Литературен спамо-чат

  • 18 101
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 10 547
И аз видях много харесвани от мен книги, включени в Малинажа. И "Оризовата майка" и "451 по Фаренхайт" и "Павилиона". Но пък всеки с вкуса си.  Heart Eyes

# 706
  • Мнения: 5 776
Кали  smile3532
Аз много не се изненадвам на номинациите, нито на малинките. Горе долу вече знам вкусовете на повечето, и само от вас мога да се изненадам  Flutter
Ние сняг тук си нямаме, но пък да не останем назад ни удари градушка, та беше побеляло за малко  Mr. Green

# 707
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 355
Здравейте и тук и честит първи сняг!

Да ви питам нещо:
вчера забелязах тази книга в продажба в един от онлайн магазините. Някой успял ли е вече да я купи/разлисти и да каже мнение? Звучи интересно.  Thinking



http://www.helikon.bg/books/11/-%D0%92%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D … D0%B4_182064.html

# 708
  • Мнения: 1 243

Аз и на положителните номинации се чудя понякога, но така или иначе класацията е по-скоро обобщение на индивидуални усещания за книги, отколкото измерване за литературни постижения, което да претендира за обективност.

Затова си позволих да споделя (в скоби!) в малинковата тема, че най-голямото ми читателско разочарование миналата година беше "Да дойдеш на света", въпреки че книгата не заслужава номинация в класацията по критерии "гнсна, гадна, отвратително написана подигравка с читателите". Wink

Честита зима и снеговалеж и от мен, момичета!  Nature Snowman

# 709
  • София, България
  • Мнения: 5 610
Снощи и аз прегледах темата за малинките, като с изумление установих, че доста от най-добрите ми попадения за годината са сред номинираните (Правек, След багера, Събирането). Явно наистина не бива да препоръчвам нищо, защото хората имат безкрайно различен вкус. Едно е нещо да е харесало много на някой, а за друг да е ок, ама съвсем друго е да го сложи в най-гадните книги за годината.  Laughing
Ще си прегледам гуудрийдс-а и ще се включа и аз с критиките.  Mr. Green

# 710
  • Мнения: 107
Темите с номинации са обобщение, но и показват колко субективни са усещанията ни за книги - точно толкова колкото сме различни и ние. Това си е нормално  Hug

Аз се отчетох в Малинките, ама още си чакам времето за "най-доброто" Simple Smile

# 711
  • Мнения: 2 321
Темите с номинации са обобщение, но и показват колко субективни са усещанията ни за книги - точно толкова колкото сме различни и ние. Това си е нормално  Hug

Точно така  Peace
Уважавам различното мнение и не ми е чудно, че една и съща книга според едни е за Оскар, а според други - за малинки  Peace

Единствено ме изненада "Оризовата майка" в малинака, но както е преценила дамата, нейно право е  Peace

# 712
  • Мнения: 165
хммм момичета заинтригувахте ме много с тези " Пазителки ....." , интересна ли е много , да взема да я купя ли ? newsm78

Ами не знам дали ще ти хареса - вече ме е страх да пиша суперлативи  Blush
Действието се развива в древна Юдея в обсадената от римските войски крепост Масада и е разказ за съдбите на четири жени в онези смутни времена. Има любов, предателства, всичко, преплетено с исторически факти  Mr. Green Много интересни неща научих за бита на евреите от онова време и колко важни са били гълъбите за обсадените в Масада  и защо   Simple Smile


Обезателно ще си я взема да я прочета. Благодаря ти:)
По повод на номинациите- ''Нюансите'' са напред и ще е смешно ако спечелят и двете категории- за най-добра книга и малинка.
Аз още не съм готова с номинациите. Тази година нямам прочетена посредствена книга и се затрутднявам.

# 713
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
По повод на номинациите- ''Нюансите'' са напред и ще е смешно ако спечелят и двете категории- за най-добра книга и малинка.
....
Има номинирали само тях. Ще си каже човек, че друго нищо не са чели цяла година.

# 714
  • Мнения: 10 746
Добро утро  Grinning
Скромна виртуална почерпка от мен - днес имам рожден ден  Hug





И специално за вас - торта във формата на книги, разбира се  Flutter 

# 715
  • София
  • Мнения: 4 904

Mijjjka !!!!!
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Тортата е страшна  Heart Eyes !

# 716
  • Мнения: 2 321
Мижка, честито!
Най-хубавият личен празник!
Почерпката ти е разкош  Crazy

Пожелавам ти здраве, щастие и много любов! Наздраве  Hug

# 717
  • Мнения: 5 776
mijjjka  happy bd newsm20 newsm59
Много здраве, щастие, усмивки и книжни приключения  Hug

# 718
  • Мнения: 398
Честит празник smile3525  party006 hbday

Много здраве и повече красиви мигове ти желая.

# 719
  • София
  • Мнения: 5 573
mijjjka, честит рожден ден! Здраве, щастие и много сбъднати мечти!

Общи условия

Активация на акаунт