За да изглежда фигурата ми добра Дюкан ще избера - 272

  • 35 537
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 40
Да попитам , киноата позволена ли е и в коя фаза?

# 721
  • Мнения: 774
Да попитам , киноата позволена ли е и в коя фаза?

Чак в 3-та фаза може да се яде.

# 722
  • Мнения: 115
Не мога да разбера защо 5:5 и 1:1 може , а 3:3 Не може.....

# 723
  • Плевен
  • Мнения: 369
Може,бе, може - стига да не си я сменяш често, за да не загубиш бройката на дните. Важното е П да е =ПЗ, нищо повече. Може и ПЗ >П... По принцип се хваща една схема и се кара с нея известно време - да речем месец. После за отмора се преминава на по-леката 1/1 и така. Всичко може! Но си има правила!

# 724
  • Мнения: 65
Добро утро! Къде сте банда Rolling Eyes- губите се нещо! newsm78
 При мен след седмичното задържане и плюсчето, днес кантарът отчете 81,100. 100 грама  Rolling Eyes, само толкова ме делят от още едно мърдане на линийката. Гадни 100 грама! Утре правя един месец от началото на режима, много се надявам да паднат  Cry А седмичката все още е мираж..., но вече не толкова далечен  Simple Smile Калкулаторът ми показа, краят на април достигане на целта 67 кг., като посмятах - остават ми още 5 месеца по 5 седмици - трябва да се получи, имам да свалям още 15 кг..  Laughing - само да не сгафя
Това за сега  Laughing, ще започвам да се трудя.
Хубав и усмихнат ден!

# 725
  • софия
  • Мнения: 4 180
Здравейтееее  Hug Аз последните две седмици не съм ви писала, но ви чета най-редовно, просто не ми оставаше време да драсна няколко реда. Но днес съм си вкъщи така че започвам с отчета: За две седмици ми се редуваха плюсове и минуси през няколко дни, видих ли плюс си прехвърлях в ума какво съм яла предишните дни,ама уж все режимни неща. после с минусчетата си отдъхвах и така в крайна сметка за 2 седмици съм -4 килограма  Grinning И което повече ме радва, че даже клиентите на работа ми викат : Мале Нели,много си отслабнала ". Та това ме стимулираше въпреки плюсчетата, които се бяха заформили  Grinning По едно време на работа  колежките  ми бяха заформили няколко дни  ядене на сладкиши и плодове  и издържах да не се присъединя към тяхното похапване само и единствено благодарение на вашите писания тук-като гледам как се мъчите всички да сте режимни не ми даваше сърце да се издъня само аз ,та не хапнах нищо от тяхните вкуснотии. Много стимулиращо ми действа да ви чета тук, приказни сте,момичета Heart Eyes

# 726
  • София
  • Мнения: 282
Здравейте, момичета!
Аз се изгубих тези дни, но пътувах, вчера бях в отпуск и имаше много задачи. Отчитам месечинка днес. Резултатът е точно - 6 килограма. Благодаря ви, момичета, без вас щеше да ми бъде много трудно да постигна този резултат.   smile3525 При предишното завъртане на режима на първата месечинка имах минус от 9 килограма, но все пак първо завъртане...
През почивните дни правих от любимият ми вече яйчен крем, тиквена крем супа, телешки кюфтенца. Глезя се с две думи. Рибка и аз гледам да хапвам редовно, но вчера пекох сьомга и няма измирисване на кухнята.
Kagi, чакам и ти да отчетеш минусчета.
Желая ви много усмивки!

# 727
  • София
  • Мнения: 239
Добро утро и от мен  Hug

Не съм се теглила днес,мисля да го направя след МЦ! Втори ден П съм,чудя се какво да ям вече! След малко мисля да отворя рецептите....

galka_portokalka браво за резултата мила,за рибата и миризмата мога да ви разказвам много  Joy

Haley_James за това говорех и аз, много + ,много задържане и в един момент като теглим чертата от къде тръгнахме и къде сме...се получава една хубава и приятна за окото и душата разлика  Crazy

Kagi - ще паднат тия 100 грама,нямат избор!Колко да се опъват още ?! При мен калкулатора ,казва края на месец юни Simple Smile та да видим.... аз съм се настроила, за малко по-дълго време за да не се разочаровам Simple Smile

Хубав ден момичета от мен!  Hug Hug

# 728
  • Испания
  • Мнения: 37 503
...но вчера пекох сьомга и няма измирисване на кухнята.
...

Не мирише толкова, ако я печеш върху сол във фурната. Първо подсушаваш добре с кухненска хартия. Покриваш с едра морска сол тавичката на фурната, слагаш подсушените парчета риба върху солта и печеш на 180-200 градуса /около 40-50 минути, зависи как пече фурната и колко големи са парчетата/. След като се изпече, вадиш веднага от тавичката. Ако я оставиш да изстине върху солта, става много солена. Като я извадиш веднага, е поела точно толкова сол, колкото й е нужна.

И още един чудесен начин за приготвяне: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=589897.msg26432432#msg26432432

# 729
  • Плевен
  • Мнения: 369
Тук е бандата, ами се услушва като гърмян заек!
Два пъти влизам да ви видя и докато се разпиша и сесията изтекла... на мен днес ми е едно петъчнооо!!! Имам и един хубав минус от 400 грама, което ме зарадва тази сутрин!
Браво Нели, браво Галка (честита месечинка) - прекрасни резултати! Все така напред, момичета!   bouquet
Каги, ще паднат, бе, още доста от по 100 грама ще си заминат!
Деси_87, много хубаво си го казала:и в един момент като теглим чертата от къде тръгнахме и къде сме...се получава една хубава и приятна за окото и душата разлика - направо ми погали окото/ухото ... Peace
Докато се рових за инфо попаднах на тези статийки - ако искате обърнете внимание:
Скрит текст:
Опитах да посоча линковете, но излиза, че са рекламен спам. Затова ще ви напиша само заглавията им... 1.Подсладители и  2.Бутилираната вода причинява рак (като се напише в гугъл и излиза статията) - все за нещо да се безпокои човек, пусто! Ако знаете колко вода от бутилки съм изпилааа!!! Но от близо 2-3 седмици моята вода преминава през една турмалинова чаша (писах ви за нея) и после изливам в порцеланови или стъклени чаши/кана... от там директно в мен! А дано да съм я пречистила и преструктурирала (еее, че сложна дума пък тая!?!) 
Приятен завършек на деня, сладури!

Последна редакция: вт, 03 дек 2013, 14:39 от ArhMih

# 730
  • Мнения: 774

ArhMih-браво, сериозен минус е това    bouquet Защо ти изтича сесията, цъкни голям номер и няма да изтича.
Много такива ''факти'' аз гледам хем да внимавам, хем да не се задълбочавам. Започнах да купувам все повече еко неща и съм доволна от качеството и по-спокойна някак си. За водата съм чувала, че не бива пластмасова бутилка да се оставя в колата. Много добре правиш ти, поздрави за това. Аз гледам в супермаркета вече продават минерална вода в стъклени бутилки и все повече се замислям..

galka_portokalka -браво момиче  bouquet водиш за сега  Wink
Аз не съм се мерила, но днес получих комплимент, че раменете ми са по-малки, каквото и да означава това  Joy
мъжка му работа.


desislava_87- риба си опечи. Мен много ме засища. Или салатка от варени яйца с ролца от раци или пушена риба.

Като казах риба, четох, че в Трета Фаза не се яде мазна риба в Протеиновия Четвъртък. Нещо да знаете?
Аз имам към 7-8 месеца да се подготвя за нея  hahaha но рано пиле- рано пее.

Относно тестото едни розички исках да правя, с шунка във формички за мъфини, но карай.

Реших да си направя домашна извара и моцарела, дано намеря време, удължиха ми работня ден с един час заради края на годината, ужас просто..

Да споделя, че купих малинов оцет и парафин. Не съм ги пробвала, в П съм сега. Как да го вземам този парафин с храната когато съм само на Протеини?

# 731
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 754
Добър ден дюканки и дюканец!
Рядко пиша, но пък редовно чета!

 ArhMih не знам как си си чувствала вчера, но аз се позабавлявах на твой гръб - разказа го като комедиен филм! Браво за минуса от днес!

galka_portokalka честита месечинка и прекрасен резултат!

При мен нищо ново. Карам си трета по план /моят разбира се/ до четвърта фаза остават 5 дни. Резултата след лекото сваляне в началото на фазата килограмите ми се изравниха да това, което показваше калкулаторът на доктора +/-100гр. повече от месец!

# 732
  • Плевен
  • Мнения: 369
Teriyaki(ще ти викам Тери! Wink)мерси, мило! Сега сложих 60 минути сесия (то пък нямам време - след 10 минути си тръгвам!)
Ами, има разлика в протеиновия ден в 3 фаза и този в 4 фаза - ето част от обясненията на доктора:
" • Риби и морски дарове. В режима на чистите протеини от първа, втора и трета фаза на плана Протал бях включил всички риби, от най-постните до най-тлъстите. С течение на времето приех и тлъстите, защото сините риби от студените морета - сьомга, сардина, скумрия и тон, са храни, извънредно полезни за сърцето и съдовете, като при това не съдържат повече мазнини от говеждото филе. Същото това съдържание на мазнини обаче, приемливо през първите три периода на плана Протал, не е разрешено в белтъчния четвъртък на финалния период, който остава единственият защитен ден. За сметка на това в четвъртък бялата риба е най-добрият ви съюзник. Извън класическите начини за приготвяне на риба, като варене, печене във фолио, в тава, на грил или в тиган, има една проста и оригинална рецепта - рибата се консумира сурова. Това важи за налима, златната рибка или черната мерлуза. Накиснати за няколко минути в лимонов сок, нарязани на тънки резени или на малки кубчета, посолени, поръсени с чер пипер и с подправки, те са свежо и вкусно предястие. калканът, барбунът и скатът са най-тлъстите бели риби, които са безкрайно по-постни от най-аскетичното парче месо. Ще рече, че можете да консумирате бяла риба без страх.
   Ракът, скаридите, мидите, стридите, пектенът са по-постни и от рибата. Една чиния с морски дарове може да ви е много полезна, ако сте принудени някой четвъртък да приемете неочаквана покана за ресторант. Но ако сте любители на морските дарове и обичате да си хапвате от тях повечко, избягвайте тлъстите стриди."

Така, че - няма страшно в трета с мазните риби!
А парафина ако имаш нужда от него в П-дните, вземи го "прасни" в сос от:    Сос от кисело мляко или извара
   На тези, които не биха се решили да използват парафиново масло, препоръчвам да си приготвят вкусен и естествен сос от олекотен млечен продукт. Изберете натурално кисело мляко, което е по-мазно от обезмасленото и съвсем малко по-калорично. Добавете една гладка супена лъжица горчица и разбийте, както се разбива майонеза, докато се получи гъста маса. Добавете малко оцет, сол и черен пипер. - от книгата
и си поливай мръвките с него.
Така, така, ninanb и на мен ми беше смешно - за първи път ми се случва "яйце на среден пръст" ... Браво, браво, желязна си ти! Няма да забравя как ми каза - какво се помотвам и съм си взела поука...!  Heart Eyes
Обичам ви, страхотни сте, момичета (и Стайко, де!)Приятна вечер!

# 733
  • Мнения: 33
Здравейте момичета и момчета!  Hug
Стайко, съвсем бях забравила за петъчната протеинова терапия тук  Joy
Не съм писала няколко дни, но ви държа под око  Wink Кг не зная как са ми, нямах възможност да се тегля. Минавам само да ви "видя" Simple Smile
Миналия петък попаднах на едно същество, което се опита да ми "обясни" колко бил вреден режима и как даже го били осъдили доктора ... и щяла и статията да ми прати  ooooh!  Stop  Просто й казах, че изследванията са ми перфектни /а те наистина са такива/ и се чувствам страхотно в тази "диета", а ако някой иска да си прави волни съчинения си е лично негов проблем! Ама добре, че си пия кукмицина и не давам много ухо на подобни изказвания Whistling
Казах си болката, сега отивам да си шетам в кухнята Peace Simple Smile
Спокойна вечер момичета и момчета  bouquet

# 734
  • Мнения: 774

Аз съм минус 5,8кг до сега.

Обиколките видимо намалели  Flutter

Teriyaki(ще ти викам Тери!
..
А парафина ако имаш нужда от него в П-дните, вземи го "прасни" в сос от:    Сос от кисело мляко или извара
   На тези, които не биха се решили да използват парафиново масло, препоръчвам да си приготвят вкусен и естествен сос от олекотен млечен продукт. Изберете натурално кисело мляко, което е по-мазно от обезмасленото и съвсем малко по-калорично. Добавете една гладка супена лъжица горчица и разбийте, както се разбива майонеза, докато се получи гъста маса. Добавете малко оцет, сол и черен пипер. - от книгата
и си поливай мръвките с него.

ок, страхотна си, както винаги   bouquet сега като погледна яйца и се сещам за рохкото  Crazy Още днес ще го прасна парафина в сос.

Аз карам на риба тези дни за разнообразие.


ninanb-браво, радвам се на успеха ти. Защо не споделиш повече, напр. как реши да започнеш режима, премеждия, радости и т.н. Simple Smile

а за 2 седмици съм -4 килограма  Grinning

И което повече ме радва, че даже  Много стимулиращо ми действа да ви чета тук, приказни сте,момичета Heart Eyes

Добър резултат. И на мен много стумулиращо ми действа групата.

Общи условия

Активация на акаунт