ОКТОМВРИЙКИ 2014 - ТЕМА 1

  • 30 556
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25
Здравейте на всички нови мами в темичката! Желая ви лека и безпроблемна бременност.
Аз си пия по едно кафенце сутрин и се опитвам да продължа доколкото може с нормалното се ежедневие. Взех си едни витамини с желязо и фолиева киселина. Не знад дали са най-доброто и дали няма да е по-добре да се вземе само фолиева киселина отделно. Моля, като минете при лекарите споделете какво са ви посъветвали.

Аз реших да ходя следващата сряда. Предния път отидох много късно - някъде в 10-та седмица и всичко се видя много хубаво. От тогава помня, че е добре да се отиде след 6-та седмица, за да може да се чуе и пулс.

На мен пък много ми се спи и ми е непрекъснато уморено. Но пък покрай детето не успявам да се наспя  се събуждам уморена, а вечер не мога да си легна рано, защото детето не ще да си ляга и съм в един омагьосан кръг на непрекъснао недоспиване. Направо не знам как ще издържа тези първи три месеца докато ми мине умората.

# 46
  • Мнения: 1 235
Добро утро, момичета, успешен ден на всички!

Аз съм будна от 7 часа, нищо, че заспах в 1. Това дете няма да ме остави да си почина, а преди така обичах да си поспивам   smile3534
Аз мисля днес да си запазя час за 06.02. Не зная дали е рано или късно, но смятам, че бебче ще може да се види. Simple Smile
На вас какви са ви симптомите?

# 47
  • Мнения: 21
Ами, при мен симптомите почти липсват, за разлика от 1-вия път. Хем съм щастлива, че се чувстват като преди, хем ми е притеснено, дали всичко е наред.
Гърдите ми от 1-2 дни са пораснали, днес ми се догади сутринта и от време на време ме свива корема ниско долу, но за някакви секунди. Всичко друго е ок, а може и да е защото съм се стегнала, че съм в сесия.
Днес ще се обаждам на лекаря, да си запазя час за Четвъртък, стискайте палци, да може да ме вземе.  Crazy

# 48
  • Мнения: 57
Добро утроооо Simple Smile

За тези, които са спали де... аз заспах към 3 и към 6 вече бях станала....ще се побъркам, но просто не ми се спи, не знам какво ми става...!

Аз засега съм се вманиачила да чета какво трябва да се яде, какво не трябва и тн. и тъй като ще ходя на лекар чак към 10.02, моля мамите, които ще ходят по- рано да поразпитат за позволените и забранени неща. Аз последно се шашнах заради морковите, че всяка сутрин си пия фреш от 2-3 моркова, а после се замислих, че морковите съдържат каротин, който се превръща във витамин А, а витамин А е много вреден за плода... та съм се побъркала леко Sad

Каквото и да реша да ям, да пия  и т.н. само се ровя да проверявам.. което си е ужасен стрес Sad

# 49
  • Мнения: 0
Относно симптомите - при мен първото беше болезнени гърди и то 2 седмици някъде преди очаквания цикъл, при положение , че много рядко ми се е случвало да ме болят преди да ми дойде. Усетих и по-лесно задъхване при изкачване на стълби и баири, както и не много силни болки в яйчниците ... Та, те тези неща си и продължават , но други нямам Simple Smile Снощи не можах да спя , заради болките в гърдите - накъдето и да се обърнех от най-малкото движение , сякаш ми ги разкъсваха ...
А, пропуснах да кажа, че започна да ми се пие и яде много кисело - фрешове, на всяка салата огромно количество оцет , та даже и всяко ядене си го подправям с кисело , а в същото време спря да ми се яде сладко, ям единствено мед Simple Smile
Кажете вие усетихте ли промени във вкусовите предпочитания и как изменихте менюто си към по-здравословно ?   chef

# 50
  • Мнения: 1 235
И на мен много ми се измени вкуса. Сутрин обичам закуската ми да е нещо сладко (ако въобще закусвам), а напоследък искам да ям само солени неща (а по принцип ям безсолно). За първи път, когато се усъмних, че може да съм бременна беше, когато си направих следната закуска: 3 яйца на очи със сирене и сланина! (WTF?? Sick). Но факт, това ми се ядеше. И сега продължавам да си хапвам солено, сладко изобщо не ми се яде, а от оцета ми се повдига (а преди много обичах). Много ми се ядат и портокали и мандарини, но не зная дали е свързано, защото винаги съм ги обичала. Simple Smile

# 51
  • Мнения: 105
Напротив, витамин А от морковите е Бета Каротин които е много полезен за плода.. тези изкуствените витамин А синтетичните са много вредни... направо токсични...  най-добре е да си запишете всички въпроси и като посетите лекаря си да си го попитате той всичко ще ви каже... прочетох че, меките сирена като бри, синьо сирене не се ядат заради бактерията която имат, месото алангле също... от плодовете ананас, грейпфрут също не се хапва.. другото което е сега не се хапват домати краставици марули защото са пълни с нитрати... позволени се лимон, мандарини, портокали... поне за сега има това...ядки също...още малко ще пукне пролетта и ще се наслаждаваме... успех на всички и карайте по спокойно!  Peace

Последна редакция: вт, 28 яну 2014, 11:18 от Doros

# 52
  • Мнения: X
Здравейте на всички !
Не мога да повярвам, че най-накрая имам възможността да се запиша в тема за БЪДЕЩИ МАМИ... Още съм като ударена с мокър парцал  Laughing
Термина ми според калкулатора е 10 октомври, но истината е, че съм забременяла веднага след МЦ, което значи, че не мога да му вярвам Simple Smile
Още не съм ходила на лекар, защото е прекалено рано, но не мога да спра да гледам и да се радвам на двата си положителни теста !  Party
Пожелавам на всички лека и безпроблемна бременност и прекрасни, пухкави бебчета на финала !  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 0
Напротив, витамин А от морковите е Бета Каротин които е много полезен за плода.. тези изкуствените витамин А синтетичните са много вредни... направо токсични...  най-добре е да си запишете всички въпроси и като посетите лекаря си да си го попитате той всичко ще ви каже... прочетох че, меките сирена като бри, синьо сирене не се ядат заради бактерията която имат, месото алангле също... от плодовете ананас, грейпфрут също не се хапва.. другото което е сега не се хапват домати краставици марули защото са пълни с нитрати... позволени се лимон, мандарини, портокали... поне за сега има това...ядки също...още малко ще пукне пролетта и ще се наслаждаваме... успех на всички и карайте по спокойно!  Peace

А защо грейпфрут не трябва да се яде? Аз бях прочела някъде из този сайт, че фрешове от портокали , грейпфрут и др. са добре да се пият ... Даже всеки ден вече пия, дали да го спра ?

# 54
  • Мнения: 105
четох в различни сайтове където описват други бременни мадами... повечето заради киселини... но, най-добре ако искаш си попитай лекаря за 100 % да си сигурна... аз не бих пила сега, но ако ми се препие един грейпфрут не мисля че, ще ми навреди...  портокали и лимони да, при тях няма проблем. ябълките също са много полезни.

# 55
  • Мнения: 1 235
florecita, добре дошла  Hug

Аз също четох за суровите меса (пастърма, суджук, суши и т.н.), а също и морските храни, защото имало много токсини. Мислите ли, че е така?

# 56
  • Мнения: 105
не мога да мисля нищо, защото все още не съм говорила с лекаря си... за утре ще си подготвя въпроси които ме интересуват както и за храненето, витамини, минерали, водорасли итн...  но, определнно за мидите знам че, не се препоръчват те са филтъра на морето Simple Smile

# 57
  • Мнения: 25
Според мен може да се яде всичко, но без да се прекалява. Аз специално си хапвам всичко, което ми се дояде - и шоколад, и доматки и краставчки, и суджук и наденичка. Особено първите месеци бебчето няма нужда от кой знае колко и може да си набави всичко от запасте на майката. Но ако тя не се храни добре, нейното здраве ще пострада.

# 58
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
здравейте момичета!
Виждам,че вече сте си сложили лентички,браво!
Аз мисля в четвъртък да звъня и да запазя час за следващата седмица. Утре и други ден и аз имам изпити.
Иначе вкуса не знам дали  се е променил-хапва ми се кисело. Днес заръчах на ММ да ми купи моркови и ябълки.По принцип много обичам тази комбинация, смилам си ги в чопъра и си хапвам като салатка.
Добре,че споменахте какво не трябва да се яде. Не,че ги ям тея неща,но някои не ги знаех. Ще съм благодарна,ако кажете и други,които знаете че вредят.
Лек и хубав ден!  bouquet

# 59
  • Мнения: 21
Момичета, да ви се похваля. Записах си час за преглед за Четвъртък  Laughing  Flutter
На мен вкусовете не са ми се променили, освен,че вече обичам, по скоро обожавам спанак.
Имах вкусови странности мноого преди да съм сигурна, че съм бременна, като ядене на кисело и царевица до пръсване, майонеза също.
Относно яденето, всичко си ям и пийвам, но по малко. Единствено мисля, да не пия повече Кока Кола и други подобни газирани и твърд алкохол също така.
Бира обожавам и ми се припива и сега, обаче никак не ми е сладка както преди, което е добре.

Общи условия

Активация на акаунт