СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 3

  • 99 372
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 373
Друг е въпросът защо дете учещо СМГ (при това успешно) взима допълнителни часове по математика. При това не са изключения. Само от класа на дъщеря ми бяха десетина. newsm78

Ето този въпрос ме вълнува и мен доста сериозно...

За подготовка за зрелостните изпити ли са посещавали тази школа?

# 721
  • Мнения: 432
Ние поне школа по БЕЛ нямаме. Аз говорех за курсове по БЕЛ, че искам платени в СМГ, защото отзивите за Полименова са много добри.
А защо ходят деца на курсове, предполагам, че истерията в 7 клас е толкова голяма, че за да се презастраховат родителите предпочитат и допълнителни школи. Поне моето дете не иска да чуе за друго училище. И като знам колко са високи баловете е ясно защо търсим школи по  БЕЛ.

# 722
  • Мнения: 41 661
А защо им е на децата от СМГ да искат платените курсове на СМГ? Нали за тях си има безплатни школи?

Може някои да искат да се презастраховат, заразени от истерията, но по-скоро става дума за школи по БЕЛ според мен.

А школите в СМГ нямат нищо общо с курсовете. Курсовете са насочени за кандидатстване и за попълване на пропуски. Школите са за състезателна математика за напреднали, а не за изоставащи.

# 723
  • Мнения: 822
Ето този въпрос ме вълнува и мен доста сериозно... ,

с две думи :заради родителски амбиции !
С много, ама да не решиш,  че тенденциозно  обяснявам за n-ти път и съм от върлите "защитници на СМГ", защото барабар с таланта, влиза и % пренавити, пренадъхани, личностно устойчиво и самостоятелно решили да посещават школи и по няколко частни учители деца .... е следователно трябва да се подържа зададеното темпо,  за да бъде скоростта на движение поне постоянна Simple Smile.

# 724
  • България, София
  • Мнения: 638
Друг е въпросът защо дете учещо СМГ (при това успешно) взима допълнителни часове по математика. При това не са изключения. Само от класа на дъщеря ми бяха десетина. newsm78

Ето този въпрос ме вълнува и мен доста сериозно...

За подготовка за зрелостните изпити ли са посещавали тази школа?
Не, за изпита след 7 клас.

# 725
  • Мнения: 4 204
Не съм чула деца от класа на сина ми/6/ да ходят или да се канят да ходят на курс по математика заради матурите догодина. Бих се учудила страшно много. Просто няма абсолютно никакъв смисъл.
Относно БЕЛ- се ходи.
Ние още не сме решили. За сега клоним към самоподготовка и така ще започне. Но това не означава, че догодина няма да се включи някъде, ако преценим, че има нужда.

И тук е момента да попитам за НЕ.
В 8 клас е езикова година, после часовете рязко спадат- това ми е ясно, обаче как е качеството на обучението? Притеснява ме дали ще може да се справя сам, своевременно така че крайната оценка да не попречи на дипломата му. / тоест да е Отличен/

# 726
  • София
  • Мнения: 2 249
И аз не съм чула в класа на сина ми за дете на курс по математика (би било изключително странно). Колкото до БЕЛ, то и самата им класна препоръча такъв...

# 727
  • Мнения: 1 776
Много добри математици от СМГ от класове 5,6 7 ходят на външни школи. Разбира се, това няма връзка с НВО, но има такава с вътрешните школи.
Това пазена тайна ли е?
Колко ходят на школата на Академия 21 например???

# 728
  • София
  • Мнения: 5 052
Много добри математици от СМГ от класове 5,6 7 ходят на външни школи. Разбира се, това няма връзка с НВО, но има такава с вътрешните школи.
Това пазена тайна ли е?
Колко ходят на школата на Академия 21 например???

За 5-ти клас знам само за 3 деца от 3 различни паралелки, които ходиха на школата на Академия 21 тази година.
Не виждам нищо компрометиращо, за да се пази в тайна. И аз бих записала детето, заради досега с Ивайло Кортезов и Емил Колев, но разбрах късно и така и не организирах нищо. Така гледам на нещата - всеки добър  преподавател има какво ново да даде и ако времето стига, не виждам защо да не се посещават различни школи при различни преподаватели.
Още преди време в друга тема се обсъждаше въпросът дали е по-добре един и същи преподавател да води СИП и ЗИП, или да  бъдат отделни. Мненията бяха различни, но не бяха малко вижданията в посока на различните преподаватели именно заради различния подход /ако не се лъжа и твоето беше такова/. Какво остава за допълнителна школа.
Същевременно ми се струва безумно да се ходи на школа по математика заради НВО, макар че точно твой коментар по темата ме накара да се замисля дали 1-2 частни урока преди самото НВО за запознаване конкретно с формата и специфичните изисквания няма да са полезни.
За друга школа по състезателна математика не съм чувала.

Последна редакция: чт, 11 юни 2015, 21:09 от Prizma

# 729
  • Мнения: 478
За нас (със сина ми) остана мистерия защо семегейчетата бяха в школата. Синът ми твърдеше, че се справят доста по-добре от останалите в групата. Решавали са същите задачи, т.е. не е било с цел подпомагане работата в друга школа... newsm78 Споменах го като факт във връзка с имането/нямането право...
Възможно е в СМГ и в някои школи да не допускат деца от СМГ при преподаватели от СМГ, но явно има места и начини това да се случи. Да не говорим, че българичките дават и частни уроци точно на свои ученици, което няма как някой да регламентира (не коментирам последствията относно обективността и пристрастията, които следват).

# 730
  • София
  • Мнения: 7 673
Много добри математици от СМГ от класове 5,6 7 ходят на външни школи. Разбира се, това няма връзка с НВО, но има такава с вътрешните школи.
Това пазена тайна ли е?
Колко ходят на школата на Академия 21 например???
За 5-ти клас знам само за 3 деца от 3 различни паралелки, които ходиха на школата на Академия 21 тази година.
А тя и, доколкото знам, е само 1 път на 2 седмици,

# 731
  • Мнения: 41 661
Много добри математици от СМГ от класове 5,6 7 ходят на външни школи. Разбира се, това няма връзка с НВО, но има такава с вътрешните школи.
Това пазена тайна ли е?
Колко ходят на школата на Академия 21 например???

Предполагам, че това са школи за състезателна математика, а не школи за наваксване с материала.В това няма лошо по принцип - да искаш да черпиш от повече извори, макар че предишните поколения не го правеха. Остава да видим дали младите с школите ще имат по-големи успехи от едно време.

# 732
  • Мнения: 4 204
Разбира се, това са съвсем друг вид школи. До сега коментираме НВО и споменавахме школи свързани с тази подготовка.
Не мисля, че има някакви тайни по отношение на СМГ. Laughing

# 733
  • Мнения: 432
Няколко пъти вече е коментирано, че школата на Академия 21 беше подарък на децата от състезанието "Математически звезди" (тази година виждам, че наградата ще е само онлайн школа). Така, че тези деца не ходят там, защото не им е достатъчно в училище. Просто са победилили и са ги наградили.

# 734
  • София
  • Мнения: 2 249
Няколко пъти вече е коментирано, че школата на Академия 21 беше подарък на децата от състезанието "Математически звезди" (тази година виждам, че наградата ще е само онлайн школа). Така, че тези деца не ходят там, защото не им е достатъчно в училище. Просто са победилили и са ги наградили.
Точно така Peace А класната на сина ми лично насърчаваше децата да ходят, ако имат възможност
(друг е въпросът, че явно на повечето от тях последните няколко месеца им беше в повече и масово пропускаха).

Общи условия

Активация на акаунт