БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-31

  • 21 414
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 329
*лаленце* , благодаря за бързия отговор! А кога е удачно да дам нов зеленчук? Аз мисля на 3-4 дена.

# 691
  • Мнения: 965
*лаленце* , благодаря за бързия отговор! А кога е удачно да дам нов зеленчук? Аз мисля на 3-4 дена.

Когато решиш, между 3-4 и 5-7 дни се въвеждат първоначално.
Много майки, ако след първите няма реакция и се приемат добре, въвеждат на около 4-5 дни. Аз я карах по-бавно, нямаш срок да гониш по принцип  Laughing

# 692
  • Мнения: 1 661
Фиксче, сега разбрах защо не се отбива бебе през лятото. Grinning
Ние пък днес сме с температура и не иска да суче изобщо цял ден, сега вечерта склони малко да цокне. SadДавайте някакви домашни рецепти и идеи за сваляне на температура.

# 693
  • Мнения: 4
Мокри чаршафи накиснати в оцет-Овиваш го и отгоре с одеяло - винаги ми е помагало при племенниците с висока температура.Иначе на моя бебешок му давам Панадолче като има температура - веднага я смъква. Simple Smile

# 694
  • Мнения: 179
Млякото Лактана Киндер подходящо ли е за дете на почти 2 г.? До сега давах Хип 4, но от около месец го няма по магазините.

# 695
  • на земята
  • Мнения: 4 097
*лаленце* , благодаря за бързия отговор! А кога е удачно да дам нов зеленчук? Аз мисля на 3-4 дена.
Жени ти е отговорила  Peaceне бързай има време,всичко ще въведеш,4-5 дена е достатъчно..))) Peace

# 696
  • Мнения: X
Млякото Лактана Киндер подходящо ли е за дете на почти 2 г.? До сега давах Хип 4, но от около месец го няма по магазините.
Моята приятелка дава лактана киндер на 3 годишния си син!

# 697
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Мокри чаршафи накиснати в оцет-Овиваш го и отгоре с одеяло - винаги ми е помагало при племенниците с висока температура.Иначе на моя бебешок му давам Панадолче като има температура - веднага я смъква. Simple Smile
Нали знаеш,че е много рисковано така да препоръчваш сваляне на температура....може да се причини хипотермия на детето,дори гърч.Рязкото смъкване на Т не е за препоръчване.
Компреси с оцет се правят разредени с вода и се налагат на сгъвката/на ръце,крака;челото/;обуват се намокрени чорапки.
Увиване на голо тяло  в мокри чаршафи  се  прави само ако Т е много висока/над 40С / и то под наблюдение за кратък период.Тогава се включва и Хексалгин но умерено дозиран.
Недейте така хаотично да съветвате... Stop

Жълта роза с какви температура е детето?
Ако е в кондиция/не лежи и не е отпуснато/може да направиш леко хладка баня/до 40С/ и да сапунисаш сгъвките с повече сапун.
Температуро понижаващо/Панадол;Ефералган на сироп или супозитори/

# 698
  • Мнения: 2 198
Благодаря, Блонди!

# 699
  • Мнения: 15 379
Млякото Лактана Киндер подходящо ли е за дете на почти 2 г.? До сега давах Хип 4, но от около месец го няма по магазините.

Да, то е за деца над 12 месеца.

# 700
  • Мнения: 120
Някой може ли да ми каже на каква възраст мога да давам козе и патешко месо домашни са а не купешки? Детенцето е захранено на 4месеца и половина  с картофено пюре и от седмица с пилешко. Вече започна шести месец. Благодаря предварително!

# 701
  • Мнения: 4
Мокри чаршафи накиснати в оцет-Овиваш го и отгоре с одеяло - винаги ми е помагало при племенниците с висока температура.Иначе на моя бебешок му давам Панадолче като има температура - веднага я смъква. Simple Smile
Нали знаеш,че е много рисковано така да препоръчваш сваляне на температура....може да се причини хипотермия на детето,дори гърч.Рязкото смъкване на Т не е за препоръчване.
Компреси с оцет се правят разредени с вода и се налагат на сгъвката/на ръце,крака;челото/;обуват се намокрени чорапки.
Увиване на голо тяло  в мокри чаршафи  се  прави само ако Т е много висока/над 40С / и то под наблюдение за кратък период.Тогава се включва и Хексалгин но умерено дозиран.
Недейте така хаотично да съветвате... Stop

Жълта роза с какви температура е детето?
Ако е в кондиция/не лежи и не е отпуснато/може да направиш леко хладка баня/до 40С/ и да сапунисаш сгъвките с повече сапун.
Температуро понижаващо/Панадол;Ефералган на сироп или супозитори/




По малкият ми племенник беше на 4 месеца когато вдигна температура.В началото беше 38 и не можем да я свалим.С какво ли не го тъпчотеха горкото дете и на системи беше.През деня спадне на 37.5 и вечерта пак 38-39.Снаха ми беше прочела в интернет за въпросните чаршафи накиснати с вода и оцет с които се овива детето и отгоре с одеалце.Така и направи - вярно че малкият доста пищеше ама след няма и половин час смъкна температурата и повече не я вдигна.Иначе за лека температура не се използва-както казах аз давам Панадол сиропче и съм доволна. Simple Smile По предпочитам домашните лекове отколкото лекарствата.







# 702
  • Мнения: 15 379
Някой може ли да ми каже на каква възраст мога да давам козе и патешко месо домашни са а не купешки? Детенцето е захранено на 4месеца и половина  с картофено пюре и от седмица с пилешко. Вече започна шести месец. Благодаря предварително!

Месата след 8 навършени месеца.
Започваш с пуешко или заешко, после пилешко. След това телешко, козе, патешко, свинско, риба, агнешко.

# 703
  • София
  • Мнения: 23 213
шоколадови работи откога могат да се дават  newsm78
аз не съм се засилила, ама си крадвам разни работи от менютата на разни частни кухни и гледам шоколадов мус и се зачудих не е ли неподходящо за 10м деца?
то сигурно е нишесте от пакетче, шоколад.

# 704
  • Мнения: 15 379
Какао е това, може да се дава.
Има инстантни каши с какао, както и такива в бурканче, ок са, но лично аз бих ги давала сутрин.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт