Дзен, или изкуството да поддържаш компютър - 7

  • 51 441
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Samokov
  • Мнения: 349
През мозила не мога да вляза във фейсбук,Някой има ли идея какво да направя,за да отстраня проблема?

 Изчисти кеша и бисквитките и после влез ТУК - през този линк http://www.bg-mamma.com/

 

 
  Направих го,но отново  при опит да вляза ми изписва следното - Secure Connection Failed

An error occurred during a connection to bg-bg.facebook.com. The server rejected the handshake because the client downgraded to a lower TLS version than the server supports. (Error code: ssl_error_inappropriate_fallback_alert)

    The page you are trying to view cannot be shown because the authenticity of the received data could not be verified.
    Please contact the website owners to inform them of this problem.

# 691
  • София
  • Мнения: 4 429
 

            venera_73

Това намерих, за ГРЕШКА която получаваш

Скрит текст:


Резюме

SSL версия 3.0 вече не е защитен. Браузъри и уеб сайтове трябва да изключите SSLv3 и използват по-съвременни протоколи за сигурност възможно най-скоро, за да не се компрометира лична информация на потребителите.

Имаме план да изключите SSLv3 в Firefox. Този план е разработен с други доставчици на браузъра, след екип на Google открива критична недостатък в SSLv3 , която може да позволи на някой хакер да извлича секретна информация от вътрешността на криптиран сделка. SSLv3 е версия на системата за сигурност, която е в основата на защитени уеб транзакции и е известен като "Secure Sockets Layer" (SSL) или "Transport Layer Security" (TLS) е стара.

Издаване

В края на септември, екип на Google открива сериозна уязвимост в SSL 3.0 , която може да бъде използвана, за да открадне определена поверителна информация, като например бисквитки. Тази уязвимост, известен като "пудел", е подобен на BEAST атаката. Като използват тази уязвимост, атакуващият може да получи достъп до неща като пароли и бисквитки, което да му позволи да се получи достъп до данни частните потребителски акаунт на един сайт.

Всеки сайт, който поддържа SSLv3 е уязвим за пудел, дори ако тя също така подкрепя по-нови версии на TLS. По-специално, тези сървъри са обект на понижаване атака, в която триковете нападателя на браузъра в свързване с SSLv3. Това се основава на поведението на браузъри, наречени несигурен аварийната, където браузъри опитват да договарят по-ниски версии на TLS или SSL, когато връзките се провалят.

Днес, Firefox използва SSLv3 за само около 0.3% от HTTPS връзки. Това е един малък процент, но поради размера на мрежата, тя все още е в размер на милиони транзакции на ден.

Въздействие

Атаката пуделът може да се използва срещу всеки браузър или уеб сайт, който поддържа SSLv3. Това се отразява на всички настоящи браузъри и повечето сайтове. Както беше отбелязано по-горе, само 0,3% от сделките в действителност използват SSLv3. Въпреки че почти всички сайтове позволяват на връзките с SSLv3 да поддържат старите браузъри, тя рядко се използва, тъй като има много малко браузъри, които не поддържат по-нови версии на TLS.

Сайтове, които изискват SSLv3 ще продължават да са уязвими, докато не преминете към по-нова версия на TLS. Според измервания, провеждани от Mozilla и Университета на Мичиган , приблизително 0,42% от Alexa топ милиона домейна има някаква зависимост от SSLv3 (обикновено се дължи на поддомейн, изискваща SSLv3).

Статус

SSLv3 ще бъде изключена по подразбиране във Firefox 34 , която ще бъде пусната на 25 ноември . Код, за да деактивирате се приземи днес в Nightly, и ще бъде повишен в Aurora и Beta през следващите няколко седмици. Този момент е предназначен да позволи на собствениците на уеб сайтове от известно време, за да обновите всички сървъри, които все още разчитат на SSLv3.

Като допълнителна предпазна мярка, Firefox 35 ще подкрепи общ TLS защита механизъм понижаване известен като SCSV . Ако това се поддържа от сървъра, той предотвратява атаки, които разчитат на несигурни аварийната.

Допълнителни предпазни мерки

За потребителите на Firefox, най-простият начин да сте в безопасност е да се гарантира, че Firefox е конфигурирана да се актуализира автоматично. Погледни под Preferences / Advanced / обновяване и се уверете, че "инсталира автоматично актуализации" се проверяват.

За потребителите, които не искат да чакат до 25-ти ноември (когато SSLv3 е изключена по подразбиране във Firefox 34), която сме създали за SSL Version Control разширение Firefox, за да забраните SSLv3 веднага.

Оператори на уебсайтове трябва да оцени техните трафик сега и забраняване SSLv3 веднага след като вече не е необходима съвместимост с утвърдени клиенти. (Единствената останала браузър, който не поддържа TLSv1.0 е Internet Explorer 6). Препоръчваме след междинно ниво на конфигурация от сървъра на сайта насоки на Mozilla TLS .

Даваме си сметка, че много сайтове все още получават трафик от IE6 и не могат да блокират SSLv3 изцяло. Тези сайтове могат да имат за поддържане SSLv3 съвместимост, и трябва активно да насърчават своите потребители да мигрират към по-сигурен браузър възможно най-скоро.

https://blog.mozilla.org/security/2014/10/14/the-poodle-attack-a … e-end-of-ssl-3-0/




           трябва ти новата версия на Мозила

или ето тази добавка изтеглиш за сегашната ти версия

За тази добавка  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/ssl-version-control/

SSL Version Control 0.4  БЕЗ РЕСТАРТ
от Mozilla
Изключва SSLv3 по подразбиране, и добавя, просто предпочитание на определен минималният размер на SSL версия, че Firefox ще приеме (в Инструменти / Добавки).

Скрит текст:
SSLv3 сега несигурни, и скоро ще бъде изключена по подразбиране.  В същото време, можете да използвате това разширение, за да изключите SSLv3 във вашето копие на Firefox. Когато инсталирате добавката, тя ще определи минималния TLS версия на TLS 1.0 (деактивиране SSLv3). Ако искате да промените тази настройка по-късно, като ако наистина имате нужда, за да получите достъп до сайта SSLv3, просто отидете на Tools / Добавки и щракнете върху бутона "Preferences" в непосредствена близост до добавката. Това ще ви даде падащото меню за избор на минималната TLS версия искате да разрешите. От версия 0.2, че тази добавка трябва да работи с всички Mozilla продукти, включително Firefox, Firefox за Android, Thunderbird и Seamonkey.

# 692
  • София
  • Мнения: 4 429
Имах неблагоразумието да обновя аваста......Но! Ми блокира фейсбука
Скрит текст:
, а тук - бг-маммма - страниците ми ги зарежда след 5-6 пъти рефреш.

 маме,

 И това е Мозила, нали





1. ''Може да сте активирали SSL сканиране в софтуера за защита, като ESET или BitDefender. Опитайте да деактивирате тази опция.

Сертификатът не е доверен, защото е самоподписан ''





Има няколко решения на проблема, ето тук https://support.mozilla.org/en-US/kb/connection-untrusted-error- … nical-information  - ако нямаш преводач в Мозилата, отвори линка в Хром
________________________________________________________________



 и още едно от решенията, дано го разбереш и успееш да го направиш



 и още
Скрит текст:


 ако не се чете добре текста на ИЗОБРАЖЕНИЯТА, кликни на тях или ги отвори в нов прозорец, за да ги видиш в оригинален размер

# 693
  • Samokov
  • Мнения: 349

Mari_Mar благодаря за отговора. За съжаление и това не реши проблема ми.

# 694
  • София
  • Мнения: 4 429

Mari_Mar благодаря за отговора. За съжаление и това не реши проблема ми.

 Твоя проблем, явно е подобен на този на Мама Цоцоланка - сертификата на форума не е потвърден
и създава проблем с антивирусната и проверката ''SSL сканиране в софтуера за защита''

но и това, че е по-стара версия, може да е причината - аз преди седмица инсталирах Мозила, за да покажа на една съфорумка, как да направи едни неща. Не я ползвам, но малкото време в което все пак я ползвах, за да направя някои настройки и тук влизах, нямам проблем.

Направи опит и ти, махни тази версия или обнови до последната, явно в нея има подобрения за проблема със сертификати на сайтовете, като фацето и бг-мамма  Peace

Последна редакция: нд, 18 яну 2015, 22:19 от Mari_Mar

# 695
  • Мнения: 11 607
Мари, благодаря ти!
Аз обаче малко след като написах поста и деинсталирах антивирусната......И нямам проблеми с мозилата......Обаче нямам и антивирусна......

Та може ли линк за читава антивирусна, която няма да създава проблеми?

# 696
  • София
  • Мнения: 4 429
Мари, благодаря ти!
Аз обаче малко след като написах поста и деинсталирах антивирусната......И нямам проблеми с мозилата......Обаче нямам и антивирусна......

Та може ли линк за читава антивирусна, която няма да създава проблеми?

 С кой WIN си? XR ili Win7?

На ХР - аз съм с Авира

http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus

______________________________________________________


 А компа с Win7 - съм с Microsoft Security Essentials


 ПРЕГЛЕД на програмата http://www.microsoft.com/security/pc-security/microsoft-security-essentials.aspx


 ИЗТЕГЛЯНЕ  http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5201


   Peace и  Hug



Последна редакция: нд, 18 яну 2015, 23:39 от Mari_Mar

# 697
# 698
  • София
  • Мнения: 4 429

 Ок - виж предният ми пост  newsm10

# 699
  • Мнения: 6 589
Искам да се обърна към разбиращите за съвет. Компютърът ми се товари доста, не знам дали е от него или от самия браузър. Преди половин година слагах допълнителна рам памет уж да е по-бърз. Ползвам хром и съм с XP. Но най-редовно си се товари. Прикачвам снимки при отваряне на 3 таба...
Скрит текст:
Скрит текст:
А ако отворя повече естествено цифричките се покачват и става още по бавен. Ето примерно докато пиша този пост:
Скрит текст:
Понякога дори и при повечко отворени страници + word си работи добре, понякога е много дразнещ. Може ли да се направи нещо за оптимизация и какво?

И другото, за което се интересувах е MsMpEng.exe, което също доста ми гълта, но прочетох за него и не съм сигурна дали мога да го премахна и дали изобщо е добра идея  newsm78

# 700
  • Мнения: 1 325
Здравейте! Въпросът ми е следният: след изваждане на кабела на ДОСТАВЧИКА от рутера, по невнимание го сложих, но не в WAN port-a, a в LAN port-a. След това разбрах, че това НИКОГА не трябвало да се прави и сега се чудя дали действието е фатално за рутера( т.е. дали съм го прецакала и трябва са се купи нов, защото така или иначе рутера към момента не работи, макар, че кабела на доставчика е на правилното място)?

# 701
  • Мнения: 1 292
Здравейте! Въпросът ми е следният: след изваждане на кабела на ДОСТАВЧИКА от рутера, по невнимание го сложих, но не в WAN port-a, a в LAN port-a. След това разбрах, че това НИКОГА не трябвало да се прави и сега се чудя дали действието е фатално за рутера( т.е. дали съм го прецакала и трябва са се купи нов, защото така или иначе рутера към момента не работи, макар, че кабела на доставчика е на правилното място)?
Виж дали си свързала всичко както трябва - захранване и връзка към компютъра ти. Точно това, което описваш НЕ би трябвало да е проблем за теб. Повечето доставчици ползват две от жиците на кабела си за пренос на ток. Въпроса е, че това се прави между техните рутери и не стига до теб.

# 702
  • Мнения: 1 325
 гадняр , благодаря ти, всичко е свързано, обаче.....може би самият рутер има някаква повреда, тъй като продължава да не работи( и след няколко рестарта). Всъщност проблемът се появи снощи, след спиране на сигнала от доставчика поради някаква авария, днес вече сигнал имаше, но само когато кабелът е директно в компютъра , а рутерът така и не проработи след снощното спиране/ и махане и слагане обратно на кабела на доставчика в него......./. Най- вероятно си трябва нов рутер( просто нямам идея какво друго да пробвам, за да тръгне....)

# 703
  • Мнения: 1 292
Веднага ти казвам какво да пробваш - отвори си настройките на мрежовата карта и виж кой е Default Gateway (ако не знаеш как мога да ти покажа) и след това в някой браузер напиши IP-то на гейта - както е написано - само цифри. Ако ти отвори web interface и те попита за парола самият рутер работи. Естествено може да е изгорял WAN интерфейса, но това не е задължително. Другото, което искам да видиш как светят индикаторите - светят ли изобщо, мигат ли, мигат заедно или примерно просто светят непрекъснато.

Ще е от полза да ми кажеш модел на рутера и версия на Windows, която използваш.

# 704
  • Мнения: X
Здравейте. В момента си търся работа в офис, без конкретна идея какво точно, офис асистент, рекламна агенция, пи ар агенция, каквото излезе, но да е подходящо за човек с хуманитарно образование, а не с техническо. Имам завършен курс по основните компютърни програми, но бих искала да изкарам и някой по-тясно специализиран курс, за да повиша квалификацията си. Имам предвид corel draw,3D Studio Max,  Adobe Illustrator,Фотошоп или нещо друго. Идея нямам кое би ми било най-полезно, тъй като не знам и каква точно работа ще си намеря, но мога да мина курс само по една програма, по финансови причини. Не разбирам много, но може би някои от тези програми няма смисъл въобще да ги изучавам, тъй като едва ли са подходящи за човек с хуманитарно образование и едва ли базови знания от курс ще ме направят конкурентно способна. Ако може да ме посъветвате...

Общи условия

Активация на акаунт