ОКТОМВРИЙКИ 2014 - ТЕМА 1

  • 30 557
  • 744
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 313
amni, имаш грешка в смятането на седмиците.

Ето ви още един интересен и полезен линк Simple Smile

# 16
  • Мнения: 57
Как така имам грешка, Мари-Я? Броенето не започва ли от първия ден на последния цикъл? Т.е. ако това е 24-ти декември - това да е началото на 1-ва г.с. или не се ориентирам добре? Simple Smile

# 17
  • Мнения: 21
По повод седмиците, и другия такива, се ориентирам по това http://www.ladypill.com/calendar.php
Лекарите също смятат по такъв календар. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 313
amni, сега си в 4 г. седмица и 5 д.  ooooh!
Като си направиш лентичка ще видиш, няма какво да спорим.

# 19
  • Мнения: 57
Аз ни най-малко не споря, Мари-Я  Simple Smile По-скоро се опитвам да си изясня как се брои... Благодаря!

# 20
  • Мнения: 25
Здравейте. Много е хубаво как темичката ни се пълни.

Мари-Я, права си, че е възможно ранно пускане на ясла, но след като минах през това с първото дете ми е ясно, че първо аз не бих могла да го пусна толкова рано, защото вероятно ще е все още кърмаче, и второ в София е много трудно с яслата и е късмет, ако го приемат преди на навърши 3.

Както и да я, вече започвам да свиквам с мисълта и да осъзнавам, че вече е късно, за да ми се размине. Все по-малко ме боли матката, което вероятно показва, че е приключила имплантацията. Болят ме гърдите и пак започнаха да ме дразнят всички възможни миризми. Все още не ми се гади, но и предния път това ме подмина.

На преглед не мисля да ходя засега. Може би другата седмица.  Мисля да отида при първия генеколог, който ми се изпречи пред погледа. При една безпроблемна бременност няма какво толкова да се следи. А ако има проблем трудно може да се намери свестен лекар по здравна каса.

 Iv_d вероятно няма проблем с лекарствата, защото те първа се инплантират ембриончетата и все още черпят храна от жлъчното мехурче, а не е оформена плацента.

Това е от мен. Хубава вечер на всички!

# 21
  • Мнения: 313
Аз ни най-малко не споря, Мари-Я  Simple Smile По-скоро се опитвам да си изясня как се брои... Благодаря!

Реално сме влезли в 5та г.с., но не е завършена. Т.е. ти имаш още два дни и влизаш в 6та, но тогава ще се смята 5та + 1 ден, + 2 дни и т.н.  Peace

# 22
  • Мнения: 17
Мили момичета, позволете да ви пожелая приятни моменти в темите ви и едни прекрасни бебоци през октомври.
Ние също си имаме октомврийче вкъщи 2013 и точно преди година изпитвах вашите емоции за дългоочакваната първя рожбичка.
Успех!

# 23
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Благодаря, star83!Да е живо и здраво октомврийчето ти!
amni ,  и аз така се обърках,защото смятах по календар,който брои от първия ден на последния цикъл.
Момичета да ви споделя,че съм много щастлива тази сутрин,защото преди 2 дни видях чертичките,но  тестовата беше бледа,а днес направих тест и се е удебелила.  Party Е,ще се успокоя най-вече като мина и през лекар да установи и той бременността.

# 24
  • Мнения: 57
An..., честито! Дано всичко е наред и безпроблемна бременност! Мари-Я, благодаря за подробното обяснение и аз горе долу така си ги смятах, аз съм както казваш ти в 4 седмици + няколко дни, но казах,ч е съм в 5-та, защото съм "навлязла" в нея иии не знаех, че се води, че все още съм в 4-та преди навършена пета Simple Smile

Добре, а бихте ли ми казали дали 5г.с. + 1 ден е твърде рано да се види нещо при първо посещение на гинеколога? Благодаря ви!  Flutter

# 25
  • Мнения: 57
Здравейте отново.

Аз пък нямам никакви симптоми, чак ме е яд, искам да го усещам по-реално Simple Smile Засега единственото странно е, че почти не мога да спя, будя се през 1 час и ставам максимум в 5 часа и второ, ходя до тоалетната поне по 30 пъти на ден Simple Smile Иначе.. гърдите не ме болят, само от време на време имам някакви болки ниско долу, не са силни, наподобяват ПМС, но.. не съвсем.

Радвам се на хубавите ви чертички от тестовете Simple Smile Аз вече имам 4 теста, последния днес сутринта, на 4-ти ден закъснение и все не ми е наситена чертата, съвсем розова и видима  си е, но не е наситена Sad

Относно седмиците и аз ги смятам от първия ден на последния цикъл и се водя в 4 г.с. Където и да чета по форумите, на повечето места пише, че е колкото по-късно се отиде на гинеколог, толкова по-добре, защото не  могат да те водят като бременна, докато не установят пулс, за което трябват още 3-4 седмици.

Оф, аз ще се побъркам.. Simple Smile Тази област ми е съвсем неизвестна, да помагат тези, за които това е втора бременност и вече са минали през всичко.

Хубава седмица на всички и много да се пазите Simple Smile

# 26
  • Поморие
  • Мнения: 100
Честито за чертичките и от още една октомврийска мама  newsm51, много леко бременеене, подкрепяйте се помагайте си и много послушни и здрави бебчовци на финала Simple Smile  stork-boy stork-girl

# 27
  • Мнения: 313
amni, Iv_d пулс всяка чува по различно време. Всичко зависи от това с каква О сме били. При някои чуват в 5 г.с., при други в 7 г.с. и нататък.
Според мен като видим 2 черти е хубаво да минем на преглед. Пък там да ни кажат за какво да внимаваме и кога да идем отново.
По-рано писах, че съм ходила в 3 г.с. и докторът ми обясни при какви случаи да му звъня задължително, какво не трябва да ме изненадва, какво мога и какво не мога да правя. В общи линии повечето неща ги бях чела, но пък нямах личен номер на гинеколог, на когото да се обадя при извънреден случай (дано не се налага де).
Затова всеки, когато се чувства готов да иде.  Peace

yanapm, star83
Благодаря за посрещането, да са ви живи и здрави бебоците   bouquet

# 28
  • Мнения: 105
здравейте момичета..... и аз имам хубава новина..  в петъка си направих тест , втората чертичка беше бледа... но, на сутринта направо се появи ето това.. EFP  днеска се обадих и си запазих час при докито...в сряда.. така както пресметнах май на 02.10 се пада, но да видим какво ще каже доктора... Успех на всички маминки.... и само да ви попитам... аз преди един месец почнах да пия водорасли хлорела и спирулина био... но, след като прочетох те даже ги препоръчват.. ще говоря с доктора да видим той какво ще каже..  bouquet  на всички

# 29
  • Мнения: 57
Ами аз си записах час за сряда, ще съм на 5г.с.+1 ден, но се надявам да се види/чуе нещо и да получа подходящите съвети от доктора както е казала Мари-Я Wink Ако не се види ще ми каже кога да ида на втори преглед и така. Честито на, Doros! Мисля, че не би следвало да има проблем с водораслите и спирулината, но все пак се консултирай с доктора, аз също пия доста билкови и био неща, но повечето ги спрях в момента, в който разбрах, че съм бременна и ще изчакат до второ нареждане. Само си купих пренатални витамини и ги започнах веднага.

Iv_d, аз също съм в подобно състояние със съня, спя много леко и се въртя от едната на другата страна през един час, нямам кой знае какви симптоми различни от твоите, дори бих казала, че са сходни. Появи ми се само обострено обоняние  Wink

Общи условия

Активация на акаунт