"Майчин дом"-Варна тема 6

  • 64 804
  • 768
  •   1
Отговори
# 435
  • С изглед към морето
  • Мнения: 63
Eli70o0, да, така трябва да е. Благодаря! Просто едно разяснение от страна на МД относно разликите между платена и такава по ЖК щеше да ме ориентира по-добре и определено щях да се спра на платената. В сайта им единствено пише, че разликата е в БХС и 4D-то и отделно знам, че се полагат и повече прегледи.

# 436
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Да, така е. Аз като избирах и акушерката ми разясни разликите и затова избрах платена, защото се оказа, че така даже излиза по-евтини, но е нормално. Всяко нещо в пакет е по-изгодно. Не го мисли и не се ядосвай. Ако има нещо, което те притеснява винаги може да отидеш и да искаш преглед или каквото и да е. Те са свикнали на бременните ни мозъци. Хаха както беше казала една мама по-назад в темите, че лекаря й е казал, че друго бебе толкова не е гледал, така и сега на раждането всички лекари се смееха като ме видеха на визитация и се шегуваха, че са си отдъхнали, че вече съм родила Simple Smile посещавах ги често, но като съм паника, а и втора бременност, а първо бебе. Е, изтърпяха ме  Laughing

# 437
  • Мнения: 2 562
Хаха както беше казала една мама по-назад в темите, че лекаря й е казал, че друго бебе толкова не е гледал
Да не съм аз Laughing Mr. Green След един мисед да видите как на следващата бременност бях жива паника.Прегледи по всяко време.Бяха само за мое успокоение(нищо че прегледа не ми гарантира нищо) че иначе щях да лудна WinkПък и бях чела за такива ужасии от редки прегледи...Така се бях филмирала...

# 438
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Точно ти  Hug не исках да споменавам имена, но ти сама се обади Simple Smile
Аз съм със същата история. Поста ти мога спокойно да го копирам. След мисед цяла бременност не успях да се отпусна и насладя, а тя беше толкова лека, безпроблемна и с много активно бебе, за да е спокойна мама, но нищо! Важното е, че сега се гушкаме Simple Smile

# 439
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Преди 5 години моята бебка последният месец имаше дни наред да не я усещам, д-р М Яков ми каза да ходя през ден горе на 2-ри ет . в приемната на тонове.Та ходих, нямаше как, не са ми взели никакви пари извън тези за ЖК., а бях буквално през ден там Crazy

# 440
  • Мнения: 43
Здравейте момичета, искам да попитам тези, които са раждали при д-р Капка Атанасова, естествено или секцио родихте при нея? Споделете впечатления, моля ви!

# 441
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Аз не съм, но майката, с която бях в стая ражда при нея секцио, което докторката е поискала заради уж голямо бебе и възраст на родилката(39г). Какво по-точно те интересува?

# 442
  • Мнения: 43
Аз не съм, но майката, с която бях в стая ражда при нея секцио, което докторката е поискала заради уж голямо бебе и възраст на родилката(39г). Какво по-точно те интересува?

Интересува ме има ли момичета раждали естествено при нея т.к досега срещам само такива със секцио; Аз искам да раждам при нея естествено по медицински причини и затова исках някой да сподели.

# 443
  • Варна
  • Мнения: 913
Аз не съм, но майката, с която бях в стая ражда при нея секцио, което докторката е поискала заради уж голямо бебе и възраст на родилката(39г). Какво по-точно те интересува?

И моята съквартирантка по стая, пак при нея, и пак по същите причини секцио.  Thinking

# 444
  • Мнения: 759
Водя си ЖК по ЗК при лекар, който не е в МД. Ако отида просто така при този, който е на смяна, когато дойде момента, ще ме приемат ли за нормално раждане? И колко ще ми струва?
Бременността е нормална, всички изследвания и чудесии в норма, ако това има значение...  Rolling Eyes

# 445
  • Варна
  • Мнения: 129
Много е вероятно и аз така да направя, но все пак ще отида на 1-2-3 консултации при някой от лекарите там.  Доколкото съм се интересувала- разбира се, че ще те приемат и отношението щяло да бъде същото, даже и епидурална ще ти сложат ако поискаш. В сайта пише 530 лв.

# 446
  • Варна
  • Мнения: 1 955
Водя си ЖК по ЗК при лекар, който не е в МД. Ако отида просто така при този, който е на смяна, когато дойде момента, ще ме приемат ли за нормално раждане? И колко ще ми струва?
Бременността е нормална, всички изследвания и чудесии в норма, ако това има значение...  Rolling Eyes

Приемат по всяко време от денонощието.
Идвала съм и в 2 часа през ноща ,винаги има дежурен лекар и цял състав акушерки .

# 447
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Водя си ЖК по ЗК при лекар, който не е в МД. Ако отида просто така при този, който е на смяна, когато дойде момента, ще ме приемат ли за нормално раждане? И колко ще ми струва?
Бременността е нормална, всички изследвания и чудесии в норма, ако това има значение...  Rolling Eyes

Естествено раждането при дежурния лекар е 530лв. Отиваш и който е на смяна. Ако искаш епидурална се заплаща допълнително-180лв.
Естествено раждане с избор на екип-730лв. Това е ако си избрала лекар и имаш уговорка с него за раждане и го викат при постъпването ти. Приема те дежурния и викат избрания лекар.
Дано не се налага секцио, но ако се се заплаща секцио.

Последна редакция: вт, 26 авг 2014, 14:50 от eli70o0

# 448
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Водя си ЖК по ЗК при лекар, който не е в МД. Ако отида просто така при този, който е на смяна, когато дойде момента, ще ме приемат ли за нормално раждане? И колко ще ми струва?
Бременността е нормална, всички изследвания и чудесии в норма, ако това има значение...  Rolling Eyes


Аз направих точно така. Peace Водих си ЖК при друг лекар, като започна раждането, отидох в МД и родих при дежурния лекар.  Peace

Предния два пъти съм раждала в държавна болница  (първия път в Бургас, а втория - в ОБ). Място за сравнение просто няма.  Peace

Платих точно 530 лв., колкото е обявено в сайта на МД - нормално раждане, без избор на екип. Не са ми поискали и стотинка повече от обявеното. Както и eli70o0 ти е написала - ако поискаш да си с избор на екип се заплащат допълнително 200 лв., също и за епидурална упойка - 180 лв.

Като ги сметнеш - в ОБ не бих отишла без избор на лекар (400 лв.) или екип (500 лв.), които пари реално ще отидат само за раждането (единствено по време на което ще присъства избраният лекар/екип). Отделно трябва да носиш сума ти неща - пелени, олио, шампоан, чаршафи, превръзки/лигнин и т. н. - те също струват пари. Храната в ОБ не струва и някой ще трябва да ти носи отвън, т. е. и за това ще се дават пари. Телевизията е с жетони.  ooooh!

В МД обикновените стаи са за по двама, имат си телевизор, всеки ден те питат какво искаш за обяд и вечеря (поръчва се от кетеринг) - всичко това е включено в цената.   Peace

Докторът се съобрази с всичките ми изисквания по отношение на раждането (без системи, разхождах се до последно, даже тоновете ми ги преслушваше акушерката, докато ходех, без епизиотомия, с късно прерязване на пъпната връв и слагане на бебето на гърда веднага след раждането). Всички бяха изключително мили и отговаряха подробно на всеки въпрос, ежедневно ми даваха информация за бебето, без дори да съм я поискала.

С две думи - изключително доволна останах!

# 449
  • Мнения: 759
Благодаря ви за изчерпателните отговори  Peace
Обмислям вариантите, че си е време.

А някой записал бебето си на педиатър в МД има ли тук?

Чух за някакъв абонамент, но в сайта не мога да се ориентирам какво точно включва?
Пише "цени в мед.център' и 'Доплащане по КП за осигурени'. Евентуално детето ми към кои би спадало?
Защото, ако е първото, 450 лв не са ли множко, за допълнителни 2 прегледа  newsm78
Пише "Абонаментът включва - 15 консултации и необходимите лабораторни изследвания на кръв и урина . през първия месевц се провежда неонатален скрининг за вродена луксация на тазобедрената става и ехографско изследване на мозъка."
Което за мен са си нормалните 12 консултации, по една на месец +още 3 и двата скрининга. Защото изследванията на кръв и урина са си стандартните , които се правят навсякъде в 6 и 12 месец...

Общи условия

Активация на акаунт