СЕПТЕМВРИЙКИ със усмивки на лица тръпнем, за да чуем сърчица

  • 32 190
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Добрич
  • Мнения: 193
Здравейте и от мен  Hug
Аз съм на 32г. от Добрич,втора бременност с термин 02.09.14г
На всички пожелавам да се чувстват добре през предстоящите месеци.!..
Хубав ден и повече усмивки Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 19
Здравейте аз съм на 30 год терминат ми е на 19 сеп  втора бременност от София съм Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 79
Записвам се и аз.

На 38 години съм, термин 22 септември, 2-ра бременност, живея в София.

Май съм най-възрастна в групата   Laughing

# 48
  • Мнения: 288
Записвам се и аз.
На 38 години съм, термин 22 септември, 2-ра бременност, живея в София.
Май съм най-възрастна в групата   Laughing

  bouquet Чудесно! Аз също съм почти на 38 (след една седмица ги навършвам), втора бременност, термин на 22 септември и съм от Смолян  Simple Smile , скътавам се обаче още защото не съм чула сърчице, а пък предишната ми бременност завърши неуспешно  Sad
Усмихнат ден, момичета и хубава седмица   bouquet

# 49
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен Simple Smile Аз съм на 26години от Пловдив.Работя като фармацевт в аптека.Според калкулаторите в интернет,както и според лекарката ми съм в 8-ма седмица и 1 ден и терминът ми е 7.09.2014.
.Когато решихме да работим за бебе не очаквахме,че ще стане съвсем от 1-вия път.И макар че тестовете три пъти отчетоха отрицателен резултат,накрая си имах и 3 с положителен.Явно не  е е бил натрупал хормона.
На 17.01.14г. отидох по спешност на гинеколог,понеже имах капчици кафява кръв.Изписаха ми Дуфастон,Но-шпа и папаверин при силна болка.За щастие след почивка и избягване на претоварвания нещата се нормализираха и повече не съм кървяла.
За моя голяма изненада като бях на преглед, успяхме да видим сака,жълтъчното мехурче(това с коремния ехограф),че дори и тупкащо сърчице(на вагиналния),макар че бях в 6-та седмица и половина.Братоведка ми много се учуди,че се е видяло.
Планирам тези дни да ида отново на преглед,за да направим снимчица и пак да го видя Simple Smile
Стискайте палци,че утре имам изпит и мине ли,ще може да се насладя на така сладките моменти.Макар че имам сутрешно гадене и ми възпрепятства малко ученето,гледам да го приемам философски.Това е цената,която трябва да заплатя,за да гушкам на есен сладкото ми бебче Simple Smile Междудругото септември имам РД,макар и по-нататъка , и все си мисля,че това ще е най-невероятния подарък Heart Eyes
След изпита утре ще се почета по-подробно и тази тема.По мъничко от вчера чета другата тема за септемврийските мами,ама нещо не ми излиза бутон за коментар и се вписах в тази.Ако някой може да каже какъв е проблемът ще съм благодарна Simple Smile
Много дълъг пост се получи,ама исках и аз да споделя малко емоции.От утре нататъка по-подробно!Весел и усмихнат снежен ден,септемврийски мамчета Simple Smile

# 50
  • Мнения: 70

mayamom, а какво стана с първото раждане, че имаш такива неприятни спомени, ако не ти се пише - недей, дано сега е по-добре. Имам приятелка, която заради лоши спомени от секцио (и не само по тази причина) роди нормално след секциото, отне и време да намери доктор, но накрая беше много доволна


[/quote]
Аз мога да разкажа, но тези с първо раждане да не се стресират Sad Отидох с нагласа, че всичко е ок и мога да родя нормално, нямах никакви притеснения, бях изключително спокойна. Приеха ме в 02,30ч. в петък в Майчин дом, след като кръвното ми беше90/60 и на всяка контракция повръщах, те ме питаха какво става, аз как да знам какво става newsm61. Бях със серклаж, много трудно ми свалиха конците, не бях мислила за упойка, но просто не издържах болката, след упойката се чуствах по-добре.
В 15,30ч събота вече имах 10см разкритие, доктора дойде и акошерка, казаха започваме, след един час напъване, детето не излиза, в стаята имаше 20 човека и се чудеха какво става newsm78. Дойде време са новата смяна и те явно искаха да си тръгнат, тгава д-р реши да извади бебето с вакум, и един едър бартко ми скочи върху корема. Епизиотомията ми беше незнам с колко шева, не искаха да ми кажат и сега като се погледна още си личи Sad След това два дни не можех да стана от леглото.
Но най-лошото е, че това имаше последствия за малчо, изписаха ни с тотолна пареза на ръката (слава бого се оказа, че не е тотална) след 8м. ходене на рехабилитация той е добре, но кошмара, който аз изживях никога няма да забрава, как д-р ми казваха, че времето ще покаже дали детето ще е сакато или не. Вместо да се радвах на първото си дете аз плачех и ходех по лекари още от 7 ден.

Не искам да стресирам майките с първо раждане, при всеки е различно, някой раждан много леко, явно аз не съм имала този късмет. Всеки сам преценява как да роди, аз за себе си знам, че ще е секцио Simple Smile
Сега пожелавам на всички лека и една прекрасна бременност   bouquet

# 51
  • Мнения: 3
Сега прочетох последната страница,че темата е затворена.Пък аз се убих да търся как да коментирам Wink

# 52
  • Мнения: 4
Здравейте отново ,чета  ви  отдавна и  следя темата  бях  писала  по -подробно за себе си но  незнам  защо  не се  побликува  коментара  ми .Еspa,радвам  се  че с теб  сме  заедно    и  те  следя  в темата  най-внимателно ,също  така  и  кулинарния  блог.АЗ много  се  притеснявам  от възрастта  си  ,макар  че всички  ми  дават  27 Laughing,годините  са  си  години.Още  не съм  записала  час  за  ФМ  и БХМ защото  не  разбрах  в  Пазарджик  ли  ще  ги правя  или  ще ходя  в Пловдив ?Впетък  съм  на лекар  и ще  попитам.Пожелавам  на всички  леки  девет  месеца  и  здрави  бебенца  след  това!                                                                                   

# 53
  • Мнения: 238
Благодаря за новата темичка!
На 31 г. съм, от Варна, втора бременност с термин 22.09
mayamom това с вакуума и аз го преживях. Два часа в родилна зала - целия персонал на болницата отгоре ми и т.н.
Това обаче не ме плаши, ама хич! Така, че за тези, които им предстои за първи път - няма нищо страшно! Както каза един татко наскоро - "Удар в слабините е няколко пъти по болезнен от самото раждане, така, че не се правете на големи жертви." Joy Joy Joy
Блаженни са неверюищите! Joy

# 54
  • Мнения: 0
fashionmama Благодаря за темичката!!!   bouquet

Цитат
от: abc_0033 М-у другото не знам как да се добавя в групата в ФБ, някой може ли да ми помогне?
Откакто скрихме напълно групата ФБ не ми позволява да добавям хора, които не са в списъка ми на приятели, така че моля ви тези които още не са се записали да ми пратят покана и веднага ще ги добавя. За да не ме търсите ето ви линк директно за моя профил https://www.facebook.com/anna.pencheva.9

Сега да ви се помоля да стиснете по едни палче. Мислех да отида на док като вляза в 10г.с. ама много ми е чакането..... сега съм в 7г.с.  Mr. Green Нощес даже сънувах, че съм на док хаха  Crazy И сега съм тръгнала с бодра крачка, понеделнишки, без записан час даже да се пробвам да ме прегледат.  hahaha Whistling

# 55
  • Мнения: 150
Привет момичета! Hug


Казвам се Анелия на 29 г. от гр. София, втора бременност - момченце на  3 год. Сега съм с термин 11.09.2014г.

Аз днес си останах във вкъщи, много ми е лошо от това повръщане и съм една бледа. Сега ще ходя при личната дано не ми откаже болнични. ooooh!
Утре имам среща с д-р Жекова от Окръжна болница, ще пиша как стоят нещата при нея. Hug

# 56
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Здравейте, банда! Simple Smile
Мерси на всички, че сте толкова изпълнителни и си записвате данните. Водя си един файл с инфо за всяка от вас и скоро ще се хвана да пооформя малко нещата и да ги вкарам в ред. Иначе, ако се появяват нови момичета, не пречи и в последствие да ги добавяме, както и ако има някакви промени по термина, по-късно като се вижда вече и пол и т.н. Simple Smile

При мен няма някакви новости, вече започвам да ставам нетърпелива и да очаквам сряда, когато съм на първи преглед. Просто ми е любопитна физиономията на доктора, когато разбере, че пак съм бременна  #Crazy. Когато си тръгвахме от родилното юни месец, ни инструктира с ММ да бъдем разумни и да изчакаме така поне 2 годинки преди да правим второ, ноооо ние имаме друго виждане за нещата Wink

Снощи излизахме с едно друго мамче тук по женски, ходихме на кино, а мъжете в това време се занимаваха с бебоците. Мислехме, че като се приберем ще ги заварим запъхтяни и с ревящи бебоци, а те нашите приспали челядта, извикали си още двама приятели и играят покер! Simple Smile И най-хубавото беше, че казаха: "трябва по-често да ви пращаме на кино, толкова хубаво си прекарваме без вас..." Мъже-мечта! Simple Smile

# 57
  • Мнения: 106
Я да се отчета и аз - 33 години, първа бременност, от София с термин (засега непотвърден от доктор) - 29.09 Simple Smile

Благодаря и аз за новата темичка и спокойна и хубава седмица на всички Simple Smile

# 58
  • Мнения: 97
Здравейте и от мен

на 23г. съм. Магистър по финанси, от две години работя във фирма, която се занимава с Европейски проекти. Първа бременност. От София съм. Термин 11.09.2014г.( според калкулатора)


П.С. Групата във ФБ сте я направили толкова тайна, че не я откривам, а тези линкове до никъде не водят.

# 59
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте:))
Мнооого плахо се присъединявам към вас.Имам момченце,родено 2007г.От 2012г. правим опити да го ощастливим с бебе,но претърпях 2 спонтанни аборта-октомври 2012 в 6г.с. И юни 2013-в почти 8 г.с.Така и не можахме да видим сърчице тогава.Сега го видяхме на 20.01.Simple SmileТогава бях в 7г.с.и 4 дни,но сакчето върви по-голямо-отговаря на 8 г.с. И 3 дни.Отделно съм на терапия с фраксипарин,аспирин протект,вливаха ми и имуновенин,профилактично,заради абортите.
За протокола:След месец ставам на 34г.,от Варна,термин 04.09.2014,втора бременност/предполагам се водя/

Последна редакция: пн, 27 яну 2014, 14:06 от alaskan summer

Общи условия

Активация на акаунт