Изчезващите имена

  • 55 584
  • 882
  •   1
Отговори
# 855
# 856
  • Мнения: 108
Сега се сещам,че и Зорница не го срещам вече сред малките деца Simple SmileАлбена също Simple Smile

# 857
  • Мнения: 727
От известно време съм си спомнила името Рачо ...много Рачеви има .... Мисля си , че Рачо произхожда от Радж/Раджа , а не от Радка/Радха  и падежната форма Рада-Радостна

# 858
  • Мнения: 2 760
Мъжките имена, които окончават на гласни, полека-лека изчезват - Пенчо, Стойно, Величко, Здравко, Рачо и Ботьо някой беше посочил. Също Желязко, Съби, Харалампи, Кральо, Добри, много са.

При момичетата пък май има тенденция модерните имена да завършват на съгласна - прословутото Никол, Ив, Кристин и други.

# 859
  • Мнения: 984
Не всички имена, които завършват на гласна, изчезват - Ивайло, Христо, Никола...

# 860
  • Мнения: 926
Никола познавам няколко млади господа между 4 и 9 години.

Съби и Велико - мъже по на 30, в момента.

# 861
  • Мнения: 108
Сещам се и за Полина,Наталия също не съм ги срещала Simple Smile

# 862
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Сещам се и за Полина,Наталия също не съм ги срещала Simple Smile
   Не са чак толкова изчезващи, познавам деца с тези имена. Всъщност това са хубави имена и не ми звъчат въобще остарели.
  Peace

# 863
  • Мнения: 727
На едни познати се роди бебе Максимилиян , кръстен на дядо си Младен , който е кръстен на дядо си Миладин , който е кръстен на дядо си Мильо  Joy имената Мильо , Милчо и Милко изчезват

# 864
  • Мнения: 5 728
И Полина и Наталия познавам на по 3-4 години са. Не мисля, че са изчезващи.

Мъжките имена, които окончават на гласни, полека-лека изчезват - Пенчо, Стойно, Величко, Здравко, Рачо и Ботьо някой беше посочил. Също Желязко, Съби, Харалампи, Кральо, Добри, много са.

Добре, че изчезват! Mr. Green Не ми се мисли колко подигравки ще търпи дете с името Кральо например!

# 865
  • Мнения: 10 547
Полина, Наталия, Валери, Здравко, Младен, Добри са деца на 6 години.

# 866
  • Мнения: 2 137
И аз познавам Полина на една годинка  Simple Smile

# 867
  • Мнения: 505
В нашата отчетна има бебенце Полина.

# 868
  • Мнения: 2 760
И Полина и Наталия познавам на по 3-4 години са. Не мисля, че са изчезващи.

Мъжките имена, които окончават на гласни, полека-лека изчезват - Пенчо, Стойно, Величко, Здравко, Рачо и Ботьо някой беше посочил. Също Желязко, Съби, Харалампи, Кральо, Добри, много са.

Добре, че изчезват! Mr. Green Не ми се мисли колко подигравки ще търпи дете с името Кральо например!


...познавам шестгодишно с името Кральо, или Кралин, не съм сигурна, от малцинствата е няма тън-мън, детето е кръстено на дядото, майката да си гледа работата.

# 869
  • Мнения: 11 962
Не е много по темата /ми Simple Smile/, но се сетих нещо интересно- познавам човек на 50+, който се казва Черньо Чернев.
Нищо кой знае какво, но ако го видите- абсолютен скандинавец-рус, рус, чак бял
Скрит текст:
/лекар в МБАЛ "Св.Анна", Варна или май в поликлиниката/

Общи условия

Активация на акаунт