"Майчин дом"-Варна тема 6

  • 64 787
  • 768
  •   1
Отговори
# 450
  • Варна
  • Мнения: 4 933
Този абонамент е за педиатрите, които не работят със ЗК. Ние сме при д-р Мариета Драганова в МД, но по ЗК. Тя не е ЛЛ и детето е записано при нашия ЛЛ, който си и дава направления за прегледите, което мен не ме касае, защото аз си водя дето при нея, търся нея чри нужда и тя си го наблюдава. Реално тя е лекар на дето, но документално друг му е Лл. Един вид ползваме ,услугите й' на специалист с направления. Документацията я оправят помежду си, с което аз не се занимавам. Платихме 165лв. за 4 профилактични прегледа, които се препоръчват за всяко новородено(кардиолог, транс... нещо си   Laughing (оглеждане на мозъчето преди да се е затворила фонтанелата), невролог и ортопед. Тези прегледи отделно са по 60лв. всеки, така че даже в пакет ни излезе по-евтино.
Относно отношението в болницата аз също съм много доволна. При мен също спазиха всичките ми искания и прищевки, които не бяха малко  Laughing

# 451
  • Мнения: 164
Момичета, има ли сред вас някоя мама раждала секцио в МД? С пълна упойка. След колко време й дадоха бебо?

# 452
  • Варна
  • Мнения: 4 933
Доста тук сме раждали секцио. Аз обаче бях със спинална. На мен ми показаха бебето веднага като го вадеха(даже самото вадене видях), после го занесоха при педиатърката и след няколко минути ми го донесоха да го цункам.  Heart Eyes Това първо виждане с пълна упойка е да ти го донесат за малко в реанимация като те закарат там и бебето вече е прегледано и оправено. Носи се да го видиш за минути. Вземат се бебенцата да почиваш, че следобяд има и свиждания, а и ги наблюдават. Вечерта след визитацията в 20ч ни го донесоха вече да стоят при нас. На всички ги донесоха заедно независимо, че някои бяха оперирани сутринта, а други на обяд. При нас първата вечер ги остави до 1ч. и ги вземаха, защото реално още не можехме да се грижим за тях, а аз даже не бях раздвижена още като го донесоха. На сутринта в 6ч.(след 5 часа Simple Smile ) вече ги донесоха и оставиха при нас.
П.с. на таткото и тези които чакат ще го покажат почти веднага. Вижда се минути след раждането му как го носят от операционна в съседната зала при педиатърката(на един чаршаф още мръсно и с висяща пъпна връв Grinning )и после го изкарват. Ако си будна естествено го носят първо на теб, а ако ли не направо навън на близките.

# 453
  • Мнения: 164
eli70o0 , съвсем съм забравила, че беше и ти секцио... хич ме няма, много съм разсеяна Simple Smile
мерси за подробното инфо  Hug

# 454
  • Мнения: 5 251
MissBlue, ти ли си избра да си с пълна упойка или така се налага?
Моята кукличка(както преди това и батко й) ми я показаха още като я извадиха ( бях със спинална). След това както е писала Ели, ги взеха да ги оправят и в момента в който ме преместиха в реанимация ми ги дадоха да ги кърмя. След това ги прибраха за да мине свиждането, но от там нататък през цялото време си бяха при мен. За големият преди 10 години горе-долу по същия начин. Само че, аз тогава го дадох за цяла нощ при акушерките !?!?, и вече на следващия ден започнах да го кърмя. Пълно безумие от моя страна, но както и да е порасна голямо момче.
xtna007, тъй като не успях да намеря педиатър за големият ми син, го бях записала в МД при Юдова на частно. А тя от своя страна ме препрати към един педиатър в Курортна за да има кой да му слага ваксините. Като чета нищо не се е променило в прегледните там, освен цената. Бях много доволна, като цяло. Но след това се преместих вече при сегашния ни ЛЛ и другите ми две деца са си при нея.

# 455
  • Мнения: 164
За сега не съм говорила с доки за учойките, просто аз май искам пълна...страх ме е че ако съм в съзнание ще мисля само за това че ме тежат

# 456
  • Мнения: 50
Имам въпрос най-вече към майките, които са раждали нормално и които имат известни претенции към самото раждане и периода след това. Кога се уговаряхте по теми като например дали да изчакат да спре пулсирането на пъпната връв преди прерязването? С АГ доктора ли уточнявахте, ако не искате бебето да се захранва с АМ, или с педиатъра? И пр.

# 457
  • Варна
  • Мнения: 4 933
За сега не съм говорила с доки за учойките, просто аз май искам пълна...страх ме е че ако съм в съзнание ще мисля само за това че ме тежат
И аз така мислех и исках пълна, но съм безкрайно щастлива, че бях със спинална. Ако бях пропуснала момента на раждането на детето ми нямаше да си го простя. Зора е да влезеш в операционната, но ти и с пълна трябва да влезеш. Влезеш ли осъзнаваш, че вече е реално и момента е настъпил и вече всичко ти е на филм и само чакаш да видиш и гушнеш бебето. Слагат упойката, лягаш на масата и повярвай не мислиш друго освен да чакаш вече броени минути да го видиш. Докато разбереш, че вече те оперират, защото имаш параван и те вадят бебето. След този момент даже няма да разбереш кога ще приключат, а няма и да те интересува, че те оперират. Видях малкия, ревнах и си бъбрих с анестезиоложката, която беше уникална и с доки. Ходиха да проверяват ММ да не е припаднал. Аз продължавах да си подхлипвам през цялото време та се посмяхме на мой гръб. Имам прекрасен спомен от раждането си и наистина съм повече от щастлива, че бях част от този миг. Помисли за упойките и страха. И при двете има риск, а при пълната даже по-голям. Нещото, което ме накара да поискам спинална и то да съм убедена в това е, че при пълната част от анестезията достига бебето.

# 458
  • Мнения: 2 562
Пълната упойка не ми я препоръчаха в МД.Дори анестезиоложката ми го каза в прав текст!Стига до бебето,а освен това трябва и майката да интубират(ако правилно съм запомнила).Понеже всичко се случва бързо,няма страшно.Само ти казват"Ела тук,влез там..."Секциото ми мина като насън.Освен това от упойката бях като унесена и ми беше едно такова лежерно...Притесненията се бяха изпарили...

# 459
  • Варна
  • Мнения: 129
Някой има ли инфо дали се предлага пилатес в МД и колко струва, ако не си на жк там или тази информация е стара и невярна?

# 460
  • Варна
  • Мнения: 899
Имам въпрос най-вече към майките, които са раждали нормално и които имат известни претенции към самото раждане и периода след това. Кога се уговаряхте по теми като например дали да изчакат да спре пулсирането на пъпната връв преди прерязването? С АГ доктора ли уточнявахте, ако не искате бебето да се захранва с АМ, или с педиатъра? И пр.
За раждането с АГ, който ми следи бременността. В 9 месец почти на всеки преглед му припомнях, за да съм сигурна, че ме е разбрал и да знае, че държа на тези неща. Но пак имам забележки.
За това, да не дават АМ казах на неонатолозите и там сестрите, които взимаха бебетата за тоалет сутрин. При първото взимане предупредих, че държа да не се дава АМ. Не съм убедена, че ме послушаха, обаче. Та, пак имам забележки.

Ако ти се рови назад в постовете ми, разказала съм подробно и за двата случая.

Не ме разбирайте погрешно, момичета, но нещо темата много розова стана. От години съм клиент/пациент на МД и пак там ще се върна, ако решим за трето дете. Не си и помислям да стъпя в другите болници. Уважавам си много лекаря - Максим Яков. За друг не искам и да помисля. Ама чак пък всичко да е 6 в МД, не съм съгласна. Особено педиатрите - голям натиск за АМ беше. Това, че подкрепят кърменето, според мен е само привидно.

Последното нещо, което ме разочарова е, че си записвам и второто детенце при Хариева (страхотна педиатърка, препоръчвам) и на регистратурата за здрасти ми искат 165 лв. за въпросните специализирани прегледи на детето. Няма "искаш ли", "не искаш ли". Ами аз мога при други специалисти да искам да отида, не при техните. Не, че искам, просто ме подразни това.

Както и да е. Все пак се чувствам комфортно там и не ми е толкова спекано, когато ми се наложи да ходя на доктор и то не само гинеколог и педиатър посещавам там.  Peace

# 461
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Никой не ме е притискал за АМ, нито пък останалите момичета, с които се случих поред в различните стаи. Но пък две от тях сами си искаха - и двете кърмеха, но едната твърдеше, че все още не й е слязло млякото и няколко пъти поиска АМ, защото бебето (на 1 ден!) било гладно. С другото момиче - същата работа. Даваха си им, но аз категорично си казах още отначало, че ще сме само на кърма и никой дори не ми е предлагал АМ. Peace

Попитаха ме кой ще ни е педиатър - отговорих, че ще е личната ни лекарка, при която са записани и другите две деца, приеха го нормално и не е имало никакъкв коментар или предложение да я записвам при някой от педиатрите в МД. Peace

# 462
  • Варна
  • Мнения: 899
Чоколина, вероятно не си ме разбрала, тъй като не си записала детето при педиатър в МД. Никой не ме е притискал да избера педиатър в МД. Става въпрос за други прегледи, в случай, че избора ти на педиатър е в МД.

А за АМ ме притискаха, тъй като кърменето ни потръгна трудно - на бебка и беше много трудно да засуче, а и нямаше особен апетит. Тогава започнаха да ме притискат за АМ, а аз се дърпах, защото знаех, че ако дам шишето, съвсем ще се отдалеча от успешното засукване. Колкото и да обяснявах доводите си, те се правеха на разсеяни и как ще си направя нещо на детето и т.н. Абе минало свършено.

BTW, една мама от моята отчетна се жалваше от една пловдивска болница как прекалявали със стимулите за кърмене. Детето й плачело, а те вместо да го нахранят с АМ, я натискали бебето да стои нон стоп на гърдата й, а то видиш ли нищо нямало там. Всеки луд с номера си.

# 463
  • Мнения: 5 251
Никой и дума не ми е обелил за АМ, за целият ми престой там. Може да има и разни негативни неща, но аз не съм усетила. И как да кажа на бялото черно? Знаеха, че съм пациентка на Шефа (както го наричаха) и тъй като той отсъстваше ми обърнаха всички лекари внимание. Бяха любезни.
Относно тези прегледи, аз даже и не разбрах, че ги предлагат в пакет. Определено бих се възползвала. Мислех, че са само за тези бебета, които са на платена консултация в МД.

Единствено ме подразни въпросната д-р Димова, с непрекъснатото предлагане на глюкоза на бебето  на момичето с което деляхме една стая. Имаше доста силна жълтеница, но пък акушерките не й я носеха, казваха, че няма нужда, да продължава да кърми. Правиха и изследвания непрекъснато да видят как са стойностите. Даже се притесняваше, че няма да ги изпишат заради това.

# 464
  • Мнения: 781
Нито преди 4 г, нито преди 4 месеца са ме притискали за АМ. Давах да сучат преди да ги вземат за тоалет. Сигурна съм, че не са им давали, защото и сина ми и малката сега , не могат да пият от шише.
Не бях пациентка на шефа, даже родих при....никой  Mr. Green и пак ми обръщаха внимание, не мисля че делят пациентите.
Доволна съм от всичко  Peace

Общи условия

Активация на акаунт