Дзен, или изкуството да поддържаш компютър - 7

  • 51 439
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 292
Здравейте. В момента си търся работа в офис, без конкретна идея какво точно, офис асистент, рекламна агенция, пи ар агенция, каквото излезе, но да е подходящо за човек с хуманитарно образование, а не с техническо. Имам завършен курс по основните компютърни програми, но бих искала да изкарам и някой по-тясно специализиран курс, за да повиша квалификацията си. Имам предвид corel draw,3D Studio Max,  Adobe Illustrator,Фотошоп или нещо друго. Идея нямам кое би ми било най-полезно, тъй като не знам и каква точно работа ще си намеря, но мога да мина курс само по една програма, по финансови причини. Не разбирам много, но може би някои от тези програми няма смисъл въобще да ги изучавам, тъй като едва ли са подходящи за човек с хуманитарно образование и едва ли базови знания от курс ще ме направят конкурентно способна. Ако може да ме посъветвате...
Нито една от тази програми не е подходяща за начало. Според мен опитай да чиракуваш някъде за пет-шест месеца на едва ли не без пари (иначе няма да те вземат) и виж какво можеш научиш на място и да се впишеш в колектива.

# 706
  • Мнения: 30
Имам следния проблем: когато се стартира лаптопа (Lenovo), без да зарежда нищо друго директно показва това меню -

Когато избера Setup ми иска парола... а когато избера Diagnostic  ми дава това:

А на секция Boot menu са показани всички boot devices, но нищо не става... дори и с инсталационен диск.

Поразрових се из нета и поне това което казват, би трябвало да е от биос батерията. Какво е вашето мнение?

# 707
  • Мнения: 1 292
Дай ми повече информация - модел, симптоми преди това?

Това, което показваш не показва какво може да е проблема, но аз имам съмнението, че харддиска ти може да е дефектирал. Разбира се това не може да се установи по снимките, които си постнал. Трябва ми повече информация...

# 708
  • Мнения: 30
Дай ми повече информация - модел, симптоми преди това?

Това, което показваш не показва какво може да е проблема, но аз имам съмнението, че харддиска ти може да е дефектирал. Разбира се това не може да се установи по снимките, които си постнал. Трябва ми повече информация...

Lenovo G580
Model Name 2689

Лаптопът не е мой, но до колкото разбрах е втора ръка, работил е нормално около година и след това изведнъж е станало това.

На мен това ми направи впечатление и затова си помислих че може би е от биос батерията (трябва да се смени): System ram passed, System Bios shadowed, Video Bios shadowed.

# 709
  • Мнения: 1 292
Лаптопът не е мой, но до колкото разбрах е втора ръка, работил е нормално около година и след това изведнъж е станало това.

На мен това ми направи впечатление и затова си помислих че може би е от биос батерията (трябва да се смени): System ram passed, System Bios shadowed, Video Bios shadowed.
Не, не е батерията за съжаление. Не иска да си разпознае харддиска, но не мога да ти кажа защо... Нямаш ли как да велезеш в биоса?

# 710
  • София
  • Мнения: 3 760
Моля ви,кажете каква програма да си сваля за четене на книга на телефона или таблета...андроиди са...

# 711
  • София
  • Мнения: 6 215
Моля ви,кажете каква програма да си сваля за четене на книга на телефона или таблета...андроиди са...

Cool Reader
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.coolreader&hl=bg

# 712
  • София
  • Мнения: 3 760
Тази програма на английски ли е само?

# 713
  • София
  • Мнения: 6 215
Не. На български е.

# 714
  • Мнения: 527
Здравейте, попитах във "въпроси всякакви " и ме препратиха насам. Затова ще си копирампитането и тук. Дано някой да може да ми отговори. Предварително благодаря:)

Искам да попитам нещо относно една форматирана sd card.

Имаше видеозапис на картата. След това я форматирах и съответно записите са изтрити. След това има нови записи. Въпросът е могат ли да се възстановят записите от преди форматирането. 

# 715
  • Мнения: 5 651
Моля ви,кажете каква програма да си сваля за четене на книга на телефона или таблета...андроиди са...
FBReader ползвам основно аз.

Имаше видеозапис на картата. След това я форматирах и съответно записите са изтрити. След това има нови записи. Въпросът е могат ли да се възстановят записите от преди форматирането.
Доколкото знам, правенето на нови записи върху изтритите намалява шанса, но опитай с Recuva или подобна, а на предни страници някой беше препоръчал и по-добра от нея, прочети назад. За възстановяване на снимки аз лично ползвам Digital image recovery и ми върши работа, но не знам за видео подходяща ли е.

# 716
  • Мнения: 30
Лаптопът не е мой, но до колкото разбрах е втора ръка, работил е нормално около година и след това изведнъж е станало това.

На мен това ми направи впечатление и затова си помислих че може би е от биос батерията (трябва да се смени): System ram passed, System Bios shadowed, Video Bios shadowed.
Не, не е батерията за съжаление. Не иска да си разпознае харддиска, но не мога да ти кажа защо... Нямаш ли как да велезеш в биоса?

Нем... пробвах всякакви клавиши и комбинации.
П.п. Сега се сетих, нещо много странно се получи и ми направи впечатление: когато натиснах комбинацията ctrl+alt+del се показа хардискът като буутващо устройство, а преди това не излизаше.
П.П.1 Добре де, ако е хардуерна простотия, не трябва ли да изписва номер грешка или пък да пищи?

# 717
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравете!
За пръв път влизам в темата ... Не разбирам от компютри ... Абсолютен лайк съм ..., но голямата щерка има проблем ... Купихме й Мак 2008 с OS X Yosemite ... Иска да си инсталира Word за него, но всички версии са заключени ... Има ли начин и от къде да си го свали ... Безплатно ...
Благодаря!

# 718
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Като да си купиш ролсройс и да му сложиш газова уредба.

# 719
X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт