Защо напоследък се срещат все едни и същи имена?

  • 23 325
  • 416
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 271
Значи това е показателно, че Петър не е никак архаично или забравено име.

# 406
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Ами аз съдя по училище - имаме 400 ученика от 1 до 4 клас, долу горе по 100 във випуск. Не са най-малки, но не са и престарели и общо взето го смятам за една средна мярка, но в никакъв случай не казвам, че това, което е при нас е общовалидно. Правя си изводи за себе си,  все пак това виждам.

# 407
  • Мнения: 11 009
В предучилищната група на дъщеря ми има двама Петровци и една Петя.

# 408
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
А един от класовете ни е много подходящ за темата. В него преобладават момчетата и има само осем момичета. Много лесно се помнят - две Александри, две Йоани, две Виктории, една Никол и една Богомила Simple Smile

# 409
  • Мнения: 378
А един от класовете ни е много подходящ за темата. В него преобладават момчетата и има само осем момичета. Много лесно се помнят - две Александри, две Йоани, две Виктории, една Никол и една Богомила Simple Smile
Joy
А от момчетата в този клас има ли Александър, Виктор или Никола?

# 410
  • Мнения: 3 922
Или Мартин  Laughing?

# 411
  • Мнения: 4 569
А един от класовете ни е много подходящ за темата. В него преобладават момчетата и има само осем момичета. Много лесно се помнят - две Александри, две Йоани, две Виктории, една Никол и една Богомила Simple Smile
Всички ли имат прякори?

# 412
  • Мнения: 5 259
А един от класовете ни е много подходящ за темата. В него преобладават момчетата и има само осем момичета. Много лесно се помнят - две Александри, две Йоани, две Виктории, една Никол и една Богомила Simple Smile
Това ме разсмя с глас  Laughing

# 413
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Това е един от трите класа, в които не преподавам и не съм много сигурна за имената на момчетата, утре ще погледна какви са. Със сигурност има един Мартин и един Александър. И един Атила. Но за останалите не знам.
Иначе на прякори не си говорят децата, обикновено им казваме на име и фамилия, а много често само на фамилия Simple Smile

# 414
  • Мнения: 378
И като кажеш "Алекс стани" става половината клас Mr. Green, след това "Ники и Вики", и то не останали седнали деца Mr. Green

П.П. Поне разделянето на групи за контролни или реферати ще е лесно...

Последна редакция: нд, 11 май 2014, 16:52 от вампИрка

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Именно затова използвам "Кичев", "Кърпачева", "Петров", "Аршинков" .... и т.н ...   Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Като започнах да работя преди сто години в една детска градина първо се впечатлих от учителката, която казваше на едно 3-годишно дете "Боримичков", мислех, че е някакъв прякор прякор. А то се оказа, че му е фамилията, той е Иван и има още двама Ивановци в групата. Детето си беше свикнало и дори като му кажеше някой Ваньо или Иване не реагираше  Laughing

# 416
  • Мнения: 15 379
Аз и преди съм писала - паднаха се по неведоми пътища 3 броя Теодор в групата на моя Теодор.
Моят е Тео, вторият Тошко (така го нарича майка му, като се обръща към него с "Тодоре"), а третият на фамилия или големият Теодор, защото е дете гигант буквално.

Общи условия

Активация на акаунт