Дзен, или изкуството да поддържаш компютър - 7

  • 51 446
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 292
П.п. Сега се сетих, нещо много странно се получи и ми направи впечатление: когато натиснах комбинацията ctrl+alt+del се показа хардискът като буутващо устройство, а преди това не излизаше.
Опитай да посочиш харддиска - дава ли ти да стартираш OS?
П.П.1 Добре де, ако е хардуерна простотия, не трябва ли да изписва номер грешка или пък да пищи?
Купувайте китайски марки... купувайте китайски марки!

# 721
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Като да си купиш ролсройс и да му сложиш газова уредба.

Simple Smile ... Е, на щерката й трябва за доклади в училище ... А навсякъде разпечатват само .док документи ... Че и презентациите, които са адски добри направени с ОС ... после стават на нищо като ги отвориш с Уиндоус ... Това съм го изпитала "на гърба си" ... Та, за това ... Иначе у дома всичко е Мак ОС ... таблети, малки пс-та ... настолен ... Но се сблъскваме "навън" с Уиндоус ... и те, така  Joy


Щерката каза: "Еха, стана Simple Smile И му кажи, че не е "гадняр"!"  Joy Предадено с огромни благодарности Simple Smile

# 722
  • Мнения: 2 197
Здравейте
Не знам за тук ли ми е въпроса,но ще го задам...надявам се,че няма да прозвучи много тъпо,но:Като си пусна настолния компютър вентилаторчето му не се завърта,както преди,налага се да го побутна за целта...след известно време пак спира и около него самата кутия и кабели доста загряват,предполагам поради това,че не се охлаждат....Компютъра е доста старичък,преди 5-6 години му е сменяно захранването,но си ми върши работа.Та въпроса ми е дали,ако го занеса да сменят вентилаторчето ще се оправят нещата или ще ми сменят направо захранването като предния път( тогава нямам идея дали се е прецакал вентилатора,просто един ден не се включи)?

# 723
  • Мнения: 1 292
Здравейте
Не знам за тук ли ми е въпроса,но ще го задам...надявам се,че няма да прозвучи много тъпо,но:Като си пусна настолния компютър вентилаторчето му не се завърта,както преди,налага се да го побутна за целта...след известно време пак спира и около него самата кутия и кабели доста загряват,предполагам поради това,че не се охлаждат....Компютъра е доста старичък,преди 5-6 години му е сменяно захранването,но си ми върши работа.Та въпроса ми е дали,ако го занеса да сменят вентилаторчето ще се оправят нещата или ще ми сменят направо захранването като предния път( тогава нямам идея дали се е прецакал вентилатора,просто един ден не се включи)?
Не, вентилатора ти едва ли ще се оправи сам. На този етап, това, че развърта не означава, че работи. Това, което мога да те посъветвам да НЕ пускаш повече компютъра си преди да са сменили вентилатора. Дори и да работи той все пак прегрява и това води до артефакти (дефекти) в процесора.

В няколко думи - не си пускай компютъра докато не си смениш вентилатора!

# 724
  • Мнения: 2 197
Добре,но значи ще стане само със смяна на вентилатора,нали така?В смисъл да го сменя докато не е станало по-лошо...и колко ще ми струва долу-горе?

# 725
  • Мнения: 1 292
Добре,но значи ще стане само със смяна на вентилатора,нали така?В смисъл да го сменя докато не е станало по-лошо...и колко ще ми струва долу-горе?
Само да уточним - става дума за вентилатора върху процесора, нали? Не този върху видеото или в захранването?

Зависи от това какъв е и с какъв смяташ да го смениш. Стандартните са около 20-25 лева в най-лошия случай, а има и по 15. Предполагам, че ще ти вземат 10-20 лева и за труд. Това разбира се е само предположение - не мога да кажа точно.

# 726
  • Мнения: 2 197
Става дума за вентилатора,който се вижда като погледнеш компютъра отзад...има една решетка и оттам виждам,че не се върти!Нямам идея на процесора ли е,на захранването ли е...дори сега разбирам,че са повече от един  Mr. Green Не съм се сблъсквала с такъв проблем и затова съм толкова невежа,съжалявам!

# 727
  • UK
  • Мнения: 3 959
Възможно е просто да е задръстен, щом си работи, като го бутнеш, особено ако държиш лаптопа върху меки повърхности, одеало, дрехи... Миналия месец носих моя на преинсталация и вътрешно почистване, защото беше започнал да загрява сериозно, отвориха го, почистиха го, смениха му разни масла и каквото там има вътре за около 30 лева. Не си дръжте лаптопите на меко.

# 728
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Възможно е просто да е задръстен, щом си работи, като го бутнеш, особено ако държиш лаптопа върху меки повърхности, одеало, дрехи... Миналия месец носих моя на преинсталация и вътрешно почистване, защото беше започнал да загрява сериозно, отвориха го, почистиха го, смениха му разни масла и каквото там има вътре за около 30 лева. Не си дръжте лаптопите на меко.
Става въпрос за настолен компютър..описано е по горе... Wink

# 729
  • UK
  • Мнения: 3 959
Също може да е задръстен, да се отвори и почисти, само че е по лесно да го направиш сам. Не пречи да се пробва, 5-6 годишен компютър със сигурност е събрал един куп гадости около вентилатора, ако никога не е отварян. Simple Smile Обикновено точно те чупят вентилатора накрая, така че може и да не стане само с почистване Simple Smile

# 730
  • Мнения: 1 292
Става дума за вентилатора,който се вижда като погледнеш компютъра отзад...има една решетка и оттам виждам,че не се върти!Нямам идея на процесора ли е,на захранването ли е...дори сега разбирам,че са повече от един  Mr. Green Не съм се сблъсквала с такъв проблем и затова съм толкова невежа,съжалявам!
Това е вентилатора на захранването ти, което е една идея по-добре от колкото на процесора или на видео картата ти. Този вентилатор според мен няма какво да му се мъчиш особено попитай колко ще ти вземат за да ти сменят захранващият блок с нов. Захранването е активен компонент и е на часове живот - добре е да се сменя от време на време... Пет години са доста добър срок. Евтино захранване е около 45-60 лева. Гледай да е същите ватове, като това, което сменяш или по-добро.

Ако един вентилатор спира за мен въпроса е приключен. Да, окей - можеш да отвориш вентилатора, да го почистиш и смажеш, съгласен съм, но все си остава нещо, което е сдало багажа. Повечето не са много скъпи и няма смисъл да рискуваш скъпа електроника за 15-20 лева.

# 731
  • Мнения: 2 197
Благодаря ти за разясненията   bouquet
Ще го занеса да му сменят каквото трябва...преди 5 години като сменях ми излезе 30лв. с 12 месеца гаранция като мисля,че тогава смениха захранващия блок.
Още веднъж-благодаря!

# 732
  • Мнения: 581
Таблетът ми спря да зарежда, очевидно буксата му е за смяна, тъй като зарядното си работи. Искам да попитам възможно ли е да е нещо повече от буксата, защото се чудя има ли смисъл да се дават пари за ремонт въобще, като се има предвид, че таблета е евтин? Цена за ремонт, ориентировъчно?

# 733
  • Мнения: 2
Имам спешен въпрос. Лаптопът ми преди малко ме събуди с едно странно съвсем леко жужене. Да поясня че снощи не го изключих от бутона ами затворих само капака но някой ми е изключил зарядното и отварям го преди малко а той тъкмо си задейства вентилатора, светне картината и пак се изключи и така през около десет секунди но времевият интервал не е константен?  Имам съмнение дали ако не му е паднала батерията до нула сега зарядното да не може да подаде достатъчно ток. Да уточня че лампичката за зареждане свети и когато се задейства странната процедура, спомената по-горе, светва и лампичката за включване и една лампичка над която е изобразен цилиндър

# 734
  • Мнения: 1 292
Таблетът ми спря да зарежда, очевидно буксата му е за смяна, тъй като зарядното си работи. Искам да попитам възможно ли е да е нещо повече от буксата, защото се чудя има ли смисъл да се дават пари за ремонт въобще, като се има предвид, че таблета е евтин? Цена за ремонт, ориентировъчно?
Ако става дума за нещо, като iPad не се мъчи. Ако е нещо друго искам да опиташ дали няма да се окаже нещо по-различно от буксата.

Изключи напълно таблета (т.е. не просто да натиснеш power бутона и да угасне екрана, а да спре на цяло Андроида!) след това го свържи със зарядното и виж дали ще опита да се зарежда. Ако да -не е буксата!

Общи условия

Активация на акаунт