Прием за детски ясли гp. Варна - 2014 г.

  • 45 837
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 96
Здравейте, искам да попитам някой дали е наясно,ако само имаш входящ номер ,а не си подавал заявление ,тогава заявление за регистрация ли попълваш , или за пререгистрация ? И другото, което ме интересува е бележката от работодател ,колко време важи ,ако е издадена миналата година октомври мога ли да кандидатствам с нея или трябва нова?

2. За тези които имат входящ номер, но не са имали регистрирано заявление за прием – на място в която и да е детска ясла на територията на община Варна. За регистриране на заявлението се представят на Директора (или оторизиран служител) в детската ясла лична карта на заявителя и акт за раждане на детето;
Бележка от работодател не е необходима. Заявените предимства (в случая - работещ родител) се доказват при записване на детето. Освен бележки от работодател трябват и копия от трудовата книжка.

Момичета, моля ви четете какво е написано на сайта, прочетете правилата и питайте за неща, които не са изяснени или не ги разбирате! Нещата, които в момента коментирам са написани ясно и са дъвкани в темата многократно.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Добре де, как имаш входящ номер без подадено заявление newsm78 Кое са входирали тогава? Може и да е дъвкано, но ми стана интересно.

# 47
  • Мнения: 4 651
Добре де, как имаш входящ номер без подадено заявление newsm78 Кое са входирали тогава? Може и да е дъвкано, но ми стана интересно.
Ами така, и аз имам само номер. Тази седмица ще ходя да подавам заявление. Възможно е според процедурата. Записват данните на детето от акта за раждане.

# 48
  • Мнения: 2 096
Запис

Последна редакция: пн, 13 яну 2014, 22:59 от sky*

# 49
  • Варна
  • Мнения: 483
И ние сме в списъка на пре регистрираните. Разпечатайте си и си попълнете заявленията предварително, че специално в Русалка не ни дадоха такова, та ни върнаха за следващия ден.

За документите от работодател казаха, че не са необходими сега, но трябва да са актуални към датата на класиране, така че предполагам ако си вземете бележка от работа в месеца, в който сте писали детето за класиране ще им свърши работа. Аз накарах счети да направи една бележка, като остави място за ръчно нанасяне на датата, дано сработи, ако не- не е проблем ще напишем нова.

За местата, по коментара на директорката нямало деца в последните години, така че места имало  Praynig - ха дано!
Интересно ми е дали Делфинче ще остане ОДЗ- много ми харесва поне отвън и ако има яслена група ще подам и за там напролет.

# 50
  • Мнения: 8 920
Момичета, реално тръгнаха ли децата в новата ясла във Владиславово?

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Момичета, реално тръгнаха ли децата в новата ясла във Владиславово?

Тръгват на 17 и 19 февруари Simple Smile

# 52
  • Мнения: 138
Момичета,има ли някой яснота по въпроса с документите за месторабота на родител, който работи в чужбина? Няма инфо за това newsm78
И още нещо- моя работодател е в София.След като ще имам само 5-6 работни дни да представя актуална сл.бележка , в случай че ме забавят , какво би трябвало да се получи-ще отпадна от класиране ли?Питах дали ще може да ми я дадат така,че аз да попълня датата,но ми казаха,че не може.Дано да измислят дотогава някакъв времеви толеранс Sad

# 53
  • Варна
  • Мнения: 5 193
За родителите,работещи в чужбина или за чужд работодател нищо не е упоменато, което е жалко, защото пак намерих как да дискриминират децата ....
Моя мъж работи за немска фирма, няма представителство в БГ и напрактика губя безценната 1 точка за кандидатстването ...
Пак големи мозъци са мислили наредбата ....

# 54
  • Варна
  • Мнения: 25 295
А, те там са мозък до мозък Twisted Evil

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Няма да им се дам. Не стига, че положението тук принуди толкова деца да живеят без бащите си, за да изкарват прилични доходи, ами и ще ги дискриминират.
По този въпрос, в предната тема една съфорумка беше го поставила пред г-жата в Общината. Отговорът, ще се иска документ от чуждия работодател, преведен + оригинала.

# 56
  • Мнения: 456
Запис   bouquet

# 57
  • До морето
  • Мнения: 7 130
И  аз се записвам да следя

# 58
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Няма да им се дам. Не стига, че положението тук принуди толкова деца да живеят без бащите си, за да изкарват прилични доходи, ами и ще ги дискриминират.
По този въпрос, в предната тема една съфорумка беше го поставила пред г-жата в Общината. Отговорът, ще се иска документ от чуждия работодател, преведен + оригинала.
Хахаха, това ли са отговорили ....Ами да си го вмъкнат в Наредбата тогава ...А легализация ще искат ли? Просто са с космически мозъци там, наистина ...  Laughing

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Няма да им се дам. Не стига, че положението тук принуди толкова деца да живеят без бащите си, за да изкарват прилични доходи, ами и ще ги дискриминират.
По този въпрос, в предната тема една съфорумка беше го поставила пред г-жата в Общината. Отговорът, ще се иска документ от чуждия работодател, преведен + оригинала.
Хахаха, това ли са отговорили ....Ами да си го вмъкнат в Наредбата тогава ...А легализация ще искат ли? Просто са с космически мозъци там, наистина ...  Laughing

Да, с легализация. Дано не искат и апостил.  Joy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт