Какво си спомняте от студентските години?

  • 3 859
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2
Много мили спомени имам от студентските си години. Много задружен курс бяхме(в първата ми специалност), но се разтурихме като Бийтълсите.
Колко сме си помагали само.

# 31
  • Мнения: 11 979
Спомням си, че трудно се адаптирах в началото към живота в София.
Първият осми декември- мноого официален- почти всички с абитуриентските си рокли, мъжете в костюми.В ресторант "България", ако все още се казва така.

Много хубави приятелства, които продължават и до днес.
Когато се прибирах у дома,яденето ми се струваше невероятно вкусно!

Спомням си,че обикалях с "гладни очи" един магазин на СБХ пред руската църква и си казвах, че когато започна да работя, ще си правя чести покупки там.То пък докато се "разработя", нещо отмряха тези магазини.Но и досега не намирам равни на тях, невероятна атмосфера имаше.

Спомням си опашки пред "Яница" и магазинът на ЦНСМ, само с късмет някоя студентка без познати продавачки можеше да улучи нещо от някоя нова колекция.

Спомням си, че първите три месеца все гледах да ходя с някого да си взема стипендията, защото СУ ми изглеждаше като лабиринт.

Емблематичната "Пролет"...наскоро видях ,че се е превърнало на "нещо си", отминах го набързо.


Закачих и от студентските бригади, ама там е друга тема...

Тази година, по време на една командировка в София ми се прииска да вляза в СУ и наистина го направих.Безцелна разходка, дребни покупки от книжарницата, дори и костите на мамута ходих да видя Embarassed

Трепетно и красиво за мен време!

# 32
  • Мнения: 857
Много хойкане, много работа.
Останаха ми няколко добри приятелки.

# 33
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Всичко си спомням. Не бяха толкова отдавна.
А и формално още се водя студент Grinning.

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Разкошни времена, купони и... учене, де.
Ама най-хубавото от това време в момента спи на дивана. Hug

# 35
  • Мнения: 35
Студентските бригади в САЩ и АНглия. Всеки заминаваше, лудница. Навсякъде студентите говореха за това. Къде ще заминават, какво ще берат, ягоди в Англия, малини в Ирландия, маслини в Кипър, бургери да продават в Щатите и да мият коли. И едно обсъждане кой искал да е спасител, пък друг чистел хотели, пък трети искал много да коси трева. После като се върнеха някои харчеха по стотици долари на вечер в София. Май имаше хора които ставаха студенти само за да могат да ходят на бригади.

Общи условия

Активация на акаунт