Литературен спамо-чат - 2 тема

  • 29 752
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 733
Мерси Нели! Голямо разглеждане падна..

Спрях се  на :

"Дете във времето" и "Почивка в чужбина" - Иън Макюън
"Дневникът на Мая" - Исабел Алиенде
"Кръвта на неродените"- Полина Дашкова

Който ги е чел да казва как са..
 
Нели, твоите и двете май ще взема  Wink

Киф, мисля че имаме различен вкус, но "Кръвта на неродените" никак не ми хареса. Руски трилър, предвидим, нищо интересно нито като история, нито като стил. Послушай и Нели.  Simple Smile

Скоро четох и "Дете във времето". Там пък стилът е страхотен, но пък откъм история не ми хареса книгата.

Това мога да кажа аз.

Аз от намалените книги на Колибри си избрах само "Флорънс и Джайлс", някакъв тинейджърски роман. Но още не са ми го доставили.

# 706
  • Мнения: 8
Естел Бързоход, аз имам "Морал" във формат .fb2. Искаш ли да ти я изпратя? Обожавам ги тези двете книги.

# 707
  • Мнения: X
Отдавна се каня да прочета тези две книги и бях забравила.Благодаря,че ме подсетихме -това ще са книгите,които ще взема то библиотеката като ида да си върна сегашните.
 От миналата година се записах в библиотеката и съм много доволна ,като обслужване и изобщо.Книги в електронен формат не мога да чета.Два реда сами много и спирам.
 Мислех да си купя четец,пробвах да чета и едвам прочетох една глава от книга. Друго си е да си ми е в ръцете. Може би съм консерва /по принцип не съм за други иновации/.
 Обожавам аромата на стари книги.Да чета стари издания с пожълтели листи.........
 

# 708
  • Мнения: 2 491
... "Почивка в чужбина" - Иън Макюън
...
Който ги е чел да казва как са..
 ...

Киф, "Почивка в чужбина" я четох скоро и не ми хареса. Предложила съм я за размяна,но ако искаш ще ти я пратя за прочит.

Олеле, тъкмно тази вечер я започнах ooooh!, ще и дам малко шанс че съм още в началото и ще споделя после Peace

Аз пък изобщо не харесах "Животът може да е чудо" и я зарязах, но след време мога да се опитам да й дам втори шанс, само заради Свет Grinning

# 709
  • Мнения: 484
Добро утро Simple Smile. Днес не трябваше ли сайтът да е с нов облик  Thinking? Ще е чудесно, ако са се отказали... Simple Smile

# 710
  • Мнения: 1 243

E, едва ли са се отказали... Има време до края на деня. Wink

И аз очаквах новата версия, но - не!

# 711
  • Мнения: 382
Аз пък изобщо не харесах "Животът може да е чудо" и я зарязах, но след време мога да се опитам да й дам втори шанс, само заради Свет Grinning
Гигова, недеййййй!!!  Laughing Недей заради мен! Simple Smile Само заради себе си ако искаш. Иначе нито е типична книга като тези, които четем и харесваме тук, нито е нужно всеки да се чувства и постига по-добре чрез такива шантави начини. Ето например мен сега ме мързи да ги ползвам, за да си изгоня настинката. Предния път измислих това: във вълнените си чорапи напъхвам гъби (за миене на чинии) и им казвам да попият вируса. Стоях цял ден с гъбите под краката и вечерта ми нямаше нищо. Всеки ще си каже, че е измислица и просто му е дошло времето да ми мине, но най-малкото от такива трикчета ми се повишава настроението и креативността (имам галерия/файл с "шашми").

И както казва другият "мой" човек, от когото съм взела много за всичко положително напоследък: "Не ме слушайте!" Simple Smile

_dexter_, аз се надявах да се промени, да ме домързи да го разучавам и да не влизам вече, че много време се изразходва с този форум...  Laughing Аз съм по-добре, слагам гъбите в чорапите и скоро ще съм готова за среща! Simple Smile

Разглеждам снимки и мнения от Панаира на книгата. Изглежда като истински празник, много се радвам на такива събития - опашки за книги, ентусиазирани издатели... И мисля, че от разстояние, без панаир, пак можахме да се възползваме от различни промоции и ние от "провинцията". Simple Smile

# 712
  • Мнения: 2 491
Страхотна си Свет, ей такива позитивни хора обичам Heart Eyes Hug
Нали знаеш че поне 95% от всяко лечение е внушение, ти го постигаш и без 5-те % медицински говна, браво на теб и аз се стремя така, освен ако не е наложително друго. В днешно време ако си зареден с доза оптимизъм и капка непукизъм ще ти бъде по лесно да преминеш през всички трудности...а всеки се зарежда както може и както му харесва..

Момичета да ви питам нещо ако се сетите, преди време бяхте препоръчали една книжка, мисля че е френска но не съм сигурна, за една жена която спечелва от тотото и целият свят и се обръща и май не по положителен начин...Това се сещам само, щях да си я отбелязвам в гудридса че искам да я чета и забравих, а сега не се сещам как се казва, а и автора не помня Rolling Eyes Помагайте моля  Praynig
Благодаря Hug

# 713
  • София
  • Мнения: 5 411
Ммм,шашми и трикчета и аз обичам. Малко съм хремава и отпусната. Чета фентъзита на Дейвид Гемел,снощи се порадвах на "Хубава жена"по нова и вече се подготвям за коледното мързелуване.

# 714
  • София
  • Мнения: 5 572
svet65, леле, това с гъбите за чинии е култово!  Joy Joy Joy Какво да кажа освен - много се радвам, че е проработило!  hahaha hahaha hahaha

На мен "Другата Болейн" малко шеметно ми върви да ви кажа... Отначало никак не бях във възторг. Почнаха нещата да се пооправят сега. Ще й дам шанс, разбира се, но май не е мой тип книга. Малко ми повърхностнее...  Wink Струва ми се, че на сериалче наистина би се получила чудесно (щото тя книгата си е основно диалози... и тоалети, което е супер за филмче  Grinning)

# 715
  • Мнения: 15 960
Момичета да ви питам нещо ако се сетите, преди време бяхте препоръчали една книжка, мисля че е френска но не съм сигурна, за една жена която спечелва от тотото и целият свят и се обръща и май не по положителен начин...Това се сещам само, щях да си я отбелязвам в гудридса че искам да я чета и забравих, а сега не се сещам как се казва, а и автора не помня Rolling Eyes Помагайте моля  Praynig
Благодаря Hug

Да не е "Списъкът с моите желания" - Грегоар Делакур? Не че съм я чела, де.

# 716
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Е и аз си дочетох книгата в обедната почивка , та ще прескоча до библиотеката да си взема нещо.

# 717
  • Мнения: 2 491
Момичета да ви питам нещо ако се сетите, преди време бяхте препоръчали една книжка, мисля че е френска но не съм сигурна, за една жена която спечелва от тотото и целият свят и се обръща и май не по положителен начин...Това се сещам само, щях да си я отбелязвам в гудридса че искам да я чета и забравих, а сега не се сещам как се казва, а и автора не помня Rolling Eyes Помагайте моля  Praynig
Благодаря Hug

Да не е "Списъкът с моите желания" - Грегоар Делакур? Не че съм я чела, де.
Да, това е книжката! Много ти благодаря Нина*    bouquet

# 718
  • София
  • Мнения: 10 858
момичета, дали в София в Карфур има същото 35% -но намаление, като във Варна?

# 719
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Софианки се похвалиха, че има, във Варна май никой не е ходил от съфорумките, обаче докога е незнам.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт