В колко часа взимате детето си от ясла/ДГ?

  • 4 147
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Хайде да видим по анкетата. А и по коментарите ви, разбира се.
Питам, защото много ме вълнува този въпрос. Всички детски заведения работят до 19 ч., а когато мъжа ми иде в 17:30 да я вземе, стои сама с лелята. Да, ама от другия месец, аз ще трябва да я взимам, защото той не може, а работното ми време свършва в 17:30, до яслата имам около 40 мин. път, значи в 18:10 при най-добро желание ще съм там. Мислех, че е напълно нормално, но се оказа, че хич не е.
Кога взимате децата си от яслата/ДГ? Работите ли или стоите в къщи?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 666
Щом работното време е до 19 часа, ти изобщо не трябва да се чувстваш гузна че си взимаш детето примерно в 18.55. Работното време е за да се спазва. Аз няма да гласувам защото моето не е ходило на ясла.

# 2
  • Мнения: 122
в правото си сте,да вземата детето си  В УДОБНО ЗА ВАС ВРЕМЕ ОТ 16 ДО 19 ч. и никой не може да оспори това!казвам Ви го като служител в подобно заведение:)и хич не се притеснявайте от намусени лелки:)те са там и имат работа благодарение на Вашето и други деца като него !

# 3
  • София
  • Мнения: 3 114
Взимаме Зорница между 17.30 и 18ч. (затова не знам с коя опция да гласувам в анкетата ти Simple Smile). Работя, но се връщам от работа по-рано. Трябва, обаче, да взимам брат й от училище към 16.30, след това се връщаме вкъщи и преглеждам тетрадките му; в редките случаи, когато нещо му е останало за довършване, гледам да го свърши веднага, без да се мотае; в понеделник и вторник пък го водя на плуване до 17ч. и  пак се връщаме у дома, преди да отида да я взема, за да си поема малко въздух. Хубавото е, че при нас родителите взимат по-късничко децата и към 18ч. все още има поне 4-5 деца в групата. Изглежда, повечето от родителите работят и нямат възможност да идват по-рано. Аз съм доволна от това, защото така не се чувствам принудена да тичам да я взимам по-рано само заради това, че другите деца отдавна са взети.

В яслата в същата градина всички деца ги взимат до 17.30, само на едно момченце родителите идват след 18ч, понякога и в 18.15/20ч. Лелите стоят само заради него, но родителите са си в правото и досега не са имали проблеми. Момченцето е много кротичко и си играе спокойно само, докато ги чака. Така че, щом се налага, ще я взимаш, когато можеш.

# 4
  • Мнения: 5 468
Щом работното време е до 19 часа, ти изобщо не трябва да се чувстваш гузна че си взимаш детето примерно в 18.55.
Аз не се чувствам гузна пред персонала, а ми е жал за детето ми, че остава само и като стане 17 ч. почва да ме присвива отвътре, че то вече гледа, как отвеждат едно по едно другите деца.
Та се чудя, какво работят майките им, та успяват толкова рано да си ги вземат.

# 5
  • Мнения: 5 468
и хич не се притеснявайте от намусени лелки:)
До сега никой не ми се е мусил. По-нагоре написах, за какво се притеснявам повече.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Моите деца почти винаги са първи сутрин и задължително са последни около 17.30. Работя на 50км - следователно няма как да не е така. Ако, не дай си Боже, някоя среща се проточи, звъня на татето, само че той не винаги е в града.
Да, знам че не трябва да се чувствам гузна, но на мен ми е съвестно от децата. Не се е родила още тази леля, която да ме притесни. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 5 468
Не се е родила още тази леля, която да ме притесни. Mr. Green
Mr. Green Peace Mr. Green
И на мен ми е заради детето. Такава леля и в София не се е родила.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Вземам Мони към 17.15 - 17.30 часа. Обикновено е последна или с още едно-две деца само. Засега е малка и не й пука, че е последна, лелките я гушкат, правят й прически и тя винаги ме посреща доволна.
Работното време на нашата ясла е до 18.30, но веднъж ми се наложи да закъснея и отидох да си взема дребосъчката в 17.45, в цялата ясла беше тъмно, всички лели и сестри се бяха струпали в нашата стая, а Мони беше единственото дете. След нас заключиха и си тръгнаха всички...  Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 3 666
Щом работното време е до 19 часа, ти изобщо не трябва да се чувстваш гузна че си взимаш детето примерно в 18.55.
Аз не се чувствам гузна пред персонала, а ми е жал за детето ми, че остава само и като стане 17 ч. почва да ме присвива отвътре, че то вече гледа, как отвеждат едно по едно другите деца.
Та се чудя, какво работят майките им, та успяват толкова рано да си ги вземат.

Извинявай, не съм разбрала притеснението ти. Моя приятелка си взимаше детето в 17 часа от ясла, и въпреки това то винаги беше самичко. Тя също много се чудеше, но сигурно родителите на останалите деца или не работеха или имаха баби на разположение.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Забравих да наплюя бабите, които чакат пред портата на ОДЗто в 16.00 да отключат, за да си приберат съкровищата "да им се порадват, докато техните се приберат". На въпросните съкровища им се ще да си поиграят, ама кой ти гледа...

# 11
  • Мнения: 2 792
 Аз ги взимах(преди), сега го взимам, според натовареността ми на работния ден. Но понеже те вълнува късното взимане, да нерядко се получава да взимам Момчо, след 
18.00 часа. Това никога не го е притеснявало, даже понякога се е случвало да отида да го взема в 16.00-16.30 и той да се сърди, че го взимам рано.
 

# 12
  • Мнения: 3 932
Никол, пропуснала си часовете м/у 16:30-17, а иначе за статистиката го вземаме 20-тина минути преди да затворят градината (тук затварят в 17:30). Останали сме с  впечатление, че иска да си поиграе повечко с децата, пък и зимата няма кой знае какви др. развлечения. 

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Два пъти в седмицата я взимам в 17 часа, а през останалото време 16:10 и 15. Случвало ми се е два пъти свекърва ми да я вземе с чужди обувки и съм пращала мъжа ми да търчи до градината към 18 часа, за да оправи недоразумението, но за моя изненада градината е била заключена с катинари при все че работното им време е до 19 часа.
За протокола аз работя, но съм на плаващо работно време и все съм се чудила как смогват тези родители да си взимат децата преди 18 часа, но като се загледах по-обстойно ми направи впечатление, че ги взимат баби, лели, стринки, та понякога и малко по-големите им братчета и сестричета.
Ню, никой копче не може да ти каже, че си взимаш детето след 18 часа по принцип си има дежурни и тяхното работно време е до 19 часа, друг е въпроса, че някой родители си забравят децата, защото свекърва ми ми каза, че миналата седмица лелята е водила едно забравено детенце у тях и майка му дошла да си го вземе чак на другият ден без изобщо да се одума за случката  Shocked

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз не мога да гласувам - вземам детето между 17.30 и 18.00 часа(в повечето случаи 17.40).
 Онзи ден ми се наложи да говоря с директорката и Креми трябваше да ме изчака - ами в 18.10 бяха останали само две деца(т.е. ако аз си я бях взела както обикновено щеше да  чака само едно дете).

 Нашата детска не работи до 19.00 часа, а до 18.00 часа и след това ако има деца остава дежурна учителка.

 Но забелязвам, че масово взимат децата между 17.20 и 17.40 часа - ходила съм и по-рано и почти всички деца са си там, а ако е хубаво времето и са навън, не искат да си тръгват и родителите стоим на лафче да ги изчакаме да се наиграят.

... друг е въпроса, че някой родители си забравят децата, защото свекърва ми ми каза, че миналата седмица лелята е водила едно забравено детенце у тях и майка му дошла да си го вземе чак на другият ден без изобщо да се одума за случката  Shocked

Е, това направо ме уби #Crazy

# 15
  • В офиса
  • Мнения: 4 020
Най-смешното е, че родителите сами си създават проблемите, правейки всичко възможно да си вземат децата по-рано. Едва ли щеше да се гледа с лошо око на тези деца, които остават до края на раб. време, ако беше масова практика. Ама не, ангажираме де що има роднини да ни събират децата, сакън да не останат последни. За това не се и учудвам на разказите за празните в 5 часа градини.

# 16
  • виртуално
  • Мнения: 2 862
Между 17.15 и 17.30, все още поне половината група е в детската

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И моята опция я няма. След 17.30 ги взимам. Между 17.30-18.15 гледам да се вмествам. И при нас го има това. Когато аз отида вече са останали 1-2 деца. И аз никога няма да си отговоря на въпроса кога и как успяват да си приберат децата, че след 17.00 вече бомба е паднала в ДГ. Единственото, което ми хрумва е, че просто не работят, но пък тогава изникват други въпроси. Както и да е!

Моите свикнаха и мнооооого рядко някой от тях се оплаква, че не го взимам първи. Занимават си се там, усетили са, че няма начин да поведем парада с взимането и не страдат особено. Детенце ще свикне предполагам. Не се чувствай толкова гузна. И ти ще се настроиш за късно взимане и бързо ще свикнеш с мисълта.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отг. 3

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 295
2 пъти в седмицата,когато има английски го взимаме след 17.30ч.,а в другите дни между 17 и 17.30ч.,баща му работи до 17ч. В яслата ги взимат много рано децата и сега напролет,когато пусна малкия ще гледам до 17ч.да съм го взела.Но големия се кефи като закъсняваме,защото си играе в сборната група с други деца и му е интересно. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 241
И ние сме от "късните", приключвам работа в 17,30 ч. и просто няма начин да го взема преди 18,00 ч., най-много в без 5, ако си счупя краката да бързам Simple Smile

Почти винаги е последен обаче и аз все се чудя как успяват другите родители newsm78

За щастие той няма нищо против или поне не си казва, но и да има - трудно мога да направя нещо. Баща му работи до по-късно, а аз съм с магнитна карта, я съм излязла по-рано, я ми хвръкнала главата. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 8 769
Вземам Кейти от яслата между 16-16:30 ч. Но с голямото уточнение, че не работя в момента. И ми е удобен този час.
Забелязах обаче, че повечето родители идват по него време да си вземат децата. Веднъж отидох да я прибера в 17ч. Беше последна, заедно с нас си тръгнаха и лелките. Shocked
Другото, което забелязах, е, че почти всички деца биват вземани от родител, не баба/дядо. Което ме учуди - или са безработни повечето, или имат егати работното време? #Crazy
При всички случаи ще изпадна в чуденката на Ню и други работещи поне до 18ч. майки, когато (ако) тръгна на работа... Tired ooooh!
Неприятно е детенцето ти да стои самичко. После започват да питат защо ме вземаш последна, защо другите майки и татковци могат а ти не... Cry

# 22
  • Мнения: 967
Ходи на ясла близо до работата ми. Работя до 17:00 и в 17:10 вече съм в яслата. обикновено доста майки всемат децата си по същото време - явно и те работят в района до 17.00ч. Ако яслата беше обаче близо д овкъщи щях а успявам най-рано 17:40 и сигурно щяхмеда сме от последните, така че мисля, че нашия вариант е по-добърия. Вярно, че като го взема после пътуваме 40мин в задръстванията с колата, но поне детето е спокойно, че мама го е взела и не се тревожи да чака в яслата. Все пак ако се наложи да го взимаме по-късно лелките ще се наложи да чакат - нали им е работн време

# 23
  • Мнения: 5 647
Всеки път е различно. Зависи от това кога приключа работа.

# 24
  • Мнения: 983
 Ами тъй като аз по цял ден съм с малката, татито като свърши работа в 5 и отива да вземе баткото.Той винаги иска по-рано да си тръгва, но..... Cry

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
Към 17:30 я взимам и почти винаги е последна.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 434
Първата година го вземах рано около 16.30, но защото много плачеше, а сега към 17.30, да си изразходи енергията в игри с децата, а не в къщи пред РС-то да стои. Вземала съм го и в 18.30 но и тогава не е бил последен. Мисля, че задължение на госпожите е да стоят до края на работния си ден, а не да правят "муцки" ако го вземеш последен.

# 27
  • Мнения: 1 033
Вземаме Габи между 17.30 и 18.15 часа. Градината е с работно време до 19, но има дежурна група от 18 до 19 часа. В момента, тъй като съм си вкъщи, имам възможност да я вземам по-рано, но тя иска да си доиграва:) - и затова  я оставяме оптимално дълго в детската градина . Не остава сама - повечето родители са работещи и сигурно нямат кого да ангажират и си вземат децата около 18 часа.

# 28
  • Мнения: 581
И на мен винаги ми е било чудно как работещите родители успяват с ранното прибиране на децата си  Thinking Даже също се канех да пускам подобна тема  Wink
Синът ми още не е започнал ясла, но до няколко месеца и това би трябвало да стане. Проблемът е там, че и двамата с мъжа ми работим в центъра до 17.30ч., с магнитни карти сме, нямаме кола, а живеем в 'Младост'   - страшна комбинация   Mr. Green
А - и не на последно място - нямаме баби, лели  и прочие роднини под ръка! В най-добрия случай можем да сме в 'Младост' към 18.30 - 18.40ч. Уж и на нашата ясла работното време е до 19ч., но съм виждала и преди 18 да я заключват като се разхождахме лятото.
Вероятно ние ще сме все последни  Confused

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Не всички дет.заведения работят до 19ч.
Детската градина, която посещава Ади работи точно до 18ч30.
Взимам я между 17 - 17ч30.
Но не рядко я взимам също около 18ч15, тоест 15 мин преди края на раб. им ден.

# 30
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ох, това ми е болна тема!
В нашата ясла майките сякаш се надпреварват коя първа ще си вземе детето. След 17 часа обикновенно остава моят син. За съжаление аз работя до 20-21 часа и толкова ми е неудобно това ранно взимане на децата, ама какво да правя... редуват се съпругът ми и майка ми и е нещо ужасно. А яслата работи до 19 часа, но никой не остава до толкова късно..
В анкетата отбелязах между 17.00-17.30, но истината е, че го взимам след 16.30 часа, но преди 17.00 часа. Сложна работа!!!

# 31
  • Мнения: 574
Искам да уточня,че няма в анкетата часове от 17.30-18.00. Има пропуснати междинни и аз съм точно в това време на анкетата.

# 32
  • Мнения: 5 468
Искам да уточня,че няма в анкетата часове от 17.30-18.00. Има пропуснати междинни и аз съм точно в това време на анкетата.
Абе не исках да има чак толкова отговори, за това написах такива часове, ама нейсе... ще добавя и останалите... то ще стане една дълга и широкааа ooooh! Crazy.

# 33
  • Мнения: 5 468
А така... свърших я! Crazy Сега нулирах и всички гласове до сега, та стана като непокътната тази анкета Blush. Е, няма що, абеее с вашите половинки часове, тюх да му се не види Sunglasses.
Нейсе..., който иска да гласува, на който му е писнало да не бара и туй то.

# 34
  • Мнения: 3 932
Никол, пропуснала си часовете м/у 16:30-17, а иначе за статистиката го вземаме 20-тина минути преди да затворят градината (тук затварят в 17:30). Останали сме с  впечатление, че иска да си поиграе повечко с децата, пък и зимата няма кой знае какви др. развлечения. 

Гласувах пак, че ми стана малко съвестно  Embarassed Embarassed Embarassed

# 35
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Гласувах си аз отново, за статистиката Grinning

# 36
  • Мнения: 8 769
А така... свърших я! Crazy Сега нулирах и всички гласове до сега, та стана като непокътната тази анкета Blush. Е, няма що, абеее с вашите половинки часове, тюх да му се не види Sunglasses.
Нейсе..., който иска да гласува, на който му е писнало да не бара и туй то.
Абе що буташ, бе жена....?? Аз докато зацепя за какво гласувам, цъкнах на една опция, после се сетих, че май вече бях гласувала, ама се оказа, че съм сбъркала часовете тоя път...  ooooh! Crazyи тъкмо да питам защо се е сменила анкетата...оф, доколко достоверно ще бъде, ти си знаеш Mr. Green

# 37
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ню, забеляза ли, че това чудо не отчита?

# 38
  • Мнения: 5 468
Гласувах пак, че ми стана малко съвестно  Embarassed Embarassed Embarassed
Гласувах си аз отново, за статистиката Grinning
А така! Накарахте ме начи... Къде ще ходите сега Whistling
А така... свърших я! Crazy Сега нулирах и всички гласове до сега, та стана като непокътната тази анкета Blush. Е, няма що, абеее с вашите половинки часове, тюх да му се не види Sunglasses.
Нейсе..., който иска да гласува, на който му е писнало да не бара и туй то.
Абе що буташ, бе жена....?? Аз докато зацепя за какво гласувам, цъкнах на една опция, после се сетих, че май вече бях гласувала, ама се оказа, че съм сбъркала часовете тоя път... ooooh! Crazyи тъкмо да питам защо се е сменила анкетата...оф, доколко достоверно ще бъде, ти си знаеш Mr. Green
А де Blush, бутлива съм, е такова  newsm78, карай... изложихме с тоя път с анкетата.
Ню, забеляза ли, че това чудо не отчита?
Thinking Thinking Така ли?

# 39
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами аз поне не виждам - в 12,31 няма отбелязани отговори

# 40
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Деничка в повечето случаи я взима баща й. Той е на работа до 17.00ч. така че успява да я вземе в интервала 17.00-17.30ч. Понякога, но рядко я взимаме и по-късно. Вчера ни се наложи да закъснеем и я взехме към 18.15ч.- бяха останали само две деца! Shocked И аз бях шокирана защото си мислех, че е нормално да се взимат децата по-късно ако родителите работят. Даже казах и на лелката, че ако аз работя и трябва да я взимам ще е все към 18.30ч. Тя каза, че това въобще не е проблем и да не се притеснявам въобще за часа. Попитах я и Дени как реагира когато закъснеем, а тя каза, че по никакъв начин не реагира - играе си съвсем спокойно.

Но ми стана мъчно за детенцето което остана самичко и попита лелката "А, мама кога ще дойде?" Rolling Eyes Ей, затова разбирам въпроса и притеснението на Ню!

Вариант е да наемеш жена, която да я взима към 17.30ч. и един час да се грижи за нея. Така ще си спокойна, че няма да е последна!

# 41
  • София
  • Мнения: 276
В началото го взимах към 16:30, но забелязах, че на него не му се тръгва и иска да си играе още. Поради това вече го взимам след 17:30. Яслата работо до 18:30, но когато отида да го взема си има доста дечица. Аз не работя, но когато съм на очни го взима татко му към 18:00ч.

# 42
  • Мнения: 5 468

Вариант е да наемеш жена, която да я взима към 17.30ч. и един час да се грижи за нея. Така ще си спокойна, че няма да е последна!
Коя ще е тази жена за по 1 час на ден? И колко струва?

# 43
  • Мнения: 998
Отговорих между 17 и 17.30 ч. , но баща й я взима, защото той има плаващо работно време, ако има работа обаче, аз ходя и стигам най-рано в 18.00ч. и обикновено дъщеря ми е последна, просто се чудя  newsm78 , как успяват другите родители толкова рано да стигнат до градината?

# 44
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Взимаме Дарина различно,но в повечето случаи в интервала 17:30-18:30,но почти винаги има още деца.Тя обаче не се притеснява изобщо.Госпожата ни е много добричка и в слуваите,в които е била последна съм я сварвала да седи в скута и ида четат приказки,на раздяла са едни целувки,едни чудесии...От малка свикна,че я вземаме по-късно и го приема нормално.

# 45
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Аз не го взимам от ясла, за целта имам бавачка, която го прибира м/у 16.30 -17 ч. А това се налага, защото се прибирам най-рано в 19 ч., а понякога и след 20.  Но дори и да се прибирах към 18 пак бих предпочела да го взимат към 17, защото яслата по това време е абсолютно празна и не бих искала детето му да стои самичко - но това е защото все пак имам жена която да нтоваря със задължението да го взима. Ако няма щеше да си виси до края на работното време  Sad

# 46
  • Мнения: 844
Аз отговорих с последната опция. Взимам дъшеря си между 18.30-19.00 ч. Много рядко преди 18.30 ч. Работното ми време е до 17.00 ч. , но спазва ли го някой, работата ми изисква да оставам до по-късно, а жената която гледа малкия живее в друг квартал и така няма кой да я прибира по-рано. Тръгва си последна от цялата градина, но вече свикна с това. Малко ме притесняват нацупените лелки, раб. време е на ДГ е до 19.00 ч. така, че моля. На мен не ми е по-лесно....

# 47
  • Мнения: 1 512
Между 16 и 17 ч. Забелязала съм, че повечето деца ги взимат по това време- в повечето случаи родителите, по- рядко баби и дядовци.

# 48
  • Мнения: 5 622

 Имам едно странично питане относно това КОЙ взима детето от яслата.

Да речем, че познават мен и баща му.Но когато отиде бабата, или дядото, или някой друг, как му дават детето?Не се ли подсигуряват по някакъв начин , в смисъл,да искат документ на този , който го взима?Или всеки може да отиде и да ти вземе детето? Shocked (надявам се, че разбрахте питането ми)

# 49
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
При нас ако някой друг ще взема детето си длъжен да попълниш предварително декларация с данните на човека,който ще я вземе,а те на място искат документи за да сверят.

# 50
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

 Имам едно странично питане относно това КОЙ взима детето от яслата.

Да речем, че познават мен и баща му.Но когато отиде бабата, или дядото, или някой друг, как му дават детето?Не се ли подсигуряват по някакъв начин , в смисъл,да искат документ на този , който го взима?Или всеки може да отиде и да ти вземе детето? Shocked (надявам се, че разбрахте питането ми)

Само веднъж изпратих свекито да вземе Дени, но се обадих на госпожата. Съответно госпожата ми звънна "Тук има една жена, която се казва........Тя ли е?". Нищо, че Дени е викала "Баба,баба".
С предупреждение по GSMа ми дават децата на някои от майките, защото знаят, че пътувам и ще закъснея.

П.П. По-нагоре имам мнение за ранното вземане от градинка, но никой не подхвана закачката Wink

# 51
  • Мнения: 2 534
Аз съм с плаващо работно време .
По принцип работя до 18.30 ч . , но като я прибирам аз си тръгвам към пет .
Така я прибирам два дни , после три дни си отработвам тези часове , а в тези дни я взима майка ми .
Само че този месец съм доста назад с часовете , няма кога да ги отработвам , та ще ми ги удържат  ooooh!
А може би не  Praynig , все пак шефа е приятел и ме разбира , да ми е жив и здрав  Wink

# 52
  • Варна
  • Мнения: 10 791

Вариант е да наемеш жена, която да я взима към 17.30ч. и един час да се грижи за нея. Така ще си спокойна, че няма да е последна!
Коя ще е тази жена за по 1 час на ден? И колко струва?

Намират се.  Simple Smile

Първо имах една студентка, позната ми е, хем наблизо й е общежитието до нас и до яслата, хем си припечелва някой лев - и без това имат сума ти свободно време.

Сега разчитам на една млада комшийка, безработна е, също нищо не й коства да отделя по 1-1,5ч на ден....


 Имам едно странично питане относно това КОЙ взима детето от яслата.

Да речем, че познават мен и баща му.Но когато отиде бабата, или дядото, или някой друг, как му дават детето?Не се ли подсигуряват по някакъв начин , в смисъл,да искат документ на този , който го взима?Или всеки може да отиде и да ти вземе детето? Shocked (надявам се, че разбрахте питането ми)

Предварително предупреждаваш госпожите в яслата, че друг ще вземе детето - инак не го дават, споко!

Цитат

# 53
  • Мнения: 5 140
Когато Ния ходеше на ясла ходих да я взимам след 17 часа.
Един път я взех в 18 часа и беше последна.

# 54
  • Мнения: 35 970
16.30 - 17.00

# 55
  • Мнения: 953
Аз взимах малката към 18 часа и винаги беше сама, на работа съм до 17.30 и след това автобус и на бегом да я взема. Виновни за това, че има намусени лелки са всички родители, които не работят и цял ден им доскучава и рано към 16.30 ч. търчат да си вземат децата. И бабите и дядовците са същите. Докато има такива които прекалено рано вземат децата си ще има проблем.

# 56
  • Мнения: 5 468

 Имам едно странично питане относно това КОЙ взима детето от яслата.

Да речем, че познават мен и баща му.Но когато отиде бабата, или дядото, или някой друг, как му дават детето?Не се ли подсигуряват по някакъв начин , в смисъл,да искат документ на този , който го взима?Или всеки може да отиде и да ти вземе детето? Shocked (надявам се, че разбрахте питането ми)
Мен този въпрос също ме притеснява. На гардеборчетата им отвън им пише имената и всеки малоумник може да каже - Еди кое си дете ще взимам, аз съм му чичо. И? Не съм изпадала в ситуация някой друг, освен мен и баща й да я взима, ама чудно ще е, какво ли ще стане, ако пратя някой друг...

# 57
  • София
  • Мнения: 4 867
ние попълвахме декларации кой може да прибира детето от детска градина. освен това по веднъж заведох двете баби и дядото да ги представя на учителките и да им кажа, че понякога може те да прибират габа. каката ни я познават и често я канят вътре да си поиграе с дребосъците, докато габа реши, че иска вече да тръгва.

работила съм в частно училище и веднъж имахме случай с опит познат на семейството да се опита да вземе детето (момиче на 6 г.) и като се се засече на входа с таткото стана ужасен скандал. още настръхвам като си спомня....

габа я прибираме след 18:00. сега май ще използваме два пъти седмично баба й да я взима веднага след следобедния сън, когато прибара виктория от английски, но ще видим дали ще проработи схемата....

забранила съм пред габриела да се споменава ранното прибиране като форма на награда за добро поведение и изобщо да се говори за това кой кога я прибира. а тя се забавлява в детската градина до последно...

# 58
  • Мнения: 5 468
забранила съм пред габриела да се споменава ранното прибиране като форма на награда за добро поведение и изобщо да се говори за това кой кога я прибира
Много умна забрана. Ще я наложа и аз у нас.

# 59
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
забранила съм пред габриела да се споменава ранното прибиране като форма на награда за добро поведение и изобщо да се говори за това кой кога я прибира
Много умна забрана. Ще я наложа и аз у нас.


Ооооо, у нас си действа още от самото начало. Но и децата никога не са правили уговорки за ранно вземане.

# 60
  • Мнения: 3 611
Не мога да гласувам в анкетата- моето го вземаме в 13:00, защото има право само на 5 часа дневно в ДГ.  Tired

# 61
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Ами след 18,00.
Работното ми време е до тогава и добре че записах малкия на ясла съвсем билзо до работа че най късно 18,20 съм там. И е последен разбира се.
Той няма проблем със това, но аз имам. Няколко пъти са ми правили намеци, че дори откровени изказвания от рода "само Вие ли работите", и "другите работели но си взимали децата по-рано".
Е да ама на вратата им виси работно време - от понеделник до четвъртък до 19,00, а в петък - 18,30.
Нежелая бабата да ходи да го взима, пък и да отиде, ще е не порано от 17,45.
Няколко пъти им обясних, че ако те могат да не си спазват работното време, то аз трябва да го спазвам.
 

# 62
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510

 Имам едно странично питане относно това КОЙ взима детето от яслата.

Да речем, че познават мен и баща му.Но когато отиде бабата, или дядото, или някой друг, как му дават детето?Не се ли подсигуряват по някакъв начин , в смисъл,да искат документ на този , който го взима?Или всеки може да отиде и да ти вземе детето? Shocked (надявам се, че разбрахте питането ми)

Предварително предупреждаваш госпожите в яслата, че друг ще вземе детето - инак не го дават, споко!

Цитат

Чак пък да не го дават!
Моя го бяха дали! Без да ме предупредят! Но такъв скандал им вдигнах, че се наложи да ме усмиряват.
А бабата на какво я направих - сега дори без ум не и минава да се кандидатира за  яслата.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 10 791

 Имам едно странично питане относно това КОЙ взима детето от яслата.

Да речем, че познават мен и баща му.Но когато отиде бабата, или дядото, или някой друг, как му дават детето?Не се ли подсигуряват по някакъв начин , в смисъл,да искат документ на този , който го взима?Или всеки може да отиде и да ти вземе детето? Shocked (надявам се, че разбрахте питането ми)

Явно зависи от яслата, от персонала.

Аз като си наех бавачка, ходих с нея за да й покажа яслата, как става взимането на детето и т.н., представих я на госпожите, казах, ето, това момиче утре ще вземе детето, но те понеже са на смени, на другия ден била друга госпожа и в началото не е искала да дава детето, после дошла лелката, казала, че съм предупредила вчера за бавачката и така са й дали малката.

А пък и Вики познаваше момичето, побягна към нея, зарадва й се.... на непознат човек едва ли би реагирала така, макар че е много контактна - да не дава господ... Rolling Eyes

Предварително предупреждаваш госпожите в яслата, че друг ще вземе детето - инак не го дават, споко!

Цитат

Чак пък да не го дават!
Моя го бяха дали! Без да ме предупредят! Но такъв скандал им вдигнах, че се наложи да ме усмиряват.
А бабата на какво я направих - сега дори без ум не и минава да се кандидатира за  яслата.

Общи условия

Активация на акаунт