Операция на перианална фистула

  • 184 012
  • 1 003
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 500
Е няма  Confused

# 241
  • Sofia
  • Мнения: 567
А как се разбира, че имаш фистула? Какви са симптомите?

Мислех си, че имам хемороид и се зачетох и за тези фистули и ми се изправи косата... и козината...

Е, при мен се оказа, просто възпаление от стегнати прашки и за 1 ден мина, но се замислих - Нефертари, какви са симптомите?

# 242
  • София / Костинброд / Годеч
  • Мнения: 56
Да ама и някой, който да му е успешна операцията също няма  Rolling Eyes

И това е така за жалост ...
Аз в момента не знам фистула ли е, хемороид ли е ...
Слагам Цикатридина от 5-6 дни, понамаля болката и така ... Но по болници не ми се ходи вече ... ще ръгам свещички и това е   smile3505

# 243
  • София
  • Мнения: 3 860
Апетрушинова то болка там като е рязано винаги ще има. Аз съм била с болки без причина и са минавали от само себе си Sad аз слагам йодасепт компрес и ако не ме мързи правя бани  Rolling Eyes
Нелитка, появяването на фистула е съпроводено с абцес а той с температура, нечовешки болки и подуване ще разбереш ако имаш нещо такова няма да се чудиш, накрая си толкова зле че само се молиш да те срежат че да те отпусне малко.... Един съвет от мен спри да носиш прашки, нехигиенично е и не е полезно за д-то...

# 244
  • София / Костинброд / Годеч
  • Мнения: 56
Апетрушинова то болка там като е рязано винаги ще има. Аз съм била с болки без причина и са минавали от само себе си Sad аз слагам йодасепт компрес и ако не ме мързи правя бани  Rolling Eyes
Нелитка, появяването на фистула е съпроводено с абцес а той с температура, нечовешки болки и подуване ще разбереш ако имаш нещо такова няма да се чудиш, накрая си толкова зле че само се молиш да те срежат че да те отпусне малко.... Един съвет от мен спри да носиш прашки, нехигиенично е и не е полезно за д-то...

Бе то болка, болка, ама има и зачервяване от време на време, преди изхождане понякога, после след ... само се гледам в огледалото и се пипам да не би да има бучка някъде... Ходих преди време на лекар и ми каза, че съм имала вътрешен хемороид втори стадий и искал да ме връзва Simple Smile Но аз съм решила, че този мой г.з пак нема да си го дам и затова го изнасилвам със свещички вечер  Mr. Green

# 245
  • Мнения: 4 500
Ами какви са симптомите - изтичане на гной от ануса при натиск около него. Може да има температура, но аз никога не съм имала. Фистулата е каналче пълно с гной, на което единия отвор е в дебелото черво, а другия е в перианалната област. На всички потребители казваме и питаме тука с "колежките"
Защо си поставяте диагнози без преглед? Фистули, фисури, хемороиди лесно се бъркат "на око".

# 246
  • Мнения: 4 500
Оооо, Апетрушинова, къде си бре  Mr. Green И за ровя с едно огледало, вече си знам там всичко кое как е  Crazy
И аз ще се оперирам САМО ако е животоспасяваща операция. Иначе ще си пъхам всичко друго, но не и ножа  Crossing Arms Хаха то как прозвучааааа  Crazy Crazy Crazy

# 247
  • София / Костинброд / Годеч
  • Мнения: 56
Оооо, Апетрушинова, къде си бре  Mr. Green И за ровя с едно огледало, вече си знам там всичко кое как е  Crazy
И аз ще се оперирам САМО ако е животоспасяваща операция. Иначе ще си пъхам всичко друго, но не и ножа  Crossing Arms Хаха то как прозвучааааа  Crazy Crazy Crazy

Ей ме на ... Да споделя неволите, че да не си ги държа за мен само.
Иначе супер прозвуча  Mr. Green Аз скоро ходих на един семинар на Кобилкина, дето каза жената, че аналния секс даже е възможно да помогне ако имаш хемороиди, ама смее ли човек ... хахахаах

# 248
  • Мнения: 4 500
Анален секс  #Crazy Невър  Crazy Crazy
Кат стане нещо поне имаме готини доктори да им се дупим  Crazy
Лейла, как си ти? Нещо се позагубихме? Ха дано не пишем повече тука по болестта, а само да клюкарим  Mr. Green
Айде и аз да докладвам - изтече отново преди няколко дни, но не съм посещавала доктор.

# 249
  • София
  • Мнения: 3 860
Апетрушинова да разбирам ли че за момента фистулата е зарастнала и не ти прави проблеми?
Аз от това което съм чела фистула се смята за излекувана ако до 12 месеца няма рецидив.
Аз не знам как съм нещо ме понаболява ще видим какво е Sad другата седмица съм на гастро да ме видят на видеозон да не правя пак някой дълбок абцес  Rolling Eyes
А за огледалцето явно всички сме на това дередже  Embarassed а то може и задниците от цял ден седене да ни болят ама .... ooooh!
Нефертари то докато изтича си е добре не се събира да забере аз като спре да изтича почвам да се сдухвам  Rolling Eyes

# 250
  • Мнения: 4 500
При мен е ставало запушване. Тогава ми е идвало да си ударя главата в стената.

# 251
  • София / Костинброд / Годеч
  • Мнения: 56
Знам ли и аз вече, последния път казаха, че няма рецидив, а ме боли от хемороида, който трябвало да се върже. Зараснала е супер фистулата и те тека Simple Smile Пък до колко е така не знам Simple Smile

# 252
  • Мнения: 4 500
Е ти колко свещи му завря...тая гад не се ли оправи?  Hug
Момичета, ММ кърви, оставя петна колкото дланта ми на дънките си  Confused Има хемороиди, като роза е там  Outta Joint Нищо не го боли и не разбира, че кърви, хората му казват  Cry
Кажете ми как се открива абцес дълбоко в тъканите? Рентген? ЯМР? Скенер? Ехо?

# 253
  • София / Костинброд / Годеч
  • Мнения: 56
На мен ми бяха казали след време, за да съм сигурна, че всичко е ок, да си направя ЯМР ... може би така ?

# 254
  • София
  • Мнения: 3 860
Ами кървенето си е по-скоро от хемороида ако е абцес дълбока ще го понаболява ще има лека температура... Да си пусне CRP и утайка ако са в норма едва ли има абцес  Rolling Eyes иначе мисля че ЯМР е най-добрия вариант. Аз другата дедмица ще хода за ехо в ИСУЛ и ще се опитам да се пазаря и за ЯМР  Rolling Eyes поне колоноскопията ми я отложиха за догодина  Mr. Green
Апетрушинова много се радвам за фистулата. Да те питам ти като лежа в ИСУЛ при колоноскпията като те гледаха имаше ли възпаление на червото? И другия въпрос кой те оперира, не че съм за операция ама да съм информирана  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт