Защо напоследък се срещат все едни и същи имена?

  • 23 346
  • 416
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 62 595
покрай тази тема се замислих, че през последните години най-често попадам на деца със следните имена
Александър, Аллександра, Андреа/я, Йоан/а, Божидар/а, Рая (а пък Раи колкото щеш, така и не разбрах какво толкова магнетично има в това име), Изабел/а, Кристиян, Стефани (но не и Стефан), МарАя, Карина (това откъде дойде също ми е пълна загадка), Михаела (но не и Михаил), Леа (точно с "а"), Далия (а то си е обикновена Гергина на български).

# 391
  • Мнения: 5 729
Най-често срещам момиченца по на 1-2 години с името Никол.

# 392
  • Мнения: 4 569
Името е гръцко, произнася се ТалИя и значи "разцвет".
И аз мисля, че е неуместно за дете в България, точно защото има дума със същото звучене.
Не беше ли някаква муза?

# 393
  • Мнения: 5 259
Да де, те нали са гръцки музите. На поезията май беше тази.

# 394
  • София
  • Мнения: 366
Много често - Виктория, Десислава (напоследък не толкова), Преслава( Joy), Галена( Joy), от Никол вече ми се драйфа (сори за израза, но си е така), Николай, Мартин, Калоян...По-нагоре са изброени и други втръснали имена.  Peace

Нищо лично, но наистина е досадно да чуваш едни и същи имена.  Sunglasses

# 395
  • Пловдив
  • Мнения: 14 096
Да де, те нали са гръцки музите. На поезията май беше тази.

Талия е муза на комедията.

Много често - Виктория, Десислава (напоследък не толкова), Преслава( Joy), Галена( Joy), от Никол вече ми се драйфа (сори за израза, но си е така), Николай, Мартин, Калоян...По-нагоре са изброени и други втръснали имена.  Peace

Не знам кое е толкова смешно на Преслава и Галена. Знам защо е смехът де , но както и останалите имена на фолкпевици всички те са съществували и преди тяхното изгряване на хоризонта. И точно тези двете имена изобщо не са от често срещаните. Поне около моето обкръжение.

# 396
  • Пловдив
  • Мнения: 14 096

Познавам три Галени, и трите са на възраст над 30 години. И нито едно момиченце, което се казва така.
Преслави също за мое учудване не съм срещала. Изключение е моята дъщеря (нито в детската градина, нито в училище има друго момиченце с това име) и я нарекох така, защото харесвам името много отдавна, още преди зараждането на чалгата. На всичкото отгоре съм и класически музикант, така че изобщо не може да се каже, че съм фен на тази музика.
Ще добавя, че и Глория не е често срещано име, както и Нелина. Всъщност не бих казала, че има имена, които са популярни, благодарение на този вид "музика".

# 397
  • Мнения: 3 144
Защото са по-международни. Както знаете голяма част от народа се изнесе в чужбина. А тези които са тук, може би смятат или се надяват да има шанс децата им да не живеят в България някой ден. А със западните/международните имена ще им е по-лесно там.

# 398
  • Мнения: 851
На прима виста се сетих за няколко имена, които отдавна не съм срещала...Лазар, Здравко, дори Катерина, което ми е толкова любимо.(За сметка на това срещам например Господин/ка) Сякаш се търсят все повече някакви комбинации, букви, трети и пети фактори как да се казва едно дете. Камо ли пък умалително как ще го наричат...Обаче...след прочитане на Азбучник на българските имена, се питам аз ли не съм в час или с времето просто някои имена не са се наложили като 'български' де факто. За собственото си име открих цяла тема във форума и съм озадачена от повечето мнения как трябва да бъда наричана умалително...

# 399
  • София
  • Мнения: 366

Познавам три Галени, и трите са на възраст над 30 години. И нито едно момиченце, което се казва така.
Преслави също за мое учудване не съм срещала. Изключение е моята дъщеря (нито в детската градина, нито в училище има друго момиченце с това име) и я нарекох така, защото харесвам името много отдавна, още преди зараждането на чалгата. На всичкото отгоре съм и класически музикант, така че изобщо не може да се каже, че съм фен на тази музика.
Ще добавя, че и Глория не е често срещано име, както и Нелина. Всъщност не бих казала, че има имена, които са популярни, благодарение на този вид "музика".


Мислех си, че съм те подразнила, оказах се права. Говоря за напъни в последните години. Simple Smile

# 400
  • Мнения: 271
Доколко е разпространено името Петър в последно време, знаете ли?

# 401
  • Мнения: 10 547
Едва ли влиза в топ 5 на най-използваните имена, но лично аз го срещам странно често. И в класовете на двете ми деца присъства, и на площадката, и сред роднинските деца, и във форума.

# 402
  • София
  • Мнения: 62 595
Не помня наскоро да съм чувала дете да се казва така. Не е представителна извадка, но нямам спомени нито в класовете на моите, нито познати деца да са Петровци.

# 403
  • Мнения: 7 001
Ако се има предвид героинята от GoT, името е Аря, не Ария. Съвсем различно звучене. Simple Smile

# 404
  • Пловдив
  • Мнения: 14 096
Във всеки випуск имаме по един или двама Петровци. Миналата година завършиха от единия 4-ти клас трима. На двама от тях сега братчетата са в първи клас и са Стояновци  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт