ОКТОМВРИЙКИ 2014 - ТЕМА 1

  • 30 559
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 105
супер, точно сега видях че чак на 10 ти фев, трябва да ида на док. май е рано сега... не знам, аз ще ида за всеки случай... водораслите ще си ги пия тогава Simple Smile поздрави и успех на всички, само хубави и позитивни мисли и многоо здрави бебенцааа, Дай Боже!!!

# 31
  • Мнения: 57
 Аз засега само почнах фолиева киселина да пия, даже ми е доста притеснено, че  2 седмици, преди да разбера още, че съм бременна, съответно не съм и пила. Сега взимам по 0.4 мг. и се опитвам да не се притеснявам.

# 32
  • Мнения: 105
аз преди си я пиех по 200мг, но няма нужда от притеснение...

# 33
  • Мнения: 57
Ами на мен в калкулатора в moetodete ме съветват да отида чак на 8-ми февруари, аз не бих издържала дотогава и затова отивам в сряда  Simple Smile Иначе фолиевата си я пия от известно време, тъй като е част от едни добавки за ставите, които си пия, но сега я пия като част от пренаталните витамини, които си взех. Не мисля, че е фатално, че не си я почнала в самото начало на бременността, не се притеснявай, Iv_d.

# 34
  • Мнения: 105
Амни, аз също нямам търпение и също в сряда ще ходя Simple Smile Успех на всички и Бог да ни пази!

Последна редакция: пн, 27 яну 2014, 12:26 от Doros

# 35
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Mен калкулатора ме съветва да отида на 11ти февруари.
 До сега и аз не вземах фолиева киселина,днес отидох до аптеката и си взех. Предложиха ми някакви витамини за бременни,в които се съдържа фолиева киселина и не трябва да се пие отделно,но предпочетох отделно да си я взимам защото и без това пия други витамини.

# 36
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен Simple Smile Вчера разбрах, че ще си имаме бебе. Според калкулатора, терминът е на 02-ри октомври, като ми показва дата за първи преглед 10-ти февруари ...
Имам един въпрос - личният ми лекар е в града, в който живях миналата година... Сега обаче живея на адски много километри, което прави невъзможно да ходя там на прегледи и т.н. Чувала съм, че само 2 пъти в годината може да се прави смяна - декември и юни. Юни е много далече, а сега определено ще ми се наложи да ходя често. Знаете ли какво мога да направя по въпроса?
Благодаря ви и усмивки от мен  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 37
  • Мнения: 57
AnDo24, смяната на личния лекар става много лесно, когато е от един град в друг и то през цялата година!!!! Единственото, което  ти трябва е здравната книжка. Изтегляш от интернет - от НОИ един електронен формуляр за смяна на общопрактикуващ лекар, проверяваш си и здравните осигуровки, като принтираш едно листче, на което пише - лицето е с непрекъснати здравноосигурителни права/ в сайта на НАП/ и с тези 3 неща - здравната книжка, формуляра и здравноосигурителен статус, отиваш при когото лекар си си харесала и готово Simple Smile От момента, в който отидеш въпросният лекар вече се води за твой лекар и можеш да ползваш услугите му, а за стария - няма нужда да го уведомяваш.

# 38
  • София
  • Мнения: 351
Оо значи не е само при мен проблема със съня Crazy Будя се през 1 час, ужасно е, сутринта бях много крива Laughing. Съвсем леко ме наболяват гърдите и корема.
Записах час за утре, тъй като имам леко течение, което ме притеснява и искам да взема мерки по-бързо.
Изобщо след първоначалната еуфория, сега ме обзел един огромен страх и притеснение. Опитвам се да съм спокойна, ама много не ми се получава.
Спрях и цигарите, ама много ми се пуши Laughing


# 39
  • Мнения: 57
На мен ми се пушеше точно 1 ден, защото имах още 7-8 цигари в кутията, гледах ги и  все ми се пушеше...на другия ден ги хвърлих демонстративно в камината и от тогава  въобще не ми се пуши Simple Smile Нямам представа защо, а съм заклет пушач, по 1 кутия на ден последните 10 години. Странно е, но....като няма цигари, няма и да се сетя.

Аз бях супер убедена, че ще отида на лекар чак  след 2 седмици, но вие всички бързате и мен сега ме хвана страх да не пропусна нещо важно с това бавене. И все пак, ще  издържа поне до 4-ти, 5-ти.

# 40
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Аз нямам много симптоми освен ПМС и чувствителни гърди. А си спя доста,всеки ден по една следобедна дрямка и вечер пак рано ми се приспива,но това като цяло си е нормално за мен  Grinning
Ив, и аз нямам търпение,но  днес се замислих,че е добре да почакам малко. Може би към четвъртък,петък ще звънна да запазя час.
Аз за щастие не пуша,но пък обичам кафе-в рамките на нормалното едно еспресо на ден и едно 3в1 следобед,но сега го намалих,правя си по слабо кафе с много сметана,а 3в1то мисля да намаля на половин пакетче.Четох противоречиви отговори относно дали вреди,но мисля да не го спирам напълно за сега,че съвсем ще заспя.
 Нимерия и при мен след еуфорията се загнездиха страховете. Гледам да не мисля и да не обръщам внимание,да не се стресирам излишно.

# 41
  • Мнения: 0
AnDo24, смяната на личния лекар става много лесно, когато е от един град в друг и то през цялата година!!!! Единственото, което  ти трябва е здравната книжка. Изтегляш от интернет - от НОИ един електронен формуляр за смяна на общопрактикуващ лекар, проверяваш си и здравните осигуровки, като принтираш едно листче, на което пише - лицето е с непрекъснати здравноосигурителни права/ в сайта на НАП/ и с тези 3 неща - здравната книжка, формуляра и здравноосигурителен статус, отиваш при когото лекар си си харесала и готово Simple Smile От момента, в който отидеш въпросният лекар вече се води за твой лекар и можеш да ползваш услугите му, а за стария - няма нужда да го уведомяваш.

Много ти благодаря за информацията Simple Smile

# 42
  • Мнения: 57
Аз дори и кафето спрях, въпреки че пиех по 2-3 на седмица. И сега от време на време като помириша хубаво кафе така силно ми се припива, че може и да си направя някое по-слабо, просто ей така да си "утоля жаждата" за кафе  Grinning Иначе и аз бих искала да имам вашето завидно търпение да си изчакам още 1 седмица поне, но уви, нямам го!

# 43
  • Мнения: 1 235
Здравейте момичета, честито на всички ви.
Аз все още съм много объркана. Поставиха ми диагноза остър салпингит и оофорит около датата на овулацията ми. Започнах незабавно лечение с антибиотици, след което започнах нагревки за болката. Но прочетох, че са абсолютно противопоказани при бременност, затова реших все пак да си направя тест и почти мигновено се появиха две много ясни черти. Не знаех какво да си мисля (и все още), тъй като вече имам направени 4 процедури плюс антибиотиците, които пих. Когато се прибра приятеля ми и му казах той откачи от радост и аз малко се освестих. Направих си още един тест и отново почти веднага се появиха чертичките.
Все още ми е странно, тъй като и сега съм безработна, а и вече кой ще ме вземе на работа, но все се надявам, че ще се справим. Бебето не е планирано, но определено е много желано. Все пак това е най-голямото щастие на света.
Започнах да пия фолиева киселина от днес и също се чудя кога да отида на лекар, особено с моите проблеми.
И аз ги имам тези проблеми със съня, странен апетит, болка в гърдите и яйчниците понякога, все едно аха-аха да ми дойде Simple Smile. Иначе нищо друго.
Терминът ми според калкулатора е на 02.10 Simple Smile

# 44
  • Мнения: 105
ейй че готино, колко много сме на 02.10 Simple Smile момичета, бъдете спокойни, това си е всичко нормално... според мен най-хубаво и успокояващо е да си говорим с маминките, за тяхната бременност итн.... няма нужда от много мислене... аз съм на преглед в сряда, даже той си ми е свободен отивам и плащам... успех на всички!    Hug

Общи условия

Активация на акаунт