Относно цигарите.

  • 4 104
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 375
Ако успееш да се контролираш да пушиш по 5-6 цигари на ден няма да е фатално,аз самата съм бивша пушачка,но не знаех малко цигари,при мен беше или ще пуша много или няма да пуша,и така вече 5 години съм трезвеник. Laughing

# 61
  • Мнения: 75
Пуша от 16годишна...сега съм на 24.В деня, в който разбрах, че съм бременна не съм палила, даже не съм се и замислила дали ми се пуши.Само при мисълта, че ще тровя детенцето си и какви са евентуалните последствия за него... Confused

# 62
  • Мнения: 967
Пуша от 16годишна...сега съм на 24.В деня, в който разбрах, че съм бременна не съм палила, даже не съм се и замислила дали ми се пуши.Само при мисълта, че ще тровя детенцето си и какви са евентуалните последствия за него... Confused

И аз все си мисля, че пред майчиния инстинкт невъзможни неща няма  Wink

# 63
  • Мнения: 177
Е това с кърменето и пушенето не е правилно. То и за бременните не е, ама при кърмещите отива директно в кърмата без значение дали е 90 мин. преди кърмене или 9 часа.

Е това не е вярно. По време на бременност и 1 цигара вреди. За кутия да не говорим. Всичките вредни вещества вкупом си преминават през плацентата.
При кърменето бебето може да понесе никотина на 5 изпушени цигари на ден спокойно. При 20 и повече цигари на ден обаче то реагира с колики, неспокойство, да не говорим, че с тази доза цигари и кърмата намлява.

За бебетата на майките пушачки е доказано че е По-ДОБРЕ да кърмят и пушат. Децата на пушилите по време на бременност се нуждаят от кърмата много-повече от тези на непушилите. Разбира се трябва да ограничат до минимум цигарите и да пушат непосредствено след кърмене, и 90 минути преди храненето на бебето да не запалват.

Сега да не ме линчувате мен  Mr. Green като подстрекател - ПУШЕТЕ!
Вредно е, просто ако трябва да направите избор - да пуша и да спра да кърмя или да кърмя и пуша малко второто е за предпочитане.
Не съм съгласна.. Пушенето докато се кърми е по-вредно отколкото по време на бременност. Вредата за бебето , когато се пуши през бременността е най-голяма след 6-я месец, и то не защтото плацентата пропуска вредните вещества, а защото цигарите свиват кръвоносните съдове и възпрепиятстват достигането на кислород и хранителни вещества до плода. По този начин  може да се стигне до забавено вътреутробно развитие и бебето да се роди с ниско тегло. При кърменето, обаче, няма никаква бариера като плацентата, която да не позволи на отровите от майката да преминат съответно у бебето.
Аз пушех по 5 цигари на ден и през двете си бременности...Срамувах се от себе си и ме беше страх от евентуални последствия, но въпреки това не успях да ги спра...

# 64
  • Мнения: 252
Чета  и невярвам на очите си ,
Направо  отвратително, цигарата е  вредна дори за  нормален възрастен човек !!!
Как може толкова да сте се  пристрастили към тази отрова и смрад , че след  като сте спрели за  повече  от 9-10 месеца , пак започвате  ????
Като изляза  и вяда , майки на сладкарница с  децата си по на 1-2 годинки , как  пушат  над  главите  им ме  втриса , честно ! Ужасно е ! Живях в  англия близо две години , в  еднин квартал, в  които  имаше  много деца, но такова  нещо там така  и не видях !! Първо във всички заведения, в  които се  водят  деца  (сладкарници, закусвални ...) е забранено  пушенето !!! Аз  лично много  мразя цигарения дим, не  понасям като се прибера  от някъде да вонят целите  ми дрехи , а  представям си какво е да вонят  дрехите  на едно детенце на годинка  или повече! За  мен това да се  дължи на собствената  му майка  или баща е  престъпление!

# 65
  • Мнения: 1 393
Психическата никотинова зависимост е поне 5години.Аз не пуша от 3г.,но винаги на събирания ми се допушва  Rolling EyesВажното е,да не се поддадеш на изкушението  Heart Eyes

# 66
  • София
  • Мнения: 2 271
Всичките ми съседки-майки са постъпили като теб. Аз също пушех по кутия на ден и като разбрах, че съм бременна спрях от раз. Разликата е, че не започнах (кърмех до края на втория месец), за което съм много горда и доволна от себе си. Не се фукам, но си е постижение за мен, особено, като се има предвид, че често ми се допушва, но сърце не ми дава да опропастя година и половина въздържание.

# 67
  • Мнения: 1 410
Аз пушех по две кутии преди да забременея (такава ми беше работата, че все това правех). Спрях цигарите като разбрах, че съм бременна и не съм палила до Нова година. Бях спряла да кърмя и реших да пиина твърд алкохол и да пушна една цигара. От тогава като пия и пуша. Някой път и в кафетата си паля ,но още не съм започнала да си купувам. Като тръгна на работа обаче сигурно пак ще пропуша.
Какво да правя като съм тъпа патка. то оправия няма.

# 68
  • Мнения: 2 587
Докато бях бременна направо намразих цигарите,но откакто спрях да кърмя(а аз кърмих точно две седмици)веднага запалих.Не останах очерована и много рядко се случва да запаля.

# 69
  • Мнения: 1 031
Пишете ме и мен в отбора. След като разбрах, че съм бременна ги спрях от раз. Когато спрях да кърме ( цялото ми кърмене беше 1 месец) и пак ковнах цигарето Rolling Eyes

# 70
  • София
  • Мнения: 4 423
ziyah , моля те! Нямам намерение да чета такива гръмки изказвания, отвратително е - знам, знам много добре какво причинявам на себе си и децата си, знам всичко.....
Но не мисля , че съм престъпник - смекчи определенията!
Ако можеш да дадеш съвет, с удоволствие ще го прочета и даже ще пробвам, но ми омръзна от такива реплики: Как може, Как не те е срам, Аз никога.......
Радвам се, че ти е отвратителен цигарения дим, на мен проблема ми е, че ми харесва - това е голям проблем, ти ако искаш вярвай!

# 71
  • Мнения: 46 518
ziyah, аз пуша на терасата  newsm78 нищо не вони  Laughing

# 72
  • Мнения: 318
smile3514МОМИЧЕТА МАЙ ВСИЧКИ СМЕ ЗА!!! #Sniper #2gunfire [/color][/size][/b]
   Аз също с първата бременност ги спрях, защото ми се гадеше от цигари и кафе, но това беше само до шестия месец. После едва издържах, но заради бебчето което носех в себе си отстоях до термина. Е ами като мина този ми ти термин и бебчето не искаше да излиза. На третия ден взех да пуша от нерви и да се надявам, че поне цигарите, ще предизвикат раждане, но си постоях до петия ден вечерта две в едно, като през целия ден от 10.00 часа сетринта до 19.00 часа вечерта бях на разходка със съпрега си и свекърва си, която ми казваше "Хайде бе Лете, отпуската ми свършва!".
Голямо ходене му направихме. Към 16.00 часа взех да чувствам някакви болки, но като незнаех дали не са отново лъжливи контракции, както често ми се случваше през деветия месец, си продължавахме разходката. Та като се прибрахме в 19.00 часа вече не се седеше. Тръгнахме за болницата, те като разбраха, че съм преносила веднага ме напъхаха в предродилно, спукаха ми водите, сложиха ми системи и в 10.20 часа вече си имах едно доста голямо човече 3.950 kg.
В следродилното гледах как някои мами излизаха по терасите да пушат и си казвах на акъла "Как не ги е изсрам", като в същото време мечтаех да дойде времето, когато ще мога да запаля и аз. И така на ДВАДЕСЕТИЯ ДЕН след раждането излязох за първи път със съпруга си на кафе и като наркоман изсмуках, първата си цигара след раждането, като вече и аз се бях запознала с опасността от никотина в кърмата и за колко време преминава въздействието му от там. Гледах да имам около 2-ва часа и половина до следващото кърмене. Така и започнах отново да пуша.
Сега отново чакам малко човече, но за разлика от предния път сега не ми се погади нито от цигарите нито от кафето и трябваше сама да предприема драстичните мерки за спирането им. Беше ми много трудно, но мотивацията е голяма. Този път желая да не ги почвам отново. Чаках с нетърпение тази ми бременност и от тази гледна точка/ да спра цигарите/, защото за разлика от непушилите никога мами или от тези които не са се престрастявали чак толкова, а са пушили само по няколко цигарки на ден, ЗНАМ КОЛКО Е ТРУДНО да стоиш без цигари и да ти липсва никотина, и каква воля ти трябва за да се откажеш от тях. Не е само въпрос на навик както си мислят някои!
 Желая Ви момичета на всички ви успех, ако сте решили да се преборите с никотиновата зависимост!!!newsm10
Аз съм го решила сама за себе си, а ще видим до къде ще стигна. newsm39

Последна редакция: нд, 12 фев 2006, 17:26 от Violanta

# 73
  • Мнения: 1 934
Наистина е добре да се откажат цигарите но всеки сам решава за себе си . А публикации от рода на "ти си .....", "как може......" просто са излишни.

# 74
  • Мнения: 109
  Аз също ги спрях от раз и  искренно се надявам да не ги почна пак. Добре, че мъжа ми не пуши и нямам пряк дразнител   newsm10

Общи условия

Активация на акаунт