Дзен, или изкуството да поддържаш компютър - 7

  • 51 429
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 292
Имам спешен въпрос. Лаптопът ми преди малко ме събуди с едно странно съвсем леко жужене. Да поясня че снощи не го изключих от бутона ами затворих само капака но някой ми е изключил зарядното и отварям го преди малко а той тъкмо си задейства вентилатора, светне картината и пак се изключи и така през около десет секунди но времевият интервал не е константен?  Имам съмнение дали ако не му е паднала батерията до нула сега зарядното да не може да подаде достатъчно ток. Да уточня че лампичката за зареждане свети и когато се задейства странната процедура, спомената по-горе, светва и лампичката за включване и една лампичка над която е изобразен цилиндър
Индикатора с цилиндъра е за активност на харддиска - нищо странно, ако излиза от хибернация. Според мен е разредил батерията до край и за това не може да стартира - опитай да го свържеш и да го оставиш двадесетина минути да зареди преди да го пуснеш и пиши какво е станало.

# 736
  • Мнения: 2
Точно това ми се иска да направя, но проблема ми е че той автоматично си се стартира и аз си правя аналогия с мобилния ми телефон - когато ми е изключил на нула процента и веднага с включването му в зарядното се опитам да го включа, той ще се изключи, защото му трябват около 5-10 сек за да вдигне батерията до един процент. Та относно лаптопа има ли начин да предотвратя това постоянно включване и изключване?

# 737
  • Мнения: 1 292
Точно това ми се иска да направя, но проблема ми е че той автоматично си се стартира и аз си правя аналогия с мобилния ми телефон - когато ми е изключил на нула процента и веднага с включването му в зарядното се опитам да го включа, той ще се изключи, защото му трябват около 5-10 сек за да вдигне батерията до един процент. Та относно лаптопа има ли начин да предотвратя това постоянно включване и изключване?
Включи го в зарядното и го остави да се изключи от самосебеси. Не го изключвай от зарядното. Ако не се изключи - още по-добре - остави го да се зарежда.

Не прави аналогии с мобилният си телефон. Там макар батерията да е почти същата крайната цел е много по-различна. При лаптопа можеш да извадиш батерията и просто да го пуснеш на зарядно.

Последна редакция: ср, 04 фев 2015, 08:50 от гадняр

# 738
  • Мнения: 581
Напоследък лаптопа ми зарежда много бавно уиндоуса след включване. Дали не е за преинсталация? На десет месеца е.

# 739
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
може да няма място в С и затова

# 740
  • Мнения: 1 292
Напоследък лаптопа ми зарежда много бавно уиндоуса след включване. Дали не е за преинсталация? На десет месеца е.
Не мисля, че 10-те месеца са проблем. Без повече информация ми е трудно да ти кажа какво и защо не работи. Мога само да спекулирам - може да е вирус, може да е повече резидентни програми, може да е запрашаване на охлаждането, което би довело до забавяне, защото дъното ще намаля честотата на процесора за да не изгори, може да имаш повече неща изостанали в temp директорията, а и може да нямаш място на диск "C:", както по-горе казаха.

# 741
  • Мнения: 68
В тази връзка, колко време след закупуването е хубаво да занесем лаптопа за почистване?

# 742
  • Мнения: 1 292
В тази връзка, колко време след закупуването е хубаво да занесем лаптопа за почистване?
Наистина ми е трудно да отговоря еднозначно на това. Много зависи къде го ползвате и колко прах може да е погълнал по време на работата си. Например компютрите в южна България се запрашават много по-бързо от тези в северна... Също дали използваш лаптопа си в леглото или на друга мъхната повърхност или в помещение в което има шанс да погълне малки частици прах или други материали.

В общия случай лаптоп, който е се ползва добре няма причина да се почиства преди да е изтекъл двугодишният гаранционен срок. След това най-добре е да бъде на всеки шест или девет месеца.

Последна редакция: пн, 16 фев 2015, 14:58 от гадняр

# 743
  • UK
  • Мнения: 3 959
Izvinete za latinicata. Neshto stana s laptopa mi I dnes he iska da she vkliuchi, kopcheto svetva I izgasva, posle pak svetva, izgasva I taka si miga I nishto he stava.

# 744
  • Мнения: 1 292
Izvinete za latinicata. Neshto stana s laptopa mi I dnes he iska da she vkliuchi, kopcheto svetva I izgasva, posle pak svetva, izgasva I taka si miga I nishto he stava.
Махни му батерията (ако знаеш как) и го включи само на зарядно и опитай пак. Ще помогне ако кажеш модел на лаптопа и версия на Windows.

# 745
  • UK
  • Мнения: 3 959
Probvah sys I bez bateriq, vse syshtoto. Ostavih go za pet minuti I sega she vkliuchva, ventilatora trygva, diska syshto I posle nikakyv zvuk za minuta, I posle ventilatora pak trygva In e spira, I na batrriq I na kabel e taka. Laptopa e Lenovo B590 Windows 7.

Ako otvorish I zatvorish Dvdto to so se chuva normalno no ventilatora po princip ne raboti taka I ekrana e cheren.

# 746
  • Мнения: 1 292
Probvah sys I bez bateriq, vse syshtoto. Ostavih go za pet minuti I sega she vkliuchva, ventilatora trygva, diska syshto I posle nikakyv zvuk za minuta, I posle ventilatora pak trygva In e spira, I na batrriq I na kabel e taka. Laptopa e Lenovo B590 Windows 7.

Ako otvorish I zatvorish Dvdto to so se chuva normalno no ventilatora po princip ne raboti taka I ekrana e cheren.
Ако вентилатора не върти за минута и не се чуват звуци от спийкъра най-вероятно дъното е сдало багажа. Носи го направо в сервиза на Lenovo.

# 747
  • UK
  • Мнения: 3 959
Trygva normalno, ventilatora trygva kakto Vseki put, diska se chuva I posle nishto, kakto trqbva da e. Edna minuta nishto ne se chuva I posle ventilatora trygva I ne spira dokato ne go izkliucha.

# 748
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Хайде в НОВАТА ТЕМА  Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=827930.new#new
И с благодарности на гадняр ,да помага и там  Hug

Общи условия

Активация на акаунт