Нормално ли е децата да носят таблет в училище

  • 27 156
  • 680
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 7 779
Ами интересно ми е как се доказва кое "създава опасност за тяхното физическо, психическо и нравствено развитие....
няма какво да се доказва. просто пречат на уч.процес.
чувал съм многократно как някои деца си говорят в час. казват го на род.срещи и родителите се възмущават. аз питам : каква е разликата между разговор на 2 деца в час и разговор на някое от тях посредством GSM с друг  newsm78

# 616
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
аз питам : каква е разликата между разговор на 2 деца в час и разговор на някое от тях посредством GSM с друг 

А, интересно. За мен- никаква.

# 617
  • Мнения: 7 779
значи все пречат. Laughing

# 618
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
Естествено.

# 619
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Само аз ли проверявам дали е междучасие ако ще звъня на учител?

О, я не говорете глупости Twisted Evil Разбира се, че е забранено и на учителите и родителите на децата прекрасно го знаят!

Къде видя глупост?

# 620
  • София
  • Мнения: 3 390
Ами интересно ми е как се доказва кое "създава опасност за тяхното физическо, психическо и нравствено развитие....
няма какво да се доказва. просто пречат на уч.процес.

Ставаше въпрос за закона да не се оставят без надзор деца под 12 години.

# 621
  • Мнения: 296
Само аз ли проверявам дали е междучасие ако ще звъня на учител?

О, я не говорете глупости Twisted Evil Разбира се, че е забранено и на учителите и родителите на децата прекрасно го знаят!

Къде видя глупост?


Извини ме Praynig Погрешен цитат Embarassed Не визирах твоето мнение

# 622
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 341
Не виждам никакъв проблем телефоните на децата да са на вибрация или госпожата да си вдигне телефона, за да каже, че е в час и да затвори с уговорка да проведе разговора по-късно. Подозирам, че не всеки час звънят телефони. Едва ли майките се обаждат задължително след голямото, за да се уверят, че детето се е нахранило или пък на госпожата приятелки ѝ звънят за празни приказки.

Телефони и таблети "помагат" на големите да си напишат контролното.

# 623
  • Мнения: 444
А за какво са им таблети на децата в училище? То едно голямо междучасие имат и вместо да излязат и да контактуват помежду си под формата на игра или разговори, ще се зверят в таблета да играят игри.
Твърдо против да се носят таблети в училище в каквато и да е възраст.
То и против телефоните съм, ама от тях поне  виждам смисъл, ако детето се прибира само родителя да има някаква връзка с него след училище. Въпреки че децата и с телефоните злоупотребвят в час. Факт във втори клас едно от децата в класа на моето, понякога си носеше смартфон и си постваше снимки във фейсбук по време на часа, без госпожата да го забележи.

# 624
  • Мнения: X
За таблета съм напълно съгласна. Вместо да цъкат само, могат да потичат на въздух. За телефона, моята дъщеря засега не злоупотребява и слава Богу, че като е с телефон ми е по-спокойно. Това не е много рационално, но аз май съм олицетворение на поговорката "Да не ти се случва това, от което се притеснява майка ти".

# 625
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не виждам никакъв проблем телефоните на децата да са на вибрация или госпожата да си вдигне телефона, за да каже, че е в час и да затвори с уговорка да проведе разговора по-късно. Подозирам, че не всеки час звънят телефони. Едва ли майките се обаждат задължително след голямото, за да се уверят, че детето се е нахранило или пък на госпожата приятелки ѝ звънят за празни приказки.

Телефони и таблети "помагат" на големите да си напишат контролното.
Наистина ли някой родител си позволява да звъни на учителя по време на часове и междучасията?Недопустимо е както ученици, така и учители да ползват мобилни телефони по време на час.

Не мисля,  че е необходимо родителя да знае номера на личния телефон на учителя, а още по малко да го безпокои на него.За спешни случаи може да се обажда в училище в рамките на работното време.



Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 07:39 от sl

# 626
  • София
  • Мнения: 44 229
sl  - Първо учителя, освен учител на твоето дете е човек, който поддържа контакти и с други хора и да  случва се да е търсен, дори в работното му време... както и на всеки друг.
Второ -  напълно нормално е родител да има  телефон на учителя на детето си, обикновенно самите учители го дават(става дума за начален курс, нататък може би само класния би си го дал). Нормално е да се случи да звънне. В този вариант е редно да  звъни през междучасията или след края на учебните занятия, предвид, че знае добре програмата.
Трето - да, би следвало учителя да не вдигне телефона си, ако е в час, независимо кой му звъни... но не е баш така.

# 627
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 341
На 100 процента съм съгласна с казаното от Angel_Dust. Никога не казвам никога. Има един типаж родители, които биха се разгневили повече, ако не им вдигнеш веднага на позвъняването, отколкото да се съобразят с факта, че си в час.

sl, да предположим, че си учител и твой близък е в болница и чакаш резултати от изследванията или друго важно обаждане. По устав телефонът ти е на вибрация и прибран в чантата. Какво ще правиш? През 5 минути ще си проверяваш повикванията или като миг ще ти минат часовете с дежурството и извънкласните, после някой шеф за нещо ще те привика и ето - станало три и половина - четири... Тогава ли ще се сетиш, че си човек и имаш и други социални роли освен служебната? При каквито и условия да си поставен на работа, винаги могат да се намерят компромисни решения.

# 628
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Нормално е да се използва телефон от учителите.
Още по-нормално е да имат и дават телефони /и те, и родителите/.

Друг въпрос е дали е ОК да се разговаря в час. Но ако се налага, налага се. Никое дете няма да пострада ако учителят вдигне за да разбере как е приключила операция или раждане. Има си неща, които са необходими веднага.

# 629
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Представям си всички тези ситуации, но продължавам да твърдя, че е недопустимо, учител да води разговор по телефона в час.
Както и  който и да е, служител по време на работа., освен ако разговора не е служебен.
И ако има нещо супер важно в личен план  има смси.И не
не защото някой ще пострада, а защото е липса на уважение, към останалите, ученици, клиенти, пациенти и т н т....
Учудвам се на  практиката учителят да оставя мобилния си на родителите.Явно това е някаква българска система.
Нормалното е училището да разполага с телефоните на родителите, които се използват при спешен случай, но родителите с телефоните на учителите, ми  идва в повече.При спешен случай,  родителят следва да уведоми  администрацията на училището,



X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт