Помощ!!! Захранване от 3-ти месец!

  • 10 904
  • 169
  •   1
Отговори
# 105
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
За малки бебета естествено че не е добре.На моя син му дадох към година и 4 месеца,само фреш от плодове които не иска да яде в ръчичка-портокал,мандарина,грейпфрут,цвекло,понякога слагам и моркови.Сега е на 2 и пие с удоволствие само прясно изцеден.Купешки не е опитвал никога

# 106
  • Мнения: X
Ние сме на 10 месеца. Поставила съм сокоизтизсквачката на удобно място. Имаме домашни ябълки! Не се сещаме за сок

# 107
  • Мнения: 2 052
За плодове които не иска да яде сокът е добра идея  Peace Ама моето прасенце всичко яде  Mr. Green

# 108
  • Мнения: 16
Според мен детето е още малко за захранване!Моята ни "захранва" от втория месец със сокчета,но аз въобще не я слушах и и казах,че няма да захраня.Захраних на 5 навършени месеца с домашно пюре от моркови.Не бързай толкова,само защото педиатъра така е казал.Те и на повечето месни пюрета пишат 4м+ но това не значи,че трябва да се почнат като стане детето на 4м

# 109
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 378
Мами,има ли логика първо да се захрани бебето от 4м с оризова каша разтворена в АМ + пюренце от тиква по 1/2 бурканче на ден,а не със зеленчуково пюре,понеже зеленчуковите били по-тежки,по-трудно смилаеми и има опасност от колики??
Аз захраних сина ми с пюре от тиква и оризова каша,не че имах голямо желание,но стигнахме до 2 кутии АМ на седмица,не му стигаше на хайванчето и педи каза да стартирам захранване... Shocked

# 110
  • Мнения: 2 052
понеже зеленчуковите били по-тежки,по-трудно смилаеми и има опасност от колики??
Глупости Simple Smile
Тиквата е към зеленчуковите  Peace

# 111
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 378
Да,но тя каза да давам и ябълково,круша,кайсия,праскова и банан на ХИП,да не му омръзвало само тиква и каша ориз и рошкови разтворена задължително в АМ.

Мен ме притеснва,когато дойде време да дам зеленчуково да не би да ги отказва,понеже ще е свикнал на сладичко? Shocked #Shocked

# 112
  • Мнения: 2 052
Бебе на тази възраст няма нужда от такова разнообразие и няма как да му омръзне, не се притеснявай за това. Аз бих продължила със зеленчуково пюре. Защо даваш кашата в АМ? По-добре с лъжичка.

# 113
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 378
Бебе на тази възраст няма нужда от такова разнообразие и няма как да му омръзне, не се притеснявай за това. Аз бих продължила със зеленчуково пюре. Защо даваш кашата в АМ? По-добре с лъжичка.

Ами понеже не иска с лъжичка,той е много лаком и иска да гълта бързо и когато подавам с лъжичка се нервира,затова разреждам кашата с АМ и съм пробила по-голяма дупка на шишето и си яде така.Иначе пюренцето с лъжичка между храненията,но трябва да не е гладен много Mr. Green

# 114
  • Мнения: 2 761
И моя съвет е да продължиш със зеленчуково пюре. Аз поне така процедирах - първо зеленчуковите и после плодовите, които всъщност не заместват храненето, а са просто добавка. Правиш си лоша услуга като даваш кашата с шише.  Naughty

# 115
  • Мнения: 2 052
И аз смятам за много неправилно да се дава каша/пюре от шише.  Peace

# 116
  • Варна
  • Мнения: 25 280
И аз смятам за много неправилно да се дава каша/пюре от шише.  Peace
Абсолютно. Изрично го пише и на указанията за приготвяне на кашите. Каша с шише НЕ се дава. Щом детето се дави и не иска с лъжица, значи просто не е готово за захранване, което е съвсем нормално при положение, че няма 5 месеца дори.

# 117
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 378
Знам,че не е правилно с шишето,ще бъда по-настоятелна и ще му давам с лъжичка,така или иначе трябва да свикне,няма къде да ходи Mr. Green

# 118
  • Мнения: X
Знам,че не е правилно с шишето,ще бъда по-настоятелна и ще му давам с лъжичка,така или иначе трябва да свикне,няма къде да ходи Mr. Green
Ако бъдеш настоятелна ще ти откаже кашата и въобще няма да иска да я яде

# 119
  • Мнения: 2 052
Знам,че не е правилно с шишето,ще бъда по-настоятелна и ще му давам с лъжичка,така или иначе трябва да свикне,няма къде да ходи Mr. Green
Ако бъдеш настоятелна ще ти откаже кашата и въобще няма да иска да я яде
Peace
Дете на сила не се храни, иначе после ще се чудиш защо е станало злоядо.
Даваш с лъжица, колкото изяде толкова, ако ще и 2 лъжици да са.

Общи условия

Активация на акаунт