БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 637
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 26 597
а слагате ли винаги и книжни кошнички в тях...

# 31
  • София
  • Мнения: 10 825
а слагате ли винаги и книжни кошнички в тях...
В металните - да

# 32
  • Мнения: 3 020
а слагате ли винаги и книжни кошнички в тях...
В металните - да

Аууу, аз мислех, че не трябва, май ще купувам тогава от другите

# 33
  • София
  • Мнения: 2 704
а слагате ли винаги и книжни кошнички в тях...
В металните - да

Аууу, аз мислех, че не трябва, май ще купувам тогава от другите

Ама какво те притеснява в хартийките, на мен с тях ми е по симпатично и по удобно, не са скъпи, мисля че 200бр. са около 5 лева.

# 34
  • Мнения: 3 020
Допълнителна занимавка за децата и поради тази причина няма да се задържат вкъщи...  Grinning

# 35
  • Мнения: 9 144
а слагате ли винаги и книжни кошнички в тях...
В металните - да

Аууу, аз мислех, че не трябва, май ще купувам тогава от другите

Ама какво те притеснява в хартийките, на мен с тях ми е по симпатично и по удобно, не са скъпи, мисля че 200бр. са около 5 лева.

а металната тава я разнасям пълна много по-лесно от силиконова по плотовете, докато пълня и ги пека. Дозите ми са по-големи и бикновено правя 2 тави (метални, с по 12 гнезда)
силиконовата я нарязах за единични, когато не трябва цяла тава да пълня  Laughing другата подарих.

Аз пък да попитам за рецепта за кифлички или някакви закуски, които  да са мекичка и на другия ден. Правя кифлички по рецептата на Блонди, тестото става божествено, мекичко с фина хрупкава коричка, но на другия ден вече не е същото. Замених прясното мляко с кисело, маслото с олио и пак на другия ден трудно ги пробутвам. А ми се иска да направя закуските вечерта и да имат за училище на другия ден децата мека закуска.

Правила съм и на Пеп-4о кифличките, но беше доста отдавна и нямам спомен на следващия ден как са били. Или са се изяли още в деня на правенето. Blush


http://pep-4o.blogspot.com/2009/12/blog-post_09.html

Кифличките са меки и след 3-4 дни престой. Започнах да ги правя точно заради това преди години , да има за закуска на децата поне 4 дни от седмицата. Тестото е с прясно мляко и  ги държи меки. Яйцата го правят жилави, а тук няма.  и както vela пише - тестото е универсално за всякакви плънки.

Привет,искам да правя рататуи,намерих няколко рецепти обаче  все не ми харесватnewsm78
Освен доматен сос слагата ли се при реденето и резен домат?А лук и морков?
ИИИи доматения сос ми се иска да е по някакси направен,а не само да излея доматено пюре.
И докъде трябва да са покрити зеленчуците със сос?

Можеш да сложиш каквито зеленчуци обичаш. Не харесва готвена тиквичка много и слагам тук-там. Може и без домат, само със сос, но друго си е резен домат да наредиш там да се пече.
Доматен сос - до половината, да не плуват зеленчуците и да се варят, а да се изпекат.
Лук не - замирисва ми на манджа, морков - да. Това според мен. ти си прецени.
Ето ти един доматен сос http://pep-4o.blogspot.com/2013/09/blog-post_5.html - тук е от домати, но пасирай консерва домати + още половина намачкани, да останат малко парченца от тях.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
За мъфините... хартиени формички слагам в гнездата (силиконови или метални) само ако реша, в никакъв случай по подразбиране.  Simple Smile
 

Привет,искам да правя рататуи,намерих няколко рецепти обаче  все не ми харесватnewsm78
Ами то рататуй е все пак няколко зеленчука. "Представлява смесица от печени зеленчуци, предимно патладжани, тиквички, пиперки, домат, лук, чесън, провансалски подправки и други. Като характерно ястие за Франция няма една единствена рецепта, а множество вариации около споменатите съставки."
Ta доматения сос можеш да си го овкусиш разбира се, той е основа, не залива заленчуците. Пък домат след като така или иначе присъства, може и да редиш.  Но, ако искаш да слагаш и други зеленчуци просто няма да е рататауй и толкова.  Въпрос на приоритет - да е вкусно или да се казва рататуй.  Simple Smile  


и веднага да питам-как точно се разтваря желатин?И необходим ли е за крема на чийзкейк със закв.сметана и сирене крема?
Желатинът се ратзваря в студена вода, оставя се за 10ина мин. да набъбне. Тогава се нагрява леко (на водна баня или на слаб котлон), колкото да се разтопи.  В чийзкейка желатинът не е обичайна съставка.

# 37
  • Мнения: 51
  bouquet благодаря!

# 38
  • Мнения: 1 121
Купих незамразено тесто, но нямам време да го правя сега. Не е втасало съвсем, ако го замразя във фризера и след време искам да го ползвам ще става ли за нещо? Благодаря  Hug

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
ще става ли за нещо?
Ще... само като го извадиш, го остави да се размрази и отпусне. После действай.

# 40
  • Мнения: 118
Мъфини пека само в метална форма, никога не слагам хартийки, мажа гнездата с маргарин, много лесно излизат мъфините така.  Grinning

# 41
  • Мнения: 51
Така.. соса за рататуито е готов и стана много вкусен.
СЕга търся рецепта за бананови мъфини без яйца Simple Smile Simple Smile

# 42
  • Мнения: 5 695
Тестото от тази рецепта http://vkusenden.blogspot.com/2013/04/blog-post_9105.html пише, че трябва да постои в хладилник 2 часа. Някой има ли опит от престояване на такъв тип тесто за цялата нощ? Ще ми се довечера да го замеся и за утре сутринта да направя кифличките  Rolling Eyes

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Тестото от тази рецепта ...
Ще стои в хладилника заради маргарина, но пък е содено тесто, с което нямам много практика (само соден хляб правя при спешна нужда от такъв, като най-бърз Simple Smile ), та явно някой друг ще се произнесе.  Thinking

# 44
  • Мнения: 1 517
Тестото от тази рецепта http://vkusenden.blogspot.com/2013/04/blog-post_9105.html пише, че трябва да постои в хладилник 2 часа. Някой има ли опит от престояване на такъв тип тесто за цялата нощ? Ще ми се довечера да го замеся и за утре сутринта да направя кифличките  Rolling Eyes
нищо му няма в хладилника цяла нощ

Общи условия

Активация на акаунт