Лято в Албена 2014 г. - (Тема 1)

  • 71 281
  • 789
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 48
Здравейте!
За втори път тази година ще сме в хотел Боряна!Преди две години го посетихме за първи път и останахме много доволни.Храната беше хубава и разнообразна,аниматорите страхотни и отношението на персонала също.Единствено стаите са малко теснички!Мисля,че миналата година хотела беше реновиран ,така че може и да се е променило нещо откъм интериора.
Днес преведох сумата по банков път и т.като за първи път резервирам през резервационната система на Албена малко ми е притеснено.Досега все през тур агенции като насреща сме получавали ваучери.Моля резервиралите онлайн споделете как точно става потвърждаването и какви точно документи се представят в последствие при настаняване....
Ще следя темата с интерес ....

# 46
  • София
  • Мнения: 6 998
Искам пак в Албена  Crazy  Има няма 5-6 месеца...ей сега ще минат  Sunglasses

# 47
  • Мнения: 21
Не се притеснявай относно резервирането през сайта на Албена. По-сигурен е от Туристическите агенции. Потвърждаването мисля, че се изпращаше по мейла, само че не съм сигурна тъй, като съпругът ми резервира и плати миналата година. Но не сме имали никакви проблеми

# 48
  • Мнения: 6 718
Записвам се и аз в тази тема. В момента чета миналогодишната. Събирам мнения между Магнолия, Орхидея, Орхидея парк и Оазис. В сайта на Албена, тези хотели са подходящи за бюджета който мога да си позволя. Чета хубави мнения за Магнолия, но пък ме притеснява това , че е много далеч от плажа. Но пък плюс е това, че може да се ползва обяд в някакъв ресторант на плажа. Питанка ми е за бусчетата който превозват до плажа на всеки 30мин. , дали има такива и за обратно или е само до плажа ?За първи път ще почиваме там. Ще се радвам ако някой ми покаже и + и - между хотелите които съм избрала. Аз ще продължавам да чета старата тема.

Лек ден  Hug

В Магнолия не бих почивала. Семейството на зълва беше там през 2012. Оплакваха се, че няма достатъчно прибори в ресторанта, камериерката не беше почистила стаята нито веднъж. Зълва ми си изхврърляла кошчето, поискала метла, за да измете. Да поясня, че те бяха резервирали по някаква оферта в последния момент (ставаше въпрос за стаи на приземния етаж, до асансьор, забравих името на офертата  ooooh! ).
В Олхидея е почивала моя приятелка със семейството си. Те бяха много доволни.  Peace

# 49
  • в сърцето на моето Слънце
  • Мнения: 708
dilein, смятай, че тази година ще ви е още по-тясно, гледам имате нов член на семейството Simple Smile
Живи и здрави да сте, за мен с две деца в албенските кутийки е някакъв адски кошмар, повече не бих си го причинила.
При резервацията изрично уточних, че сме с близнаци на 1г и 3 мес, това не им попречи да ни дадат стая на 4 етаж, в която няма как да се сложат две кошари  Rolling Eyes
После ни преместиха на първия в самия хотел, но имаше редица неуредици. Не знам агентите на Албена тур защо не си отварят ушите, честно.

# 50
  • Мнения: 473
Здравейте. Тъй като май ще резервирам през Visit.bg ,защото не се изисква плащане на цялата сума, искам да попитам има ли разлика в хотелите Магнолия стандарт и Магнолия Плюс (тези излизат във визит)? В сайта на Албена виждам само един х-л Магнолия  Rolling Eyes Искаше ми се да се възползвам от 10% отстъпка през сайта, но няма да стане  Sad

# 51
  • Мнения: 48
dilein, смятай, че тази година ще ви е още по-тясно, гледам имате нов член на семейството Simple Smile
Живи и здрави да сте, за мен с две деца в албенските кутийки е някакъв адски кошмар, повече не бих си го причинила.
При резервацията изрично уточних, че сме с близнаци на 1г и 3 мес, това не им попречи да ни дадат стая на 4 етаж, в която няма как да се сложат две кошари  Rolling Eyes
После ни преместиха на първия в самия хотел, но имаше редица неуредици. Не знам агентите на Албена тур защо не си отварят ушите, честно.

Stelxen  ние сме с моите родители,които вземат голямата в тяхната стая  Grinning ,но и преди две години когато бяхме само с нея в место кошара бяха сложили три легла едно до друго-може и затова да ми се стори тясно.Тази година съм решила няколко дни преди почивката да звънна в хотела и да напомня за кошара,защото дребното е много малко за да спи на легло още.
Някъде бях чела че от миналата година ще има бебешки шезлонги  Rolling Eyes -я кажете има ли такова нещо....

# 52
  • sofia
  • Мнения: 114
Здравейте. Тъй като май ще резервирам през Visit.bg ,защото не се изисква плащане на цялата сума, искам да попитам има ли разлика в хотелите Магнолия стандарт и Магнолия Плюс (тези излизат във визит)? В сайта на Албена виждам само един х-л Магнолия  Rolling Eyes Искаше ми се да се възползвам от 10% отстъпка през сайта, но няма да стане  Sad

Можеш да резервираш през Албена Тур.Там също не искат 100% плащане ,а цените са като в сайта.
В сайта има адресите и телефоните на офисите

# 53
  • в сърцето на моето Слънце
  • Мнения: 708
dilein, смятай, че тази година ще ви е още по-тясно, гледам имате нов член на семейството Simple Smile
Живи и здрави да сте, за мен с две деца в албенските кутийки е някакъв адски кошмар, повече не бих си го причинила.
При резервацията изрично уточних, че сме с близнаци на 1г и 3 мес, това не им попречи да ни дадат стая на 4 етаж, в която няма как да се сложат две кошари  Rolling Eyes
После ни преместиха на първия в самия хотел, но имаше редица неуредици. Не знам агентите на Албена тур защо не си отварят ушите, честно.

Stelxen  ние сме с моите родители,които вземат голямата в тяхната стая  Grinning ,но и преди две години когато бяхме само с нея в место кошара бяха сложили три легла едно до друго-може и затова да ми се стори тясно.Тази година съм решила няколко дни преди почивката да звънна в хотела и да напомня за кошара,защото дребното е много малко за да спи на легло още.
Някъде бях чела че от миналата година ще има бебешки шезлонги  Rolling Eyes -я кажете има ли такова нещо....


Няма бебешки шезлонги. На басейните на хотелите има детски. Те са един вид малки походни легла. От плат, не от пластмаса и са за деца. Може би за по-голямото ти момиче. Но бебешки шезлонги няма. На палжа няма и от детските, те са само на басейните.
В Ком, където бяхме ние беше и борба за столчетата за хранене. Огромен хотел, за целият ресторант не повече от 6-7 столчета. Нашите обикновено ядяха в количката, поради липса на столове. А и да ти кажа, че бяха едни такива лепкави, мърляви и не много почистени. А в ресторанта на плажа пък изобщо няма столчета за хранене.  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 349
Здравейте. Тъй като май ще резервирам през Visit.bg ,защото не се изисква плащане на цялата сума, искам да попитам има ли разлика в хотелите Магнолия стандарт и Магнолия Плюс (тези излизат във визит)? В сайта на Албена виждам само един х-л Магнолия  Rolling Eyes Искаше ми се да се възползвам от 10% отстъпка през сайта, но няма да стане  Sad
Разликата от Магнолия плюс и Магнолия стандарт е само във вида на стаята. Останалото е идентично - ползват едно и също.

# 55
  • Мнения: 19 487
Аз съм по-скоро за Обзор тази година май, но следя и Албена.
Ако някой може да ми препоръча хотел с широка стая. Ние сме двама възрастни с близнаци на 2 години. Миналата година ни беше ужасно тясно, заради това не ми се ще Албена пак.

Широка стая в Албена - новото крило на хотел Амелия. Почивахме там миналата година и всичко много ни хареса. Единственият минус е, че хотелът няма собствен басейн, но ползва такъв на съседен. Но пък е на една минутка от плажа....

# 56
  • Мнения: 276
здравейте, може ли отзиви за хотел Малибу, прегледах досега темите , но не намирам нищо. Благодаря.

# 57
  • София
  • Мнения: 1
Миналата година почивахме в Холидей Вилидж в Дюни, За тази година може би отново ще сме там. Търся някаква разнообразие, имаме  детенце на 2г. и определено би се забавлявала на някакво водно съоръжение(дори малка пързалка в басейна), каквото в Дюни не са предвидили. Разглеждах няколко хотела в Албена, харесах Калиакра, но цените му са по-високи отколкото в Дюни. Привличат ни зелените пространства  на курортите, неслучайно искаме да почиваме и в Албена, не сме били преди там. Препоръчайте ни хотел с такова водно съоръжение, близост до плажа, добра храна ( макар че всеки сезон е сам за себе си), и ни ще си преценяваме финансовите възможности, но 2300 лв за 7 дни май се плащат с чартър в Турция... Калиакра заслужават ли си ги?

# 58
  • Мнения: 3 993
"Калиакра" не заслужава повече от 200 лв. на ден за семейство с 1 дете до 13 г. Двойна стандартна стая става за 3-членно семейство, но е тясна. Супериор стаите са страхотни, големи и просторни и всички с гледка море, но струват 300 лв. на ден и са подходящи за 4-членно семейство. Аз бях много доволна от храната и обслужването в Калиакра, но това беше през 2011 г.
За 2300 лв. за 7 нощувки в Турция може да пътувате не с чартър, а с автобус. Самолетна почивка на тази цена може да има в 3-звезден хотел евентуално, където аз не бих рискувала. Хотелът трябва да е 5* или по изключение 4*, ако е проверен.
В Албена всички хотели имат детски басейни с пързалки и пръскалки. Близо до плажа са само хотелите на първа линия, те са непосредствено до плажната ивица, много е удобно когато си с малко дете. Това удобство на хотелите първа линия в Албена ми харесва много. 

Stelxen, от моя опит в последните години: широки стаи са Супериора в "Калиакра" Албена, стандартните двойни стаи в "Еврика Бийч клуб" в Слънчев бряг, стандартни двойни в "Мирамар" и "Риу Хелиос Бей" в Обзор. Сигурно има още много хотели с просторни стаи, аз знам тези.

# 59
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ние миналата година за 1600лв бяхме в 5* в Бодрум! 2ма възрастни със самолет

Общи условия

Активация на акаунт