За да изглежда фигурата ми добра Дюкан ще избера - 272

  • 35 537
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 65
Добро утро!  При мен от вчера  +400, днес -същото. Тези 400 гр. отгоре не ме притесниха, защото съм си режимна, предполагам са от приближаващия МЦ, а може и да е от проблемът с WC, два дни нямах време да си готвя и само на сухо карам. Прежалих се и поръчах на мъжо  да ми купи парафин, още днес ще го метна в салатата, а и ще се метна да си направя супичка. Отново се очертава целият ден да се вихря в кухнята ще готвя за себе си и за гости довечера.Абе хич не ми се шета за гости  Sad , но staiko с тези протеинчета ме зареди с енергия  Joyи ще се справя.
gala222, мисля, че изборът от китайски ресторант не е най- добрият, като знам с колко мазнина готвят в тези ресторанти.
galka_portokalka, хайде да се стягаме и следващата седмица да мърдаме линийката с -1, нали заедно се движим  Grinning
Това за сега, аз започвам борбата в кухнята, а на вас хубав ден!

# 706
  • София
  • Мнения: 239
Добър ден и от мен!

Аз съм сериозен + ,после сериозен - и така през ден  Shocked Shocked #2gunfire
Надявам се с МЦ ,това объркващо състояние да спре! Иначе вчера си направих много хубава манджичка с домати,зелен фасул и пилешко месо.... стана нещо невероятно просто!

Наближават все хубави празници,обзело ме е мен Коледно настроение.Украсихме всичко в нас с баткото  Hug Надявам се всяка една от нас ,да удържи на всички изкушения през този месец и да мислим за лятото ,през което ще се ходи на море,с къси панталони и поли... Не искаме да висят Меса налиии  Crazy

# 707
  • Мнения: 774
Казвайте какво хапвате, за да черпя идеи  Grinning
Гледам някакъв ''ориз'' от настъргано цветно зеле, интересно звучи.

ще се ходи на море,с къси панталони и поли... Не искаме да висят Меса налиии  Crazy

 Peace Като Петъчни Протеинчета от женски пол трябва да станем !

gala222- не знам какви резултати ще имаш с модифицирането на диетата. Бих те посъветвала да прочетеш повече за режима и действието му.


# 708
  • Мнения: 65
Teriyaki, аз нали от сутринта се вихря в кухнята, за себе си вече приготвих супичка от пилешко, морков, тиквичка брокол и чушка, застроих с прясно мляко и яйце - получи се чудесно. Направих си режимна баничка, за закуска утре и понеделник, сега ще забъркам и едно яйчно- млечно кремче и ако ми остане време ще си направя пиле на късчета, тиквичка и малко морков, които ми останаха от супата + патладжан на кубчета, малко зелен боб и доматен сок - всичко в гювеча.
Като се огледах от кога готвя , а за гостите - нищо не съм спретнала Joy, само за себе си съм се погрижила.

# 709
  • Мнения: 774
браво Kagi браво. аз някакъв крем с желатин искам. пана кота може би..Пилешките гърди по гръцки ми се получиха много добре.
Когато пилешкото е крехко (а не препечено), има повече протеин. (според фитнес експерта у нас  Simple Smile )

момичета и Смайли, някакво тесто от трици което се точи знаете ли?

# 710
  • Мнения: 115
Да изборът с китайския беше грешка, както и олиото в салатите..... Ще се поправя. Днес пак съм само на трици с прясно мляко до 15,30 ч. Отивам да направя една зелева салата....да почна нещо да ям. Не ми се яде нито мляко, нито месо...нищо. Ще започна да ям поне три пъти на ден, в режим.
За тоалетната не ми се говори  Rolling Eyes още няма нищо. Забравих сутринта да пия чай, сега ще трябва да чакам след вечеря.
Днес кантара показа че съм 67,10 сияех , но съм и силно притеснена, че не съм по режима. Дано сега в почивните дни да понаготвя режимни глезотии . Хубав ден на всички !

# 711
  • Плевен
  • Мнения: 369
Привет, сладурчета! Вчера не успях да се включа. Към края на работния ден тъкмо реших поне да ви видя, то пък сървъра излезе нещо извън строя.  Пропуснала съм готините протеинчета от Стайко! Да си жив и здрав, човече! Най-после някой да ни зарадва със крехки свежи протеинчета! Да ти се връщат добрините!
Днес за първи път от много години останах съвсем сама у дома и реших най-после да правя всичко единствено с цел да си угодя сама на себе си! Например режимно готвене! И след като извъртях три перални дрехи, направих 3 купички пудинг Ванилия, опекох 3пъстърви на фурна и 12 мъфини в силиконови формички! Исках да пробвам дали ще омеся тесто от смлени в кафемелачка овесени трици, но реших да си направя от тях кексче. Станаха много готини и вкусни. Снимах ги но с този таблет нищо не мога да направя сега. Едва влязох тук и затова бързам да ви пожелая лека нощ, а утре ще ви напиша моята рецепта за кексовите мъфинки.!
Само да добавя за Терияки, че овесените трици се смляха на фино брашно в кафемелачката, като слагах по 3л.и на три пъти по 10секунди натисках копчето. И така за 9с.л. трици...Ако искаш използвай това брашно за да си замесиш тесто, но незнам дали с бакпулвер или сода за хляб в кисело мляко. А какво искаш да правиш с тесто?
Обичам ви, момичета и момче! Лека нощ!

# 712
  • Мнения: 65
Добро утро момичета и Стайко, бързам да в видя и споделя какво приготвих -  сладко руло. Тази сутрин се сетих за една рецепта на мама - сладко руло без брашно. модифицирах го и се получи много добро. Споделям рецептата, може вече някой да го е правил, но нямам време да ровя да проверя Grinning, че имам да мия в кухнята до второ пришествие  1dishes 1dishes
Че 6 яйца, като белтъците се разбиват на сняг  с малко подсладител на прах, към тях се прибавят жълтъци разбти с малко какао.  Смесването на двете смеси е на принципа на протеиновият хляб - с дървена лъжица внимателно и бавно. В тавичка върху хартия за печене се разстила и се пече на 170 градуса. Вади се от тавичката и се слага както е с хартията върху мокра кърпа , за да се навие докато блата не е станал твърд. Развва се, маха се хартията, намазах го с   млечно кремче с желатин / кремчето приготвих преди да изпека блата, за да има време да се постегне в хладилника малко/, върху намазания крем наредих парченца печена тиква , навих на руло, отгоре  намазах с останалото кремче. Получи се ммммммммммм жестоко  #Crazy
Това от мен за сега. Хубав ден на всички!

# 713
  • Испания
  • Мнения: 37 503
...може вече някой да го е правил, но нямам време да ровя да проверя

Скрит текст:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=589897.msg19285877#msg19285877 - надолу в рецептата има различни варианти.  Wink

Последна редакция: нд, 01 дек 2013, 14:29 от smileys

# 714
  • Мнения: 65
Мерси  smileys, знаех си, че не съм открила топлата вода  Laughing

# 715
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Мерси  smileys, знаех си, че не съм открила топлата вода  Laughing

За нищо.  Simple Smile Често правя солен вариант на същото: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=589897.msg24052837#msg24052837 Плънката може да е различна: обезмаслено сирене за мазане с пуешка шунка, с риба тон, само извара, само нарязани варени яйца... Варианти - много.   chef

# 716
  • Мнения: 115
       Добро утро момичета, за една седмица имам -  0,800 кг - голяма мъка  #Cussing out #Cussing out
       Преди започването на ПЗ преди два дена , бях свалила близо 1,700 кг , а сега качване с близо 0,900 кг.  Днес обаче ми е третия ден от ПЗ и ще го спазя.
       Започнах и да ям, особено през почивнитие дни. Искам да видя вече тази 6 на кантара за да се мотивирам!!!!!
      Пия изключително много вода , не на сила - постоянно съм жадна. Видимо не съм отслабнала  Sad Cry Cry
      Май не ми почва много добре седмицата, но се надявам като вляза в режима на протеините да се усмихна.
     Пожелавам Ви спорна седмица  с много емоции и усмивки !

# 717
  • Мнения: 65
Привет! Минавам да кажа Добро утро и ще се мятам да работя  #Crazy. Моите килограми не са мръднали след онова +400 от преди няколко дни - пълен застой, ще видим след МЦ  какво ще се случи, макар, че до него има още няколко дни. Абе ще се отслабне, но все си е друго да видиш сутрин едно минусче на кантара.  Simple Smile
Спорна седмица на всички и по един голям минус !

# 718
  • Плевен
  • Мнения: 369
Хей, сладурчета, привет!
Колко бързо свършват почивните дни! То при мен и работните бързо свършват - когато има доста ангажименти човек е така!
Вчера си приготвих още храна, че да имам за седмицата. Направих си пилешка супичка и пилешки хапки с гъби и праз лук.
А онези божестевни мъфинки си ги опитвам по едничка с голямо наслаждение... Забелязах, обаче колко са опасни тези сладки изкушения! Пак достигам лесно до мантрата : "Без едно мога, с едно не мога!". Много е лесно да прегрешим и с режимните сладкиши! Това едва ли ще ми кали волята - да имам под носа си една купчинка с мъфинки и да не изям още една... Незнам по силата на каква воля успях да се въздържа да не изяждам повече от дневната си доза. Просто си казах, че ще ги приемам като нещо забранено, но ще си позволявам по една с кафето! Но си е трудно... Трябваше да си припомням, че повече от 3 с.л. трици на ден извличат и полезните неща от тракта ... Абе - рядко ще си ги правя май. Иначе като всички тук - не откривам топлата вода, но щом са ясни принципите е лесно да си импровизираме и да си правим свои рецепти. Някой и преди беше отбелязал - тактиката на хранене - намисляме си какво ни се яде и заместваме нережимните продукти с режимни! А стратегията - всеки си я доизгражда! Така, че тука няма много авторски рецепти - нищо ново под слънцето - какво толкова може да се изработи от едни и същи разрешени продукти - слагаш някои, махаш други и ето ти модификация! но са си хубави препратките към готовите рецепти - поне можем да си изберем нещо за менюто! Както и да си напазаруваме необходимите продукти за дадено ястие или сладкишче, кремче... Абе като сме си направили тези лакомства сякаш не преритваме толкова за сладко!?! Подготвила съм си и едни тиквички за едно кишче или там каквото си го заджуркам довечера с извара и яйца - без трици, обаче... Оставила съм си и още няколко мъфинки и гледам на тях като на скъпоценни камъни!
Кантара е надолу! Тъкмо съм преборила големия плюс вече, сега продължавам на чисто със свалянето! Да ви кажа - отново и отново - рибата е царица на отслабването!
gala222, все пак в ПЗ дните се покачват грамове..., но не е причина за безпокойство! Струва ми се, обаче, че ти не гледаш сериозно на режима и правиш някои грешки от сорта на - гладуване, промяна на схемите и не си сякаш запозната с него изцяло. Ще си направиш лоша услуга , ако ти е идея фикс отслабването, а не придобиване на някаква култура на хранене. Изпробваш в-у себе си всякакви диети и това по-късно ще се отрази. Внимавай! Говоря и от собствен опит - сега тялото отмъщава за издевателствата в-у него от този сорт с бавно сваляне - по 1 килце на месец!  Mr. Green
Успешна, режимна и приятна седмица на всички желая от сърце!
Какво се редактирах пък аз - изтрих си част от предишния текст... Уж го донаписах сега - Чао и умната, момичета и Стайко!
Скрит текст:
Да ви разкажа сутрешната си случка – винаги много бързам сутрин и в последния момент грабвам храната от хладилника. Понякога е прилежно приготвена в пликче (че да не се пипа от домочадието!), но друг път – я събирам от рафтовете.  И днес така - просто хвърлих млякото, кутийката с обяда и 2 варени яйца в екоторбата ... В нея стоят още плика с дрехите за фитнес, чадъра, разни резервни чантички и какво ли още не... Излизам навън – ръми! Свалих ръкавицата, бъркам в тази торба и вместо чадъра, набарвам нещо меко и течно... Забравих, че този път яйцата ги варих само 3 мин., за да са рохки! При това те почти винаги се пукат при варенето... Успях само да го “посъбера” това разпльокано яйце и да го хвърля в гюма ...тичайки за автобуса с разперена настрани ръка, доволно омазана ... Стигнах миг преди да дойде превоза и успях само да се избърша, а тук дооправих мазалото... Прическата ми отиде на вятъра, не ами на дъждеца, яйцето в гюма... но други поражения почти нямаше! Добре, че чадъра беше зад плика с дрехите и не се е изцапал, а цялата торба е отвътре с найлонче и лесно се мие... Дюкански премеждия!  

Последна редакция: пн, 02 дек 2013, 13:10 от ArhMih

# 719
  • София
  • Мнения: 239
Здравейте момичета  Hug

Разбрах какво точно се случва с мен  Joy Дойде МЦ и това движение с по кило и половина нагоре и надолу,изчезна! За сега всичко е наред,днес си започвам 1 ден П ! Надявам се в следващите дни ,да има поводи за радост!На 11.12 правя точно 2 месеца и се надявам, този месец да има с какво да се похваля пред вас!Радвам се как устоявам на всичко,което приготвям!Имаме гости често,сега и по празниците имаме много поводи,ще съм по цял ден в кухнята... направо не знам ... но дори не се и впечатлявам да ми се прииска нещо да опитам!Давам си стимул и кураж с предстоящото лято  Crazy Crazy

АрхМих и аз така мисля,че рибата помага не само да се раздвижи кантара,но и помага добре с WC!Аз скоро риба не съм си приготвяла,за сега карам на телешко и пилешко под всякаква форма!Но сега по празниците ,ще приготвям повечко готова храна за мен,за да може в моменти на слабост винаги да имам винаги какво да ям!

gala222 - има хора ,които за седмица са 1,300 отгоре...радвай се мила ,че кантара се мести надолу и надолу! Така ако си водиш някаква статистика за самата себе си,след един определен период виждаш всъщност ,как малко по малко се е получил един мн добър резултат! Не веднъж съм споделяла тук,колко ми е обърнат метаболизма и какви катаклизми ми се случват...момичетата в ПЗ дни има + и задържане,аз тогава свалям най-много! И обратното в П дните аз имам задържане и + ! Бъди си стриктна и полека лека,ще станат нещата!  Hug Hug

Пожелавам ви една хубава седмица,с много добри резултати и минуси!  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт