ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 46 тема

  • 32 718
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 589
Напоследък влизам все само когато имам нужда от съвет. Надявам се да не ми се сърдите, но наистина не ми остава много време да пиша Sad

Хари се разгони. Ужасяващо се разгони. Разпра си цялото легло на стотици мънички парченца и ги разпиля из къщи, не иска да яде, квичи, а нощем методично си изнасилва остатъците от креватчето (вече един голям парцал без плънка) и диша така тежко, че си мисля, че ще получи удар. Това, че не можем да спим от тоя шумен разврат е най-малкият проблем. Наистина се притеснявам, че ще се гътне това животно.

Обсъждахме вече, че на нейната възраст кастрацията е рискова, но май това да не я кастрирам е по-рисково  Confused
Има ли нещо, което да облекчава симптомите на разгонване? Ясно е, че ще обсъдя това с ветеринар, но ми се искаше да прочета и вас, ако сте се сблъсквали с толкова тежко разгонване. След колко време отминава? Да я оставя ли да си го изкара или мога някак да ѝ помогна?

# 691
  • София
  • Мнения: 11 125
Адри́, мисля че имаше едни хапчета "против разгонване",
но не знам дали след като вече е в това състояние могат
да помогнат. Нямам опит с тези неща.
Това открих:
http://www.zoomagazini.com/bg/post/40/nonovulin-nonovulin-tablet … heta-i-kotki.html

Ето и единствената сполучлива снимка:
Скрит текст:

И клипчето:
https://www.facebook.com/photo.php?v=10201815413651644&set=v … ype=2&theater

# 692
  • Мнения: 406
Адри́, мисля че имаше едни хапчета "против разгонване",
но не знам дали след като вече е в това състояние могат
да помогнат. Нямам опит с тези неща.
Това открих:
http://www.zoomagazini.com/bg/post/40/nonovulin-nonovulin-tablet … heta-i-kotki.html

Ето и единствената сполучлива снимка:
Скрит текст:

И клипчето:
https://www.facebook.com/photo.php?v=10201815413651644&set=v … ype=2&theater
Аз съм ползвала същите за Сара, стопира разгонването без проблем кога е започнало.
Хахах Неро, малък бонбон  Hug Heart Eyes
Кашарел кастрацията не променя нрава на кучето, това дето казват, че ставали кротки е мижи да те лажем...няма такова нещо, моята е вече половин година след операцията и си е дивачка каквато си беше и преди.

Последна редакция: вт, 18 фев 2014, 09:48 от Тони-мама

# 693
  • Мнения: 224
Адри́, все повече ти се възхищавам, да знаеш. Съвет не мога да дам, аз съм с кастриран добитък.Дано намерите бързо и пълно решение.

Дългото отнесе много похвали, ама не са много заслужени, да ви кажа.
Скрит текст:
Той така и не видя бебето. А поради ниския си ръст нямаше никакъв шанс да надникне отблизо в количката. По-скоро схвана, че ако "количката" не шуми, всички са спокойни, а ако  "промърморва", всички реагират. И свърза двата щата - шуми се, значи трябва да се реагира. Тепърва ще видим колко грижовен ще бъде.
Flutter

# 694
  • Мнения: 406
Адри́, все повече ти се възхищавам, да знаеш. Съвет не мога да дам, аз съм с кастриран добитък.Дано намерите бързо и пълно решение.

Дългото отнесе много похвали, ама не са много заслужени, да ви кажа.
Скрит текст:
Той така и не видя бебето. А поради ниския си ръст нямаше никакъв шанс да надникне отблизо в количката. По-скоро схвана, че ако "количката" не шуми, всички са спокойни, а ако  "промърморва", всички реагират. И свърза двата щата - шуми се, значи трябва да се реагира. Тепърва ще видим колко грижовен ще бъде.
Flutter
То няма лошо да си любопитен, ама Марта ти що не задоволи любопитството му, ми да го беше повдигнала да види кой вдига врява и защо всички се тревожат Joy

# 695
  • Мнения: 224
Тони, той да е свестен добитък, да му дам да види бебчето, ама той ще иска и да го подуши...Горкото скейтче, нали всичко минава през дългия му нос...А бебока беше здраво опакован, зима си е.

# 696
  • Мнения: 3 453
   Тони-мама, май си права Joy нищо и така си я обичам. Тя е още бебе ще видим по-нататък, но расте и все по-умна става милата ми Heart Eyes когато не се е разиграла ме слуша много и попива всяка дума. Много добре изпълнява всичко което я накарам.

  Ах, този Неро много сладък Hug вчера едно такова но на 2 месеца ръфна Тайра.  Joy Голям смях беше, дребно но така наперено я лаеше и се закачаше, а тя милата кротушка само му се радва.

Адри́ и аз не мога да помогна..и моето кученце е кастрирано вече, а преди това не се е разгонвала.

# 697
  • Мнения: 574
Адри́, нищо не давай за разгонката нека си мине сама. Ще устискате 2-3 седмици и без това вече е минало част от разгонването. След това ако искаш да си спестиш тези изпълнения кастрирай.

След кастрацията не стават някакви заспали и флегматични или апатични кучета. Остават си веселяци и понякога се държат като бебета и се глезотят. Възможно е да продължат да се катерят по другите кучета и да се правят на много потентни, но това е само кратка игра и наистина поведението на кучето е по-контрулируемо и лесно за работа.

Този Неро е разкошен  Heart Eyes Нямам търпение да го видя като израсне и като му се промени цвета  Heart Eyes

Марта, Дългото ще става "бати"  Heart Eyes?

# 698
  • София
  • Мнения: 11 125
Кашарел, ако знаеш какви игли има Неро вместо зъби, ужас. Може да работи перфоратор. Mr. Green

Анче, тепърва ще става по-смешен на вид, докато заприлича на породата си. Laughing

# 699
  • Мнения: 574
Ох, не мога да се сдържа и да не ви покажа тридневния шкимбо  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Скрит текст:

жгмъц, ще чакаме весели снимкииии  hahaha Heart Eyes

# 700
  • Sofia
  • Мнения: 7 016
Тумбака на тоя мишон ще се пукне! Много е сладък!  Heart Eyes

# 701
  • Мнения: 3 453
Ancheto, лелеееееееее искам да го гушкам. Толкова е сладък с това шкемби Heart Eyes

# 702
# 703
  • София
  • Мнения: 235
Здравейте, имам следния проблем, искам да прибера кучето си обратно в България, сега се намира в Leeuwarden, Холандия. Ако някой пътува с кола от там (ще си платим за услугата) или има информация за хора които превозват животни моля да ми пише!

# 704
  • виртуално
  • Мнения: 2 865
Анче - ще му се пръсне голото коремче  Joy

Аз днес такъв срам брах  ooooh!
Ходихме да махат на Арчи конците и той осра положението в кабинета  Embarassed

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт