях прилично количество пудра захар, че да си украся меденките. Thinking Явно партидите не бяха от най-добрите.

# 727
  • Мнения: 148
За много години тортени дами.Бъдете живи и здрави вие и семействата ви,а вдъхновението не ви напуска никога.
Аз за ганаша не мога да помогна,защото не го обичам и не го ползвам.Само ако имам лична молба от клиент тогава.Предпочитам фалшивият ганаш на Ванчето.
Имам торта за НГ за вкъщи,но е ужасна и няма да ви я показвам.Иначе на вкус беше страхотна,еклерова със крем брюле.

# 728
  • Мнения: 0
Здравейте и честита нова година. Аз да ви разкажа за тортата, за която се съветвах с вас. Накратко стана много вкусна, но проблемите ми дойдоха оттам, че я направих по-висока, отколкото трябваше и с по-голям диаметър. Изобщо беше си голяма бъркотия. Правих я в тава 26, 5 см., при което кафявите блатове станаха малко по-малки от самия ринг на тортата.  ooooh! Отделно витата част, поради това, че е по голяма формата за тортата и по-висока, не стигнаха. Пекох още една доза бели блатове и  за мой ужас и те не стигнаха...  ooooh! Наложи се да я поизрежа малко отгоре и да запълня формата отстрани. После, след като стегна вече вечерта, за да изравня формата на самата торта, се наложи да я изрязвам и отстрани. Много ми помогна шоколадовия ганаш, благодаря ти Felina, много добре ми се получи с него... И за капак и шоколадово-ореховия крем не стигна, което не е никаква изненада с тази доза блатове, затова смесих с течен шоколад, от рода на Нутела.  ooooh!
С фондана нямах проблеми, предвид, че не беше никак завъртян модела, но в своя защита ще кажа, че това ми е първата вита торта в живота и първата, покрита с фондан. Абсолютно ще се съглася с всяка една критика, отправена от вас, но смятам да се подобрявам с всеки изминал път (така трябва и да бъде)  Heart Eyes Най-важното от всичко за мен е, че гостите ми бяха много доволни и подсладени и никой не забеляза нито един гаф..
Така.. и за финал, срам не срам показвам ви я, както бях обещала.





Да вметна също, че фондана съм си го правила сама. Много се гордея с него, много е вкусен.  Heart Eyes И още веднъж благодаря на всички, които ми помогнаха  Heart Eyes

И един линк, понеже не сте длъжни да помните каква беше рецептата: http://thegingercookies.blogspot.com/2011/02/blog-post_27.html

# 729
  • Мнения: 46
Lili 74, добре дошла! Разбирам те много добре.. аз все още съм на 110-та тема и още колко мнооооого неща не знам  ooooh! Успех!    Hug

ani_d, и аз смятам, че шоколада може да е по-малко в ганаша - 1:1 го правя и се получава чудесен

Marieta, досега не ми се е разтопявал  Thinking каква сметана ползваш? А шоколада, какъв точно е? Да не би да е от тях?

Галя К,
поздравления   bouquet Ефектът на пианото ти се е получил по-добре, отколкото в оригиналната рецепта  Peace Много се радвам, че си направила часовника.. и аз много исках и от един месец си бях решила да го направя, но като разбрах къде ще съм се отказах, тъй като нямаше как да се носи и торта  Cry минах с еклери  Wink  Въпреки спънките, които си имала тортата изглежда страхотно! Браво!


Момичета, вие как правите крем фреш? Заквасена сметана + растителна??  newsm78

# 730
  • Мнения: 1 352
Tony_st, фондан от Блокер не купувам. Ползвам Fun cakes.

Сметаната ми е хубава, в нея се кълна  Mr. Green. От шоколада не вярвам да е. Както и да е, с ганаша+фондан приключих.

# 731
  • Мнения: 277
Пожелавам на всички една много вълнуваща и интересна година, пълна със здраве, усмивки и много въображение

галя, изглежда добре тортата. браво за първата торта

хулиганка, вкусотия, ммм.

тедито, харесва ми тортата, малко е подпухнала, поне така изглежда на снимката, но много хубав елен.

вилана, интересна торта и ми изглежда доста трудна за покриване. не ми харесват 2та зелени цвята. а коледната звезда може да не е много автентична, но е хубава

теддито, не се връщах да видя оригинала, а и няма значение, защо пък трябва да е същата. но твоята е много веселяшка

това беше моята празнична торта. имахме много гости и се изяде до последната троха. шоко блатове, с крем бял ганаш с филаделфия, още един крем от шоко тортата на ири и еклери. извинете за фона, но не можах да направя хубава снимка

# 732
  • Мнения: 765
За много години, момичета! Бъдете живи и здрави!

Искам да ви попитам как точно правите най-обикновен млечен крем за торта? Има страшно много рецепти в интернет и незнам на коя да се спра  newsm78 до сега никога не ми се е получавал както трябва, а много искам да направя фунийки с крем от едно време.... Винаги ми е или не достатъчно гъст или на грудки или загаря, незнам къде греша  Mr. Green

# 733
  • Мнения: 46
Мегало, кажи ми че тези Коледни звезди не са от фондан  #Crazy #Crazy #Crazy Уникалниии! И "топчетата" отдолу.. и въобще цялата клонка.. БРАВО! С гъмпейст ли правиш цветята? Аз днес е мъчих, но явно фондана не е подходящ за тази цел Thinking Толкова да обичам цветя, а толкова да не мога да ги правя  Cry

Анжела, ако те е страх от сложни рецепти за кремове, пробвай с кремче на др.Йоткер, но сложи два пакета и 1 желатин, за да стане по-гъстичко. Млякото го бъркам почти постоянно, за да не загори. Като кипне слагам захар. Изчаквам малко да се разтвори (не спирам да бъркам с телена бъркалка) и изсипвам разтвореното в малко мляко пакетче крем. Бъркаш енергично и той започва да се сгъствява лека по лека. Махаш от котлона като се сгъсти. Ако ще го ползваш за пурички май няма нужда от желатин  Peace

# 734
  • Мнения: 660
За много години, момичета! Бъдете живи и здрави!

Искам да ви попитам как точно правите най-обикновен млечен крем за торта? Има страшно много рецепти в интернет и незнам на коя да се спра  newsm78 до сега никога не ми се е получавал както трябва, а много искам да направя фунийки с крем от едно време.... Винаги ми е или не достатъчно гъст или на грудки или загаря, незнам къде греша  Mr. Green

Тайната е тенджера с дебело дъно и силиконов "тел" за разбиване на яйца. Wink След като заври млякото добавям захар и разбито брашно с вода - добавям го на тих огън и продължавам да бъркам до сгъстяване. За аромат слагам, ванилия, ром, или бадемова есенция. Правя често, защото децата го обожават дори само на крем, или им правя бисквитена торта с него и винаги ми се получава чуден. Аз на 1 л. прясно мляко слагам 6 лъжици брашно, за да не се сгъстява много и да не е тежък. Peace

Общи условия

Активация на акаунт