За да изглежда фигурата ми добра Дюкан ще избера - 272

  • 35 554
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 487
desislava_87
Цитат
Пожелавам ви хубав и много - ден!  Hug Hug
 Joy Joy яко Simple Smile

alexaandraa,странното е че с този режим месечният цикъл се нормализира и с мен така се случи в смисъл имам някакви разминавания от по 5-6 дни ,а откакто съм на Протал всеки месец е точно на датата пу пу пу да не чуе дявол Simple Smile
ArhMih,
Цитат
то и аз предпочитам масаж след фитнес, но имам време само за едното в този промеждутък от време след работа и затова везните накланят повечето пъти към масажа (ми требе си глезене!)
Абсолютно си права веднъж се живее Simple Smile
Medlar за проблеми с WC препоръчвам горещо течният парафин като добавка към салатите ,и чаша топла вода сутрин на гладно(това ме посъветваха тук във форума по повод други проблеми и съм благодарна защото върши работа и не стигнах до хапчета)
Сега и аз да се отчета ,за мой срам  Embarassed се бях отпуснала ( и още не съм в мир със себе си ,че съм го допуснала) и след като се наревах тук .Както винаги в живота си се стегнах и за три дни си свалих качените кг. в момента пак съм 77,и съм мотивирана повече от всякога да продължа.Реших твърдо ,че ще сваля още 3 кг. да стана 74 и минавам в трета (тя ще бъде 160 дни и се надявам и през нея да паднат поне 2-3 )....
   
   


# 691
  • Мнения: 65
 Laughing , че за лютеницата ... правих я аз, по следния начин - около 4 кг. печени чушки, около 1,500 кг печен патладжан, 2 сварени моркова и литър и половина смлени домати / баба ги смила пълни пластмасови бутилки и ги поставя във фризера, печените чушки и патладжана също са от нейния фризер  Joy, то нейното поколение е свикнало да се готви за зимата/ Първо сложих доматеният сок в тенджера, за да се поизпари малко водата, след това добавих чушките и патладжана смляни с машинка от едновремешните  доста на едро, прибавих малко чубрица и черен пипер, много малко сол и на цялото количество около 4 лъжици олио. Бърках доста, да не загори и докато се сгъсти. Напълних в бурканчета още горещо, заварих капачките и затворих бурканите. Бабчето беше много доволна, че ще имам какво да ям  Laughing. Тя милата откакто съм на режима е много притеснена, че ще се заносам  newsm62, не пропуска сутрин да донесе я пирожки, я кавърма, за да ме изкуши, но всичко е за радост на мъжо.
Та мисля, че на това количество зеленчуци олиото бива  newsm78 , дано не греша.
А сега - Лека вечер!

# 692
  • Мнения: 33
Добро утро Simple Smile
Kagi, бабите са страшна работа!  Wink А лютеницата ти ми звучи много добре. За такова количество зарзават олиото ти е супер. Simple Smile
mamaMiq, този течен парафин не мога да си го представа като нещо за ядене... никога не съм си вземала. Чашата топла вода я практикувам, постоянно пия чайове. От днес съм на ПЗ и ще хапвам зелении, да видим. Но парафина...  Sick Crossing Arms
Кг днес са ми колкото вчера, което ме радва  Flutter

Успешен и усмихнат ден Simple Smile   bouquet

# 693
  • София
  • Мнения: 285
Добро утро, момичета!
Аз затвърдих 5 свалени килограма, мръднах линийката, чувствам се щастлива. Знам, че има още много до финала, но ме радва, че има движение. Simple Smile
Кондензирано мляко още не съм си купила, не съм стигнала до Лидл. Днес съм на ПЗ, нямам търпение да заръфам нещо зелено вече.
Желая ви минуси, но не при градусите, а при килограмите!

# 694
  • Плевен
  • Мнения: 369
Сладурчета, добро утро!
Нямам временце, но не мога да не се "отбия" тук! Така денят тръгва в успешна посока! Щом съм с вас - всичко е наред!
Имам още малко минусче от вчера - 200 грама. Ама как може изведнъж да скочи кантара с над кило, а пък да го цъка после надолу с грамове...Еее! Тъй то! Ама няма огън без дим!
Е, Каги, то на толкова зарзават, както и Medlar е отбелязала - тези 4 с.л. олио не са нищо! Пък а дано се "заносаме" всичките тука. Joy
Галка-портокалка, браво за затвърдените килца и да ти е вкусна новата петдневка - на ПЗ!Много хубаво пожелание! А така - пък и да падат градусите - то сега бива - нека и килцата ни падат с тях!  
Medlar , ами правилни са ти сметките за млеката! То кондензираното мляко е просто сгъстено - изпарили са му поне 40% от водата в него за по-лесно консервиране. Щом има обезмаслено и неподсладено - добре, но да трябва да се ползва наистина като сметанките в кафето и това е. Но защо не си слагате от прясното мляко? За парафина Вещи е писала доста - лекари го бяха изписали на дъщеря й като най-безопасно средство срещу онзи проблем. В книгата  Дюкан освен пшеничните трици го прибавя като средство с-у констипацията: "Ако това не е достатъчно, приемете в края на основното ядене една лъжица парафиново масло. И главно, пийте вода, защото водата не само ви кара да уринирате, но и омекотява изпражненията и подобрява перисталтиката. " и в салатите - "Сос винегрет с парафиново масло Това е най-доброто решение, стига да не ви притеснява хроничната диария. Парафиновото масло има две големи предимства: то не съдържа нито една калория и смазва чревния тракт. Така че каквото и да чуете за него, не му обръщайте внимание - употребата му/дори да е дълготрайна, няма да ви създаде проблеми. Единственият му недостатък е разхлабителният му ефект. Така че внимавайте с дозировката. За да олекотите това трапезно олио, пригответе соса за салатата по следния начин: една доза парафиново масло, една доза газирана вода, една доза горчица и една или две, според вкуса, дози оцет. Изберете качествен оцет, като например винен оцет, балсамов оцет и особено малинов оцет, който е най-подходящ за този вид сос, защото е едновременно кисел и с плодов аромат. Трябва да се знае, че оцетът е подправка, която може да играе голяма роля в отслабването. Отскоро е известно, че човекът долавя четири универсални вкуса: сладко, солено, горчиво и кисело, и че оцетът е единствената подправка, която му доставя усещането за кисело. От друга страна, някои скорошни изследвания са доказали и голямото значение на вкусовите усещания за заситата.
   Днес се знae например, "че някои подправки с много силен вкус като карамфилът, джинджифилът, анасонът, кардамомът, предизвикват мощни усещания, които се регистрират от хипоталамуса - мозъчния център, командващ засищането. Затова е много важно да използвате възможно най-широка гама от подправки, за предпочитане в началото на яденето, и да се опитате да свикнете с тях, ако поначало не сте любител. "

Оставих в цитата и текста за подправките, защото ти беше повдигала въпроса за тях преди ден-два като питане към Териакито... а и да си припомним за ползата от тях. Аз още държа един корен джинджифил в хладилника, но си изоставих навика да си правя чай от настърган такъв... Вчера се бях подсетила да си го въведа пак в ежедневието. Всъщност той ми помогна да скокна по-надолу и изведнъж от платото на 84-я килограм. Сега като съм се завръткала около 80-я - ще си го приложа пак - дано да се откача от него! А има и лютив вкус - още повече ползи!
Статията от линка ми хареса! Зачетох още неща там. Ученото си е учено (и в тоалетната да го оставиш - гладно няма да остане!)
МамаМия, чест и почитания за силата на волята ти, момиче! Браво! Давай - ти напред и аз след тебе! Няма да ме оставяш!
Ох, добре ми е тук, но ще излизам (уж набързичко да намина ...)! Приятен и режимен ден! Обичам ви! Гушкам ви!
Уф, тоя код за влизане всеки път ме изнервя - току не разчета 1 и 7 или 0 и "О"... и като ми изтече сесията с тия мойте постове... Добре, че имам добрият навик да си запаметя писаното преди да натисна Публикувай, че неведнъж така ме изплюва ...

# 695
  • София
  • Мнения: 239
Здравейте  Embarassed

Аз съм склонна да си прережа вените вече! Вчера +1,300 , днес - 1,400 ...... кантара си е добре с мен какво се случваааа  #Cussing out #Cussing out #Cussing out това състояние ,може да ми съсипе нервната система вече!Точно свикна с мисълта че качвам и задържам и като се лепне един такъв ненормален минус ,не знам какво се случва.... ям едно и също количество храна и двата дни!Пред цикъл ,но има време 6-7 дни докато дойде!Шах и Мат  .....

mamaMiq чак сега се усетих,че реално пожеланието ми за минуси от към килограмите,е довело до двусмислица хахахаха но поне се посмях де  Hug

ArhMih и ти много кураж даваш момиче!!! Радвам се ,че има момичета като теб ,като мамаМия ,Вещи и Смаилчето да вдъхвате кураж и сили!

galka_portokalka браво за резултата,едва когато местим резултата напред ,виждаме че имаме успех и то не малък!  Hug

Medlar искрено се радвам,когато видя сродна душа относно чайчетата! Все по-малко хора пият чайове... Аз си взимам един с гинко билоба и зелен чай,много съм доволна!Иначе смесвам какви ли не ,взимам за кръвообращението,отпускащи,успокояващи,с мента и билки действащи добре както добре на обмяната на веществата,така и съсредоточаващо! Пия и Мурсалски чай,невероятен е!  Hug

Пожелавам ви много хубав и позитивен ден с много - !!!  Joy Joy

# 696
  • Мнения: 487
Medlar  Joy и аз така реагирах за парафина Simple Smile даже първия път като бях на режима не съм го опитвала.Споко не е гаден ,а със зелева салатка е невероятен.Все едно е олио ,но без мирис.Пила съм го и така с лечебна цел направо с лъжицата,но е доста мазно. По- добре със салата слагам по половин шишенце(аз купувам някакви малки по 40 или 50 грама са)Не е вредно както Зла Вещица ме увери пък и аптекарката каза същото.Повярвай ми и опитай доста проблеми решава и с тоалетната и с глада за мазно. Hug

# 697
  • Мнения: 774
desislava_87- от МЦ е това. 10 дена преди датата е възможно да стане задържане.

ArhMih-мерси за инфото. Джинджифил и аз обичам пресен, в топла напитка. Много е полезен. Гледам да ползвам повече подправки, например киселото мляко с канела много ми хареса.
А днес съм си мариновала пилешки гърди по гръцки, с риган.
За зеленчук мисля да пробвам печено броколи с оцет балсамико и чесън (по същия начин се пече и цветно зеле).
Малинов оцет къде ли продават? Много интересно звучи.

Аз се отказах от лютеницата за сега. Днес си направих ''баница'' на тиган от 3сл трици, 2 яйца, 1сл кис.мляко със сода и малко сирене. Който го мързи да готви, яде баница на тиган Simple Smile.
Един рибен пастет  на Смайли съм си харесала, но и него отлагам поради ремонта, който става в кухнята ми. Не ми се влиза просто там..

За кондензираното мляко не знам, днес съм на пазар и ще проверя. Откакто прочетох за сухата обезмаслена сметана, ползвам от нея.

Да спомена, че и аз се старая да пия чай въпреки, че предпочитам кафе. Купувам си зелен и черен с плодове. Последно купих зелен чай с боровинки, имам с праскова, екзотични плодове, ванилия, киви и ягода и т.н.
Също от време на време пия зелен чай лате (прави се с мляко и японски челен чай на прах. Така приемаш стритите листенца, което е още по-хубаво.)

Парафин нямаше в аптеката вчера, но аптекаря потвърди, че се взима орално, против запек. Аз съм позитивно настроена към въпросния и нямам търпение да опитам.

alexaandraa-царевично само. Аз пък четох,че режима обърква хормоните. Предполагам се случва при жени, които просто спират да се хранят.Съответно тялото протестира и има последици. Мазната риба играе полoжителна роля в случая. 

Както виждаме Пиер Дюкан обогатява режима със здравословни храни и съветите от книгата не са за пренебрегване.
На мен лично ми допада психологическата част на диетата и мисля, че е точно за индивиди от моя род.

На мен ми остават 300г до минус пет килограма. Само си гледам стомашната област и се радвам. За упражнения все още се настройвам и обмислям варянти. Скарайте ми се малко  Whistling

# 698
  • Мнения: 115
Здравейте момичета, благодаря че ме приехте във вашата компания, благодаря и за съветите, които ми давате ! Тъй като не съм чела книгата искам да ви попитам нещо конкретно. Аз приех че  ще правя режима 3 ПЗ : 3 П.
в сряда съм изяла едно кисело мляко 0,1% с малко степче
в четвъртък -пилешко с печурки от китайския /250 грама / .
днес мисля да съм на яйца
Питам ви така изпълнявам ли условията да съм само протеини . Пия много вода напоследък, около 3,5 литра на ден. Жадна съм постоянно, но резултат в 00 няма  Embarassed

# 699
  • Мнения: 24
Гала222 , в сряда сам това ли си яла? не става ясно.. ако е само това няма и да има резултат.
Трябва да закусваш ( по възможност  с трици) !!!!!
И яж по 3 пъти на ден поне! От личен опит казвам и аз , че в дните в които не съм яла не съм и сваляла...
и за яйцата - внимавай с жълтъка!!

# 700
  • Мнения: 487
 gala222 ,не не е това идеята на режима.Ти в случая гладуваш.Позволените продукти може да се смесват и за да се отслабва трябва да се яде.Най- малко по три пъти на ден!На първа страница я има книгата можеш да си я изтеглиш,или прочети хубаво 1 страница.Това не е диета с глад ,идеята е да се храниш колкото си искаш(в никакъв случай да не оставаш гладна,че тогава се спира отслабването и организма се запасява) с разрешените продукти.Забранени са мазнините,тестените,нишестените.... абе има списък. Успех и попрочети!
alexaandraa,виждам,че си на линия  Hug как си има ли подобрение по твоя проблем?

# 701
  • Мнения: 115
Не съм гладна, но сутрин ям триците почти всеки ден....Първите дни ядях повече, сега нямам апетит, вече 15,30 а аз съм само на вода и две кафета.....Довечера като се прибера ще си направя омлет. При мен винаги е така с малко не мога .....Когато бях на зеленчуци и месо, изядох почти една купа салата зелена , а уж не ми се ядеше. Аз слагам на салатите и малко олио. Не мога без мазнини. Когато съм правила другите диети изпитвах огромно желание за ядки. Сега с този режим няма това и ми допада, защото така не се поддавам на изкушението.
Започнах диетата от 73 кг, стремежа ми е 60-62 кг, миналия ден бях стигнала 67,6 но има качване тези дни. Надявам се в понеделник да има добър резултат. Зеления чай, който пия не ми помага  Embarassed

# 702
  • Мнения: 58
Здравейте, Дюканки!
Скоро не съм виждал някоя да се грижи за петъчните ви протеинчета.  Grinning
Ето петъчни протеинчета !
Лек и отслабващ уикенд ! 

Последна редакция: пт, 29 ное 2013, 15:59 от staiko1

# 703
  • Мнения: 24
MamaMiq, има подобрение. Вече се позастоявам пред огледалото.
Gala222, .ще трябва да ядеш , няма как... И аз днес нямам никакъв апетит ама хапнах малко и след малко пак

# 704
  • Мнения: 487
gala222 Мазнините са забранени в този режим.Като ти се яде много яж много и пак ще отслабваш стига да ядеш само разрешени продукти.Вместо олио в салатата слагай течен парафин,така ще решиш и проблема с тоалетната.
staiko1,МММММММММММММММ хубави протеинчета  Laughing
alexaandraa ,радвам се продължавай само така,фръцкай се пред огледалото ,радвай се на кантара ,сменяй тоалетите и дано всичко си дойде на мястото  Hug

Общи условия

Активация на акаунт